Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Zamkowa brama

Go down

Zamkowa brama Empty Zamkowa brama

Pisanie  Żelazna Dziewica. Nie Gru 31, 2017 4:49 pm

11/02/336 AC

Piaskowiec to ostatni zamek, do którego Żelazna zawitała przed ponownym wyruszeniem w podbój Reach. W momencie wstąpienia pod bramy, czuła się niezwykle potężna. Nie czuła strachu przed kiepskimi rycerzykami z sąsiednich królestw. Tak mocno nimi gardziła, że po czasie spędzonym na wędrówkach wzdłuż Dorne, zapomniała, że są cokolwiek warci. Ze świętym przekonaniem o swych celach, z całą kompanią na karku, postanowiła wkrótce zaatakować.
W imieniu lorda Yronwooda, proszę byście przyjęli mnie i moich ludzi. – To były słowa, które ostatnio zwykła mówić często. Tak właśnie zwracała się do strażników, także tutaj – stojących pod Piaskowcem.
Jeżeli została wpuszczona – a nie powinno być inaczej, bowiem potrzebowała jedynie miejsca do spania, nie chciała nawet rozmawiać z lordem, a rozgłos o jej kompanii roznosił się dźwięcznym, dobrym głosem po całym Dorne – także nakazała swym ludziom spędzić wiele godzin na werbunku, zarówno pod zamkiem, jak i wewnątrz, by na koniec dnia odpocząć i następnego wyruszyć na podbój nędznej i słabej krainy – Reach.
Żelazna Dziewica.
Żelazna Dziewica.

Liczba postów : 37
Data dołączenia : 04/12/2017

Powrót do góry Go down

Zamkowa brama Empty Re: Zamkowa brama

Pisanie  Mistrz Gry Czw Sty 04, 2018 7:48 pm

Ziemie Piaskowca należące do rodu Qorgyle okazały się równie niesprzyjające rekrutacji co te należące do Dayne'ów. Z drugiej strony znalazło się tu trochę prostaczków, którzy wsparli Żelazną i jej kompanię w inny sposób, oferując trochę żywności na drogę lub w trakcie pobytu w okolicy ich wsi. Lady Qorgyle dowiedziała się o próbach rekrutacji swoich poddanych, acz nie miała zamiaru robić Dziewicy wyrzutów. Sama darzyła Reach jedynie pogardą, a próby naboru wśród jej ludu i tak niczemu nie służyły. Zresztą... Ta biedna kobieta jeśli wierzyć jej przydomkowi wciąż była niepokalana, stara lady stwierdziła więc, że los i tak wystarczająco okrutnie już ją potraktował. W zamku nie było problemu z gościną i wojownicza Dornijka mogła wypocząć przed ponowną drogą na północ. Zwłaszcza, że próba przedzierania się z kompanią przez wąskie kozie ścieżki Czerwonych Gór mogła nie pójść już tak gładko jak ostatnio...

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9638
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Zamkowa brama Empty Re: Zamkowa brama

Pisanie  Żelazna Dziewica. Wto Sty 09, 2018 3:33 pm

Żyły Żelaznej kipiały krwią gotowaną nienawiścią. To prawda – nienawidziła całego królestwa Reach i Ziem Burzy. Przez to pierwsze rozumiała nie tylko obdarte przez pazury wojen królestwo Tyrellów, lecz także nędzne terytoria Jasnej Wody, Wysokiej Wieży czy nawet próżnego Arbor.
Nim nastała północ, zwołała do siebie kilku dowódców. W tym mężczyznę bez ucha, który od wielu lat jej służył. Była młodą, i choć wyćwiczoną w rycerskim fachu, to piękną dziewczyną. Nawet Jorge ledwo powstrzymywał pokusę niżej pasa.
Niewiele zdały się nasze podróże. Silne szeregi zasiliły prostaki, lecz i oni zdadzą się na mięso armatnie. Wobec tego potrzebuję trzech gońców. Jeden z nich pomknie na południe szukać portów. Chcę wiedzieć, ile kosztuje wynajęcie siedmiu statków. Albo kupienie, jeżeli jest taka możliwość. Sunhouse stoi przed nami otworem, Cuy nie winien być potężnym rodem. Tak słyszałam. Druga osoba zaś czmychnie do Hellholt, by spróbować raz ostatni zwerbować nam kogoś. Niech głosi dobre imię naszej kompanii. A trzecia potrzebna mi na miejscu, w tym zamku. Niech chodzi i pyta o wszelakie wieści, a niech nawet sprowadzi do mnie kogoś, kto mnie nimi obdarzy. Chcę wiedzieć, co w trawie piszczy. Wszystko o naszej księżnej, o Ziemiach Burzy i królestwie Reach. – Pragnęła poznać świeże wieści polityczne, których umknięcie mogłoby być dla niej słone w zapłacie. Ponadto, przed wyjściem swych kamratów, rzekła ostatecznie – Znajdźcie też osobę adekwatną do... – Zmrużyła delikatnie błogie powieki. – Na tę noc chcę mieć u siebie w komnacie urodziwego mężczyznę i urodziwą kobietę. - Machnięciem dłoni, jakby muchy rozganiała, pożegnała swych dowódców.
Żelazna Dziewica.
Żelazna Dziewica.

Liczba postów : 37
Data dołączenia : 04/12/2017

Powrót do góry Go down

Zamkowa brama Empty Re: Zamkowa brama

Pisanie  Mistrz Gry Wto Sty 09, 2018 6:23 pm

Poszukiwania kochanka dla Żelaznej były dość problematyczne. Jak wkrótce się okazało okolica nie obfitowała w specjalnie urodziwych Dornijczyków - musieli być w innych częściach kraju - a ci ponętniejsi mieli już swoje faworyty, kochanki oraz żony, z których byli bardzo zadowoleni. Inaczej miała się sprawa z kobietą... Dla dowódczyni kompanii szybko znalazła się piękność o prawie idealnych kształtach, oliwkowej skórze, burzy czarnych, gęstych włosów i dużych, migdałowych oczach.

18/02/336AC

Rekrutacja powiodła się! Żelazna Dziewica zdobyła osiemdziesięciu siedmiu chłopa oraz trzynastu nowych rycerzy. Setka świeżych ludzi z pewnością dobrze wpłynie na kolejne kampanie małego oddziału. Chociaż, jeżeli mają zamiar tłamsić chłopstwo to i kilkudziesięciu konnych by starczyło na te wsi. Co do okrętów, to na wybrzeżu znajdą się odpowiednie statki w kilku pobliskich przystaniach. Koszta wynajęcia jednego by dopłynąć aż do Sunhouse wynosiły dziesięć smoków. Na zakup statków Dziewica niestety nie mogła sobie pozwolić.


Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9638
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Zamkowa brama Empty Re: Zamkowa brama

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach