Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Mistrz Gry Sro Mar 20, 2019 4:37 am

Karczma jest położona w obrębie Miasta Cieni, a dokładniej między zewnętrznym i środkowym murem. Budynek może jest niski, ale z zewnątrz wydaje się mieć swoje standardy. Wszelkie nadzieje na to rozwiewają się po wejściu do środka.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Mistrz Gry Sro Mar 20, 2019 4:48 am

10/07/336AC

Aerion od dwóch dni przebywał w okolicy. Tego dnia wybrał się na miasto celem pozwiedzania. Zainteresował się budynkiem o szyldzie z całkiem zabawnym napisem "Pod Lordem Bez Rączek". Malunek na tymże szyldzie przedstawiał potężnie zbudowanego mężczyznę o czarnych jak noc włosach, który prawą rękę wyciągał przed siebie w geście groźby, ale zamiast dłoni miał krwawiący kikut. Rozbawiony Blackfyre postanowił wejść do środka i zaraz po przekroczeniu progu jego nozdrza uderzył smród potu i zepsutej żywności, a oczy musiały zacząć się przyzwyczajać do panującego tam półmroku. Normalnie ktoś z rodu królewskiego zapewne od razu by wyszedł, ale odwracają się odkrył, że drogę zamknął mu jakiś konus.
- Czego tu? Czego tu?! Zachciało się przychodzić do Dorne, co? Ty, ty valyriańskio urodziwy szubrawcze! Ty, ty przypominający mi o moim zmarłym prapraprapradziadku okrutny człowieku! - zaczął wykrzykiwać. I byłby pewnie zamachnął się dzierżonym ostrzem na księcia, gdyby nie solidny kopniak, który posłał go przez drzwi na ulicę.
- Asterynie, uspokój się - rzekł w ślad za nim właściciel nogi udzielającej kopniaków. Jak się okazało był to postawny grubas. - Wybacz zachowanie mojego przyjaciela, odpierdala mu po kufelku - wyjaśnił Aerionowi. - To czego się napijesz? Moja stara jest właścicielką karczmy, mamy wino dornijskie i te inne co ich się nie da pić.


Night King
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Aerion Blackfyre. Sro Mar 20, 2019 12:27 pm

Przekroczywszy próg karczmy, Aeriona o mało nie zemdliło. Obskurna speluna, wypełniona zapachem potu i gnijącej żywności. Połączenie każdego czynnika pobudzającego do wymiotów. Smok, w związku z powyższym, zapragnął się wycofać, lecz drogę zasłonił mu jakiś niewyrośnięty mężczyzna. Gdy rzucił niezbyt miłe słowa, zaprzysiężona tarcza księcia sięgnęła po miecz. Nim jednak doszło do rękoczynów, zjawiła się kolejna persona, gruba, wykopując knypka w tył.
Niech będzie dornijskie. – Odrzekł białowłosy, choć po prawdzie nie cierpiał tego trunku. Ba, nie odważyłby się go nawet spróbować, dopóki jeden z jego poddanych nie sprawdzi, czy nie jest zatrute. Po chwili młody smok podszedł do Asteryna.
O co Ci chodzi? – Dodał fioletowooki, splatając dłonie na torsie.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Mistrz Gry Sro Mar 20, 2019 6:50 pm

- No to super - odparł grubas i poprowadził Aeriona w stronę lady. Wzrok wreszcie mu się przyzwyczaił do półmroku i zaczął dostrzegać co właściwie w tej karczmie się znajduje. Otóż za podłogę służyło nierówne klepisko pełne wybrzuszeń i wnęk, które wypełnione były kałużami przypominającymi wino i krew. Ściany były czarne od brudu i pełne szczelin, a z niskiego sufitu zwieszały się pajęczyny. Grubas chwycił księcia za rękę i poprowadził w stronę lady, przechodząc przez wszystkie pajęczyny jak tylko się dało. Była to główna przyczyna tego, że Aerion nie mógł zgodnie z zamiarem wyjść na zewnątrz i spytać się Asteryna o co mu chodzi. Następnie wyprosił od matki dzban dornijskiego czerwonego dla swojego nowego "przyjaciela" i nalał do kielicha, który wręczył Blackfyre'owi. Jego zaprzysiężona tarcza spróbowała najpierw i nie stwierdziła obecności trucizny, ale dla bezpieczeństwa chyba lepiej było trochę poczekać, ponieważ w winie mogła być jakaś wolno działająca trucizna. W każdym razie tak podpowiadał rozsądek.
- To co pana sprowadza do Dorne? - zagadnął księcia grubas. - Jakby coś to możesz mi mówić Obelyn, tak mam na imię - przedstawił się. - Tak się nieskromnie pochwalę, że jestem mistrzem kamieniarskim i widzę, żeś pan jest obcy, a obcy kupują pamiątki. To może chciałbyś kupić menhir, co?


Night King
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Aerion Blackfyre. Sro Mar 20, 2019 9:49 pm

Aerionowi nie było dane porozmawiać z kolesiem, który przed momentem go zwyzywał. Zamiast tego, ku braku przyzwolenia, został złapany za rękę i podciągnięty pod ladę. Teraz dopiero wyrobił sobie zdanie o dornijczykach. Pomieszczenie pozostawiało także wiele do życzenia. Młodemu smokowi coraz bardziej zbierało się na pawia.
Przybyłem tutaj, by porozmawiać z księżną. Aktualnie... zwiedzam. Póki co, nie jestem zaskoczony. – Odrzekł poważnym głosem, patrząc jak zaprzysiężona tarcza próbuje wina. To dziwne, bo wyraził się, by wina spróbowała jedna z towarzyszących mu osób. Oprócz rycerza zawsze kręciła się z nim czwórka, bądź piątka najętych w Lys wojaków.
Menhir? – Zapytał unosząc brew do góry. Nie miał pojęcia czymże jest ta rzecz.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Mistrz Gry Sro Mar 20, 2019 10:26 pm

- Oooo, z księżną. To pewnie pan jesteś jakaś ważna osobistość - powiedział Obelyn, opierając się łokciem o brudną ladę, a zaciśniętą pięścią podpierając brodę. - Pewnikiem jakiś bogaty kupiec i na pewno z Lys, bo te srebrne włosy to raczej z dupy się nie wzięły, hehe - zażartował. - Tylko tak trochę dziwnie, bo mówisz pan po westerosku jak człowiek, a i akcentu jakiegoś lyseńskiego nie słyszę - stwierdził bardziej sam do siebie.
- Ano menhir. Wiesz, to taki kamień o kilka stóp wyższy od dorosłego mężczyzny, co ma jeden koniec węższy, a drugi szerszy. Można se taki kupić i se postawić ot choćby w ogródku albo kuchni, czy też może nawet w piwnicy, jeśli chcesz pan mieć tam odpowiednio zadbać o wystrój. Menhiry, proszę pana, to mają tak wiele przeróżnych zastosowań, że normalnie nie da się zliczyć. A ja jako mistrz kamieniarski jestem prawdziwym fachowcem w obróbce bloków skalnych w menhiry i totalnie wszyscy je ode mnie kupują to i pan kup, rzuć się pan w nurt mody wystroju wnętrz - gadał grubas.


Night King
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Aerion Blackfyre. Sro Mar 20, 2019 10:33 pm

Znużony rozmową, wręcz poddenerwowany, młody smok postanowił pozwolić grubasowi kontynuować rozmowę. Słuchał jego potoku z lekkim przymrużeniem fioletowych oczek. Wysławiał się bowiem jak dość prymitywna jednostka.
Tak, kupiec. Korzenny. – Odparł, nabierając łyk wina po odpowiednim czasie. Nie smakowało mu, choć nie ukazał tego na swej twarzy. Zamiast tego kontynuował:
Powiedz mi zatem, Obelynie, jakie to przeróżne zastosowania mają te twoje... menhiry? Pierwszy raz słyszę o podobnych tworach, choć trochę świata zwiedziłem. – Zapytał ze znudzenia. Choć ostatnie jego zdanie mogło wskazywać, iż nie spotkał się z podobnymi rzeczami, gdyż takowe nie przyciągają zwyczajnie jego uwagi.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Mistrz Gry Sro Mar 20, 2019 10:46 pm

- Łoooo, korzenny - wyrwało się zdziwionemu Obelynowi. - A jakimi korzeniami handlują tacy kupcy korzenni jak ty? Bo wiesz, ja kiedyś wykopałem trochę korzeni i nikt nie chciał ich kupić. A przecież dobre były, sam próbowałem to wiem, że dobre były. To ja od tego czasu tak se myślałem jakie to kupcy korzenni muszą korzenie sprzedawać i tak se pomyślałem, że to pewnie jakieś bardzo rzadkie i specjalne korzenie, mam rację? No w każdym razie jak se o tym bardziej myślałem to mnie głowa rozbolała, ale doszedłem do genialnego wniosku, że takie korzenie to pewnie są od równie specjalnych roślinek i pewnie rosną w niewielu miejscach na świecie. Jaka szkoda, że takie nie rosną w Dorne, a najlepiej w pobliżu Miasta Cieni, bo bym se takie wykopał - stwierdził grubas.
- No słuchaj pan, tak jak już mówiłem z menhira to można normalnie wszystko zrobić. Można je ustawić w ogródku, można ustawić wkopane w ziemię jako płot, można nimi rzucać w ludzi jak cię jakiś zdenerwuje. Kurczę, można nawet robić zawody kto dalej rzuci menhirem. Tak się skromnie pochwalę, że zorganizowałem już trzy i wszystkie wygrałem - powiedział Obelyn. - Co prawda walkowerem, ale zawsze.


Night King
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Aerion Blackfyre. Sro Mar 20, 2019 11:03 pm

Przez moment Aerion poczuł niewyobrażalnie dziwne uczucie w okolicy nadbrzusza. Czy było to przerażenie? Znajdował się w towarzystwie niezrównoważonego mężczyzny. Kto wie, co mogłoby się stać, gdyby nagle postanowił odmówić zakupu kawałka kamienia lekko ozdobionego. Postanowił zatem kontynuować rozmowę, uwidaczniając na twarzy delikatne, doprawdy niewielkie zaciekawienie.
A ile taki menhir kosztuje? Bo wiesz, być może znalazłbym kupca na takie fantastyczne rzeczy. – Odrzekł, ostatecznie wstrzymując się przed dokończeniem zdania w inny sposób. Miał bowiem na myśli powiedzenie, iż takowy kupiec znajduje się u niego na statku. Jakkolwiek potraktował całą sytuację z dystansem, czekając, jak się rozwinie. Cóż, mógłby zainwestować również w błazna, takiego na pozór rozmówcy, choć zapewne Alys nie byłaby z tego powodu wielce zadowolona. Chłodno wychowani mają skromniejsze poczucie humoru.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Mistrz Gry Sro Mar 20, 2019 11:17 pm

- Hmmm - zamyślił się grubas, drapiąc się po brodzie. - No w sumie nie pamiętam, chyba tak z pięćdziesiąt jeleni biorę za sztukę - stwierdził. - Ale jak dla ciebie, przyjacielu, to ja mam taką specjalną zniżkę. Tylko jeden złoty smok - powiedział z absolutną powagą sugerującą bycie pijanym lub niespełna rozumu. Wtem drzwi do karczmy otworzyły się z hukiem starego drewna uderzającego o ścianę i do środka wkroczył konus.
- O, Asteryn wrócił - stwierdził sam do siebie Obelyn. - I jak tam? Uspokoiłeś się już, Asterynie? - zapytał się go opiekuńczym tonem.
- Spierdalaj - odpowiedział mu szorstko konus. Następnie podszedł do lady, łapiąc po drodze jakiś stołek. Postawił go w taki sposób, że od Aeriona oddzielał go Obelyn. Sięgnął po jakiś kielich, nalał sobie wina i zaczął pić cięgiem.
- Nie uspokoił się - poinformował księcia grubas. - Czasem jak się naprawdę wzburzy to chodzi wkurwiony przez kilka dni i leje po mordach przypadkowych ludzi - zaczął mu opowiadać.


Night King
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Aerion Blackfyre. Sro Mar 20, 2019 11:22 pm

Złoty Smok? – Zapytał lekko z niedowierzaniem, mrużąc jeszcze bardziej swoje oczęta. Wkrótce dobyła do niego Zaprzysiężona Tarcza, lustrująca rozmowę z coraz większą powagą. Widocznie strażnicy księcia traktowali sprawę poważnie. Wyjątkowo dobrze, gdyż nie wiadomo, jak mogła ona się skończyć.
Sądzę, że znajdzie się wielu kupców na te menhiry. Porozmawiam z handlowcami, z którymi przybyłem i na dzień jutrzejszy na pewno zapuka do twych drzwi ich niezliczona ilość. – Odrzekł równie niepoważnie, jak niepoważna była to rozmowa i zachowanie grubasa. Na koniec westchnął, kierując spojrzenie w kierunku knypka.
I nigdy nikt nie dał rady temu niewyrośniętemu mężczyźnie? – Zapytał otwarcie, nawet jeżeli mógł go usłyszeć. Po tem dodał:
Wspominałeś coś, że twoja rodzina tutaj pracuje, czy mi się wydawało? – Westchnął, po czym napełnił usta dornijskim, jakże niedobrym, słodkim winem.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Mistrz Gry Sro Mar 20, 2019 11:46 pm

- No złoty smok, jeden - potwierdził Obelyn. - Może i mam problemy z liczeniem, ale jeden to znacznie mniej niż pięćdziesiąt i powinieneś uszanować tak wielką zniżkę, przyjacielu - przedstawił sprawę jasno.
- Łooo jak fajnie - ucieszył się na wieść o niezliczonych kupcach pukających dnia jutrzejszego do jego drzwi. - Normalnie nie wiem jak ci się odwdzięczyć, przyjacielu ty mój. Przecież jak tacy kupcy przyjdą to może wreszcie jakiś menhir sprzedam - powiedział już bardziej sam do siebie.
- No nie dał - odpowiedział mu szczerze. - Asteryn to wpuszcza innym spierdol jak mało kto. Nikt nie jest w stanie go powstrzymać poza mną, bo widzisz, przyjacielu, ja młodym będąc wpadłem do kociołka z grzanym winem. I teraz jestem bardziej silny niż słaby, to tak wyszło - opowiadał.
- No tak, moja matka tutaj pracuje. O tu, o - powiedział pokazując na kobietę szorującą kufle tuż przed Aerionem, a jednak po drugiej stronie lady. Za to wino jakie pił wcale nie było słodkie. wręcz przeciwnie. Było kwaśne, ponieważ jak powszechnie wiadomo dornijskie wina są wytrawne, a to te arborskie są słodkie.


Night King
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Aerion Blackfyre. Sro Mar 20, 2019 11:55 pm

Rozumiem. To wyjątkowa zniżka. Przekażę ją moim kupcom. – Zignorował zupełnie dalszą wypowiedź na temat menhirów. Wszak mówił wcześniej, iż sprzedał ich wiele. Teraz, nagle, zmienił zdanie, twierdząc, że może w końcu sprzeda jeden. Doprawdy dziwny człowiek.
Ah, w ten sposób. – Pokiwał głową ze zrozumieniem. Grzane wino. Faktycznie, to mogła być przyczyna, że teraz jest bardziej silny niż słaby. Ponadto kubki Blackfyre'a cosik się popsuły, gdyż odczuwał smak słodki, a winien być gorzki, rzekomo. Musieli czegoś dolać, jak nic. Cóż, spojrzał młody smok na damulkę za ladą. Chciał się dowiedzieć, czy może cała rodzina grubasa jest równie... wyjątkowa. Przez dłuższą chwilę nie wiedział co powiedzieć, co też podłapał jeden z jego najemników, widocznie wykorzystując okazję, by zapytać o jakże ważną sprawę:
A ten cały piasek, to skąd macie? – Zadał pytanie charczącym głosem. Odniósł się zapewne do całego Dorne, nie konkretnie portu, w którym się znajdowali.
Piasek był tu już wcześniej. – Sprostował go Aerion.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Mistrz Gry Czw Mar 21, 2019 12:56 am

- O jak wspaniale - ucieszył się grubas i aż zaklaskał z wrażenia. - No po prostu już nie mogę się doczekać. Kupcy przyjadą i kupią ode mnie tyle menhirów - powiedział, rozkładając szeroko ręce.
- Przywieźli - odpowiedziała kobieta zaprzysiężonej tarczy Aeriona bez przerywania mycia pospolitych naczyń glinianych.
- No tak było, przywieźli - potwierdził Obelyn. - Dziadek mi opowiadał, że tysiące lat temu to tu była taka zielona kraina, że normalnie wszędzie drzewa rosły, nie? No i w takim bliżej niesprecyzowanym okresie czasu przypłynęli Letniacy, zaczęli wynosić ze statku worki z piaskiem i wysypywać u nas w Dorne, prawda mamuś? - zapytał się matki.
- Prawda - odpowiedziała mu kobieta.
- No i jak oni ten piasek zaczęli przywozić - kontynuował grubas. - To się ich ludzie pytali czemu przywożą ten piasek i go wysypują. A oni na to powiedzieli, że u nich na wyspach jest za dużo i muszą się gdzieś pozbyć. To wysypywali długo ten piasek i dlatego teraz w Dorne go tyle mamy - wyjaśnił.


Night King
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Aerion Blackfyre. Czw Mar 21, 2019 1:03 am

Zatem wyjątkowo hojni byli Ci Letniacy. Zamiast marnować piasek, wsypując go do morza, postanowili obdarować losową krainę. Znakomicie. – Przez moment poczuł się jakby rozmawiał z czteroletnim dzieckiem, któremu wypadało przytakiwać, by nie zepsuć młodzieńczych marzeń. A może nawet nie tylko przez moment.
Sądzę, że twoja mądrość jest na tyle duża, że mógłbyś służyć księżnej Neve na jej dworze. Może zaproponowałbyś jej swoje słowa mądrości? – Młody smok podpuścił grubasa. Jakkolwiek nie trawił zarówno jego, jak i Pani tutejszych ziem. Wyjątkowo dziwnie.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Mistrz Gry Czw Mar 21, 2019 1:13 am

- No, byli bardzo hojni. Tylko teraz jak tak sobie myślę to ja bym wolał, żeby byli wtedy choć trochę mniej szczodrzy. Bo wiesz, ten cały piasek przysypał nam nie tylko większość roślin, ale też bloki skale co je można na menhiry obrabiać. I w sumie to teraz muszę je najpierw odkopywać spod piasku zanim se jakiegoś fajnego kamienia wyjmę - opowiadał.
- Ło panie, to ty znasz księżną Neve? Ależ ty musisz być zajebistym w twoim korzenno kupczym fachu. Normalnie ja to kilka razy w życiu widziałem księżną na własne oczy i nawet raz krzyknąłem, żeby pokazała dupę, ale jakoś nigdy nie chciała ze mną gadać. I jeszcze jej strażnicy nie pozwalali mi podejść bliżej, a choć jestem bardziej silny niż słaby to nie chciałem im zrobić krzywdy. Wiesz, jakbym im zrobił coś złego to przecież zabraliby mi dostęp do kamienia, nie? A wtedy to by już za nic nie udało m się zrobić nowych menhirów. Normalnie cały biznes by się zmarnował - wyznał.


Night King
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Aerion Blackfyre. Czw Mar 21, 2019 1:20 am

Sądzę drogi Obelynie, że jak przyniesiesz kamień księżnej, będzie ona wielce zachwycona twoich fachem. Nie zapomnij przypomnieć jej o karczmie, którą prowadzi twoja matka. Zapewne zechciałaby odwiedzić te miejsce. Bez dwóch, czy trzech zdań. – Rzekł ze sztucznym uśmiechem. Dodał prędko:
Jeżeli chcesz, mogę poprosić mego przyjaciela, by napisał list zapowiadający twoje nadejście. To on. – Wskazał palcem na jednego z najemników, który stał z tyłu i nie przysłuchiwał się rozmowie. Dodatkowo był zajęty oglądaniem obrzydliwej speluny, toteż nie widział znaku księcia. Aerion miał zamiar go dosadnie przedstawić.
Gryndan, mój skryba. Czyli facet od.. yy.. skrybania. – Zaśmiał się, mając do powiedzenia coś jeszcze:
Tym razem nie kłopocz się strażnikami. Oni są bardzo zajęci, rozumiesz, pilnowanie i tym podobne. Będzie lepiej, gdy nie zawrócisz im głowy. Przejdź niezauważony ze swoimi wyrobami prosto do pałacu. A gdyby któryś Ci przeszkodził, zwykły burak, to niech towarzyszy Ci twój niski kolega. Skoro tak łatwo radzi sobie z mężczyznami w tej karczmie, z pewnością poradzi sobie z jakimiś tam zakutymi w blachy wojakami. – Odrzekł z otuchą, ciągnąc kolejny łyk wina.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Mistrz Gry Czw Mar 21, 2019 2:03 am

- Ależ by było super - stwierdził Obelyn. - Normalnie takiego menhira zrobię naszej kochanej księżnej, że aż jej cycki zbieleją z wrażenia. Ten menhir będzie po prostu idealny i gładki jak tyłek staruszka - oznajmił.
- Niemowlaka - poprawiła go matka.
- O, znam takiego jednego skrybę, wiesz? Otis się nazywa. On to normalnie ma taki rozum - i znowu grubas rozłożył szeroko ręce. - Wszędzie chce robić tylko te swoje dziwne dźwigi, co na platformach wciągają do góry towary albo ludzi. Raz mi taki próbował zbudować tam skąd kamień biorę, ale się strasznie wkurwił, że normalnie wyciągałem wszystkie kamienie bez pomocy jego dźwigu. Od tego czasu jakoś go nie nie widziałem, dziwne - stwierdził.
- Totalnie tak zrobię. A raczej totalnie tak zrobimy, prawda Asteryn? - zapytał się swojego przyjaciela.
- Spierdalaj - konus odpowiedział mu szorstko.
- No, niestety Asteryn dalej się gniewa, więc z tym omijaniem strażników to trzeba będzie trochę poczekać - wyjaśnił spaślak.


Night King
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Aerion Blackfyre. Czw Mar 21, 2019 2:15 am

Tak, tak, zbieleją. – Zaśmiał się Aerion, nie utrzymując wzroku z rozmówcą.
Szkoda, że twój towarzysz postanowił nie wyruszać z tobą na wyprawę. Myślę jednak, że podołasz wyzwaniu. Znajdź kogoś równie mocnego, co wyruszy z tobą. – Odparł pokrzepiająco. Wtem wymienił spojrzenie z zaprzysiężoną tarczą, czy winni już opuścić to dziwne miejsce. Co prawda nie było najgorzej. Książę zbijał czas. Z drugiej strony nie zapamięta Dorne z dobrej strony. W jego pamięci utkwi jedynie grubas, niepełnosprawna i niepełnosprytna osoba. Nim jednak wyszedł, z ciekawości rzucił kolejnym pytaniem:
Twoją matkę już poznałem. Pozwolę sobie zatem zapytać, kim był twój ojciec? – Aerion z lekka nie dowierzał, że takie coś mogło wyjść na świat. Cóż, matka zachowywała się w miarę normalnie. Poprawiała swojego syna. Ale, cholera, czemu miałby wpaść do kociołka z winem. Najwidoczniej nie potrafiła go upilnować.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Mistrz Gry Czw Mar 21, 2019 2:28 am

- Nie no, panie. Przecież w końcu mu przejdzie to wtedy go wezmę. Z nikim innym nie pójdę jak z moim narzeczonym - oznajmił.
- Mój tatulek kochany to on sobie nie żyje. Książę Bigos wziął go ze sobą na wojnę i ten tego. Ludzie gadają, że tam jak oblegali Nightsong to jakaś zaraza się tam przytrafiła. Ponoć jakiś najemnik zaproponował, żeby strzelać w zamek trupami, tak było. No i jak nasi weszli do środka to się pozarażali zarazą i kupa ludu zdeskowała zupełnie jak te stare krypy co pływają po Zielonej Krwi aż zatoną. Mój tatulek to był pośród tych zdeskowanych tak samo jak książę Bigos, dobrze mu tak - stwierdził i po raz pierwszy Aerion mógł usłyszeć z jego strony coś jakby złość. - Niepotrzebnie brał go ze sobą. Mój tatulek to normalnie wszystkiego mnie nauczył. Jak menhiry obrabiać, jak je nosić, jak wpaść do kociołka...
- A to skurwiel - odezwała się matka. - Cały czas gadaliście, że to wypadek był, a tu taki chuj, specjalnie zrobili.


Night King
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Aerion Blackfyre. Czw Mar 21, 2019 1:05 pm

Narzeczonym? – Zdziwił się białowłosy. O ile dobrze zrozumiał, chodziło o grubasa oraz knypka. W Dorne praktykowali tak nieświęte rzeczy? W sumie, biorąc pod uwagę wszystkie odchyły, jakie do tej pory spotkał w Słonecznej Włóczni, nie winno go to zadziwiać.
To doprawdy zadziwiająca historia. – Odpowiedział krótko na cały wywód rozmówcy o swoim ojcu. Właściwie, młody smok nawet nie zrozumiał, o co tak naprawdę mu chodziło. Po chwili wtrąciła się także matka, właścicielka tutejszej karczmy. Rzuciła jedno zdanie, którego Blackfyre także nie pojął. Robiło się coraz dziwniej.
Specjalnie zrobili? W sensie zarazę, by zdziesiątkować ludność Dorne? Gdyby tak faktycznie było, okryłoby to hańbą ród Martellów. Wtedy należałoby się zbuntować, jak na prawdziwego mieszkańca przystało. – Uśmiechnął się.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Mistrz Gry Czw Mar 21, 2019 10:17 pm

- No, z narzeczonym - grubas rozpoczął kolejny wywód. - W sensie z Asterynem. Bo wiesz, oświadczyłem mu się. Prawda, Asterynie? - rzucił pytaniem do siedzącego obok.
- Spierdalaj - wycharczał konus.
- No jejku, no. On dalej się na mnie gniewa - wyżalił się Obelyn. - Ale w każdym razie ze ślubem czekamy na znalezienie odpowiednio pijanego septona, wiesz? Bo tacy za mało pijani to się szybko orientują, że Asteryn nie jest kobietą jak ich zaczyna wyzywać i wtedy każą wypierdalać z septu. Smutno, no - stwierdził na koniec.
- Nie no, nie wiem czy specjalnie. Ale księżna Mewa to nie książę Bigos, nie? Ja tam nawet nie wiem co to jest hańba, ale jak mówisz okrył nią cały ród Martellów to to pewnie jest źle. Tylko jakoś tak dziwnie by było się buntować przeciwko księżnej za to co jej stary zrobił - gadał nieustannie beznamiętnym tonem.


Night King
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Aerion Blackfyre. Czw Mar 21, 2019 10:31 pm

Faktycznie. – Odrzekł chłodnym tonem Aerion, lekko zrezygnowany. Cóż, nie uda mu się namówić grubasa do mini rebelii, która zapewne zakończyłaby się równie szybko, co zaczęła. Jakkolwiek, białowłosy nie miał więcej tematów, które mógłby poruszyć z rozmówcą. Mało tego, wszechobecny w karczmie zapach zemdlił go już na tyle, że potrzebował świeżego powietrza.
A zatem, dziękuję za wspólną rozmowę i możliwość wypicia jakże znakomitego wina. Moi kupcy będą Cię oczekiwać w jakimś tam czasie. Poślę po Ciebie kogoś, jak będą gotowi nabywać kamienne twory. – Jeżeli nikt nie miał nic przeciwko, Aerion wraz ze swoją małą załogą oraz zaprzysiężoną tarczą, opuścił obskurną spelunę.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Mistrz Gry Czw Mar 21, 2019 10:43 pm

- No ja również panu dziękuję, panie wpływowy kupcu korzenny - odpowiedział Obelyn. - To była naprawdę miła i pouczająca rozmowa, jestem pewien, że wyciągnę wiele pouczających wniosków z tego co pan mówił. Normalnie aż bym sobie teraz strzelił tak z dziesięć menhirów, ale chyba i tak będę miał na to czas zanim kupcy przyjdą. Do widzenia i miłego dzionka życzę - pożegnał się z Aerionem, uśmiechnął się szeroko i zaczął mu machać ręką. Blackfyre zsunął się ze stołka, wykonał krok w stronę drzwi, deski w podłodze niebezpiecznie skrzypnęły i żołądek podjechał mu do gardła, gdy podłoże zapadło się pod nim. Wpadł do jakiegoś ciemnego pomieszczenia oświetlonego pochodnią, a jego ludzie zaraz po nim.
- No siema - powiedział do niego jakiś typ w fartuchu uwalonym farbą i pędzlem w dłoni. Skórę miał całkiem bladą jakby od lat nie widział słońca na własne oczy. - Może chcesz pogadać o sztuce?


Night King
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Aerion Blackfyre. Czw Mar 21, 2019 11:03 pm

Do zobaczenia. – Odmachnął Aerion zza pleców, kierując susem kroki w stronę wyjścia. Widocznie stawiał je zbyt mocno, gdyż podłoże pod nim postanowiło się zapaść. Zarówno on, jak i towarzyszący mu ludzie znaleźli się w pomieszczeniu poniżej, tworząc w podłodze dziurę. Ku szczęściu nie była to duża wysokość, toteż Blackfyre poskładał się bez problemu. Ni stąd, ni zowąd pojawił się głos. Dziwny głos świadczący o dziwnej osobie. Kolejnej.
Gotowość! – Krzyknął prędko białowłosy, a jego kamraci sięgnęli pod broń. Zrobił to z dezorientacji. Wszakże znajdując się w miejscu, do którego nie zamierzał dotrzeć, a także mając na uwadze dziwne schorzenia grubasa, nie wiedział, co może go spotkać. Stres zalecił mu przybranie obronnej pozycji. Wtem zapytał poważnym głosem.
Co? – Rzucił mimowolnie, rozglądając się, celem odnalezienia źródła głosu. Przypatrzył się również nowemu miejscu. Ten dzień był coraz dziwniejszy. Cholerne Dorne.
Aerion Blackfyre.
Aerion Blackfyre.

Liczba postów : 104
Data dołączenia : 15/12/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Pod Lordem Bez Rączek Empty Re: Karczma Pod Lordem Bez Rączek

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach