Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Górny Ogród

Go down

Górny Ogród Empty Górny Ogród

Pisanie  Viserys Blackfyre. Wto Paź 22, 2019 11:14 pm

Górny Ogród PsrQmE0

Położony między północną ścianą wewnętrznego muru a Iglicą oraz zabudowaniami przeznaczonymi dla rodziny panującej i najważniejszych domowników znajduje się Górny Ogród. Podobnie jak w jego odpowiedniku z niższego poziomu znaleźć tu można różane krzewy, wiśnie, jabłonie oraz bzy, jednak tutaj uświadczyć można także strzelistych, ciemnych sosen żołnierskich - za sprawą których w ogrodzie delikatnie czuć przyjemną sosnową woń - krzewów dzikiej róży oraz żurawin, które przywodzą na myśl te z Ogrodu Aegona na Smoczej Skale.
Przy alejkach znaleźć można zdobione motywami winorośli lub cierniowych krzewów drewniane ławeczki lub zadaszone altany. Podziwiać można również stojące gdzieniegdzie statuy - z których najnowsza przedstawia królową Alayne - zdobione fontanny i krystalicznie czyste sadzawki. Wszystko to podczas wsłuchiwania się w ptasie trele i plusk wody.
~***~
Viserys Blackfyre.
Viserys Blackfyre.

Liczba postów : 74
Data dołączenia : 04/03/2019

Powrót do góry Go down

Górny Ogród Empty Re: Górny Ogród

Pisanie  Valeara Blackfyre. Czw Paź 31, 2019 11:10 am

01.01.376 AC

Po wyjściu z wieży Wiedzących


Vaelara nie była pesymistką, była realistą. Wszystko, nad czym spekulowała, prędzej czy później miało się zdarzyć. Była członkiem rodziny królewskiej i miała pewne obowiązki.
- Wybacz Ser, że to powiem, ale Ty miałeś łatwiej. Nie byłeś kobietą w wieku odpowiednim do zamążpójścia. - odpowiedziała pewnym tonem. Valeara również zajmowała te paskudne myśli czymś innym, głównie był to trening, żeby w razie czego móc podporządkować sobie tego mężczyznę, któremu przyjdzie męczyć się ze smoczycą.
- Rozumiem. - odpowiedziała na opinię o książce, wciągając do nozdrzy przyjemny zapach sosny. - Tak czytałam ją, ponoć pomogła Wiedzącym, kiedy wyprawiali się kolejny raz do Sothoryos i przy zakładaniu kolonii. Nauczyciel Beltimor opowiadał mi, że pomogła wcześniej zaznajomić się z obecną tam fauną i florą, dzięki wyczerpującym opisom i dobrym szkicom. - przyznała. W planach też miała zamiar napisać kiedyś jakąś książkę, żeby następne pokolenia mogły z niej czerpać. Ser Aurion, w czasie jej pisania, nie był zresztą o wiele starszy od niej, to znaczy, że i ona miała szansę dokonać czegoś podobnego. Potrzeba było tylko chęci.
Valeara Blackfyre.
Valeara Blackfyre.

Liczba postów : 59
Data dołączenia : 19/10/2019

Powrót do góry Go down

Górny Ogród Empty Re: Górny Ogród

Pisanie  Ronard z Wroniego Gniazda Pią Lis 01, 2019 12:15 am

- Racja, nie byłem. - przyznał bez ogródek. - Co nie znaczy, że nie warto próbować. Zresztą wiele kobiet nawet wydanych za mąż, potrafiło ruszyć w podróż. Chociażby siostry - żony Aegona podróżowały gdzie chciały. - w zasadzie nie pamiętał dobrze, czy takie coś rzeczywiście czytał w książkach. Zresztą, czy teraz miało to jakiś sens..?
- Taak... Też prowadziłem tę wyprawę. - rzekł, prowadząc Valearę do jednej z altan stojącej w cieniu potężnej sosny żołnierskiej. - Nasze relacje, a w szczególności jedynego medyka, który wtedy przeżył dały takie możliwości Wiedzącym. Podczas drugiej wyprawy byliśmy już lepiej przygotowani i przede wszystkim wiedzieliśmy co nas czeka z własnego doświadczenia. A okazało się ono nie lada pomocne. - westchnął na wspomnienie tamtych wydarzeń.
- Wiesz, nie zamierzam porzucać Sothoryos na dobre. Po powrocie z Valyrii myśl tam wrócić. Tym razem jednak udać się w głąb dżungli do tajemniczego i przeklętego Yeen jednej z pradawnych, nieznanych nam cywilizacji. - przyznał się. Prawdę mówiąc nikomu jeszcze o tym nie mówił, prócz najstarszemu synowi rzecz jasna. Ronald tak jak ojciec podłapał fascynację podróżami i już niejednokrotnie towarzyszył Ronardowi w wyprawach...
Ronard z Wroniego Gniazda
Ronard z Wroniego Gniazda

Liczba postów : 68
Data dołączenia : 01/04/2018

Powrót do góry Go down

Górny Ogród Empty Re: Górny Ogród

Pisanie  Valeara Blackfyre. Pią Lis 01, 2019 12:30 am

Valeara postanowiła ukrócić temat jej rzekomego pesymizmu, po prostu nie kontynuując rozmowy na ten temat. Skupiła się raczej na kwestii Sothoryos, to ją bardziej ciekawiło. Wyżalić przecież mogła się zawsze Panu Światła i przy okazji nie denerwowała tym innych ludzi.
- Dobrze, że udało mu się przeżyć. Nauczyciel mówił mi, że jego prace czyta się teraz w Akademii. - oznajmiła. - Według mnie, czym więcej wykształconych ludzi tym lepiej. To na tym opiera się prawdziwa potęga, na wiedzy. - powiedziała, wchodząc do altany i siadając na ławce przy stoliku. Odruchowo spojrzała na słońce, które powoli zaczynało schodzić w dół.
- Jeśli wrócisz z Valyrii. Będę mogła wybrać się z Tobą do Yeen? - zapytała. wciąż patrząc na słońce. Niezależnie od decyzji Ronarda, mówiła dalej.
- A morze Zachodzącego Słońca? Albo Ulthos? Krainy leżące w tamtych kierunkach, czy one Ciebie Ser też interesują? - dodała do puli kolejne pytanie, po czym wstała z ławki i podeszła do gałęzi jakiegoś drzewa, którego nie rozpoznawała i zerwała kilka liści. Zaczęła je miętosić w rękach i bawić się nimi, znajdując nowe zajęcie dla swoich rąk.
Valeara Blackfyre.
Valeara Blackfyre.

Liczba postów : 59
Data dołączenia : 19/10/2019

Powrót do góry Go down

Górny Ogród Empty Re: Górny Ogród

Pisanie  Ronard z Wroniego Gniazda Nie Lis 03, 2019 11:39 am

Widząc, że dziewczyna porzuca temat podróży i samowolki, on także go nie kontynuował. Nie widział sensu w sprzeczaniu się z księżniczką. Wszedłszy do altany, ciężko klapnął na drewnianą ławę.
- Moim zdaniem wiedza bez doświadczenia jest mało warta. Dla przykładu po co mi wiedza, że mieczem można zabić każdego, kiedy nie wiem jak go użyć. - rzucił dość obrazowo. - Dopiero wiedza i doświadczenie tworzą człowieka potężnym. - takie były jego przekonania. Może dlatego, że miał i wiedzę i doświadczenie, które przyszło z wiekiem. A może dlatego, że dopiero z wiekiem zaczął tak myśleć.
- Kiedy księżniczko, kiedy. - poprawił ją. - Ale wracając do sedna. Będziesz już pełnoletnia, więc według prawa będziesz mogla decydować za siebie. Nie wpuszczę Cię jednak oficjalne na pokład mojego statku, jeżeli królowa Visenya się na to nie zgodzi. - rozważnie dobierał słowa. Uśmiechnął się do siebie na kolejne pytania smoczycy. - Ulthos to kolejny przystanek po Yeen. A później kto wie, może Morze Zachodzącego Słońca. - w zasadzie na razie nie planował dalej, niż do Ulthos, bo po co..? I tak to były już trzy wyprawy. Zawsze planował maksymalnie trzy wyprawy...
Ronard z Wroniego Gniazda
Ronard z Wroniego Gniazda

Liczba postów : 68
Data dołączenia : 01/04/2018

Powrót do góry Go down

Górny Ogród Empty Re: Górny Ogród

Pisanie  Valeara Blackfyre. Nie Lis 03, 2019 1:55 pm

Na szczęście Ronard nie ciągnął tematu, niewygodnego dla księżniczki, o którym nie chciała teraz rozmawiać. Za to przeszli do kolejnych kwestii, w słowach rycerza było dużo sensu i były też zgodne z tym, w co wierzyła Valeara.
- To fakt, chociaż według mnie doświadczenie jest elementem składowym wiedzy. - oznajmiła spokojnie i zamyśliła się, wygląda na to, że od treningu na placu ćwiczebnym przeszli do rozpraw filozoficznych w ogrodzie.
- Przepraszam, naturalnie "kiedy wrócisz". - poprawiła się, gdy mężczyzna zauważył jej błąd. Od razu skłoniła się w geście skruchy i lekko zaczerwieniła. W dalszej części dialogu usłyszała trzy bardzo ważne słowa, które od razu ją pobudziły - "Będziesz już pełnoletnia".
- Właściwie, to pełnoletniość osiągnę w ostatni dzień tego miesiąca. Więc już niedługo. - zapowiedziała z lekką dozą dumy, niecierpliwiła się tym dniem i długo go wyczekiwała. Wracając jednak do rozmowy, o dalszych celach podróżnika, Valeara zaciekawiona spytała.
- Panie, a wiesz coś może o Ulthos? Bo szczerze mówiąc, nie znalazłam w księgach nic o tym lądzie, poza przekazami o jego położeniu.
Valeara Blackfyre.
Valeara Blackfyre.

Liczba postów : 59
Data dołączenia : 19/10/2019

Powrót do góry Go down

Górny Ogród Empty Re: Górny Ogród

Pisanie  Ronard z Wroniego Gniazda Nie Lis 03, 2019 3:35 pm

- Raczej wiedzę możemy wykorzystać w praktyce, dzięki doświadczeniu. - odpowiedział.- Ale może też masz rację..? Bo każde doświadczenie, to też nowa wiedza. - dawno nie rozmawiał z nikim tak po prostu. Uśmiechnął się życzliwie, kiedy wspomniała o swoich urodzinach. On sam już nie pamiętał tego dnia. Było to pewnie podczas jakiegoś kontraktu w Essos, kiedy podróżował ze swoim nauczycielem, rycerzem. Z zamyśleń sprowadziło go pytanie o Ulthos.
- Bo niewiele znajdziesz w księgach o tym kontynencie. - odpowiedział. - Jedyne co wiadomo, to że porasta go gęsta, ciemna dżungla, oraz znajduje się tam jedna rzeka. Nigdy też nie słyszałem, by ktokolwiek wylądował na brzegach Ulthos. To będzie zdecydowanie najtrudniejsza z wypraw. I nie wiem co tam znajdziemy. - w zasadzie to był nawet tym podekscytowany. Płynąć w miejsce, o którym nikt nic nie wie i nikt tam nie był...
Ronard z Wroniego Gniazda
Ronard z Wroniego Gniazda

Liczba postów : 68
Data dołączenia : 01/04/2018

Powrót do góry Go down

Górny Ogród Empty Re: Górny Ogród

Pisanie  Valeara Blackfyre. Nie Lis 03, 2019 7:34 pm

Valeara też spędziła dużo czasu, czekając na tak prostą rozmowę. Ostatnio nie mogła na to liczyć z niczyjej strony. Rówieśnicy z placu, nie za bardzo ją lubili, będąc ciągle kilka stopni pod nią, a z rodziną królewską miała raczej sformalizowaną relację i rozmawiała tylko o ważnych sprawach. Sama by się nie odważyła zaproponować prostej rozmowy, nie chciała się narzucać królowej lub jej siostrom, miały wiele na głowie i głupio by było im przeszkadzać.
Mówiąc o Ulthos, smoczyca wysłuchała Ronarda i pokiwała głową, oznajmiając, że już o tym wie. Ulthos stanowiło dla niej prawdziwą tajemnicę, w końcu nie leży aż tak daleko od innych krain na wschodzie, a jednak nigdzie nie można znaleźć żadnych relacji o tej krainie. Niezwykle frustrująca sytuacja.
- Jedna z legend, którą usłyszałam mówiła o ludziach wyglądających jak jaszczury. - dopowiedziała. Po czym z jej ust nie padło już żadne słowo, słuchała, co ma do powiedzenia rycerz. W międzyczasie spojrzała na słońce, które powoli chowało się za koronami drzew. Cień na ziemi wydłużył się do tego stopnia, że już niemal pokrył cały ogród. W końcu westchnęła i podeszła bliżej Ronarda.
- Dziękuję za to spotkanie i mile spędzony dzień, nie zawsze mam okazję na spędzenie czasu w podobny sposób. Doceniam to Ser. - skłoniła lekko głowę. - Słońce już się chyli ku upadkowi, muszę zanieść jeszcze swój pancerz do płatnerza i odwiedzić świątynię. Jutro wyruszam na trening poza miasto, muszę być wypoczęta. - oznajmiła, po czym grzecznie się pożegnała i udała w swoją stronę. Spotkanie uznała za bardzo udane i jeśli Ser kiedyś będzie chciał je powtórzyć, Valeara nie widziała żadnego problemu.
Valeara Blackfyre.
Valeara Blackfyre.

Liczba postów : 59
Data dołączenia : 19/10/2019

Powrót do góry Go down

Górny Ogród Empty Re: Górny Ogród

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach