Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Dziedziniec

Go down

Dziedziniec  Empty Dziedziniec

Pisanie  Elyana Reyne. Sro Paź 14, 2020 1:45 pm

* * *
Elyana Reyne.
Elyana Reyne.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 24/10/2019

Powrót do góry Go down

Dziedziniec  Empty Re: Dziedziniec

Pisanie  Elyana Reyne. Sro Paź 14, 2020 7:03 pm

06/09/10

Gdy tylko Elyana dostała odpowiedź od lorda Marbranda, że będzie oczekiwana w Ashemarku, to nie traciła wiele czasu i natychmiast kazała szykować się do wyjazdu. Zasadniczo nie miała zamiaru nadużywać gościnności panicza i nie planowała dłuższej wizyty niż dzień lub dwa, góra trzy. W zależności od tego jak się jej będzie na miejscu podobało, jakie wrażenie wywrze na niej lord i czy przede wszystkim spotka na miejscu jego najstarszego kuzyna. Z dziewięciolatkiem nie wiązała szczególnie wielkich planów, aczkolwiek uznała, że nawiązanie przyjaźni z jednym z sąsiadów, choćby w kontekście wrogiego jej Westerlinga, było całkowicie na miejscu, a takiego dzieciaczka z pewnością owinie sobie wokół palca.
Z racji, że nie udawali się daleko, drogi były od dłuższego czasu bezpieczne, a wizyta, choć oficjalnie zapowiedziana, raczej miała mniej lub bardziej kurtuazyjny charakter, świta Elyany nie była szczególnie liczna i specjalnie obładowana. Wciąż jednak znajdowało się w niej kilku rycerzy, garść zbrojnych i trochę służby. Wszyscy prezentujący się godnie, w lśniących zbrojach i nowych liberiach. Wśród wyróżnionych osób uwagę zwracali jej zaprzysiężone tarcze, a pośród służby dyskretnie obracał się uzdolniony minstrel, który, jak to minstrel, miał zabawiać w podróży swą panią muzyką, a na miejscu dyskretnie podsłuchiwać i starać się pociągnąć nieco za język służbę odnośnie kuzyna lorda Marbranda.
Kolumna jeźdźców z Elyaną na czele przejechała pod bramą wiodącą na dziedziniec Ashemarku i zatrzymała się wraz ze swą panią na środku. W czasie, gdy jeden z jej rycerzy właśnie zsiadał z konia i szedł w jej stronę by podać jej rękę przy schodzeniu z wierzchowca omiotła dziedziniec wzrokiem w poszukiwaniu młodego lorda, jego kuzyna i oceniając jak zostali przyjęci. W końcu też, przy asyście rycerza, powoli zsunęła się z siodła, zdjęła z dłoni rękawiczki, którymi szybkim ruchem strzepała z siebie przydrożny pył i ruszyła w kierunku jednej z najmłodszych tu osób, którą zidentyfikowało jako pana zamku.
- Lordzie Marbrand. - Dygnęła uprzejmie, jak wypadało dobrze wychowanej lady. - Cieszę się z naszego spotkania. Mam nadzieję, że moja wiadomość i chęć spotkania nie wywołała przesadnego zaskoczenia lub konsternacji.  - Powiedziała uśmiechając się uprzejmie, chwilowo całą swoją uwagę poświęcając młodemu lordowi i poddając go wstępnej ocenie.
Elyana Reyne.
Elyana Reyne.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 24/10/2019

Powrót do góry Go down

Dziedziniec  Empty Re: Dziedziniec

Pisanie  Mistrz Gry Pią Paź 16, 2020 1:18 am

- Lady Reyne - młody lord Marbrand przywitał wesoło swym dziecięcym głosem Elyanę, stojąc w otoczeniu swych ładnie przystrojonych rycerzy. Nawet jak na swój wiek nie był wysoki, ale przynajmniej urodą nie odstawał za bardzo od swych rówieśników.
- Mój zarządca zajął się już przygotowaniem komnat dla ciebie, lady Elyano, i twoich ludzi - powiedział to tonem jakby nauczył się tej kwestii na pamięć. Stajenni zaczęli się już zajmować obsługiwaniem świty władczyni Castamere we wszystkim oprócz nazwy. Wierzchowce były odbierane z rąk ich właścicieli, by zaprowadzić je do stajni, rozsiodłać, wyszczotkować, nakarmić i napoić. Tak samo po wstępnych przywitaniach również służący zaczęli prowadzić ludzi do przydzielonych im komnat, a inni zajmowali się taszczeniem bagaży, które chyba nie były takie ciężkie jak się można było spodziewać.
- Za mną - powiedział lord Marbrand i w kilka uderzeń serca później zatrzymał się ze zmieszaną miną. - To znaczy proszę za mną, lady Reyne. Osobiście wskażę ci drogę do twych komnat. Tam będziesz mogła się umyć, przebrać i odpocząć po podróży. Wieczorem będzie uczta - rozwinął temat, wciąż zmieszany stojąc z lekko spuszczonym wzrokiem. Widać było, że z manierami jest na bakier. Potem zaś zaczął czynić tak, jak zapowiedział.

Night King
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9630
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec  Empty Re: Dziedziniec

Pisanie  Elyana Reyne. Pią Paź 16, 2020 11:17 am

Elyana w całości skupiła swą uwagę na młodym lordzie, wciąż się uśmiechając. Do tej pory nie do końca zdawała sobie sprawę jak w rzeczywistości był młody. Wciąż mówił dziecięcym, słodkim głosem i był niższy od chłopców w swoim wieku. Nic więc dziwnego, że dziwnie się czuła zachowując wobec nieco wszelkie formy etykiety i kultury, gdy w normalnych warunkach na takiego młodzieńca z pewnością nie zwróciłaby uwagi, a oto proszę, stał przed nią lordem, pan Ashemarku i głowa Marbrandów.
- Dziękuję za tak ciepłe przyjęcie. - Odpowiedziała lordowi. Wyglądało na to, że chłopiec się przygotował, a w każdym razie jego ludzie podjęli stosowne przygotowania by ich pan wyglądał na człowieka gościnnego i zdolnego do przygotowania się na przyjazd znamienitych gości. Zastanawiała się tylko na ile on miał udział w przygotowaniach, a na ile jego przygotowywali i mówili jak ma się zachować. I rzeczywiście wyglądało na to, że panicz pozostawiony sam sobie szybko popełniał potknięcia. Elyana uznała jednak, że niczego nie usłyszy.
- Będzie mi bardzo miło. Chętnie odświeżę się po podróży. - Zaraz zaś powiedziała z zadowoleniem. - Uczta! Wspaniale, uwielbiam takie wydarzenia. Tak się składa, że na czas podróży zabrałam z Castamere barda co by umilał mi czas na popasach. Jestem pewna, że będzie stanowił on świetny dodatek do dzisiejszego wydarzenia. Oczywiście, nie chcę się tu narzucać... - Następnie Elyana dała odprowadzić się młodzieńcowi do przygotowanych dla niej komnat.

z/t
Elyana Reyne.
Elyana Reyne.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 24/10/2019

Powrót do góry Go down

Dziedziniec  Empty Re: Dziedziniec

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach