Samotnia Króla

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Go down

Samotnia Króla

Pisanie  Lancel Lannister on Wto Gru 05, 2017 6:42 pm

First topic message reminder :

***
avatar
Lancel Lannister
Tryb Górali

Tryb Górali

Liczba postów : 75
Data dołączenia : 04/12/2017

Powrót do góry Go down


Re: Samotnia Króla

Pisanie  Lancel Lannister on Nie Sty 14, 2018 11:16 pm

Ged starał się go pocieszyć, ale nie musiał tego robić. Król miał już swoje lata to i powspominać lubił, rozpamiętywać przeszłość. Mimo to rozczulił się widząc dobroć syna.
-Oj kochany Gedzie, cieszę się, że cię mam. Moja pociecho. Dziękuję ci za te słowa. Ser Jaimie to wielki człowiek, powinienem mu postawić pomnik gdzieś na Skale. Ale dość już o tym, nie po to tu do mnie przyszedłeś.
Słowa syna na temat ożenku były rozsądne, co ucieszyło króla. Widać, że był już dojrzały i rozumny. Gdyby tylko tak nie latał po świecie, tylko siedział na Skale i się uczył...
-Hmmm może mógłbyś zostać Lordem Dowódcą, ale nim nie zostaniesz. Wiesz jak się robi sojusze? Potrzebujesz do tego tego urządzenia - wskazał na jego krocze. - A Lannisterowie potrzebują sojuszy. Jak mamy je robić, jeśli mój syn wyrzeknie się prawa do płodzenia dzieci? Jedno muszę ci przyznać. Wymyśliłeś dobrą nazwę dla gwardii. Taaak... Lwia Gwardia. Dobre. - zamyślił się.
Zasłuchał się dalej w propozycje rzucane przez Geda oraz tego jak je argumentował.
-Najpoważniejszą kandydatką jest córka Jelenia. Ale i tak nie podejmę teraz decyzji. Może po turnieju, jak sugerowałeś mądrze. Jestem z ciebie dumny synu. Naprawdę dumny. Widzę, że pojąłeś geopolitykę i dyplomację.
avatar
Lancel Lannister
Tryb Górali

Tryb Górali

Liczba postów : 75
Data dołączenia : 04/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Samotnia Króla

Pisanie  Gedeon Lannister on Pon Sty 15, 2018 1:29 am

Ojciec chyba za bardzo w niego wierzył. Szczególnie mówiąc o tym, że pojął geopolitykę i dyplomację. Bo Ged wcale nie uważał się za dobrego z tych rzeczy. To prawda, podróże rozwijają i takie tam. Mądrość ludowa też dobra rzecz. Ale daleko w tym było to sprawnego poruszania się po dworach. Tu było inaczej, bo był w domu, wśród rodziny i tu pewnie każdy wybaczyłby mu proste błędy. Bowiem Gedeon wcale nie miał tak dużych umiejętności w dyplomacji czy polityce. Wszystko nadrabiał bystrym jak na wojownika umysłem i gadaniem. Bo kto, jak kto, ale Uśmiechnięty Rycerz to miał gadane jak mało kto.
– Tak Ojcze, wiem jak się robi sojusze – odparł tak trochę niezręcznie. W końcu miał już ponad dwadzieścia lat i nie trzeba mu było takich rzeczy mówić, nawet jeśli wciąż nie miał żony.
– A za nazwę dziękuję. Wydaje się być odpowiednia, lecz lepiej poleć się jeszcze Tytosa i matki. Będzie bowiem ona używana jeszcze wiele razy, może nawet przez kolejne setki lat. Lepiej, by była trafna, a ja ją teraz tak luźno zaproponowałem.
Ged musiał przyznać, że gdy ojciec wspomniał o córce króla Durrana, to ożenek z jednej strony wydał się nawet nie taką złą perspektywą. W końcu była ona niebywałą pięknością.
– I dziękuję Ojcze za te słowa, wydaje mi się jednak, że mnie przeceniasz. Daleko mi do wspomnianych przez Ciebie umiejętności, które z pewnością posiadł mój brat. Ja? Niekoniecznie. Trochę się znam, jak każdy ze szlachetnego rodu. Trochę podróżuję, więc poznaję geografię. Wiele jednak jeszcze powinienem się nauczyć, a wielu rzeczy nigdy nie pojmę, jestem bowiem wojownikiem, nie politykiem. Bliżej mi do sir Jaimiego, niżli do króla Tywina – zapewnił ojca, by ten nie miał złudzeń. Choć może coś w tym było? Nie… zdecydowanie Gedeon nie nadawał się do polityki i takich tak. Był błędnym rycerzem i dalej chciał podróżować i odkrywać piękno świata.
avatar
Gedeon Lannister
Nadworny Minstrel

Nadworny Minstrel

Liczba postów : 73
Data dołączenia : 07/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Samotnia Króla

Pisanie  Lancel Lannister on Wto Sty 16, 2018 7:09 pm

Jeszcze przez jakiś czas miziali się takimi i innymi uprzejmościami. Niedługo potem przyszła służka z wieczerzą i postawiła przed nimi. Wspólnie zjedli rozmawiając o tym i o owym. Lancel ciekawy przygód Gedeona wysłuchał ich z zaciekawieniem. W końcu jednak przyszedł czas rozstania i Gedenon został grzecznie wyproszony z samotni.
Lancel przez chwilę wsłuchiwał się w miłą ciszę, jaka nagle zapanowała w komnacie po rozmowach. Za jakiś czas zabrał się jednak dalej do pracy. Przyciągnął do siebie stertę papierków i zaczął je czytać.
avatar
Lancel Lannister
Tryb Górali

Tryb Górali

Liczba postów : 75
Data dołączenia : 04/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Samotnia Króla

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Sty 21, 2018 1:16 pm

25 marca 336ACMaester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 867
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Samotnia Króla

Pisanie  Kevan Lannister on Nie Lut 18, 2018 6:27 pm

14 marca 336 AC


Przyszedł ten dzień. Urodziny króla Lancela. Kevan był już zawczasu przygotowany. Uśmiechnięty ruszył ku jego samotni. Wybrał się ubrany bardziej odświętnie niż zwykle. A w lewym ręku niósł złożony kaftan, odebrany tydzień wcześniej z zakładu krawieckiego "Lwa Grzywa". Trzymał ją za plecami, żeby zrobić władcy Skały trochę większą niespodziankę. W końcu dotarł do jego samotni. Zapukał.
- Stryju, mogę?
Gdy usłyszał odpowiedź, wszedł do pomieszczenia wolnym, ale stanowczym krokiem. Widząc staruszka, uśmiechnął się ciepło.
- Stryjku, chciałem Ci tylko życzyć wszystkiego najlepszego, z okazji Twego Dnia Imienia. - oznajmił. - Kupiłem Ci coś... - to mówiąc wyciągnął zza pleców szatę i podał ją Lancelowi. - Mam nadzieję, że się spodoba. - uśmiechnięty czekał na reakcję Lancela.
avatar
Kevan Lannister

Liczba postów : 63
Data dołączenia : 12/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Samotnia Króla

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach