Komnata Laury

Go down

Komnata Laury

Pisanie  Laura Hightower on Pon Gru 11, 2017 2:00 pmKomnata lady Laury znajduje się w tej części Wysokiej Wieży przeznaczonej dla króla oraz jego rodziny. Jest to przestronne pomieszczenie wraz balkonem, z okien którego rozciąga się widok na Stare Miasto. Znajduje się tutaj sporej wielkości łoże, wielkie kufry oraz szafy zapełnione sukniami i szpargałami, stolik do pisania listów i czytania ksiąg, a także większy stolik służący do spożywania posiłków czy też stanowiący powierzchnię do rysowania. Na balkonie znajduje się stolik z krzesłami, a także kilka wygodnych puf, na których Laura lubi spędzać czas albo samotnie albo otoczona swoimi przyjaciółkami.
avatar
Laura Hightower

Liczba postów : 99
Data dołączenia : 02/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnata Laury

Pisanie  Dorian Hightower on Pon Gru 11, 2017 2:17 pm

5 stycznia 336 AC
Południe

Jak prawie codziennie Dorian ranek spędził na treningu. Sparingi ze strażnikami i rycerzami domowymi szły mu całkiem nieźle i miał wrażenie, że z każdym tygodniem uczy się czegoś nowego. Ojciec nigdy nie naciskał na niego i nie wymagał zostania wielkim i sławnym rycerzem, ale mimo to książę uwielbiał wyżywać się w przyjacielskich pojedynkach. Nic tak nie rozładowywało napięcia.
Po wszystkim udał się do komnaty, gdzie ściągnął treningową zbroję i opłukał się w zimnej wodzie. Założył potem luźne, aż gustowne ubranie codzienne składające się z białej koszuli oraz skórzanych spodni i twardych, czarnych butów. Gdy był gotowy wyszedł na korytarze Wieży. Kierował się do komnaty swojej siostry. Na treningu dowiedział się czegoś czym chciał się z nią podzielić.
Zapukał do drzwi jej komnaty i poczekał chwilkę.
- Laura - powiedział gdy otworzyła. - Lubisz stryja Edwyna? - Wszedł do jej komnaty nie czekając na zaproszenie i zamknął drzwi. - Ja osobiście nigdy nie darzyłem go zbytnią sympatią, ale też nigdy nie zalazł mi za skórę. Wiesz co wczoraj zrobił? Poszedł do ojca, dowiedział się o naszym wyjeździe i powiedział, że pojedzie z nami.
Perspektywa wyjazdu w towarzystwie stryjka nie była już taka różowa. Dorian nie cierpiał ciągłego nadzoru i patrzenia na ręce. Czuł się wtedy jak dzieciak, którym przecież nie był.
avatar
Dorian Hightower
Czempion Taktu

Liczba postów : 99
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnata Laury

Pisanie  Laura Hightower on Pon Gru 11, 2017 2:58 pm

Lady Laura siedziała właśnie na swoim balkonie oparta o balustradę obserwując Stare Miasto rozciągające się pod nią i rozkoszując się słońcem, gdy ktoś zapukał do drzwi jej komnaty. Natychmiast odwróciła głowę w stronę źródła dźwięku, po czym leniwie podniosła się z krzesła i z żalem opuściła balkon, wchodząc do komnaty, kierując się w stronę drzwi. Gdy już je otworzyła, dostrzegła w nich swojego starszego brata. Zmarszczyła lekko brwi zdziwiona, po czym rzuciła w jego stronę krótkie zdanie na powitanie.
- Myślałam, że to drugie śniadanie. - Po tych słowach odsunęła się o krok w tył aby Dorian mógł wejść do środka. Słysząc jego pierwsze słowa, już wiedziała, że coś się święci. Drama. Natychmiast skierowała się ponownie na balkon uznając, że brat pójdzie jej śladami i dokończą rozmowę właśnie tam, a nie w progu.
- Lubię - odrzekła krótko, siadając ponownie na krześle, z którego dopiero co musiała wstać aby pójść otworzyć drzwi. Słysząc jednak kolejne rewelacje, pokręciła nosem i westchnęła ciężko, bowiem jej także nie podobał się pomysł tego aby stryj - wciąż młody, ale jednak stryj - jechał z nimi w podróż po Westeros. - Co na to ojciec? Zgodził się? - Zapytała od razu, spoglądając na brata z dołu. Wizja podróżowania z Edwynem była dość niepewna, bowiem Laura nie wiedziała czy ma on zamiar jechać i ich pilnować czy jechać i dawać upust swoim niecodziennym żądzom, które w nim siedziały. Jeśli miał zamiar robić to drugie, to niewiele zostanie mu czasu na ich pilnowanie.
- Nie wiem czy wizja towarzystwa stryja z niecodziennymi upodobaniami zrobi dobre wrażenie na innych możnych. O ile mi nie przeszkadza, że Edwyn chodził do łoża z mężczyznami, o tyle innym może wydawać się to nieco kontrowersyjne. W końcu jedziemy pokazać się z jak najlepszej strony. Pilnowanie Ciebie będzie dla mnie już wystarczającym zajęciem - rzekła takim tonem jakby to właśnie ona była ostatnią ostoją normalności w tej rodzinie.
avatar
Laura Hightower

Liczba postów : 99
Data dołączenia : 02/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnata Laury

Pisanie  Dorian Hightower on Pon Gru 11, 2017 3:19 pm

Dorian poszedł za siostrą na balkon i oparł się na rękach o balustradę.
- Tak, ojciec się zgodził. Podobno był tak zadowolony z pomysłu, że Edwyn wcale nie musiał go przekonywać.
No tak, prawie zapomniał, że ich wuj miał te swoje ciekawe zainteresowania. Choć nikt nie mówił o nich głośno to jednak wszyscy wiedzieli co jest na rzeczy. Możliwe, że Edwyn chciał jechać właśnie dlatego. Na dworze jego upodobania nie dość, że mogły zostać oficjalnie zdemaskowane to jeszcze zaszkodziłyby opinii całej rodziny. Na szlaku ryzyko było mniejsze. O wiele mniejsze.
Dorian splótł dłonie patrząc na panoramę Starego Miasta. Zdawało mu się, że słyszy krzyki bawiących się dzieci na przystani.
- Taaa... wujek i jego upodobania... - Mruknął. -Może jazda z nami to tylko wymówka do opuszczenia miasta? Zawsze lubił wędrować sobie samopas. Może przejedzie się z nami kilka dni i potem się rozdzielimy... - Mówił z nadzieją, w którą chyba sam nie wierzył. Nie chciał mieć towarzystwa. Siostra mu wystarczyła. Nie potrzebował jeszcze jednego Hightowera do suszenia mu głowy. - Siostro, ja doskonale sobie radzę poza Wieżą. To ciebie trzeba pilnować i będę to robił z pełnym braterskim oddaniem. Obiecuję. - Zwrócił się do niej i kładąc rękę na sercu spuścił głowę jakby składał rycerską przysięgę. Gdy podnosił głowę na jego twarzy gościł uśmieszek dowodzący, że nie mówił tego poważnie, choć bez wątpienia tak brzmiał.
- Myślałaś już może gdzie moglibyśmy pojechać najpierw?
avatar
Dorian Hightower
Czempion Taktu

Liczba postów : 99
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnata Laury

Pisanie  Laura Hightower on Pon Gru 11, 2017 4:12 pm

Laurka westchnęła cicho słysząc, że nie wymigają się już od towarzystwa wuja Edwyna. Dorian był chyba bardziej niezadowolony z tego niż ona, aczkolwiek Laura także nie była przeszczęśliwa.
- Możemy poprosić maestera aby udostępnił nam jakiś specyfik wywołujący świąd. Albo zakupić na targu w mieście. Dosypiemy stryjowi do spodni to odechce mu się wojaży po męskich zadach - odparła kąśliwym tonem, zaciskając dłonie na podparciach po obu stronach krzesła, na którym siedziała. Kochana Laura. - Rozmowę z maesterem i wymyślenie odpowiedniej argumentacji czy też wizytę w mieście pozostawiam Tobie, bracie. - Uśmiechnęła się do niego, jednakże decyzję czy ostatecznie to zrobią pozostawiła także Dorianowi. Słysząc jego kolejne słowa, wywróciła oczami teatralnie.
- Ale ja doskonale zdaję sobie sprawę, że Ty nie potrzebujesz ochrony. Zdecydowanie bardziej potrzebna Ci będzie przyzwoitka, która przypilnuje, żebyś nie szlajał się pijany po karczmach hańbiąc nasze dobre imię razem ze stryjem Edwynem - powiedziała złośliwym tonem, celując w niego oskarżycielsko palcem. Jej brat może i miał pewnego dnia zostać królem, ale ostatnimi czasy zachowywał się niczym pospolity chłoptaś z miasta. Ona z kolei nie potrzebowała jego ochrony, miała swoją zaprzysiężoną tarczę i on doskonale się nią opiekował w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa.
- Myślałam o wypłynięciu najpierw na Arbor, następnie do Lannisportu, a potem do Casterly Rock. Dalej możemy podróżować trochę na lądzie przykładowo. Jakie miejsca Ty byś chciał odwiedzić? - Zapytała jeszcze, patrząc pytająco na brata.
avatar
Laura Hightower

Liczba postów : 99
Data dołączenia : 02/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnata Laury

Pisanie  Dorian Hightower on Pon Gru 11, 2017 5:29 pm

No nieee... Czegoś takiego się nie spodziewał. Wiedział, że Laura to cwana żmija, ale że aż tak? Prawie był z niej dumny.
Roześmiał się jak tylko usłyszał o małym fortelu. Podobał mu się ten pomysł.
- Ale z ciebie podła żmija. - Powiedział. - Nawet ja bym na to nie wpadł... i pomyśleć, że to ty uchodzisz za wzorowe dziecko w rodzinie...
Zastanowił się przez chwilę nad całym planem. W sumie to nie musiał to być nawet jakiś alchemiczny specyfik... zwykły smród w komnacie by wystarczył... ale jeśli chcą dać Edwynowi porządną nauczkę to nie można się ograniczać do takich żałosnych metod...
Udanie się do maestra Dorian wykluczył od razu. Zapewne uczony domyśliłby się o co chodzi i wydałby jego plan ojcu, a na to pozwolić nie mógł. Trzeba było wyprawić się na miasto i poszukać czegoś na straganach. Jak już zdobędzie potrzebne rzeczy to pomyśli co dalej.
- Cooo...? - Powiedział z niedowierzaniem. - Ja z Edwynem? Chyba żartujesz... - Zaśmiał się jeszcze raz. - Nie chcę skończyć w jego łożu. Trzeba mieć jakieś zasady.
Odwrócił się i tyłem do miasta patrzył jak siostra mówi o podróży. W duchu już widział ich okręt i wielki żagiel z białą wieżą. Widział Lannisport, choć nigdy w nim nie był.
- Też myślałem o takiej drodze. Z Casterly można lądem udać się do Królewskiej Przystani. Stamtąd złapiemy statek i po drodze do domu zahaczymy jeszcze o jakiś zamek albo dwa. - Skrzyżował ręce na piersi. - To może być jedna z naszych ostatnich szans, żeby zobaczyć kawałek świata. Trzeba ją dobrze wykorzystać.
avatar
Dorian Hightower
Czempion Taktu

Liczba postów : 99
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnata Laury

Pisanie  Laura Hightower on Pon Gru 11, 2017 5:53 pm

- A skąd Ci przyszło do głowy, że ja mówię o hańbieniu naszego imienia w jego łożu? Sam fakt, że przyszło Ci to na myśl jest bardzo podejrzany, nie sądzisz? - Zapytała najpierw z lekkim niedowierzaniem, a potem wybuchnęła śmiechem. Po chwili jednak zaczęła naprawdę się obawiać, że takie upodobania mogły biec w ich rodzinnej krwi i że Dorian mógł je odziedziczyć, więc postanowiła uciąć niezręczny temat i przejść do następnego.
- Zobaczymy jeszcze co z tą Królewską Przystanią. Taka podróż mogłaby zająć nam naprawdę długo. Gdy dopłyniemy na Zachód zastanowimy się gdzie dalej jechać - rzekła, jednak to wcale nie te słowa zdołały uchwycić jej uwagę. Laura uniosła lekko jasne brwi ku górze i spojrzała na brata z lekkim zaciekawieniem.
- Co masz na myśli mówiąc, że to będzie nasza ostatnia szansa na zobaczenie kawałka świata? Planujesz umierać i zabrać mnie za sobą? - Zapytała, po czym wzięła ze stolika jabłko i zaczęła nim obracać w rękach.
avatar
Laura Hightower

Liczba postów : 99
Data dołączenia : 02/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnata Laury

Pisanie  Dorian Hightower on Pon Gru 11, 2017 6:21 pm

- Oj siostro, siostro... - Mruknął na jej wypowiedź o łożu wujka. - Twoje riposty przejdą kiedyś do historii. Po kim ty to odziedziczyłaś? - Postawił pytanie retoryczne, po czym również postanowił zmienić temat.
- Wypadałoby zobaczyć to miasto. Odwiedzisz Wielki Sept Baelora. Dla takiego świętoszka jak ty to powinno być spełnienie marzeń. - Odparł jej z uśmiechem. - Czasem zastanawiam się czemu nie zostaniesz septą, albo milczącą siostrą... jesteś do tego stworzona!
Na jej ostatnie pytanie nie odpowiedział od razu. Odwrócił się znów w stronę miasta i oparł się na balustradzie.
- Taaak... zawsze chciałem skoczyć z tobą ze szczytu naszej Wieży. - Zrobił chwilową pauzę. - A tak poważnie... przecież głównym celem tej wyprawy jest znalezienie sobie małżonków. Nawet jeśli tego nie zrobimy to po powrocie ojciec zrobi to za nas.
Zacznie się inne życie. Więcej obowiązków, mniej czasu na wycieczki.

Ech szkoda, że nie można sobie było jeszcze przez dwadzieścia lat być młodym i robić co się chce.
avatar
Dorian Hightower
Czempion Taktu

Liczba postów : 99
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnata Laury

Pisanie  Laura Hightower on Pon Gru 11, 2017 6:47 pm

Słysząc o Wielkim Sepcie Baleora oraz o zostaniu septą, Laura poczuła jak w gardle urosła jej wielka gula. Gdy Dorian ponownie odwrócił spojrzenie na Stare Miasto, z trudem przełknęła ślinę i spuściła wzrok na moment, który ostatecznie spoczął na krawędzi stolika, który miała przed sobą. Kolejne słowa brata sprawiły, że zmarkotniała jeszcze bardziej. Wstała powoli z siedziska i podeszła bliżej niego. Stanęła po jego prawej stronie i poszła w jego ślady opierając się o balustradę dłońmi i przechylając lekko do przodu.
- Myślałam o tym - rzekła spokojnie, gdy jej wzrok spoczął na Gwieździstym Sepcie, który wybijał się spośród innych budynków osadzonych w Starym Mieście. - Myślałam i nadal myślę o zostaniu septą - dodała jeszcze, po czym spojrzała na brata z ukosa aby przyjrzeć się dobrze reakcji na jego twarzy. Jakakolwiek by ona nie była, ciągnęła dalej: - Jeżeli do czasu powrotu nie znajdzie się nikt odpowiedni dla mnie, kto zdobędzie również aprobatę ojca... a wiesz, że ja bywam raczej wybredna... poproszę ojca o pozwolenie. Wtedy zostałabym w Starym Mieście służąc bogom, a do tego zostałabym z ojcem, z matką... Z Tobą - powiedziała z lekkim uśmiechem na twarzy ponownie obserwując miasto rozciągające się u stóp Wysokiej Wieży. Tym razem jej oczy spoczęły na wspaniałym budynku Cytadeli, który od zawsze był chyba jej ulubionym w gąszczu zabudowań.
- Pilnowałabym swoich bratanic żeby się należycie prowadziły - powiedziała jeszcze, jednak to zdanie padło już jej zwyczajnym, lekko prześmiewczym tonem, jakim zwykła odnosić się do brata.
avatar
Laura Hightower

Liczba postów : 99
Data dołączenia : 02/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnata Laury

Pisanie  Dorian Hightower on Pon Gru 11, 2017 8:34 pm

Siostra podeszła do niego i też zatopiła oczy w przyjemnym widoku miasta w południe. Dorian widział jak znad targu, który lubił okazjonalnie odwiedzać, wzbija się stado gołębi.
Słowa Laury go zaskoczyły. Zaskoczyły na tyle, że aż jego brwi poszybowały w górę. Spojrzał na siostrę i z taką zdziwioną miną słuchał co mówi. Jego słowa o zostaniu septą czy milczącą siostrą nie były mówione z powagą. Był przekonany, że siostra go wyśmieje i powie, że nigdy by tego nie zrobiła. No proszę... Okazuje się, że nie zna jej tak dobrze jak myślał. Potem jeszcze te wszystkie słowa o możliwości zostania w mieście z rodziną... zabrzmiało to prawie tak jakby nie chciała opuszczać brata. Dorian odwrócił wtedy głowę spoglądając na horyzont.
- Nie wiedziałem. - Wydusił z siebie. - Nie wiedziałem, że masz takie plany. Moja siostra septą... to by było jakieś takie... dziwne. - Popatrzył na Gwiezdny Sept w oddali. - Ale jeśli taka twoja wola, to nie stanę ci na drodze.
Na słowa o bratanicach uśmiechnął się. On jeszcze dzieci nie planował a ona już zamierzała się bratanicami opiekować...
- I wychowałabyś je na takie same nudne damy jak ty? Ha! Chyba podziękuję. Jeśli będę mieć kiedyś córki to nauczę je strzelać z łuku, jeździć konno i skakać do morza.
avatar
Dorian Hightower
Czempion Taktu

Liczba postów : 99
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnata Laury

Pisanie  Laura Hightower on Pon Gru 11, 2017 9:32 pm

Dorian chyba nieco się zdziwił tymi rewelacjami, czym nieco zaskoczył Laurę. Wiedział od dziecka, że dziewczyna regularnie bywała w sepcie i modliła się do bogów każdego dnia, a taka wieść go zaskoczyła. Może nie spodziewał się, że Laura mogłaby oddać swoje ładne ubrania i wszystkie dobroci i zamienić je skromne rzeczy septy.
- No chyba że poznam przystojnego księcia, wtedy pewnie szybko zapomnę o sepcie - rzekła nagle beztrosko, chociaż wcale nie była tego taka pewna. Młodzieńcy raczej mało ją interesowali, zwykle w każdym doszukiwała się jakiejś wady lub szczegółu, który jej nie pasował i natychmiastowo skreślała potencjalnych kandydatów. Ale taki zagraniczny książę, kto wie, mógł zawrócić lady Laurz w głowie.
- Zmienisz zdanie jak faktycznie dorobisz się tych córek. Serce Ci będzie stawało na samą myśl, że miałyby robić coś niebezpiecznego. Ale co ja tam wiem - rzekła, po czym ziewnęła mimowolnie, zasłaniając usta dłonią. Rozmowa w południowym słońcu najwyraźniej zaczęła ją nudzić. - Chodź pójdziemy do tego miasta, kupimy coś naszemu stryjowi. Weźmiemy ze sobą sir Donnela - rzekła, po czym wyprostowała się i ruszyła w stronę drzwi, pod którymi stała jej zaprzysiężona tarcza. Decyzja mogła okazać się dziwna, bo Laura rzadko bywała w mieście, ale miała niecny plan, aby zaciągnąć brata do Gwieździstego Septu w drodze powrotnej.
avatar
Laura Hightower

Liczba postów : 99
Data dołączenia : 02/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnata Laury

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach