Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Samotnia

Go down

Samotnia Empty Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Wto Sty 02, 2018 8:58 pm

~~*~~
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Wto Sty 02, 2018 8:58 pm

29 stycznia 336 AC


Jeden z gwardzistów zniknął za bramą zamku. Po niecałych dwóch kwadransach wrócił z wiadomością dla Edwyna:
- Lord Tarly wzywa Cię do swojej samotni. - następnie spojrzał na towarzyszący mu orszak. - Kazał też zaproponować Twoim ludziom odpoczynek i strawę, gdy będą na Ciebie czekali. Mogę zaprowadzić do stajni.
Hightower został zaprowadzony przez drugiego człowieka pod lordowską samotnię. Przewodnik wskazał mu drzwi i powoli się oddalił.
Edwyn wszedł do pokoju. Lord był już starszym człowiekiem. Z tego co dowódca Zakonu Płomiennej Ręki pamiętał, miał prawie pięćdziesiąt lat. W rzeczywistości wyglądał dużo młodziej, najwyżej na czterdzieści. Jedynie pojedyncze siwe pasmy włosów i nieliczne zmarszczki go zdradzały. Był też bardzo wysportowany i wyglądał bardzo zdrowo. Wyglądał na dość silnego człowieka, a z jego postury biła duma. Był przyodziany w lekkie, domowe szaty. Gdy Hightower wszedł, wstał od biurka, by go przywitać. Podszedł do niego i uścisnął mu dłoń.
- Miło mi, że przyjechałeś. - odezwał się. Jego ton był serdeczny, ale i pewny siebie. - Możecie się u nas zatrzymać tak długo jak chcecie. Chociaż gdybyście wcześniej nas o tym zawiadomili, moglibyśmy się przygotować. - oznajmił uśmiechnięty. Gestem ręki wskazał na miejsce przy biurku, sam zaś siadł naprzeciwko. - Może jesteś głodny? Mam poprosić, by coś przyniesiono? Albo chciałbyś się czegoś napić? - Starał się być dla gościa miły, zaraz jednak jego ton spoważniał, gdy przeszedł do konkretów. - Słyszałem, że przybyłeś tu w sprawie bandytów. Co już o nich wiesz? - spytał zwięźle. Chciał na razie zobaczyć, z jakimi informacjami przyjechał jego gość i nie dodawał nic, o czym dotąd sam wiedział.

Kielon
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Edwyn Hightower. Wto Sty 02, 2018 9:09 pm

Przez Lorda został przyjęty bardzo serdecznie i gorąco, a i jego ludziom niczego nie brakowało. Żeby każdy Lord był taki dobry, dla maluczkich, na świecie nie byłoby zła. Była to jednak tylko mrzonka, na razie. Edwyn poprosił naturalnie o wino i postanowił nie odmawiać sobie jedzenia, w końcu od kilku dni jada tylko suszone mięso i chleb. Różnorodność w jego wypadku, jest bardzo mile widziana. Jednak po wszystkich grzecznościach Lorda, należało coś odpowiedzieć.
- Dziękuję za taką gościnę, to naprawdę pokrzepiające. - przyznał, nie chciał poruszać tematu, że oba królestwa nie darzą się sympatią, bo w końcu byłoby to co najmniej nie grzeczne. - Gdy tylko dostałem wiadomość, że wioski w Reach płoną, zwołałem wszystkich rycerzy. Nie można pozwolić temu bydłu się tu panoszyć. Co prawda, przybyłem bez informacji i jednym z moich celów przybycia tu, było to żebym zasięgnął trochę informacji z twej ręki, Lordzie. - przyznał.
Edwyn Hightower.
Edwyn Hightower.

Liczba postów : 81
Data dołączenia : 06/12/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Wto Sty 02, 2018 10:24 pm

Lord Dickon krzyknął po sługę i kazał mu przynieść to, o co poprosił Edwyn. Po chwili na stole pojawił się dzbanek wina, czerwonego arborańskiego oraz dwie szklanki, które Tarly skrzętnie napełnił. Po chwili przynieśli też jedzenie. Znalazło się wśród nich: pół bohenka chleba, dwa rodzaje sera, kilka rodzajów warzyw (jak oliwki, cebula czy zielona papryka), owoce (na przykład jabłka czy śliwki), jajka, a także specjalnie przygotowane grzyby. - Częstuj się czym chcesz, musisz być pewnie głodny po długiej podróży. - powiedział lord. Sam w czasie rozmowy niechętnie jadł (choć nie mógł sobie odmówić drobnego poczęstunku), patrząc głównie jak je jego gość.
- Zatem doszły Cię prawdziwe wieści. Sam niedawno otrzymałem wiadomość od lorda Vyrwela. Przy granicy z Dorne jego patrol natrafił na grupę bandytów. Spalili kilka wiosek i uciekli, prawdopodobnie do Dorne. To miło, że chcesz pomóc, ale nie jestem pewien, czy mamy jeszcze szanse ich złapać. - oznajmił niechętnie.


Kielon
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Edwyn Hightower. Wto Sty 02, 2018 10:30 pm

Po przyniesieniu napitku i jedzenia, Edwyn od razu zabrał się do pałaszowania żywności. To prawda, był okropnie głodny. Wysłuchał Lorda z uwagą i co chwilę kiwał głową, dając znać że rozumie, przekazane mu informacje.
- Być może to Dornijczycy, albo jacyś górale. Nie wiem jednak czy ci drudzy, mogli by się zorganizować w taki tabun. - przyznał i wgryzł się w gruszkę, które bardzo lubił. - Czy na czas mojego pobytu, pod zamkiem, mógłbym dostać do mojego namiotu jakieś mapy? Chciałbym odnaleźć ścieżki, którymi mógłbym się posłużyć. - zapytał.
Edwyn Hightower.
Edwyn Hightower.

Liczba postów : 81
Data dołączenia : 06/12/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Sro Sty 03, 2018 6:25 pm

- Nie mam pojęcia, jak już mówiłem dostałem jedynie wieści od Vyrwela. - uciął rozważania Dickon. Fakt - wieści były niepokojące, ale spalono jedynie dwie czy trzy wsie. Równie dobrze mogli to być pospolici bandyci, a i w ich przypadku ucieczka do obcego kraju wydawałaby się sensownym rozwiązaniem. Tak czy inaczej nie zamierzał ciągnąć dalej tych spekulacji. - Proponuję, żebyś jeszcze do niego pojechał - może wiedzieć coś więcej. - dodał. W końcu to jego wioski spalono i jego wieśniaków zabito. Na pytanie o mapy odpowiedział bez namysłu: - Myślę, że nie będzie z tym problem. Gdy skończymy rozmowę, poproszę maestera by je przygotował i je Ci wyślę. - Gdy Edwyn zbliżał się do końca posiłku, Tarly wezwał służkę i kazał przynieść jeszcze coś słodkiego. Po chwili na stoliku pojawiły się ciastka cytrynowe i truskawkowe. Lord uśmiechnął się i rzucił:
- Częstuj się. Nasz kucharz robi przepyszne ciasta, mam nadzieję, że Ci zasmakują.


Kielon
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Edwyn Hightower. Czw Sty 04, 2018 8:25 pm

- Rozumiem i dziękuję za wszelką pomoc. - od razu powiedział. Wyglądało na to, że teraz kolejnym jego celem był zamek lorda Vyrvela. Należało z nim porozmawiać i zasięgnąć języka. W prawdzie Edwyn się lekko wygłupił, bowiem od początku myślał ze to wioski lorda Tarly były palone, ale w końcu skąd może mieć stu procentowe informacje. - Za ciasta już podziękuję, pierwszego miesiąca każdego nowego roku przechodzę przez post. Ale na szczęście się kończy. - powiedział. W prawdzie załatwił z Lordem Tarlym już wszystkie sprawy, toteż nie chciał dłużej zajmować lorda. Wrócił do swojego namiotu na przedpolach i zaczekał na rzeczy, które miały zostać mu dostarczone, potem wyruszył w stronę zamku Vyrvelów.
Edwyn Hightower.
Edwyn Hightower.

Liczba postów : 81
Data dołączenia : 06/12/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Garth Tarly. Pią Mar 22, 2019 5:59 pm

29 lipca 336

-Witaj ojcze - powiedział gdy został wpuszczony do samotni - cieszę się, że wróciłeś i przejąłeś stery, bo Twój plan wyszedł znacznie lepiej niż mój mógł wyjść. Cieszę się, że mam jeszcze dużo czasu by nauczyć się jak być dobrym Lordem - oznajmił szczerze. - mam nadzieję, że moje krótkie rządy nie okazały się całkiem złe.
Wysłuchał jak ojciec skomentuje okres w którym syn zarządzał Horn Hill po czym przeszedł do sedna sprawy.
Garth Tarly.
Garth Tarly.

Liczba postów : 108
Data dołączenia : 08/02/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Sob Mar 23, 2019 5:25 pm

- Udało się głównie przez stanowisko jakie piastowałem od lat - odpowiedział starszy Tarly. - Gdyby mnie tu nie było, twój plan byłby zdaje mi się najbezpieczniejszym wyjściem by zminimalizować nasze straty - ocenił. - Złe? W żadnym razie, synu. Widzę, że kiedy mnie już zabraknie tron Horn Hill będzie miał godnego następcę.


Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Garth Tarly. Nie Mar 24, 2019 9:47 pm

-Dziękuje za miłe słowa - powiedział Garth i skłonił się lekko - wiem jednak, że jeszcze wiele muszę się nauczyć i zamierzam to zrobić. - dodał.
Garth Tarly.
Garth Tarly.

Liczba postów : 108
Data dołączenia : 08/02/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Pon Mar 25, 2019 2:21 pm



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Garth Tarly. Pon Mar 25, 2019 2:44 pm


Następnie pożegnał się z ojcem i udał do swoich komnat. Tam jednak nim odpoczął postanowił nieco poczytać o dobrym i mądrym zarządzaniu. W historii było wiele dobrych lordów powiększających swoje majątki. Warto było o tym poczytać i wyciągnąć wnioski dla siebie. Zwłaszcza, że wojna zmierzała ku końcowi i pora była na odbudowę. Jeśli lektura była interesująca to wziął księgę ze sobą, by czytać ją podczas postojów w drodze.
Garth Tarly.
Garth Tarly.

Liczba postów : 108
Data dołączenia : 08/02/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Empty Re: Samotnia

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach