Sept Riverrun

Go down

Sept Riverrun

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Sty 12, 2018 5:03 pm

~~~~
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 1299
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Sept Riverrun

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Lut 01, 2018 9:56 pm

1 marca 336 AC


Wielkie drzwi septu otworzyły się, w obecności dwóch strażników, których zbroja połyskiwała jak najbogatsze klejnoty, wszedł Lord Tully. Szedł on powoli, po kolei mijając dworzan i strażników, którzy go od nich odgradzali. Wszyscy żołnierze byli ubrani w odświętne, ceremonialne mundury i prezentowali się dumnie. Krok Lorda coraz bardziej się wydłużał, aż w końcu dotarł do schodów przed otłatrzem, na których stał septon. Klęknął przed nim i opuścił głowę nisko. Kapłan wziął do rąk olej i namaścił jego głowę, po czym wygłosił swoją przemowę.
- Ja Septon Piterson biorę na świadków bogów i ludzi tu zgromadzonych. Namaszczam Ciebie, Edmure Tully abyś na głowie swej dumnie nosił świadectwo sprawowania rządów królewskich nad tym regionem Dorzecza. Jako król Edmure Tully, Pierwszy tego imienia, władca królestwa Dorzecza. - zakończył septon, po czym nachylił się nad koroną spoczywającą na podeście i nałożył mu na głowę.


Drowned
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 1299
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Sept Riverrun

Pisanie  Marion Tully on Pią Lut 02, 2018 9:45 pm

W ostatnich dniach w Riverrun aż wrzało od przygotowań do koronacji jej dziadka, dotychczasowego lorda Tully. Marion oczywiście nie przyłożyła palca do żadnych przygotowań. Jej jedynym obowiązkiem było krzyczenie na służki, które układały jej włosy i zakładały kolejne suknie, które Marion oglądała w lustrze i odrzucały jedna po drugiej aż wreszcie znalazła odzienie godne takiej uroczystości.
O ustalonej porze wszyscy zebrali się w sepcie Riverrun aby oglądać jak Tully po raz pierwszy w historii ma zostać koronowaną głową. Marion zajęła należne sobie miejsce w szeregu możnych i rodziny - teraz już królewskiej - pomiędzy swoim bratem Lynem, a matką.
Obserwowała uważnie jak septon unosi koronę i kładzie ją na głowie Edmure'a. Niby nieznaczący gest gdyby rozłożyć go na części pierwsze, a jednak w tak krótkiej chwili podnosił ich rangę z rodziny lordowskiej do królewskiej, ona sama zaś mogła od dzisiaj tytułować się księżniczką zamiast zwyczajnie lady Tully. Tak próżnej dziewczynie jak Marion bardzo podobał się ten pomysł.
W sepcie panowała tak głucha i gęsta cisza, że można było ją ciąć nożem. Po chwili Edmure wstał z klęczek jako król i odwrócił się w stronę zgromadzonych.
- Niech żyje król - powiedziała natychmiast, a jej głos utonął w tłumie innych głosów opiewających nowego króla. Kolana się ugięły, wszyscy padli na klęczki przed nowym królem i tak oto miała nastać nowa era dla królestwa Rzek. Oby jak najdłuższa i najlepsza.
avatar
Marion Tully

Liczba postów : 8
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Sept Riverrun

Pisanie  Harry Arryn on Sro Maj 09, 2018 5:50 pm

Wieczór - 18 Kwietnia 336 AC


Po napisaniu listów do rodziny jednooki książę ruszył do zamkowego Septu Riverrun, by tam złożyć septonowi przysięgę, w której chciał bardziej utwardzić swoją obietnicę wobec przyjaciół. Poprzysiągł on na Siedem aspektów, że nie spocznie on na służbie, dopóki całe Dorzecze nie zostanie oczyszczone z tej bandyckiej krwi oraz dusze ziomków nie pozostaną bez dokonanej zemsty. Klną się też o swoją odwagę, która już nigdy nie zostanie zachwiana. Ofiarował także modły ku intencji przyjaciół, którzy chcieli go uratować, a zapłacili za to swoim własnym życiem. Ot spędził tak resztę czasu na ponurych modłach. Zapewne nigdy się nie pogodzi z myślą, że nie był przy ich śmierci, nie towarzyszył im, nie walczył do końca! Na koniec ruszył on zmęczonym krokiem do wskazanych wcześniej komnat. Czeka go długi sen, w końcu na pewno utracił trochę krwi po ostatniej walce. Przed snem jeszcze raz na wszelki sprawdził, czy rysunek Elizabeth był na miejscu. Był to dla niego bardzo ważny rysunek. Chciał się w końcu kiedyś jej oświadczyć. Okazyjnie wziął kąpiel. Trzeba czekać co przyniosą kolejne dni.
avatar
Harry Arryn

Liczba postów : 124
Data dołączenia : 28/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Sept Riverrun

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach