Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Samotnia

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Samotnia Empty Samotnia

Pisanie  Bonnifer Swyft. Sro Kwi 11, 2018 9:45 pm

~**~
Bonnifer Swyft.
Bonnifer Swyft.

Liczba postów : 39
Data dołączenia : 31/03/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Bonnifer Swyft. Czw Kwi 12, 2018 6:53 pm

10 kwietnia 336

Bonnifer siedział w swojej samotni przy biurku, skrobiąc coś na pergaminie gęsim piórem. Pochylając się przez chwilę w zgarbionej postawie obserwował wszystkie słowa oraz obrazki jakie jeszcze napisał na pergaminie, aż w końcu po kilkunastu minutach zawołał do siebie swojego maestera.
- Perkinie, chcę abyś zawołał do moich komnat ser Osmunda. Niech przybędzie jak najszybciej. Jeśli będziesz do niego szedł to odwiedź przy okazji jednego z krawców z tymi zaleceniami. Możesz odejść.
Rozciągając się w krześle, a zaraz potem masując ręką swój zmęczony kark, Bonnifer wstał sprzed biurka i przeszedł na kanapę, siadając na niej wygodnie i trzymając w jednej dłoni zwinięty pergamin, a w drugiej kielich ze złotym arborskim. W końcu, do pomieszczenia wszedł w swojej srebrnej barwy zbroi Osmund z ręką na głowicy miecza.
- Wzywałeś, panie? - zapytał barytonowym głosem. Koguci lord przekręcił głowę w jego stronę. - Mhm. Mam dla ciebie bojowe zadanie, Osmundzie. Zbierz co najmniej ósemkę swoich ludzi, wjedziesz na granicę Zachodu z Ziemiami Burzy i zaaranżujesz spalenie wioski przez wojska lorda Baratheona. Rozkazałem wykonanie tabardów z ich herbem, które ty i twoja świta założycie. Do wioski nie wjedziecie ze strony wskazującej, że nadjeżdżacie z Zachodu. Chyba wiesz z której. Potem jeszcze tylko spróbujecie narozrabiać lekko w jakiejś przygranicznej wiosce Zachodu i wracając pozbędziecie się wszelkich znaków utożsamiających was ze wszelkim zamieszaniem. Macie mapę, wyruszacie dzisiaj w nocy. Wrócić też macie o tej porze. Każdy z was dostanie zapłatę po wykonanej pracy. Wyjść. - Po wyjściu Bonnifer roztarł skronie, ponownie zalewając swe gardło złotym arborskim.


Ostatnio zmieniony przez Bonnifer Swyft dnia Czw Lip 19, 2018 3:50 pm, w całości zmieniany 2 razy
Bonnifer Swyft.
Bonnifer Swyft.

Liczba postów : 39
Data dołączenia : 31/03/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Pią Kwi 13, 2018 12:50 pm



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Bonnifer Swyft. Pią Kwi 13, 2018 3:33 pm

- Masz rację... Dużo spraw ostatnio miałem. Ale mam na to inne rozwiązanie. - Bonnifer faktycznie był już zmęczony wszystkim co miał mu do powiedzenia i zdarzało mu się tak wiele "przejęzyczeń". Mimo to zrobił to co zamierzać chciał i poprowadził Osmunda przed mapę Westeros. - Widzisz ten teren Zachodu? Tutaj jest wioska. To będzie wasz powrotny cel. Wy skupiacie się póki co... - Wskazał palcem na wioskę bliską Hayford - ... Tutaj. Tu jest to, co macie zrobić jako pierwsze w tabardach Baratheona. Teraz rozumiesz? - Bonnifer siadł ponownie na kanapie, wypijając duszkiem arborskie. - Więc, coś jeszcze wytłumaczyć?


Ostatnio zmieniony przez Bonnifer Swyft dnia Czw Lip 19, 2018 3:50 pm, w całości zmieniany 1 raz
Bonnifer Swyft.
Bonnifer Swyft.

Liczba postów : 39
Data dołączenia : 31/03/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Pią Kwi 13, 2018 10:43 pm


Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Bonnifer Swyft. Nie Kwi 15, 2018 9:28 pm

15 kwietnia 336

Bonnifer tego dnia przechadzał się po Cornfield, przyglądając się swoim ludziom. Co jakiś czas witał się z niektórymi z nich, a co do małych mieszkańców zwanych dziećmi - klepał ich lekko po główkach. W ostateczności myślał o tym jak może ulepszyć swoje włości, dlatego też w pewnym momencie, powracając do swojej samotni, zawołał do siebie swojego maestera. Kiedy tylko ten znalazł się w pomieszczeniu, koguci lord wstał od stołu i nalał sobie ponownie czerwonego wina, które począł powoli spijać. Podszedł bliżej do mapy, przyglądając się swoim terenom. W końcu odezwał się.
- Perkinie, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda stan naszych dróg, oprócz tego chciałbym wiedzieć czy możemy otworzyć w pobliskich lasach tartak, który pozwoli nam zdobywać drewno na budowanie budynków. Zaraz potem proszę cię o przytoczenie mi liczby osób zdolnych do zaciągu.
Bonnifer Swyft.
Bonnifer Swyft.

Liczba postów : 39
Data dołączenia : 31/03/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Nie Kwi 22, 2018 9:38 pm

Perkin oczywiście cierpliwie wysłuchał pytań swojego pana, po czym oznajmił:
- Zatem proszę Cię Panie, żebyś poczekał. Muszę sprawdzić odpowiednie dokumenty i raporty. - po czym, pożegnawszy się, wyszedł z komnaty, by przygotować stosowny raport.

Tego samego dnia, wieczorem...

Do samotni zapukał znowu podwładny Swyfta, niosąc w rękach stosowny raport.
- Drogi nie są niestety w najlepszym stanie. To znaczy... - zawahał się. - Nie ma za bardzo dróg, które miały by być w dobrym stanie. Jest tylko ta łącząca nas z Traktem Oceanicznym, ale i ona nie jest szczególnie dobra. Zwykła wydeptana droga, bez twardej nawierzchni... - odchrząknął niepewnie i przeszedł dalej. Tartak, oczywiście, można zbudować, jeżeli Pan sobie tego życzy. Zapewne na zachodzie, przy większej ilości lasów? Czy mam może przygotować dokładniejszy projekt i kosztorys? - spytał jeszcze, a na koniec przekazał ostatni spis ludności poddanych Cornfield.



Wyrocznia
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Bonnifer Swyft. Nie Kwi 22, 2018 9:47 pm

Bonnifer z cierpliwością czekał na sporządzany przez Perkina raport na temat ludności oraz stanów dróg. Dlatego też w momencie, kiedy jego maesterowska mość ponownie zagościła w komnatach, miał już przedstawiony stanowczy raport na temat dróg oraz ludności w Cornfield. Zasiadając w krześle postanowił samemu nakreślić na skrawku pergaminu najważniejsze dla niego detale.
- Zarządzisz sprowadzenie kamieniarzy, którzy odnowią nasze drogi, aby były wybrukowane. Jeśli się uda to chciałbym, abyś sporządził kosztorysy zbudowania tartaku przy naszym lesie, a poza tym chciałbym zaciągnięcia dwóch setek chłopów do obrony garnizonu, dając im wyposażenie. Przy okazji - chcę prosić o sprowadzenie bartników, jakichś obytych w jubilerstwie mieszkańców oraz rozkazać stworzenie kolejnych pól kukurydzy dla zwiększenia naszego eksportu. Póki co.. To tyle.
Bonnifer Swyft.
Bonnifer Swyft.

Liczba postów : 39
Data dołączenia : 31/03/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Sob Kwi 28, 2018 11:35 pm

Perik wziął kartkę i zaczął powoli spisywać szczegóły, dotyczące budowy.
- Oczywiście, mój lordzie. Czy masz jakieś szczególne preferencje odnośnie kamieniarzy? Najłatwiej byłoby ich chyba sprowadzić z Lannisportu... I skąd mają pozyskać kamienie na wybrukowanie tego? - zdawało się, że zadawał głupie pytania. Nie chciał on jednak podejmować żadnych decyzji sam, w końcu nie on, i zapewne nie bez powodu, był tu lordem. Bonnifer, w dodatku z odpowiednim wychowaniem, na pewno najlepiej wiedział, jak należy załatwiać takie sprawy. - Taki średni tartak będzie kosztował jakieś 200-300 Złotych Smoków. Wszystko jednak zależy od tego, jakie chciałbyś zastosować rozwiązania techniczne. Można spróbować sprowadzić jakichś wykwalifikowanych specjalistów... No też jeżeli chciały lord postawić jakiś większy tartak, to będą dodatkowe koszty. No i sugerowałbym w takim razie zatrudnienie drwali, żeby pozyskiwać drewno na przemiał. I ten garnizon, to chodzi mojemu lordowi o garnizon tego tartaku? A bartników gdzie szukać mój lordzie? No i jeżeli mamy nowe pola kukurydzy zajmować, to trzeba będzie wypalić lasy. Czy to nie kłóciłoby się z wizją budowy tartaków? I kto będzie na nich pracował?

Wyrocznia
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Bonnifer Swyft. Pon Kwi 30, 2018 3:52 am

Bonnifer patrzył na swojego maestera uważnym wzrokiem, analizując za chwilę mapę, a zaraz potem znowu na niego. Musiał zdecydować coby mu się opłacało. Ale póki co... sprawy ważniejsze.
- Chcę, abyś sam zdecydował. To ty najlepiej znasz się na wszystkim co przyrodnicze. W końcu trochę ogniw masz. Ja chcę jedynie otrzymać jak najlepszy efekt. - Po chwili znowu spojrzał na mapę. Faktycznie, trochę brakuje miejsca na pola. A musiałby wtedy wykarczować też las... Hmmm... jak tu zdecydować. - Porzućmy więc póki co ten motyw z kolejnymi polami. Skupmy się na nowej działalności. Chciałbym, abyś zlecił stworzenie dwóch tartaków, oba rozmieszczone w stosownych odległościach, aby praca szła równomiernie i dość szybko. Poszukaj wśród rodzin, które posiadają więcej niż piątkę dzieci. Dzieci, które mają więcej niż 11 lat mają stać się giermkami, aby w przyszłości zaczęli szkolić sie i zasilać moje wojska. Co do garnizonu - owszem, ma to być garnizon dla ochrony naszych ludzi. Drwali i bartników szukaj poprzez rozesłanie listów do sołtysów wszystkich wsi w naszym obrębie i naszych sąsiadów. Są jeszcze jakieś problemy? - Bonnifer roztarł swoje skronie. Czasem zastanawiał jak sobie z tym wszystkim radził jego ojciec. - Przy okazji. Czy ktoś się we wsi skarżył na coś? Możemy w sumie zrobić jeszcze dzisiaj audiencję dla mieszkańców. Zawsze dobrze wiedzieć co w trawie piszczy pośród gminu.
Bonnifer Swyft.
Bonnifer Swyft.

Liczba postów : 39
Data dołączenia : 31/03/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Wto Maj 01, 2018 7:45 pm

- Jak sobie życzysz, Panie. - ukłonił się. Jako, że lord Swyft nie wspomniał nic o chęci zbudowania większych tartaków, Perkin uznał, że chce on te o których wspomniał, średniej wielkości. Zdziwił się także na propozycję o mianowaniu giermkami dzieci chłopstwa. Przecież... to zdawało się dziwne. Uznał jednak, że nie jemu jest to osądzać i jego lord doskonale wie, co czyni. Zapisał wszystko co mu rozkazano i spojrzał na swojego lorda. - W takim razie przekażę to odpowiednim ludziom. A jeżeli chodzi o chłopów, to niestety nie przychodzą ze skargami do mnie. Skoro tak chcesz panie, to nakażę zorganizować audiencję. - spytał. Ogólnie nie podobało mu się traktowanie jako zarządcy, skoro lord mógł to załatwić u swojego zarządcy, ale od młodego w Cytadeli uczono go, że jego zadaniem jest służyć, nie zamierzał więc odezwać się na ten temat słowem. Zastanawiał się tylko, skąd jego lord weźmie pieniądze na nowe budowy...



Wyrocznia
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Bonnifer Swyft. Wto Maj 01, 2018 11:50 pm

16 kwietnia, 336

Bonnifer przestudiował podstawione przez Perkina wyliczenia względem tras. Mimo tego odczuwał pewien niepokój względem ilości pieniędzy jakie musiałby wydać na budowę dróg do Traktu Oceanicznego. Dlatego też spojrzał ponownie na mapę i zakreślił na skrawku pergaminu dane dla maestera. - Póki co obserwuj czy coś złego się nie dzieje. Odpuścimy sobie póki co brukowanie i zrobimy proste, ubite drogi. Wraz z dochodami będziemy myśleli o powolnym wdrażaniu planu dróg. I tak, zorganizuj audiencję. - Lord Swyft usiadł wygodnie w swoim krześle, nie wiedział już co ma począć. Póki co... zaczął spokojnie sączyć wino.
Bonnifer Swyft.
Bonnifer Swyft.

Liczba postów : 39
Data dołączenia : 31/03/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Pią Maj 04, 2018 4:55 pm

- Jak sobie życzysz Panie... - powiedział maester. - Na jutro karzę Ci przygotować kolejny kosztorys. A, i przyprowadziłem już kilku chłopów z petycją... - powiedział i krzyknął: - Wprowadzić ich! - Przez drzwi weszło dwóch strażników, prowadzących grupkę chłopów. Widząc swojego lorda, padli na kolana. - O milordzie... - jęknął jeden. Większość z nich była przestraszona i nie chciała nic mówić. Ten, który miał mówić wstał powoli, cały czas jednak się chyląc przed Swyftem. - My żeśmy nie chcieli serowi głowy dużyć, bo pewno mu to wsio ryba co my tam pracujemy i w garki nam nie patrzy, ale jak żeśmy se narobili, że na rencach o takich modzeli żeśmy narobili.. - rozłożył ręce na około pół metra. - A żarcia jak ni było, tak i ni ma. I my ni mamy nic do gęby włożyć, a jeszcze dla milorda podatki trza zapłacić. - jęknął i jak stał, tak padł nagle znowu na kolana. Z tyłu zaś dobiegł głos drugiego, też klęczącego: - A mi ichni szczun liszniego psiuka wzion!




Wyrocznia


Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Pią Maj 04, 2018 11:57 pm, w całości zmieniany 2 razy
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Bonnifer Swyft. Pią Maj 04, 2018 5:04 pm

Bonnifer przytaknął głową na wszystko co miał mu do powiedzenia maester. Kolejne przejście do rozmów skończyło się dla Bonnifera pewnym wstrząsem. Bo oto weszło do jego komnat zgraja wieśniaków z jego ziem, którzy w ogóle bali się na niego spojrzeć. Jeden z nich, chyba najodważniejszy, postanowił w końcu otworzyć gębę. Jego mowa była, cóż... dość nie do końca zrozumiała. Koguci Lord mógł to nawet dla żartu podciągnąć pod nowy dialekt z dalekiego Essos, ale postanowił zachowywać powagę. Chociaż coraz dłuższe słuchanie monologu chłopa spowodowało, że jednak postanowił z uśmiechem mu odpowiedzieć. W końcu zrozumiał o co mu chodziło - Dobrze, pozwolę wam zabierać z ziemi tyle, ile zmieści się w średnim worku. Jeśli do końca miesiąca ten układ będzie pasował zarówno nam, jak i wam to być może nawet zacznę wam więcej płacić. A póki co, jak się nazywasz? - Kiedy ten odpowiedział, Bonnifer uciszył go ręką i skupił się na drugim gościu. Jedyne co potrafił w tym momencie zrobić to podnieść brew i powiedzieć zdziwionym tonem: - Kto co zrobił?
Bonnifer Swyft.
Bonnifer Swyft.

Liczba postów : 39
Data dołączenia : 31/03/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Pią Maj 04, 2018 11:57 pm

Wieśniacy wyglądali na wdzięcznych. Ich lord dał im dokładnie to, czego obiecywali. Niektórzy bardziej wrażliwi zapłakali z radości. Reszta też była wesoła. Chłop, który wcześniej mówił, podziękował w imieniu wszystkich:
- Dzięk-kuje-emy Milordzie. - trochę się jąkał zdenerwowany. - O nic wincyj prosićmy ni mogli. - Bonnifer zrobił nawet więcej, niż oczekiwali. Obietnica zapłaty była... kusząca. - Jamżem jest Flement, syn Jarosza spod Kukurydzowej Polany. - przedstawił się. Drugi z kolei gość spojrzał na Swyfta jak głupi. Co on, nie rozumie we Wspólnym?! - musiał sobie pomyśleć. I to milord... Westchnął. Widać nawet tacy bywają idiotami. Postanowił powiedzieć to samo, tylko wolniej i wyraźniej:
- Ser milordzie, ichni szczun... moich somsiadów... liszniego psiuka... wzion... mi. - Po każdym słowie robił długą przerwę, żeby Swyft mógł lepiej zrozumieć. - A zali i kuraka, zbieracz jidyn!

Wyrocznia
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Bonnifer Swyft. Sob Maj 05, 2018 12:20 am

Łzy wieśniaków. Dobrze było ich widzieć. Przynajmniej tak mogą się odwdzięczyć za łaskę pana. Dość niską, ale jednak przydatną. Był dobrym lordem, miłościwym nad swymi barankami. Dlatego też, gdy drugi z wieśniaków spojrzał na niego jak kompletnego idiotę, to można było zauważyć jak spiorunował go wzrokiem, tak, aby ukorzył się przed nim, albo chociaż wzrokiem pokazał szacunek. Mimo to nadal musiał dowiedzieć o czym jest sprawa. Powolne mówienie przyniosło skutek. Gwara była bardziej zrozumiała. - Syn sąsiadów porwał tobie psa i kurę, jeśli dobrze rozumiem? I co powinienem z tym zrobić? Przychodzisz do mnie, bez prawie żadnego dowodu. Chcesz jedynie, abym ukarał sąsiada. Równie dobrze mogę wskazać jednego z moich strażników, że ukradł tobie psa czy kurę. Nie powiedziałeś mi nic oprócz tego, że syn jednego z moich poddanych zabrał ci zwierzę. I mam teraz przejść się. - Z wyśmiewającym go wzrokiem podszedł do okna, popatrzył się za okno tak jakby prawie szukanie zwierzaka było jego obecnym priorytetem. Potem wskazał palcem w dowolne miejsce i powiedział: - O, to może ten człowiek? Nieee, zaraz. Przecież to chyba nie twój sąsiad. A ten? Nieee... też chyba nie twój sąsiad. - Wrócił zaraz na krzesło, przewracając oczami. - Za kurę mogę dać pół jej wartości, ale psa musisz szukać sam. To ty nie jesteś odpowiedzialnym właścicielem i zwierzę towarzyszące ludziom od zarania dziejów jako pies rodziny traktujesz jak zwykły mebel. Nie wiem co mam o tym sądzić. Jeśli znajdziesz syna sąsiada i go przyprowadzisz - dokonam osądu. Ale póki co... zejdź mi z oczu. - Kiedy już załatwił sprawę z drugim wieśniakiem, spojrzał na maestera, który zawołałby następnych ludzi.
Bonnifer Swyft.
Bonnifer Swyft.

Liczba postów : 39
Data dołączenia : 31/03/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Sob Maj 05, 2018 8:32 pm

Kiedy wreszcie Bonnifer zrozumiał, wieśniak pokiwał głową, jak kiwa mistrz, gdy oświeci jakiejś trudnej rzeczy swojego mało pojętnego ucznia. - Yo, to sio zgodzo. - stwierdził i słuchał dalej co ma do powiedzenia. Liczył na sprawiedliwość. Bo gdzie mógłby jej szukać, jak nie u lorda?! Kto inny mógłby rozwiązać sprawy takiej wagi, jak kradzież jego kochanego psa? Ale lord okazał się gadać jakieś dyrdymały niezrozumiałe. Po pierwsze mógłby się nauczyć mówić we Wspólnym. Najpierw go nie zrozumiał, a teraz mówił z takim dziwnym akcentem. Po drugie to co mówił, było dla niego niewyobrażalne i czasem zbyt skomplikowane, oczywiście w swojej dziwnej lordowskiej logice nieznanej dla oświeconych wieśniaków, żeby zrozumieć o co mu chodzi. - No jokże to? On mi wzion psiuka? Przecie ja jidnego mam, tego co mi szczun somsiadów zobroł. No coż pan ser kłomie? - spytał sarkastycznie wieśniak. Przecież na własne oczy widział, jak mu psa zabrał ten smarkacz sąsiada, to jak mógł zrobić to ten strażnik?! Przecież nigdy nawet nie był w okolicy jego domu! - No jok ja odpowiodzilny za to, jak to ten szczun go wzion? Jo żem na własne oczy widzioł, jak to ten... Ernst młody... go kradnął. No Panie serze milordzie! Ja żem tu leciał, jakby soli mi na ogon nasypali, myśląc, że mi psioka pomoże ser milord odwziąć. A tu ni, i co ja mam zrobić? Pal liszo kuroka, ale ja żem lubiał tego psioka, od szczuna ze mną był, no panie serze! - wieśniak wyglądał na zdenerwowanego i zawiedzionego decyzją lorda. Zaraz jednak musiał opuścił pomieszczenie, wyprowadzany przez strażników. Dalej jednak nie było kolejnych petentów, jako że ten był ostatnim.

Wyrocznia
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Bonnifer Swyft. Nie Maj 06, 2018 4:52 pm

Audiencje można było uznać za zakończone. Mimo to, że Bonnifer był zdenerwowany na wieśniaka, który nie potrafi zająć się własnym psem, cóż, ulitował się. Zawołał do siebie dwóch strażników, tych samych, którzy jegomościa wyprowadzili i dał im po smoku, siadając wygodnie w swoim krześle. - Idźcie za tym wieśniakiem. Powiedzcie mu, że jego miłościwie panujący lord zmienił zdanie i właśnie postanowił odebrać skradzionego psa, jeśli pokaże mu go. Niech go woła jego imieniem czy coś. Byleby było widoczne, że należy do niego. Rodzina złodzieja ma dać mu zadośćuczynienie w postaci swojej kury. Tym samym kupi sobie jedną kurę, a drugą odzyska. Wilk syty i owca cała. No... Rozejść się. - Kogut podszedł do dzbanka z winem i nalał sobie do czarki kolejną ilość płynu.
Bonnifer Swyft.
Bonnifer Swyft.

Liczba postów : 39
Data dołączenia : 31/03/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Bonnifer Swyft. Czw Maj 10, 2018 4:57 pm

17 kwietnia 336

Bonnifer siedział w swojej komnacie... I liczył pieniądze. Do każdego z mieszków dla kilku ludzi wsypał po pięćdziesiąt jeden złotych smoków. Każde z nich zostało później dodatkowo przez niego zważone na oko czy we wszystkich jest po równym ciężarze. W każdym bądź razie, po dokładnym zważeniu i przeliczeniu zaczął zwoływać do siebie swoich gońców, albo osoby, którym mógł po prostu zaufać. Do każdego z nich mówił mniej więcej tę samą formułkę:
- Weźmiesz ten mieszek i pobierzesz z niego jednego złotego smoka dla siebie samego. To jest twoja zapłata za wykonanie roboty. Wyruszysz do podanego na kawałku pergaminu miasta i przekupisz co najmniej pięćdziesięciu wieśniaków do rewolty przeciwko swoim władcom. Za jednego smoka. Masz udawać przejezdnego, który zostaje jedynie na jeden dzień. Albo możesz też udawać uczonego, który szuka odpowiedzi na pewne pytania. Jesteś mądry, coś wymyślisz. Pamiętaj, że wyruszasz w nocy zaraz za swoim drugim kolegą w odstępie co najmniej pięciu minut. Masz być cieniem. Pojawić się... i zniknąć. Nie znasz nikogo. Trzymasz język za zębami. - Za moment pozostał już sam.

Wsi wokół miasteczek:
- Turnia
- Silverhill
- Crakehall
- Sarsfield
- Ashemark


Ostatnio zmieniony przez Bonnifer Swyft dnia Czw Lip 19, 2018 3:51 pm, w całości zmieniany 1 raz
Bonnifer Swyft.
Bonnifer Swyft.

Liczba postów : 39
Data dołączenia : 31/03/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Czw Maj 31, 2018 5:46 pm

26/04/336AC



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Bonnifer Swyft. Czw Lip 05, 2018 7:57 pm

Bonnifer Swyft.
Bonnifer Swyft.

Liczba postów : 39
Data dołączenia : 31/03/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Czw Lip 05, 2018 10:32 pm

22 kwietnia - 2 maja 336 AC



Nieznajomy
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Bonnifer Swyft. Pią Lip 06, 2018 1:24 pm

Bonnifer Swyft.
Bonnifer Swyft.

Liczba postów : 39
Data dołączenia : 31/03/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Lancel Lannister. Pon Sie 13, 2018 8:26 pm

19 maja 336 AC


Lancel zaraz po wjechaniu na dziedziniec Cornfield powiadomił kasztelana, że zabrania komukolwiek opuszczać twierdzy. Lordowi Sarsfieldowi wydzielił stu ludzi do rozbrojenia każdego żołnierza Swyftów. Reszta zbrojnych miała przeszukać zamek. Król zakazał gwałtów i rabunku, ale obiecał każdemu z towarzyszących mu zbrojnych wynagrodzenie. Wraz z resztą lordów, gwardzistami królewskimi, dziesięcioma zbrojnymi Lannisterów i kasztelanem zamku udali się do samotni lorda. Zbrojnym nakazał stanąć na zewnątrz pod drzwiami. Gdy weszli do środka nakazał gwardzistom przetrząśnięcie pomieszczenia w poszukiwaniu dokumentów, złota i tym podobnych rzeczy. Sam zajął miejsce za lordowskim stołem.
Lancel Lannister.
Lancel Lannister.

Liczba postów : 185
Data dołączenia : 04/12/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Sob Wrz 01, 2018 1:31 am



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach