Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Zamkowe Ogrody

Go down

Zamkowe Ogrody Empty Zamkowe Ogrody

Pisanie  Thogg Moth Pią Lis 19, 2021 2:52 pm

Ogrody zamkowe to spory teren otoczony murem, gdzie mieszkańcy zamku mogą przechadzać się na świeżym powietrzu, oraz podziwiać piękną roślinność utrzymywaną przez rzeszę służby. Znajduje się tutaj niewielki strumyczek z mostkiem, kilkanaście kamiennych ław, małe jeziorko, oraz dwie kamienno-drewniane, zdobne altany
Thogg Moth
Thogg Moth

Liczba postów : 41
Data dołączenia : 15/06/2021

Powrót do góry Go down

Zamkowe Ogrody Empty Re: Zamkowe Ogrody

Pisanie  Thogg Moth Pią Lis 19, 2021 10:33 pm

Szesnasty dzień Jedenastego Księżyca roku Jedenastego po Zagładzie, wieczór


Następnego ranka po kolacji z ojcem, książę rozkazał wybrać odpowiedniego kandydata spośród ludzi Pierwszego Sędziego - który rzecz jasna swoją prezencją reprezentować powinien odpowiedni status godzien królewskiego imienia - i miał zostać posłany do rezydencji rodu Thrigg z zaproszeniem dla pana domu, oraz jego córki na prywatne spotkanie z księciem, by oficjalnie móc zaprezentować dziewczę, jak i przedyskutować sprawy mogące zainteresować obie strony. Jednocześnie miano poinformować królewską kuchnię o przygotowaniu odpowiedniej kolacji na siedemnasty dzień tegoż księżyca, gdyż na dzień następny było wystawione zaproszenie. Służba także miała zostać poinformowana, by przygotowano odpowiednio królewską jadalnię.
Dalszą część dnia Thogg spędził na krótkim, lecz intensywnym treningu, omawianiu pewnych spraw z Rajcą, oraz spotkaniach z rodziną, której dawno nie widział, oraz wieczornej lekturze jednej z ksiąg ich biblioteki...



Siedemnasty dzień Jedenastego Księżyca roku Jedenastego po Zagładzie, wczesny wieczór


Zgodnie z planem, książę w asyście przyjaciela-gwardzisty, oraz matki i dwójki z młodszego rodzeństwa przywitał przybyłego mężczyznę wraz z córką na zamkowym dziedzińcu, zapewniając o przygotowanej z tej okazji wystawnej kolacji, oraz zapraszając uprzednio do krótkiej przechadzki po ogrodach. Na miejscu mogli podziwiać kwitnącą, zimową roślinność przykrytą delikatnym białym puchem, rozświetloną dziesiątkami oliwnych mis i lamp. Do tego momentu książę prowadził mało znaczącą konwersację, wypytując przybyłą dwójkę - lub więcej osób, jeśli ibbeńczyk postanowił zabrać więcej członków swojej rodziny - o sprawy dość przyziemne. Zdrowie, powodzenie w domu i interesie, przyszłościowe perspektywy. W końcu jednak należało przejść do konkretów.
- Jak domyślasz się, nie zaprosiłem Was jednak dla czczego gadania. - zaczął zatrzymując się na mostku nad strumykiem i poprawiając futrzany płaszcz. - Chciałbym oficjalnie poznać pana córkę i zaoferować mariaż między naszymi rodami. Mój i Thrigg znaczy się. Mój ojciec, Boski Król wyraził już swoje błogosławieństwo ku mej radości. Takoż i ja z radością chciałbym prosić pana o rękę córki, gdyż słyszałem o niej wiele dobrych rzeczy. Thrigg zaś wywodzi się z niemal jedynego domu, godnego połączenia węzłami ślubnymi z rodziną królewską. Moja propozycja dotyczy nie tylko aspektu politycznego, lecz niesie także ze sobą pewne propozycje i zyski natury ekonomicznej. O tym jednak porozmawiamy później, najpierw jednak zapoznajmy się nieco i poznajmy Twój osąd względem mojej propozycji i prośby jednocześnie, oraz tego co chciałaby na ten temat powiedzieć sama zainteresowana. - spoglądał to na jedno, to na drugie...
Thogg Moth
Thogg Moth

Liczba postów : 41
Data dołączenia : 15/06/2021

Powrót do góry Go down

Zamkowe Ogrody Empty Re: Zamkowe Ogrody

Pisanie  Mistrz Gry Sob Gru 11, 2021 11:45 pm



17/11/11PZ

Na zaproszenie księcia zjawił się Bragg Brogth, głowa domu Brogth, wraz ze swoją córką - Thrigg. Mężczyzna wyglądał na człowieka dojrzałego, któremu do wczesnej starości jeszcze trochę brakowało. Chód miał pewny, a wzrok bystry. Odziany był w grube szaty z najlepszych dostępnych materiałów oraz płaszcz z wilczego futra spinany złotą klamrą. Prawą jego dłoń zdobiły dwa sygnety z kamieniami szlachetnymi, a czarną, gęstą brodę spinał podobny im pierścień pokryty runami. Jego córka również prezentowała się bardzo dobrze. Thrigg była dość wysoka jak na ibbeńską kobietę, miała mocną, dobrze zarysowaną figurę, szerokie biodra i obfity biust. Jej ciemnobrązowe włosy, uczesane w chwili obecnej w kunsztowną fryzurę, były lśniące i zadbane. Podobnie jej broda, która ułożona była w dwa misternie splecione warkocze spięte platynowymi pierścieniami. Sporym plusem było też to, że panienka miała równe, ładne i białe zęby.
Bragg skłonił się przed Thoggiem i jego rodziną zgodnie z wszelkimi protokołami dworskimi, zaś jego córka dygnęła uniżenie przed księciem oraz jego krewniakami. Szczególnie dużą uwagę poświęcili na okazaniu odpowiedniego szacunku królowej. Podczas spaceru po pokrytych jeszcze ostatnimi wiosennymi śniegami ogrodach głowa rodu Brogth opowiedzieć mogła, że i w domu, i w interesach wszystko ma się w jak najlepszym porządku. Jeżeli rozchodziło się o przyszłość, to spory potencjał miały inwestycje w koloniach. Ibbish było bogatym miastem, chociaż tereny wokół niego były dzikie i nie w pełni okiełznane. Do tego powstać teraz miały nowe kolonie. Kto wie, może w górach lub zachodnich lasach odnajdą się klejnoty lub cenne kruszce? To byłby idealny pretekst do otworzenia kolejnych pracowni jubilerskich oraz zabieganie o kontrakty na odstawy od królewskich górników. W dodatku Brogthowie mieli w swoim posiadaniu warsztaty kamieniarskie, a dla kamieniarzy zawsze znajdzie się praca przy wznoszeniu nowym miast i fortów.
- Czynisz nam, książę, wielki zaszczyt - powiedział Bragg, ani na chwilę nie okazując nadmiernie swego widocznego zadowolenia oraz nie próbując spoufalać się z dziedzicem tronu. W końcu tak nie wypadało. - Oczywiście zgadzam się na oddanie ręki mojej córki waszej osobie - orzekł. - Z chęcią wysłucham też z uwagą waszej propozycji - oznajmił, po czym odchrząknął i zerknął na córkę. W końcu książę chciał poznać jej opinię, a chociaż Bragg nie rozumiał po co zadawać takie pytania skoro była to kwestia do ustalenia między nim, jej ojcem, a księciem, to nie śmiał protestować. - Thrigg?
- To będzie dla mnie wielki zaszczyt, książę - stwierdziła i dygnęła przed Thoggiem. - Mam nadzieję, że sprostam twoim oczekiwaniom.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9618
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Zamkowe Ogrody Empty Re: Zamkowe Ogrody

Pisanie  Thogg Moth Czw Sty 27, 2022 10:50 pm

Może dziewczyna i rzeczywiście nie miała zbyt wiele do powiedzenia, jednak książę chciał sobie wyrobić pierwsze zdanie na jej temat. A jaki nie będzie lepszy moment, niż właśnie zadane takie pytanie.  Ton głosu, dobór słów, gesty. Po chwili Thogg miał już pewną układankę w głowie.
Wciąż prowadząc mało znaczącą rozmowę z przybyszami, w końcu skierował ich do sali, w której podać miano kolację. Tam pośród wykwintnych, pysznych potraw i mocnych trunków, młody Moth ponownie przeszedł do konkretów.
- Jak już wspomniałem, wraz z propozycją małżeńską, wnoszę także propozycję ekonomiczną... Otóż mości Braggu nasze potężne królestwo choć wielce bogate i dostatnie, nie posiada jak zapewne wiesz, floty handlowej, co według mnie jest ogromnym błędem i niedopatrzeniem. Wystarczy spojrzeć na miasta południowego Essos, by przekonać się jak wielce dochodowy jest to interes. Chciałbym to zmienić. - urwał, podnosząc puchar do ust i dając czas ibbeńczykowi na przetrawienie informacji, oraz wytworzenie sobie domysłów jak dalej potoczy się rozmowa.
- Mam wizję, w której królewskim dekretem powołana zostaje Królewska Gildia Kupiecka. Korona jest w stanie sfinansować budowę siedziby, magazynów - również tych w innych miastach - okręty, towary. Flota waszego rodu mogła by być pierwszymi okrętami, które pływać będą po znanym świecie pod królewską banderą. Ty mości Braggu zostałbyś mianowany Pierwszym Kupcem i odpowiadał przed Pierwszym Rajcą naszego królestwa. - ponownie zamilkł, pozostawiając przybysza na kilka chwil z jego własnymi myślami.
- Oczywiście nie jestem tak biegły w sprawach handlu, jak Wy mości Braggu, czy Pierwszy Rajca. Rozmawiałem jednak na ten temat z doradcą mego Ojca i stwierdził, że ma to duże szanse na znaczne zyski. Co sądzisz panie o mej propozycji..? - zapytał, spoglądając na mężczyznę...

Możesz odpisać tutaj
Thogg Moth
Thogg Moth

Liczba postów : 41
Data dołączenia : 15/06/2021

Powrót do góry Go down

Zamkowe Ogrody Empty Re: Zamkowe Ogrody

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach