Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Pokoje Aerei

Go down

Pokoje Aerei Empty Pokoje Aerei

Pisanie  Aerea Artigar. Czw Mar 12, 2020 1:04 am

~Kompleks przestrzennych komnat wyposażonych we wszelkie wygody.~

Pokoje Aerei Ashley10
Aerea Artigar.
Aerea Artigar.

Liczba postów : 113
Data dołączenia : 17/10/2019

Powrót do góry Go down

Pokoje Aerei Empty Re: Pokoje Aerei

Pisanie  Maerys Artigar. Czw Mar 19, 2020 12:15 am

03/01/10PZ, wieczorem.

Bycie głową rodziny miało swoje plusy, tak samo jak i minusy. Miało się dostęp do rodowego skarbca, swobodnego dysponowania jego pieniędzmi, ale też miało się inne wartości do pielęgnowania. Prezencja, dbanie o wizerunek rodu czy choćby nawet pomnażanie majątku. Dzisiaj jednak miał już dośc tego, nie chciał w ogóle myśleć co może przynieść mu jeszcze ten wieczór. Co najwyżej sam chciał go kontrolować, zrobić coś z własnej woli. Pozwolić myślom odpłynąć. Idąc korytarzami rezydencji nie sposób było mu nie ominąć komnat jego kuzynki. Zrobił jeszcze parę kroków w przód i... stanął w miejscu. Przypomniał sobie o czymś, o czym rozmawiali całkiem niedanwo. Czy wszystko było gotowe, czy... udało się jej. A może potrzebuje zrobić to samemu. Obrócił się na stopie i zapukał do jej drzwi. Odczekał chwilę... po czym wszedł.
Aereo, zajęta?
Maerys Artigar.
Maerys Artigar.

Liczba postów : 61
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Pokoje Aerei Empty Re: Pokoje Aerei

Pisanie  Aerea Artigar. Czw Mar 19, 2020 8:53 pm

Tego dnia akurat nie ruszała się poza swoje pokoje, w których miała wszystko to, czego potrzebowała. Wstała dosyć późno, przejrzała księgi rachunkowe wszystkich burdeli i stoczni, wzięła gorącą kąpiel i obściskała się z dowódcą swojej gwardii.
Zjadła później całkiem obfity i drogi obiad wraz z kilkoma magistrami. Wtedy przyszedł jej do głowy pewien pomysł, który postanowiła wcielić w życie za jakiś czas.
Wieczór postanowiła spędzić jednak w ciszy i spokoju. Przez szerokie okna wpadało świeże, wieczorne powietrze niosące zapach morza. Dało się również słyszeć od czasu do czasu krzyk mew.
Siedziała na swoim łóżku i popijała wino rozmyślając. Z wieczornego relaksu wyrwało ją nieprzyjemne pukanie do drzwi, które poprzedziło wejście kuzyna. Mówiąc szczerze nie była zbyt zachwycona z wizyty, lecz uśmiechnęła się.
- Niezbyt. Właśnie odpoczywam po pracowitym dniu. Co ciebie do mnie sprowadza?
Aerea Artigar.
Aerea Artigar.

Liczba postów : 113
Data dołączenia : 17/10/2019

Powrót do góry Go down

Pokoje Aerei Empty Re: Pokoje Aerei

Pisanie  Maerys Artigar. Czw Mar 19, 2020 9:52 pm

Obserwował ją, ale przy okazji myślał. Coś tkwiło w jego głowie, ale nie potrafił tego powiedzieć na głos. Póki co jeszcze nie wiedział o pewności swoich słów. Patrząc jednak na swoją kuzynkę, Maerys podszedł bliżej do dzbanka, gdzie najpewniej znajdowało się jej wino i nalewając jego porcję do kielicha, zanurzył na chwilę w nim usta. Po chwili odłożył je na stół, siadając na jednym z krzeseł.
Jestem zainteresowany progresem spraw, które omówiliśmy wcześniej. Powiem Ci, że to może być całkiem ciekawy okres zmian. — Oczywiście, że taki był. Maerys bardzo chciał rozrostu swojego rodu. To to napędzało go do dalszego wstawania z łóżka. I nie pamiętanie o przeszłości. Zaczął stukać palcami o blat. — Jeśli wszystko pójdzie dobrze i nic nie spieprzę to prawdopodobnie niedługo otworzymy się na handel między Wąskim Morzem, a to oznacza zyski z tamtejszych miejsc. Dlatego chcę teraz dowiedzieć się co ty możesz mi powiedzieć o ostatnich dniach od spotkania. Zrozumiem jeśli potrzebujesz więcej czasu. — uśmiechnął się półgębkiem. Jakoś myśli o tym, że coś udało mu się osiągnąć niż siedzieć bezczynnie na tyłku niż inni magistrowie sprawiało, że miał zdecydowanie lepszy wieczór. W końcu jednak wstał i spojrzał za okno, patrząc na uchodzące w górę dymy z kominów karczm. Spoglądając na księżyc. — W końcu coś się dzieje.
Maerys Artigar.
Maerys Artigar.

Liczba postów : 61
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Pokoje Aerei Empty Re: Pokoje Aerei

Pisanie  Aerea Artigar. Nie Mar 22, 2020 7:41 pm

Jakiż on niecierpliwy. Myślał, że w tak krótkim czasie jej kurwy zbiorą jakieś przydatne informacje? Jakieś nieporozumienie chyba. Pokręciła głową.
- Za mało czasu minęło, bym coś miała dla ciebie przydatnego. Poczekaj jeszcze tydzień, a na pewno się uda.
Okazało się natomiast, że to on miał ciekawsze informacje niż ona. A więc planował założyć własną kompanię handlową? Położyła na chwilę dłoń na jego udzie, lecz zaraz wstał i zapatrzył się w widok za oknem.
- To akurat całkiem niezły pomysł. Prawdziwe pieniądze robi się na handlu międzymorskim. Ci barbarzyńcy w Westeros mają tanie produkty, które tu można sprzedać drożej, a nasze tanie bibeloty można im opchnąć jako cenne zabytki. - wstała i oparła się na jego ramieniu.
- Miałeś mi o wszystkim mówić, przed podjęciem decyzji. Ta jest jednak dobra, więc się nie gniewam. - rzuciła z udawanym wyrzutem. - Jakieś szczegóły?
Aerea Artigar.
Aerea Artigar.

Liczba postów : 113
Data dołączenia : 17/10/2019

Powrót do góry Go down

Pokoje Aerei Empty Re: Pokoje Aerei

Pisanie  Maerys Artigar. Pon Mar 23, 2020 12:45 am

Zerkał w dym. A wtedy przypomniało mu się. Opowieści o płonącej Valyrii. Jego ciało nastroszyło się, stwardniało przypominając sobie o tym, co owe wydarzenie zrobiło z jego życiem. Kiedyś znowu by się nad tym załamał. Ale teraz zmienił się, nabrał większej pewności siebie do działania. Gorzej było z podjęciem decyzji od czego zacząć. Na szczęście teraz mogło być już tylko lepiej.
Spoglądając zaraz jednak na Aereę, Maerys powiedział do niej tyle, ile musiał. — Powiedziałem sobie w życiu, że już nigdy nie będę mówił sobie o złych rzeczach. Że teraz jedyne co mnie interesuje to zwycięstwo. I ambicje. W czasie, kiedy to wszystko robiłem... myślałem. O wielu sprawach. Jak to się potoczy. Co się stanie jak spieprzę. Czy będę miał się za co chwycić. Ale wtedy zdałem sobie sprawę z tego, że nie jestem upadłym smokiem z Valyrii. Jestem nowo narodzonym smokiem, który zamierza rosnąć w siłę. I jeśli będzie musiał... choćby po trupach. — Mówiąc to, złapał ją za dłoń, przycisnął do klatki piersiowej, jedynie co mając w głowie to fakt, że musiał stać się obrazem, który miał tylko w głowie. — Póki co dziesięć jednostek. Parę z nich, którzy mają największe doświadczenie, spokojnie mogą płynąć gdzie chcą i zdobywać pieniądze z dalszych terenów. Ci z mniejszym niech się skupiają na Westeros. Przyda się ludziom stamtąd trochę bogactwa kulturowego. Za odpowiednią cenę. — Pozwolił sobie przytulić jej dłoń, aby po chwili wrócić do stolika i wypełnić ponownie o połowę kielich wina. — Dobrze, że przynajmniej myślimy w jednym celu. Artigarowie na zgliszczach pamięci Valyrii też mogą coś zyskać, jeśli będą silniej o tym myśleć. — Po czym wrócił do niej, przyglądając się jej oczom. Podobnym do niego. Byli krwią smoczych włości. Być może jednymi z ostatnich rodzin.
Maerys Artigar.
Maerys Artigar.

Liczba postów : 61
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Pokoje Aerei Empty Re: Pokoje Aerei

Pisanie  Aerea Artigar. Pon Mar 23, 2020 11:58 pm


Aerea Artigar.
Aerea Artigar.

Liczba postów : 113
Data dołączenia : 17/10/2019

Powrót do góry Go down

Pokoje Aerei Empty Re: Pokoje Aerei

Pisanie  Maerys Artigar. Wto Mar 24, 2020 12:12 am

Maerys Artigar.
Maerys Artigar.

Liczba postów : 61
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Pokoje Aerei Empty Re: Pokoje Aerei

Pisanie  Aerea Artigar. Czw Mar 26, 2020 4:39 pm

Aerea Artigar.
Aerea Artigar.

Liczba postów : 113
Data dołączenia : 17/10/2019

Powrót do góry Go down

Pokoje Aerei Empty Re: Pokoje Aerei

Pisanie  Maerys Artigar. Czw Kwi 30, 2020 1:50 am

Maerys Artigar.
Maerys Artigar.

Liczba postów : 61
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Pokoje Aerei Empty Re: Pokoje Aerei

Pisanie  Aerea Artigar. Pon Cze 14, 2021 2:19 am

01/10/11 PZ

Aerea siedziała przy pokaźnym, misternie zdobionym biurku jęcząc od czasu do czasu. Przed sobą miała rozłożoną wielką księgę rachunkową z przychodami, rozchodami oraz długami. Wiele czasu zajęło jej wzięcie w garść rodowej schedy, którą ten fajtłapa Maerys rozgrzebał i porzucił. Idiota. Czarny jak noc niewolnik otworzył bezszelestnie drzwi i do komnaty weszła służka Bacelle, jedna z niewielu wolnych kobiet, która pracowała dla Artigarów.
Gestem ręki Aerea nakazała jej podejście bliżej i znów jęknęła. Służka jednak znów zatrzymała się za daleko, więc znów została przywołana, by podeszła bliżej. Wreszcie służka musiała stanąć tuż przy biurku. Kątem oka zauważyła pod nim srebrnowłosą niewolnicę z wetkniętą głową między nogami Aerei.
- Masz tutaj list do księcia Pentos. Dasz je Veirgarowi, niech je mu zaniesie. To zaproszenie na ucztę. Kameralną ucztę. Oprócz niego zaproszony jest Filio i Haaron. Jest to tam zapisane. Ty zajmiesz się zagonieniem niewolników do przygotowania uczty. Ma być wystawna, ale na szczęście będzie nas niewiele, więc dacie sobie radę. Najlepsze smakołyki w najlepszej sali. Znajdźcie jakichś dobrych muzykantów. Wieczorem sprawdzę jak wam idzie. Możesz odejść.
Ledwie służka wyszła, a do sali wszedł Saevirys Dorgar, zastępca dowódcy gwardii, młody, obiecujący wojownik. Zbliżył się do biurka i pokłonił się głęboko.
- Wzywałaś mnie?
- Tak. Roześlij ludzi po Pentos. Niech nadstawiają uszu i szukają Valyrian czystej krwi, którzy byliby godni wstąpić do Srebrnej Straży. A ty osobiście rozejrzyj się po kuźniach. Chciałabym się zorientować ile kosztowałby mnie zakup tysiąca zestawów uzbrojenia, takiego przeciętnego, żadnych szaleństw. Przejdź się także na targowisko niewolników i kup mi wyuczonych niewolników, takich, którzy nadawaliby się na zarządców i inżynierów. Możesz odejść.

Skrót :
Aerea Artigar.
Aerea Artigar.

Liczba postów : 113
Data dołączenia : 17/10/2019

Powrót do góry Go down

Pokoje Aerei Empty Re: Pokoje Aerei

Pisanie  Mistrz Gry Wto Cze 22, 2021 2:03 pm

Ludzie wezwani przez Aereę przychodzili, słuchali co od nich chciała i wychodzili wypełnić polecenia swojej pani. Pierwszą odpowiedzią jaką dostała były informacje zwrotne od zaproszonych gości. Zarówno jej przyjaciele, jak i książę Pentos potwierdzili swoje przybycie. Później dotarła do niej również informacja związana z rozważanym zamówieniem na uzbrojenie - koszta oraz czas oczekiwania. Na pozostałe rzeczy trzeba będzie poczekać trochę dłużej, ponieważ jeden dzień nie był wystarczający żeby w pełni wszystko załatwić.

Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9627
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Pokoje Aerei Empty Re: Pokoje Aerei

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach