Targowiska Lys

Go down

Targowiska Lys

Pisanie  Gerold Hill on Czw Cze 07, 2018 11:45 pm

~***~
avatar
Gerold Hill

Liczba postów : 92
Data dołączenia : 23/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Targowiska Lys

Pisanie  Gerold Hill on Pią Cze 08, 2018 12:15 am

11-15/05/336AC

Po przybyciu do Lys Gerold miał kilka ambitnych celów... Po pierwsze miał zamiar sprzedać niewolników z Żelaznych Wysp, a że głównie zgarnęli jak najatrakcyjniejsze kobiety, to liczył, iż tutejsze domy rozkoszy sypną złotem. Drugim celem było pozwolenie by jego ludzie odpoczęli po ciągłych walkach, wypłacił im również podwójny żołd na kolejne dwa miesiące by odpowiednio zadbać o ich morale. Trzecim celem było przeprowadzenie rekrutacji do kompanii, która bardzo potrzebowała uzupełnień. Poza tym Hill miał jeszcze kilka zadań dla swoich ludzi, kiedy ci już się zrelaksują i odpoczną, sam również miał zamiar cieszyć się pięknym miastem, zaś Wilkomlecz miał krótką przerwę od nauki i treningów. Pozostawało liczyć na to, że pobyt w Lys będzie tak pomyślny jak karzeł liczył. Po kilku dniach mieli obrać kurs na Tyrosh.avatar
Gerold Hill

Liczba postów : 92
Data dołączenia : 23/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Targowiska Lys

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Cze 08, 2018 10:52 pm
Drowned
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2231
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Targowiska Lys

Pisanie  Theon Goodbrother on Wto Wrz 04, 2018 1:45 am

12/05/336AC

Ach... Łupy z Ryamsportu były zadowalające. Czasami jednak dobrze jest z umiarem skorzystać z tradycyjnych zwyczajów Żelaznych Ludzi, zwłaszcza, kiedy nie ma przy tobie kapłanów. Wprawdzie Theon nigdy nie uważał inaczej, chętnie kultywując łupieżcze tradycje na morzach, gdy akurat nadarzała się dobra okazja. Wiedział jednak również kiedy tradycji wystarczy i dlatego zamiast płynąć plądrować Reach powiedział, że żegluje do Lys. Dołączy do floty, kiedy ta będzie mijać to piękne miasto. Miał oczywiście trochę planów na drogę, przede wszystkim trzeba było zająć się zdobyczami - zwłaszcza tymi pięknymi - nagrodzić podwładnych i odliczyć co sprzedać, a co zostawić.
Po przybyciu do Lys w towarzystwie części swojej załogi udał się do gospody "Rozkochany Gagatek", gdzie miał zamiar zasięgnąć języka u jednego ze swoich znajomych. Mając za sobą porywającą dyskusję Ślicznotka udał się na miejskie targi by sprzedać trochę niewolnic i wina. Ach... Skarby Arbor...

avatar
Theon Goodbrother

Liczba postów : 19
Data dołączenia : 28/06/2018

Powrót do góry Go down

Re: Targowiska Lys

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Wrz 17, 2018 10:45 pm

Gdy tylko przed Elizą stanął wybór, jej oczy aż zabłyszczały, może ze szczęścia, a być może z widma luksusowego życia w przyszłości. W swojej niezmierzonej wdzięczności, postanowiła obalić swojego pana na łóżko i trochę umilić mu dzień, przypadkiem żeby się nie rozmyślał.
Zaraz po opuszczeniu kajuty korsarz udał się do reszty dziewczyn, jednak tym razem żadna nie była tak entuzjastycznie do tego przekonana, na szczęście Theon mógł robić z nimi co chciał, a co więcej, gdzieś tam w kącie skryła się piękna kobieta o ognistych włosach.

Kilka godzin później, po odwiedzeniu swojego przyjaciela ten uraczył go ciekawą informacją, znał jedną kobietę, handlarkę alkoholami różnymi, którą nie jest trudno okpić. Po udaniu się do niej, Ślicznotka odkrył że jego przyjaciel mówił prawdę, a w dodatku nie trudno było ją uwinąć wokół palca. Nieszczęśliwie podczas targowania się, nie poszło mu już tak dobrze i skończyło się na kompromisie, w każdym razie mężczyzna był na plusie. U handlarza końmi, za to wszystko wyszło bardzo dobrze, okpił starego kupca i zrobił dodatkowe pieniądze.
Ostatnim handlarzem u którego się zjawił, była niezbyt piękna handlarka niewolnikami. Jej starczy wiek, dawał jej wiele doświadczenia i trzeźwości umysłu, toteż Theonowi nie udało się jej uwieść. Już wkrótce odkrył też, że jest ona nadzwyczajnie mądrą kobietą i do tego posiadającą szczególne umiejętności. Gdyby mężczyzna nie był na tyle inteligentny, ta wyssałaby go do cna, na szczęście tak nie było i doszło do kompromisu. Pod koniec dnia, pirat mógł wrócić z dużą ilością złota na statek.Drowned
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2231
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Targowiska Lys

Pisanie  Theon Goodbrother on Wto Wrz 18, 2018 4:55 pm

Elizabeth mimo swojego zaciętego charakteru jaki pokazała na początku znajomości okazała się o wiele rozsądniejsza niż przewidywał. Nie mógł narzekać na taki przebieg zdarzeń, zwłaszcza, że od razu postanowiła wykazać się i pięknie odwdzięczyć za wyróżnienie. Spośród pozostałych ślicznotek wybrał później jedno dziewczę o ognistych włosach i obie panie zapewniły mu bardzo przyjemną podróż.
Niefortunnie handel nie wyszedł tak dobrze jak na to liczył, ale nie poszedł też źle. Biorąc zaś pod uwagę, że wszystkie towary zostały skradzione opłacone żelazem, to czyste zyski były znaczne. W najbliższych dniach, kiedy pozostawało mu czekać na przepływającą flotę miał zamiar odpoczywać... Wynająć pokój w dobrej gospodzie i cieszyć się towarzystwem swoich pięknych zdobyczy, które obdarował drobnymi upominkami. Z zakupów postanowił jeszcze w międzyczasie znaleźć sobie niewolnika znającego się na sztuce zarządzania oraz językach, który mógł przydać się w Zatoce Niewolniczej.
Przy okazji Goodbrother miał zamiar posłuchać trochę najświeższych plotek ze wschodu. O piratach, Volantis, Zatoce Niewolniczej i wszystkim co działo się w ich okolicy.

avatar
Theon Goodbrother

Liczba postów : 19
Data dołączenia : 28/06/2018

Powrót do góry Go down

Re: Targowiska Lys

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach