Przedpola Pentos

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Go down

Przedpola Pentos

Pisanie  Gerold Hill on Sob Gru 23, 2017 9:28 pm

First topic message reminder :

~~~~
Gerold Hill
Gerold Hill

Liczba postów : 100
Data dołączenia : 23/12/2017

Powrót do góry Go down


Re: Przedpola Pentos

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Kwi 09, 2018 9:09 pm

Odgłosy bitwy rozbrzmiewały od północy. Nad wszystkim królował huk machin wojennych, prowadzących intensywny ostrzał. Nikt na południu nie mógł jednak wiedzieć co się tam dzieje, tamten rejon bitwy był zbyt oddalony od ich pozycji. W wyznaczonym przez Aemona czasie zaczął się atak i na południowych rubieżach miasta. Wysłane czujki odebrały sygnał i przekazały go konnicy sił Zatoki. Ta ruszyła do szturmu. Rozwinęli sporą prędkość i prędko dopadli do bramy. W tym czasie prowadzony na ich pozycje był ostrzał. Jadący z przodu konni najemnicy uderzyli w swej szarży jako pierwsi na, jak się okazało, wykańczających najemników, którzy otworzyli bramy, strażników Pentos. Uderzenie nadeszło co prawda spodziewane - ale z takim impetem i dokładnością, że zupełnie zniszczyło szyki broniących się. Gdy Aemon i Aerion wjechali, nie mieli praktycznie już czego zbierać. Padło za jednym uderzeniem z dwie setki Pentoshijczyków. Jedynie na murach pozostało ich jeszcze trochę...
Także w wyłomie walki toczyły się z pozytywnym skutkiem. Wojska Zatoki zupełnie zmasakrowały obrońców i wydawało się, że zaraz przedrą się do miasta.Wyrocznia
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola Pentos

Pisanie  Aemon Blackfyre on Pon Kwi 09, 2018 9:44 pm

Dostali sygnał i pognali przez pola pod Pentos w stronę bram... Zdążyli w samą porę, ponieważ ich dzielna grupa infiltracyjna została w tym czasie praktycznie wybita do nogi. Na szczęście brawurowa szarża rozbiła zdezorganizowaną jeszcze po walce zbieraninę pod bramą i wejście do miasta należało do nich! Aemon nie chciał tracić czasu, dziesięciu jego rycerzy miało zsiąść i zabezpieczyć bramę, a przy okazji poszukać rannych z ich najemników i pomóc im od razu w miarę możliwości, osiem dziesiątek miało zabezpieczyć mury nad bramą - jeżeli widać tam więcej wroga niż to, to dwa razy więcej rycerzy - zaś dwudziestu jeźdźców sztandaru posłano ulicami w stronę południowego wyłomu. Jeżeli wróg wciąż się tam broni mieli wbić się w jego plecy pomagając natarciu. Po zdobyciu wyrwy lub jeżeli już była zdobyta, mieli przekazać najemnikom by ci zabezpieczyli mury od wyłomu do bramy, a także posterunek straży jeżeli jakiś znajduje się tuż przy tej części umocnień. Blackfyre skontrolował jeszcze czy brat żyje, po czym jazda ruszyła dalej. Podzieleni na cztery grupy mknęli czterema równoległymi ulicami - wybierając jak najszersze, ale też niezbyt odległe - na północ. Rozbijali wszystkie patrole straż jakie się napatoczyły po drodze. Mieli zamiar uderzyć w plecy sił broniących wyłomów oraz bramy i - jeżeli bogowie będą łaskawi - otworzyć przejście przez te luki swoim towarzyszom. Jeżeli grupki straży na północ będą chciały się poddać, mieli im na to pozwolić.
Aemon Blackfyre
Aemon Blackfyre

Liczba postów : 366
Data dołączenia : 27/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola Pentos

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Kwi 15, 2018 11:00 pm

Aerionowi faktycznie nic nie groziło, a więc ruszyli dalej, poprzez środek miasta. Niewiele było patroli, w końcu wszyscy ludzie władzy byli zaabsorbowani obroną miasta. Napotkali jednak jeden niewielki patrol, który z oczywistych względów od razu rozjechali. W końcu dotarli do murów po drugiej stronie miasta i wbili się w wycofujących się gwardzistów. Wycofujących się, albowiem właśnie oddziały Obdartego Sztandaru w asyście mniej licznych sił Zatoki przebiły ich obronę w murach i wdarły się do miasta. Niedługo też weszli na mury i zaczęli rzeź na stojących tam łucznikach. Wzięte w dwa ognie siły Pentoshijczyków być może powinny się poddać... zamiast tego jednak walczyli do końca, co nastało niedługo.
W czasie bitwy zarówno Aemon jak i Aerion stoczyli kilka pojedynków. Aemon trafił na słabszego przedstawiciela Gwardii Miejskiej. Dwa ciosy w łeb pozbawiły go przytomności bez większej szkody.
Nie inaczej Aerion. Przez chwilę nie mógł dobrze go uderzyć, samemu także wybitnie się broniąc przed jego ciosami. W tymże momencie jego oponent doszedł do konkluzji, aby uderzać niehonorowo w jego konia... i ten namysł na tyle go zajął, że nie zauważył jak młody Blackfyre wali go w łeb. Cios był na tyle silny, że powalił go na ziemię.
Tak czy inaczej, w ręce Zatoki wpadły mury miasta, które pozostało już praktycznie niebronione.Wyrocznia
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola Pentos

Pisanie  Aemon Blackfyre on Pon Kwi 16, 2018 12:06 am

Fortel się opłacił. Miasto jak się okazało było praktycznie puste, a jedyny napotkany patrol szybko został rozbity, wszystkie siły musiały ruszyć do walk na północy. Wkrótce też konnica wbiła się w wycofujących się już strażników z Pentos, biorąc ich z najemnikami w kleszcze i wybijając. Wkrótce zwycięstwo należało do nich, a przynajmniej tak się zdawało patrząc na wlewające się do miasta wojska oraz brak dalszego oporu. Aemon nakazał przeszukać pobojowisko w poszukiwaniu rannych i opatrzyć ich - wojska mogły też jak najkulturalniej popytać miejscowych o medyków i odwiedzić ich by nająć ich usługi do pomocy - mieli również zająć posterunki straży w mieście i uwięzić w nich pojmanych obrońców. Reszta sił miała za zadanie zająć posiadłości magistrów oraz pałac księcia i pojmać ich, a ich rodziny zamknąć w areszcie domowym. Żołnierze mieli jeszcze wiele roboty, a oficerowie pilnowali by nikt nie oddawał się rabunkom czy innym niecnym czynnością.
Aemon Blackfyre
Aemon Blackfyre

Liczba postów : 366
Data dołączenia : 27/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola Pentos

Pisanie  Mistrz Gry on Wto Kwi 17, 2018 7:08 pm

Polecenia Aemona zostały prawie natychmiastowo wykonane. Jego ludzie zaczęli zbierać rannych, chodzić po pobojowisku, a także zajęli wszystkie posterunki Pentos wraz z ich uzbrojeniem, machinami i czymkolwiek, co tam znaleźli. Miasto powoli poddawało się pod władzę ludzi z Zatoki. Wieść o porażce magistrów rozniosła się dość szybko. W ich pałacach już zaczęło dochodzić do rozruchów. Ludzie Blackfyre'ów mogli z łatwością uzyskać pomoc dawnych "służących" a w praktyce niewolników, którzy z radością byli gotowi pożegnać się z dawnymi panami. Niestety doszło także do sporej skali samowolki pośród sił Zatoki, których oficerowie niestety nie potrafili do końca utrzymać dyscypliny. Liczne rabunki, rzeź na mieszkańcach, kradzieże, gwałty... Wiele można by jeszcze wymieniać, ale jedno jest pewne - ta noc z pewnością nie będzie należała do najpiękniejszych w historii miasta...
Nieliczni magistrzy sami poddawali się, aby ocalić życie i choć drobne kwoty, żeby móc w najgorszym razie zacząć nowe życie jako kupcy, a w najlepszym pozostać na stanowisku magistra, nawet jeżeli wiązałoby się to z znacznym odchudzeniem skarbca. Częściej jednak zdarzało się, że uciekali z pewnymi kwotami, mniejszymi lub większymi, i starali się wmieszać w tłum, żeby potem bezpiecznie uciec z miasta. Jeszcze inni barykadowali się w swoich pałacach, nie chcąc oddać swojego skarbca za żadną cenę.
Jednym z nich był Książę Pentos. Ostatnie zapewne może straże w Pentos postanowiły bronić pałacu za wszelką cenę. Sam Książę odgrażał się, że prędzej zginie niż odda swoje skarby. W obliczu obecnej sytuacji było to całkiem prawdopodobne...
Do pałacu wdarli się ludzie Obdartego Sztandaru. Pojmali księcia i wzięli go do niewoli. Niedługo także przyprowadzili go przed oblicze księcia Aemona - razem z piętnastoma innymi magistrami. Reszta zapewne zbiegła z miasta lub padła w wyniku agresywnego i samowolnego zachowania zdobywców. Pośród nich ośmiu poddało się dobrowolnie, a siedmiu pojmano po szturmie na ich posiadłości.
Wyrocznia
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola Pentos

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach