Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Przedpola Horn Hill

Go down

Przedpola Horn Hill Empty Przedpola Horn Hill

Pisanie  Dorian Hightower. Pon Cze 11, 2018 11:16 pm



Ostatnio zmieniony przez Dorian Hightower dnia Czw Cze 14, 2018 6:42 pm, w całości zmieniany 1 raz
Dorian Hightower.
Dorian Hightower.

Liczba postów : 254
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Laura Hightower. Czw Cze 14, 2018 6:37 pm

Laura Hightower.
Laura Hightower.

Liczba postów : 250
Data dołączenia : 02/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Dorian Hightower. Czw Cze 14, 2018 9:11 pm

Dorian Hightower.
Dorian Hightower.

Liczba postów : 254
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Mistrz Gry Czw Cze 14, 2018 10:45 pm



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Laura Hightower. Czw Cze 14, 2018 11:48 pm

Laura Hightower.
Laura Hightower.

Liczba postów : 250
Data dołączenia : 02/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Dorian Hightower. Pią Cze 15, 2018 12:06 am

Dorian Hightower.
Dorian Hightower.

Liczba postów : 254
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Mistrz Gry Pią Cze 15, 2018 5:09 pm



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Dorian Hightower. Pią Cze 15, 2018 9:10 pm

Dorian Hightower.
Dorian Hightower.

Liczba postów : 254
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Mistrz Gry Nie Cze 17, 2018 3:21 pm



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Dorian Hightower. Czw Cze 21, 2018 6:11 pm

Dorian Hightower.
Dorian Hightower.

Liczba postów : 254
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Lucas Hightower. Pią Cze 22, 2018 4:16 pm

Lucas Hightower.
Lucas Hightower.

Liczba postów : 45
Data dołączenia : 03/01/2018

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Garlan Hightower. Sob Cze 23, 2018 4:34 pm

Garlan Hightower.
Garlan Hightower.

Liczba postów : 90
Data dołączenia : 10/06/2018

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Laura Hightower. Sob Cze 23, 2018 8:13 pm

Laura Hightower.
Laura Hightower.

Liczba postów : 250
Data dołączenia : 02/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Dorian Hightower. Sob Cze 23, 2018 9:03 pm

Dorian Hightower.
Dorian Hightower.

Liczba postów : 254
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Garlan Hightower. Sob Cze 23, 2018 10:44 pm

Garlan Hightower.
Garlan Hightower.

Liczba postów : 90
Data dołączenia : 10/06/2018

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Lucas Hightower. Wto Cze 26, 2018 9:19 am

Lucas Hightower.
Lucas Hightower.

Liczba postów : 45
Data dołączenia : 03/01/2018

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Garth Tarly. Wto Mar 19, 2019 12:27 pm

29 lipca 336

Garth spodziewał się powrotu swoich wysłanników, ale nie spodziewał się tego kto jechał z nimi. Jego ojciec wracał, poznał go od razu. Nie była to niestety tylko i wyłącznie dobra wiadomość.
-Witaj ojcze - powiedział - po moim liście Hightwerowie musieli nieźle zmięknąć, że puścili Cię tak szybko. Mam nadzieję, że moje warunki Ci się spodobały - uśmiechnął się - szkoda że Tyrell pokpił sprawę z Lwami. Gdybyśmy mieli przeciwko sobie tylko Wieże moglibyśmy walczyć dalej, a tak... - westchnął - przynajmniej mamy dobre warunki.
Spojrzał ojcu prosto w oczy i wziął głęboki oddech.
-To co powiem może Ci się nie spodobać, ale proszę byś nie wracał jeszcze na zamek. Oprócz naszych ludzi znajduje się w zamku półtora tysiąca jazdy, z czego tysiąc jest Tyrelów. O ile z błędnymi czy z tymi trzema setkami pozostałych lordów można by się dogadać, to z Tyrelami to raczej niemożliwe. Dowodzi nimi jakiś bękart Tyrellów i jeden z ich gwardzistów. Jeśli dowiedzą się, o tym że zawarliśmy pokój z Hightowerami... Nawet jeśli oficjalnie odjadą w pokoju walczyć z Wieżowcami to co powstrzyma ich przed splądrowaniem po drodze naszych ziem? Albo wręcz plądrowania zamiast walki z armią oblegającą Wysogród? Nie mamy dość sił, żeby powstrzymać tak duży oddział jazdy w polu, a atak jak będą w Horn Hill też przyniesie nam spore straty - ocenił - Ja to zacząłem. Ja dowodziłem tą jazdą, ja z nimi walczyłem. Ja ich sprowadziłem do Horn Hill. Ja postawiłem warunki Hightowerom. Pozwól mi to wszystko dokończyć. Proszę. Nie będę używał pięknych słów, żeby Cię przekonać, tak robią Wieżowce, ja mówię wprost. Proszę Cię pozwól mi to dokończyć. Proszę Cię jak dziedzic lorda, jak syn ojca. Dziś wieczorem wydam ucztę i tak była planowana, na wypadek gdyby Hightowerowie odmówili jako uczta przed wyjazdem do walki. Wydam ją, spije ludzi innych lordów, a w nocy za pomocą naszych aresztuje ich. Pijani, śpiący, bez broni, nie będą mogli stawiać oporu. Przy odrobinie szczęścia unikniemy rozlewu krwi. Przetrzymamy ich aż ostatnie walki całkiem wygasną, a potem kto wie, może nawet da się ich przekonać by część z nich została na naszych ziemiach. Mielibyśmy jeszcze więcej ludzi, wszak Wysogród z pewnością trafi do ręce Hightowerów, więc część ludzi może woleć być z nami niż z ludźmi wyklętymi przez wiarę. Zwłaszcza jeśli zaproponować by im jakieś zwolnienie z podatków. Sami takie wszak uzyskaliśmy, możemy dać innym i zachęcić do osiedlenia się u nas. Nasz ród byłby jeszcze silniejszy. Proszę pozwól mi dokończyć to co zacząłem. - powtórzył. - Tylko jeden dzień. Jeśli wrócisz natychmiast zrozumieją, że dogadałem się z Wieżowcami i pewnie nie da się uniknąć walki...
To co chciał zrobić nie było honorowe. Czas honorowych rozwiązań się jednak skończył wraz z przegraną bitwą i ucieczką Lucasa. Walka po jego stronie do końca byłaby głupotą, nie honorem. Teraz trzeba było minimalizować liczbę ofiar. Na tym teraz polegał honor, na uratowaniu tylu ilu się zdoła.
Garth Tarly.
Garth Tarly.

Liczba postów : 108
Data dołączenia : 08/02/2018

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Mistrz Gry Wto Mar 19, 2019 4:01 pm

- Pokazali mi twój list i próbowali przedstawić łagodniejszą dla nich wersję zaproponowanych warunków - odpowiedział po powitaniu Dickon. - Musiałem zwrócić im uwagę na to, że słowa "nie podlegają negocjacjom" są dość jednoznaczne - poinformował z lekkim uśmiechem, acz spochmurniał na wspomnienie Tyrella. - Gdyby nasze siły nie były tak rozciągnięte mielibyśmy szansę nawet z obydwoma. Niestety nie było mnie pod Starym Dębem by wybić królowi z głowy odsyłanie ciebie oraz tylu naszych jeźdźców na wschód w niepewnych czasach, a już na pewno nie dopuściłbym żeby ten dureń Crane dowodził naszymi ludźmi oblegającymi twierdzę Oakhearta. Z nim na czele tamta armia była stracona od samego początku, wystawiona Lwu jak na złotym półmisku.
Następnie Dickon wysłuchał propozycji Gartha. Sam dobrze wiedział o liczebności oraz składzie dowodzonych przez syna sił i już w drodze tutaj rozmyślał co z nimi zrobić. Zdziwiło go trochę, że wpuszczono całą tę bandę na zamek zamiast rozłożyć obóz pod nim, w środku musiało zrobić się tłoczno, a w obecnych czasach ludzi zmieniających lojalności również niebezpiecznie.
- Chcesz spić i aresztować ponad tysiąc ludzi, z których, nie oszukujmy się, wielu będzie trzymać przynajmniej część rynsztunku przy sobie? Wielu może się poddać, to prawda, ale równie wielu może jedynie w przypływie gniewu walczyć z dwukrotnie większą zażartością. Po takim czymś wątpię też żeby chcieli nam służyć - ocenił Dickon. - Największym problemem są ludzie Tyrellów, ponieważ są najliczniejsi. Przez lata pełniłem jednak służbę Starszego nad Wojną w Wysogrodzie i wielu z nich pewnie mnie kojarzy. Ich król uciekł i porzucił ich, nie brał nawet udziału w żadnej bitwie czy potyczce - kontynuował. - Kto lepiej by powiedzieć im o hańbie jaką okrył siebie oraz ich Lucas niż ich dowódca, który zawsze był przy ich boku na pierwszej linii? Przemówię do nich i dam im szansę by złożyli broń. Ludzie Tyrellów mogą zamieszkać, tak jak mówisz, na naszych ziemiach, sprowadzając swoje rodziny. Ci od innych lordów wrócą do domów jeśli ich panowie się poddali lub będą mogli przeczekać wojnę w Horn Hill, zaś niezwiązani z nikim błędni rycerze otrzymają ofertę służby, albo ruszą na dalszą tułaczkę. Ich żadna przysięga nie wiąże, a nie mają już za kogo walczyć.
Lord Dickon wprawdzie sam popierał by Tyrell nie narażał istnienia rodu obecnością blisko pola bitwy, ale skoro teraz mógł wykorzystać jego nieobecność na swoją korzyść w inny sposób, to czemu nie?

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Garth Tarly. Wto Mar 19, 2019 5:18 pm

-Gdyby nie zrobił sobie z Lwa wroga to wszystko byłoby dobrze. Nawet Hightowerowie nie mieliby odwagi zaatakować. - odpowiedział - szczerze mówiąc, osobiście nigdy nie przepadałem za Tyrellami. To ich decyzje podzieliły Reach. Theodore jednak przynajmniej ostatnimi czasy był dobrym Królem. Szkoda, że zastąpił go Lucas... - westchnął - co do wyprawy na wschód mam nadzieję, że Baratheonowie poradzą sobie sami. Teraz nie mamy powodu, żeby ich lubić, ale na Siedmiu wolę mieć ich za sąsiadów niż córkę Stannisa, która ubzdurała sobie, że jest Królową całego świata. Jestem pewien, że gdyby miała dość sił przyszła by tu, żeby zająć nasze ziemie. Wylądowała na jakimś zadupiu z garstką ludzi i nic tylko rośnie w siłę, a są też tacy co przed nią klękają... To niebezpieczna kobieta - ocenił.
Ojciec postanowił zrobić to inaczej. Miejmy nadzieję, że lepiej.
-Masz rację, nie będę nalegał, jeśli ich przekonasz to jest to rzeczywiście znacznie lepsze wyjście. Oby tylko się udało. Obecnie większość zapewne patroluje okolicę, ale zebranie ich to kwestia godzin. A jak się zgodzą ucztę można wyprawić i tak - uśmiechnął się. - oby wszystko się udało i nasz ród był coraz silniejszy.
Garth Tarly.
Garth Tarly.

Liczba postów : 108
Data dołączenia : 08/02/2018

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Mistrz Gry Wto Mar 19, 2019 8:26 pm

- Pytanie tylko jak bardzo wina tu Tyrella, a jak wiele w tym zwykłej chciwości Lannisterów - zauważył starszy Tarly, który nie wiedział jak bardzo Lucas uraził Lwy, ale nie sądził by było to coś wartego wypowiadania wojny w zmowie z bezbożnikami ze Starego Miasta. - Po śmierci Gardenerów nie ma prawdziwych królów w Reach, zbyt wiele rodów może wysunąć swoje prawa do korony - ocenił Dickon. - Rozpad kraju za Tyrellów i wojny teraz, to nie skończy się prędko, o ile w ogóle. Żelazny Tron był dla Reach najlepszą gwarancją pokoju, dlatego właśnie Wysogród poparł Aerysa w czasie Rebelii Roberta i dlatego nie walczył dalej, kiedy stało się jasne, że Baratheon zajmie jego miejsce. Może i lepiej byłoby gdyby wszyscy znowu się zjednoczyli pod jednym władcą, ale mamy zbyt wielu monarchów by to było możliwe. Żaden z nich nie odda łatwo korony... Córka Stannisa mogła rosnąć w siłę w chaosie na wschodzie, ale prędzej czy później to się skończy i nieważne jak zaciekle będzie walczyć nie wygra z całym zjednoczonym królestwem. Dla nas jednak teraz jest na rękę by Jelenie się wykrwawiały, nie wrócą tu pomóc Tyrellowi bez żołnierzy.

Wkrótce Garth wraz z ojcem dotarli do Horn Hill. Lord Tarly nakazał zebranie ludzi na przedpolach by wysłuchali jego mowy, w tym przybyć mieli wszyscy patrolujący obecnie okolicę. W tym czasie doprowadził się do porządku i kiedy pokazał się żołnierzom nie było już na nim bardzo widać znaków niedawnej niewoli, chociaż upewnił się, że wielu widziało je kiedy przybył. Opowiedział żołnierzom o ucieczce króla Lucasa nie szczędząc mu gorzkich słów, a także powiedział im o porażkach armii Reach w walce z Wysoką Wieżą oraz Lwami. Oznajmił, że wojna jest już skończona i prosił by dzielni ludzie stojący przed nim nie ginęli na próżno za tchórzliwego króla. Większość... Była wściekła na króla i postanowiła posłuchać Starszego nad Wojną. Ludzie Tyrellów złożyli broń, a wielu zdecydowało się przenieść po walkach na ziemie Horn Hill. Ludzie Footlych stwierdzili, że wracają do domu. Ci od Caswella oraz Merryweathera chcieli następnego dnia ruszać kontynuować walkę za swoich lordów. Pierwsi woleli ruszyć w stronę Gorzkiego Mostu, a drudzy chcieli dołączyć do Wielkiego Septona pod Starym Miastem. Na służbę Tarlych zechciało zaciągnąć się kilkunastu błędnych rycerzy, kilkunastu chciało kontynuować walkę z "bezbożnikami", zaś reszta postanowiła rozjechać się po świecie.



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Garth Tarly. Pią Mar 22, 2019 5:49 pm

Garth był bardzo dumny z ojca. Większość żołnierzy go posłuchała i zyskali wielu nowych poddanych. Cieszył się, że ojciec był stanowczy i zrobili to jego sposobem. Okazał się bardzo skuteczny, a do tego był zdecydowanie bardziej honorowy. Tarly rośli w siłę, a to było najważniejsze.
Były też jednak rzeczy mniej przyjemne. Trzeba przecież było odebrać złoto, które Hightowerowie mieli oddać, a zaczęły docierać informacje, że Stare Miasto jest oblężone przez wiarę. To mogłoby uniemożliwić dostarczenie złota i to na dobrą sprawę z przyczyn od nowego Króla niezależnych.
Garth w Siedmiu co prawda wierzył, ale nie był przesadnie religijny. Fanatyzm natomiast był szkodliwy dla wszystkich. Wiara jeśli pozwoli się jej na zbyt wiele może być gorsza niż Lwy i Jelenie razem wzięci. Z normalnym przeciwnikiem można negocjować, albo przynajmniej próbować. Fanatyków nic nie przekona.
Po załatwieniu sprawy z Tyrelami postanowił udać się do samotni by porozmawiać o tym z ojcem.
Garth Tarly.
Garth Tarly.

Liczba postów : 108
Data dołączenia : 08/02/2018

Powrót do góry Go down

Przedpola Horn Hill Empty Re: Przedpola Horn Hill

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach