Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Komnata Maestera

Go down

Komnata Maestera Empty Komnata Maestera

Pisanie  Harras Hoare Czw Sie 05, 2021 7:41 pm

Każdy maester ma jakieś swoje własne miejsce do opatrywania i zajmowania się swoimi pacjentami. Typowa, wykonana w dornijskim stylu komnata "uzbrojona" we wszelkie potrzebne pomoce i narzędzia maesterskie i dodatkowym pomieszczeniem sypialnianym.
Harras Hoare
Harras Hoare

Liczba postów : 83
Data dołączenia : 09/06/2021

Powrót do góry Go down

Komnata Maestera Empty Re: Komnata Maestera

Pisanie  Harras Hoare Czw Sie 05, 2021 7:51 pm

4/11/11, Południe

Harras musiał skonsultować się po walce treningowej z maesterem, który dokładnie powie mu czy jakieś obrażenia dostał, co z jego wzrokiem i na co powinien uważać. Może jeszcze jakieś zalecenia dodatkowe? Możliwe. Chciał się jak najszybciej wykurować. A może powinien zacząć traktować pobyt w Słonecznej Włóczni jako po prostu wypoczynek i zmianę samego siebie. Dowiedzenie się tak naprawdę o swoich ludziach i tego czego powinien od nich oczekiwać, a oni od niego. Bardzo możliwe. Jednak krocząc korytarzami Słonecznej Włóczni tak naprawdę nie myślał o tym, a bardziej o fakcie, że kurewsko go wszystko bolało. Jeśli kapitanowie poszli pić z Heike i Lorenem - nie ma sprawy. Niech mają też czas dla siebie. On natomiast chciał tylko wiedzieć co ma ze sobą zrobić, a czas spędzony przy maesterze to także dodatkowy czas do namyślenia. Jeszcze tylko parę kroków i ostatecznie... udało mu się dotrzeć. Zapukał parokrotnie i wszedł.
Mości maesterze. Przyszedłem żebyś mi pomógł z oceną obrażeń po treningu. Nie wiem, oberwałem i tyle było po walce, gdy straciłem przytomność. Obejrzysz mnie? –  Oczywistym było to, że chciał się dowiedzieć jak najwięcej. A przy okazji popytać maestera o parę książek z Essos. Może sam będzie posiadał jakiś ciekawy egzemplarz o Valyrii. Zapytał też jak dużo jest opisane w niej o smokach. O ile będzie miał jakieś książki z tej kategorii...
Harras Hoare
Harras Hoare

Liczba postów : 83
Data dołączenia : 09/06/2021

Powrót do góry Go down

Komnata Maestera Empty Re: Komnata Maestera

Pisanie  Mistrz Gry Czw Sie 05, 2021 8:15 pm

Skoro musiał...  Heike i Loren to woleli iść na piwo z kapitanami, ale oni w sumie prawie wcale nie oberwali. Z drugiej strony kapitanowie oberwali solidnie, ale też szli. Tak czy siak... Cóż, na pewno dla tego kalibru gościa Księżnej maester znalazł spokojnie czas. Także przyjął go u siebie i wysłuchał.
Harrasa wszystko bolało, tak? No dobrze, to w takim razie obejrzał tam te jego stłuczenia, sprawdził czy rany po walce z piratami na skutek wysiłku i ciosów stępionej broni się nie otworzyły.
- Mhm... - Mruknął pod nosem, pochylony przy badaniu żeber księcia. - Aha... - Mruknął do siebie po raz drugi, naciskając. To spowodowało ból. Tylko lekki ból. Wyprostował się, westchnął. Była opinia.
- Wszystko wygląda w porządku. Jesteście trochę obtłuczeni, mości książę. - Orzekł fachowo. - Jeśli trzeba, to dam wam maść, która złagodzi ból. I bandaże, żeby się nią nie wymazać. No i oczywiście jeśli niepokoją was wasze poważniejsze rany, to możecie mnie odwiedzić. Zmienię opatrunki, przyjrzę się. - Dodał uprzejmie. W końcu jego zakon był od tego by służyć. Niemniej, jeśli to było wszystko, czego Harras potrzebował, to uczony miał bardziej ważkie zajęcia niż książęce sińce.

Ach tak. Chciał jeszcze coś o smokach? No niestety, maester nie miał żadnej książki, która by naprawdę porządnie opisywała te bestie. Wiadomo, były wielkie, latały i potrafiły ziać ogniem - tyle.

Wujas
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9623
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Komnata Maestera Empty Re: Komnata Maestera

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach