Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wzgórza Północy

Go down

Wzgórza Północy Empty Wzgórza Północy

Pisanie  Mistrz Gry on Sob Kwi 18, 2020 5:56 pm

~***~
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wzgórza Północy Empty Re: Wzgórza Północy

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Kwi 19, 2020 1:42 pm

10/03/10PZ - po zmroku

Na ziemie Tallhartów wjechała grupa konnych. Na niektórych z nich czujne oko zobaczyć by mogło parę znaków, po których zidentyfikować by ich można jako ludzi ze Strumieniska. Tak, dokładnie, tych od Ryswellów. Ba! Sam lord Ryswell prowadził tę małą bandę!
Jaki mieli tu cel, czego szukali? Okazuje się, że szukali owiec. Pan Strumieniska stwierdził, że na jego ziemiach jest ich za mało, natomiast u Tallharta jest ich za dużo. Jedynym co mogło rozwiązać ten problem była szybka wyprawa w celu zmniejszenia podobnej dysproporcji. Niektórzy pewnie nazwaliby to kradzieżą, jednak lord Ryswell wolał mówić, że odzyskuje to co do niego należy. Wszak skąd jego sąsiad w ogóle miał tak dużo owieczek? Musiał je podkradać z ziem Ryswellów przez ostatnie miesiące, ot co!
Plan lorda ze Strumieniska zbyt błyskotliwy nie był, wykonanie również, jednak dopisało mu szczęście. Stada na jakie trafili strzegł starszy już i niedowidzący pasterz, który przestraszył się "bandytów" i nie rozpoznał nic co wskazywać mogłoby na ludzi Ryswella. Na żaden patrol zbrojnych porywacze owieczek również się nie natknęli. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie, zaś w najbliższych dniach Tallhartowie szukać mieli po swoich ziemiach tajemniczej grupy owcokradów.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wzgórza Północy Empty Re: Wzgórza Północy

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Lis 29, 2020 10:10 pm

01/07/10 PZ - 01/10/10 PZ


Nadchodzący dużymi krokami koniec roku tym razem nie oszczędził północnych ziem królestwa Starków. Wzgórza Górskich Klanów, oraz ziemie Umberów raz za razem targały na przemian to burze, to śnieżyce będące ostatnimi podrygami mroźnych macek zimy. Czasami nawet zapędzały się na zachodnie rubieże domeny Karstarka, pustosząc i jego ziemie. W tak pięknej aurze nie było mowy, aby nadchodzące zbiory zapowiadały się udane. Z przerażeniem ludzie spoglądali na swoje pola i pastwiska na przemian zalewane ulewnymi deszczami, by następnie zostać skutymi na noc mrozem i śniegiem. Zbliżał się okres żniw, a zbiory wyglądały na marne. Mnóstwo roślin obumarło, a te które przetrwały, były karłowate i podniszczone, wydając niewiele nasion, czy owoców.
Wieczorami przy ogniskach i wieczerzach zaczęto także opowiadać o dawnych tradycjach, kiedy to w czasach wielkiego głodu starsi wyruszali do lasu na polowanie, czy zbieranie drwa na opał bez zamiaru powrotu. Wtedy w ten sposób miano uchronić młodszych przed jeszcze większym głodem, mniej gąb do wykarmienia, więcej żywności na dłużej. Teraz tymi opowieściami chciano przypomnieć, że tradycja wciąż nie umarła...


Wojownik
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5821
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wzgórza Północy Empty Re: Wzgórza Północy

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach