Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Pokoje gościnne III

Go down

Pokoje gościnne III Empty Pokoje gościnne III

Pisanie  Harrold Arryn. Sro Lis 14, 2018 7:24 am

Kolejna z wielu komnat przeznaczona dla gości władców Gulltown
Harrold Arryn.
Harrold Arryn.

Liczba postów : 155
Data dołączenia : 09/12/2017

Powrót do góry Go down

Pokoje gościnne III Empty Re: Pokoje gościnne III

Pisanie  Harrold Arryn. Sro Lis 14, 2018 7:25 am

10 czerwca
Tego dnia, około południa dotarł do Gulltown pewien powóz.
Nikt nie wiedział, kto nim podróżuje, musiał jednak być to ktoś ważny, bo pojazd został wpuszczony na zamek.
W stajniach lorda Graftona pasażer w końcu opuścił swój środek lokomocji, jednak wciąż nie ujawnił swojej tożsamości, bowiem na głowę miał zarzucony głęboki kaptur.
Przybysz kazał się prowadzić do księcia Robina, a następnie ruszył stabilnym, acz powolnym i wspieranym laską krokiem we wskazanym kierunku.
Gdy dotarł do cwlu i pozostali sami, król Harrold wreszcie odsłonił twarz. Wyglądał zdrowo, lecz od wypadku na naradzie stracił na siłach i trochę zeszczuplał. Teraz jednak uśmiechał się uśmiechem zdrowego człowieka.

Jak zdrówko, synku?- przywitał się.
Harrold Arryn.
Harrold Arryn.

Liczba postów : 155
Data dołączenia : 09/12/2017

Powrót do góry Go down

Pokoje gościnne III Empty Re: Pokoje gościnne III

Pisanie  Robin Arryn. Sro Lis 14, 2018 7:01 pm

Po wizycie na przedpolach i w sepcie Robin postanowił trochę odpocząć, więc udał się do przydzielonych mu komnat gościnnych. Spożył tam popołudniowy posiłek, którego smak wzbogacił kielich wina. Tylko jeden, żeby dalej móc trzeźwo myśleć. Będzie musiał zastanowić się nad paroma sprawami póki jest jeszcze na to czas... Wtem drzwi komnaty rozwarły się i do środka wkroczył nie kto inny jak Błogosławiony król Harrold. Robin wstał czym prędzej, podszedł do staruszka i przytulił, by wyrazić radość z jego powrotu do zdrowia.
- Z moim zdrówkiem jak najbardziej wszystko w porządku - rzekł, gdy wypuścił ojca z uścisku. - Lepiej opowiadaj jak z twoim i co słychać w Orlim Gnieździe - mówił podczas przesuwania fotela, żeby ojciec mógł wygodnie się rozsiąść.
Robin Arryn.
Robin Arryn.

Liczba postów : 128
Data dołączenia : 22/02/2018

Powrót do góry Go down

Pokoje gościnne III Empty Re: Pokoje gościnne III

Pisanie  Harrold Arryn. Sro Lis 14, 2018 8:03 pm

Harrold zaśmiał się, gdy syn uścisnął go. Poklepał następcę po plecach.
-W Orlim Gnieździe wszystko dobrze- odrzekł, siadając na przysuniętym krześle- matka czuje się dobrze, lordowie wreszcie dali mi spokój, pokazał się za to ten pastuch z gór, któremu kiedyś uratowaliśmy kozy - uśmiech nie schodził mu z ust - ja natomiast czuję się dobrze, może nie jestem tak sprawny jak wcześniej, ale maester mówi, że z czasem mi się polepszy. Nie tak, jak temu biednemu rycerzowi, pomyślał mimowolnie o skazanym na głuchotę bohaterze. Niestety, czasami senior nie jest w stanie ochronić wszystkich swych poddanych.
-Ruszyłem się, gdy tylko byłem pewien, że dam radę zejść z gór. Na dobrą sprawę, lord Grafton nie wie, że tu jestem... zapowiedziano tylko posłańca z Orlego Gniazda- zachichotał.

-Powiedz lepiej, jak się mają nasze plany- zagadnął.
Harrold Arryn.
Harrold Arryn.

Liczba postów : 155
Data dołączenia : 09/12/2017

Powrót do góry Go down

Pokoje gościnne III Empty Re: Pokoje gościnne III

Pisanie  Robin Arryn. Sro Lis 14, 2018 10:13 pm

- Jaki pastuch? - zdziwił się siadając naprzeciwko ojca. Zapewne nie był wtedy w Orlim Gnieździe, więc nic nie wiedział o rzekomym pastuchu. - To dobrze - skomentował z uśmiechem poprawę stanu zdrowotnego ojca, nie wiedząc jakby inaczej wyrazić swoją radość. - Siedmiu czuwają nad tobą, ojcze - dodał na koniec.
- Cóż, lordowi Graftonowi nic się nie stanie, jeśli dowie się o twoim przybyciu trochę później - odrzekł z lekkim śmiechem.
- Nasze plany mają się doskonale - oznajmił. - Pod koniec maja wysłałem Jaspera i Littlefingera z poselstwem do Królestwa Burzy. Podróżują statkiem, więc zapewne do końca miesiąca dowiemy się jaki rezultat przyniosła ich misja.
Robin Arryn.
Robin Arryn.

Liczba postów : 128
Data dołączenia : 22/02/2018

Powrót do góry Go down

Pokoje gościnne III Empty Re: Pokoje gościnne III

Pisanie  Harrold Arryn. Nie Lis 18, 2018 10:10 pm

- A więc wszystko idzie zgodnie z planem... znakomicie - król uśmiechnął się tajemniczo.- pozostaje tylko czekać... czy jest coś, czym możemy zająć się w międzyczasie? Jakiś aspekt przygotowań, który do tej pory pominęliśmy?


Po chwili milczenia, stary podjął jeszcze jeden temat:
- Jeśli zaś chodzi o władzę... myślę, że nie powinienem jej od Ciebie odbierać- przynajmniej jeszcze nie teraz. Co prawda doszedłem już do siebie, ale wypadek miał miejsce nie tak dawno... i tak szybkie odbieranie Ci władzy zmniejszyłoby powagę urzędu Protektora. Poza tym, przerzucanie się władzą w tak krótkich okresach byłoby szkodliwe dla naszych przedsięwzięć. Jeżeli mogę się przydać jako mówca lub dyplomata- z chęcią. Podobnie chętnie mogę Ci doradzić lub przekazywać niejawne wiadomości. Ale władza oficjalna, pełna i faktyczna- niech pozostanie w Twoich rękach. Dlatego jeszcze dzisiaj, bez poinformowania lorda Graftona, wyruszę w drogę powrotną. Masz coś przeciwko?
Harrold Arryn.
Harrold Arryn.

Liczba postów : 155
Data dołączenia : 09/12/2017

Powrót do góry Go down

Pokoje gościnne III Empty Re: Pokoje gościnne III

Pisanie  Robin Arryn. Wto Sty 08, 2019 7:49 pm

- Owszem, możemy się uzbroić w cierpliwość.
Następnie Robin wysłuchał całkiem długiego monologu króla dotyczącego władzy i innych spraw.
- Dziękuję, ojcze. Myślę, że nie w duchu twojej wypowiedzi o odbieraniu władczy twa pomoc w dyplomacji również zmniejszyłaby powagę urzędu. Nie myśl, że sobie nie poradzę. Zanim wysłałem poselstwo do Królestwa Burzy lord Petyr udzielił mi kilku drogocennych nauk w tym temacie, które przećwiczyłem w praktyce przekonując lordów Doliny do ochotniczego wzięcia udziału w świętej wojnie jaką wytoczymy Północy. Za to twoje rady przyjmę z przyjemnością. Nie ma nic lepszego niż ojcowska mądrość. I nie, nie mam nic przeciwko twojemu wyjazdowi bez informowania lorda Graftona.
Potem rozmawiali jeszcze długo, niekoniecznie na poważne tematy. Wspominali stare czasy, gdy Robin był jeszcze młody i tym podobne.
Robin Arryn.
Robin Arryn.

Liczba postów : 128
Data dołączenia : 22/02/2018

Powrót do góry Go down

Pokoje gościnne III Empty Re: Pokoje gościnne III

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach