Samotnia Riverrun

Go down

Samotnia Riverrun

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Sty 12, 2018 5:03 pm

~~~~
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 1299
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Samotnia Riverrun

Pisanie  Daemon Targaryen on Sob Sty 20, 2018 9:26 pm

11 luty
Po pożywnej biesiadzie, urozmaiconej brzdękaniem minstrela oraz tanecznymi występami, Król udał się do samotni Lorda Edmure'a, aby przedyskutować kilka palących kwestii z przyjacielem.
- Jak już zapewne doskonale wiesz, drogi przyjacielu, Blackfyre, Baratheon oraz Lannister podpisali pakt, stawiający nas w krytycznym położeniu. Przejdę to meritum, Edmurze. Nigdy nie przyjąłeś korony królewskiej, nigdy nie ogłosiłeś aktu separacji od dynastii Targaryenów. Zawsze byłeś wiernym przyjacielem oraz doskonałym doradcą. Chcę zjednoczyć nasze ziemie - Włości Korony oraz tereny podległe Riverrun. Chcę, abyś zasiadł w Małej Radzie jako Starszy nad Prawami. Oczywiście, do twojej śmierci Dorzecze byłoby zwolnione z płacenia podatków na rzecz Królewskiej Przystani oraz jestem w stanie wysłuchać każdej twojej propozycji oraz sugestii. Pragnę jednak podnieść prestiż korony Targaryenów, co znacznie zachęciłoby inne wielkie rody Westeros do sojuszu z nami oraz uchronić nas od nieuchronnej zguby z rąk potężnych rywali. - Daemon po skończonym monologu wbił spojrzenie w Tullego, oczekując jego reakcji.
avatar
Daemon Targaryen

Liczba postów : 12
Data dołączenia : 29/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Samotnia Riverrun

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Sty 21, 2018 1:49 am

Powiedzmy, że ród Tully bardzo cenił sobie Targaryenów. Wizyta samego króla była dla lorda Dorzecza pociechą względem dłużącego się dnia. Wpierw zdążył poprawić swój humor na pożywnej, hucznej biesiadzie, wymieniając jednocześnie kilka słów z ważnymi personami. A teraz, siedząc przy stole, w towarzystwie poczciwego przyjaciela, mógł się poczuć najzwyczajniej szczęśliwy.
Niestety, nie wiadomo dlaczego, pomysł z jakim wyskoczył smok nie przypadł do gustu Edmure'owi. Wpierw jakby uwidocznił swe zaskoczenie, które w następnych sekundach przeistoczyło się w niecodzienny grymas. Spuścił wzrok, przeto westchnął głośno i bezradnie, niczym mentalnie rozkładając dłonie w swej niemocy.
Muszę odmówić, przyjacielu. Gdybyś przybył do mnie z tymi wieściami tydzień wcześniej, może dwa... – Położył dłonie na stole, odpychając krzesło na którym siedział. A gdy wstał, złożył dłonie za siebie, stając przy oknie, plecami do rozmówcy – Zapewne moja decyzja byłaby inna. Lecz już ją podjąłem, wraz z żoną i swego zdania nie zmienię. – Dodał poważnym tonem.
Wzrok Ryby wyglądał gdzieś daleko poza horyzont. Zaniepokojone spojrzenie szukało jedynie odpowiedniego doboru słów, by siedzący dwa metry obok król, ważna osobistość nie tylko w tym zamku, lecz także w rodzinie Tullych, nie poczuła się upodlona. A gdy lord był już gotowy, odwrócił się i z pełną powagą odrzekł:
Dorzecze nie będzie kojarzone ze słabością, lecz stanie na równi z innymi. Dnia jutrzejszego zrodzi się królestwo Dorzecza, a ja zostanę jego królem i protektorem. – Nadał swoim słowom lekkiej grozy, wymieniając mocne spojrzenie z królem Targaryenem.
Szept.
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 1299
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Samotnia Riverrun

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Lut 04, 2018 11:37 am

5 marca 336 AC,
wieczórKompania Brandona Starka, w której podróżował także Alran Glover, dotarła do celu swojej podróży. By tu dotrzeć, musieli przebyć długą drogę. Z Palca Flinta popłynęli do Lannisportu, a stamtąd pojechali konno do ziem Tullych. Obrali trochę dłuższą drogę, by uniknąć drogi przez królestwo Przeprawy.
- Oto jesteśmy! - powiedział Bran i wskazał na wielki zamek, zbudowany z białego kamienia. W świetle zachodzącego słońca prezentował się wspaniale. Powoli przejechali przez jedyny most, prowadzący do zamku. Strażnicy przy bramie zawiadomili zamkowego zarządcę, a w dalszej kolejności Edmure'a. Ci wyrazili zgodę, by wpuścić ich do zamku. Służba zabrała ich konie do stajni, a resztę bagażu do przygotowanych dla nich komnat gościnnych. Niedługo później Bran i Alran zostali wprowadzeni do samotni Tully'ego, gdzie już czekał na nich władca Riverrun.
- Siostrzeńcu! Lordzie... - zawahał się na chwilę, zanim powiedział: Glover! Cieszę się, że zechcieliście mnie odwiedzić. Co Was sprowadza w moje skromne progi?
Bran spojrzał się na Alrana, zachęcając go do udzielenia odpowiedzi.

Kielon
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 1299
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Samotnia Riverrun

Pisanie  Mistrz Gry on Sro Maj 09, 2018 2:03 pm

18/04/336ACMaester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 1299
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Samotnia Riverrun

Pisanie  Harry Arryn on Sro Maj 09, 2018 3:05 pm


avatar
Harry Arryn

Liczba postów : 124
Data dołączenia : 28/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Samotnia Riverrun

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach