Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wioska opodal zamku Cerwyn

Go down

Wioska opodal zamku Cerwyn Empty Wioska opodal zamku Cerwyn

Pisanie  Mistrz Gry Nie Sty 28, 2018 6:27 pm

***
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wioska opodal zamku Cerwyn Empty Re: Wioska opodal zamku Cerwyn

Pisanie  Mistrz Gry Nie Sty 28, 2018 7:36 pm

15 lutego 336 AC


Chłop niestety nie posiadał żadnych dowodów poza świadectwem - wątpliwym w obecnej sytuacji - swojej rodziny. W związku z tym postąpił zgodnie z rozkazami Rodrika. Wrócił do domu, a gdy przyszedł do niego poborca podatkowy, zgodził się zapłacić mu pieniądze parę dni później, tłumacząc się, że musi mu je krewniak przywieźć. Nic nie podejrzewający poborca zgodził się i wrócił do wioski prostaczka parę dni później. Tym razem jednak wszystko z krzaków obserwował Cerwyn i jego ludzie.
- I gdzie są moje pieniądze, gówniarzu? - usłyszeli ciężki, wredny głos. Następnie dobiegł ich odgłos uderzających o siebie monet. Następnie ten sam nieprzyjemny głos: - Co tak mało? Myślałeś, że mnie oszukasz? - poborca krzyczał na prostaczka. - Chcesz, żebym nasłał na Ciebie ludzi lorda? - Ale ludzie lorda już tam byli. Wyskoczyli zza krzaków i pochwycili niczego nie spodziewającego się poborcy. Z jego twarzy zszedł chytry uśmiech, a nagle stał się cały blady i przerażony. Pot lał się z niego strumieniami. Wychrypiał jedynie z trudem: - Co-co to ma zna-aczyć? - w chwilę zreflektował się z kim ma do czynienia i dodał: Czy-y co-oś się stał-ło?

Kielon
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wioska opodal zamku Cerwyn Empty Re: Wioska opodal zamku Cerwyn

Pisanie  Rodrik Cerwyn. Wto Sty 30, 2018 1:41 pm

Zgodnie z przewidywaniami Rodrika,  chłop nie miał dowodów oprócz świadectwa rodziny, co w tym przypadku nie było wystarczające.  Stawili się na miejscu, Lord wydał rozkaz schowania się w pobliskich krzakach. - Schowajcie się dobrze, nie może nas zauważyć - Powiedział, po czym sam wskoczył w pobliskie krzaki i zaczął obserwować miejsce spotkania - Czekajcie na mój sygnał - Rozkazał, teraz  wystarczyło tylko czekać.

Kilkanaście minut później...

Zjawił się,  już pierwsze słowa poborcy by wystarczyły aby go aresztować, ale Rodrik poczekał na dalszy rozwój sprawy.  Gdy usłyszał o ludzi lorda, było to dla Cerwyna wystarczającym dowodem - Teraz! Aresztować go! - Krzyknął wyciągając miecz i wyskakując z krzaków, chwile potem poborca został złapany - W Imieniu Lorda Rodrika Cerwyna, władcy tych ziem jesteś aresztowany - Odezwał się jeden z żołnierzy -  Rodrik skinął głową, dziękując tym samym za wyjaśnienie przestępcy z kim ma do czynienia.
- Tak, stało się - Odpowiedział, piorunując go zimnym wzrokiem - Kazałeś mu zapłacić ogromną sumie pieniędzy, której nie mógł spłacić a ty o tym doskonale wiedziałeś - Wskazał na chłopa, - Składałeś mu niemoralne propozycje, miał oddać swoją żonę, strasząc go przy tym "Ludźmi Lorda"  - Powiedział - Całe szczęście, że ten człowiek mimo to, nie uległ i zgłosił to do mnie -  Rzekł, wbijając miecz koło poborcy - Teraz musi spotkać cie kara, ale przed tym - Wskazał jeszcze raz na chłopa - Masz mu coś do powiedzenia? Podpowiem ci, że teraz najodpowiedniejsze byłby przeprosiny - Jeśli przeprosił, Rodrik pokiwał głową - Ja Lord Rodrik Cerwyn, władca tych ziem, zsyłam cię na mur, tam dołączysz do Nocnej Straży i będziesz chronił krainę człowieka aż po kres swoich dni - Powiedział zimno, po czym zwrócił się do żołnierzy -  Spisaliście się dzisiaj - Uśmiechnął się -  A teraz zabrać tego przestępce z moich oczu - Po tych słowach odwrócił się do chłopa, oddając sakiewkę ale przed tym wrzucając do niej jednego złotego smoka i czterdzieści srebrnych jeleni - Już po wszystkim, poborca nie będzie sprawiał problemów, - Uśmiechną się lekko - Wrzuciłem wam do sakiewki trochę pieniędzy wiem, że to nie dużo ale nie mogłem na aktualną chwile dać więcej. - Jeśli chłop nic więcej nie miał do powiedzenia, Rodrik udał się za swoimi żołnierzami.
Rodrik Cerwyn.
Rodrik Cerwyn.

Liczba postów : 177
Data dołączenia : 02/01/2018

Powrót do góry Go down

Wioska opodal zamku Cerwyn Empty Re: Wioska opodal zamku Cerwyn

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach