Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Karczma "Tygrysia Skóra"

Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Gerold Goldberg Pią Sty 08, 2021 11:12 pm

***
Całkiem porządny przybytek prowadzony przez emerytowanego podróżnika, który to ponoć własnoręcznie ubił bestię, z której to zdjęte trofeum dało nazwę dla owego miejsca.
Gerold Goldberg
Gerold Goldberg

Liczba postów : 320
Data dołączenia : 12/08/2020

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Gerold Goldberg Pią Sty 08, 2021 11:31 pm

Z okolic portu, 21.10.10 PZ

- W zasadzie, to zależy. Tyle pytań i cudów na świecie, że trudno podawać się za obeznanego. W zasadzie nim więcej wiem, tym czuję się jakbym mniej wiedział. Czy to nie ciekawe, że zwykle ci wiedzący niewiele poczuwają się do roli wielkich myślicieli? - Jakoś tak go tknęło, więc pofilozofował sobie nieco. - Ach, wie pan, jak na mój pomyślunek, to z takimi zachciankami najlepiej wędrować do potężnych i potwierdzonych arcymagów. W Asshai wielu ich jest, a i w Quarth nie brakuje z tego co wiem, a czy w Lys? Hmm. Nie wykluczam, choć musiałbym się dobrze zastanowić.*

Wizyty w karczmie się nie odmawia, a skoro mieli o czym poplotkować, to Goldberg zakasał rękawy szat i ruszył w tamtym kierunku. Zapewne udało się znaleźć jakiś wolny stolik, Gerold klasycznie wybrał lokalne wino i w sumie to tyle, bo obiady jadał gdzie indziej, a i pora jeszcze była nie dla niego na ten posiłek.
- Wracając do tematu, cóż. W Lys na pewno łatwo o sztukmistrzów. Dobrze widzianym jest wesprzeć monetą tych, którzy poświęcają swój czas dla uciechy innych. Znajdzie się zapewne niejednostkowe grono osób obdarowanych talentami lub zgłębiającymi różne dziedziny wiedzy. Chodzący po ognistych drabinach, czy szczególni kapłani. Ale czy są tu na tyle zdolni, by przelać cząstkę siebie w przedmiot i gotowi się z nim rozstać? Tego nie wiem. Wiem za to kilka innych, ciekawych rzeczy - zakończył z szelmowskim uśmiechem. A co tam!

*:


Gerold Goldberg
Gerold Goldberg

Liczba postów : 320
Data dołączenia : 12/08/2020

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Leonard Redfort Sob Sty 09, 2021 12:55 am

Gdy tylko jego rozmówca zaczął filozofować, Leonard niekontrolowanie wyłączył się z rozmowy. Poruszał jedynie lekko głową w przód i tył, chcąc pokazać, że się w pełni zgadza ze swoim rozmówcą. I to nie tak, że Redfort go ignorował czy był głupi, po prostu filozofowanie nie było czymś co lubił. Naturalnie czasami sam mógł podzielić się jakąś mądrością, ale raczej wysnutą z doświadczenia swego lub cudzego.
-Chyba tak.. - odpowiedział machinalnie na zakończenie tematu. -Tak też słyszałem, że Qarth czy Asshai, a nawet Gogossos, no ale na razie moje kroki tam nie zmierzają, więc staram się po drodze do Valyrii znaleźć kogoś wartego uwagi. - wyjaśnił, w dalekiej przyszłości może i miał zamiar udać się do tych miast, ale nie dopóki nie odzyska swego domu z rąk podłego brata.

Po zasiąsciu do stolika, sam również zamówił jakiś delikatny alkohol, ale też jakieś niewielkie przekąski, co by zagryźć smak pokładowego jadła.
-Nie, nie chodzi mi o kuglarzy! - powiedział nieco ostrzej, żeby naprostować temat. -Chodzi mi o prawdziwą moc, taką jaką dysponują prawdziwi czarnoksiężnicy. - dodał, a gdy Gerold powiedział, że zna kilka innych, ciekawych rzeczy, Leonard nachylił się do niego wyczekując, że ten rozwinie temat.
Leonard Redfort
Leonard Redfort

Liczba postów : 304
Data dołączenia : 19/08/2020

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Gerold Goldberg Nie Sty 10, 2021 10:39 am

- Z tego co słyszałem, to raczej nie polecałbym rozpoczynania poszukiwań od Gogossos. Można znaleźć więcej niżby się chciało.. - z powagą dał zdaniu zawisnąć w powietrzu. Gogossos to już nie były przelewki. Zupełnie odmienne od Lys, w którym co najwyżej ktoś może ci ukraść sakiewkę, czy dać po mordzie, gdy będziesz się źle zachowywał.

- Ja mówię, a pan słyszy tylko to, co chce usłyszeć. Nie mam przecież na myśli żonglerów, czy akrobatów. Miasto jest sercem, w którym tętni magia. Może nie tak silnym, jak Quarth, ale przynajmniej żywym w porównaniu do Westeros. Wystarczy się przejść, by zobaczyć ludzi sprawujących pomniejszą kontrolę nad żywiołami. Warto mieć kontekst. Niektórzy tak zaczynali. Oczywiście potężniejsi dawno zeszli z ulic i zasiadają w swych rezydencjach lub podróżują.

Tak oto zbliżyli się do głównej kwestii, a właściwie jej rozjaśnienia. - Mówił pan wcześniej, że szuka przedmiotów magicznych. Teraz zaś opowiada pan o mocy godnej prawdziwych czarnoksiężników. A właśnie, czarnoksiężników. Czyżby poszukiwał waszmość klątw i czarcich paktów? - Podniósł brew i spojrzał badawczo.
Gerold Goldberg
Gerold Goldberg

Liczba postów : 320
Data dołączenia : 12/08/2020

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Leonard Redfort Nie Sty 10, 2021 4:20 pm

Leonard Redfort
Leonard Redfort

Liczba postów : 304
Data dołączenia : 19/08/2020

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Gerold Goldberg Wto Sty 12, 2021 2:08 pm

Gerold Goldberg
Gerold Goldberg

Liczba postów : 320
Data dołączenia : 12/08/2020

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Leonard Redfort Czw Sty 14, 2021 3:35 pm

Leonard Redfort
Leonard Redfort

Liczba postów : 304
Data dołączenia : 19/08/2020

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Gerold Goldberg Czw Sty 14, 2021 4:43 pm

Gerold Goldberg
Gerold Goldberg

Liczba postów : 320
Data dołączenia : 12/08/2020

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Leonard Redfort Czw Sty 14, 2021 9:08 pm

- Mam bardzo silną wolę i jeśli uznałbym, że gra nie jest warta świeczki, nie podjąłbym ryzyka. Nie ma co, życie jest zbyt dobre, żeby sobie je marnować. Jeśli nie pan, może ktoś inny uchyli mi rąbka tajemnicy i opowie mi o tych paktach. - podsumował, nie zamierzając nalegać, wszak nie sądził, że uda mu się go przekonać do czegokolwiek, wszak nie był zbyt charyzmatycznym człowiekiem.
- Ano można, ale między trupami będą leżeć ich złote ozdoby. A jestem pewien, że ocalały jakieś piwnice, czy tajne skrytki. Mamy odpowiednich ludzi, którzy bez problemu zajmą się odgruzowywaniem i szukaniem skarbów, poza pyłem i żarem, prawdopodobnie nie ma żadnych zagrożeń. - wyjaśnił. - A jeśli nic nie znajdziemy, to nic nie stracimy, bo ta, choć się dopiero co zaczęła, była dla mnie już bardzo obfita i pouczająca. - dodał, po czym zaczął powoli pałaszować przyniesione mu danie. Jedzenie czegoś, co w końcu nie było przyrządzone na statku, było dla niego bardzo dobre, mógł wszak w ten sposób odpocząć. Przez myśl mu przyszło, że powinien zrobić jakieś małe zapasy świeżego jedzenia na dalsze dni morskiej żeglugi. W tym samym momencie przypomniał sobie, że dobrze by było złożyć zamówienie na materiały budownicze, żeby na miejscu postawić jakieś fortyfikacje.
- To ten, zabieramy ludzi, którzy mogą jakoś wzbogacić naszą wyprawę — jeśli chce Pan płynąć, to proszę powiedzieć, w czym się specjalizujesz? Medycyna, inżynieria, może wojaczka?
Leonard Redfort
Leonard Redfort

Liczba postów : 304
Data dołączenia : 19/08/2020

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Gerold Goldberg Czw Sty 14, 2021 10:29 pm

Gerolda bawiła wypowiedź rozmówcy o jego silnej woli, ale nie dał po sobie poznać. Iluż to było takich przed nim? A pozostał tylko proch na pustyni.. o tym jednak innym razem.
- Może i tak. Rzeczywiście tutaj ma pan rację, nie sposób się przekonać, póki się nie sprawdzi. Z odpowiednimi środkami i całym zapleczem może to być całkiem pouczająca wyprawa. Z niewielkim dodatkowym nakładem może i nawet można by takiej przypiąć łatkę naukowej? Skąd u pana pomysł, żeby takie przedsięwzięcie zorganizować?

- Medycyna? Ano w medycynie orientuję się całkiem sprawnie. Doglądam warsztatu z tłumaczeniami, sam często zajmowałem się nauczaniem języków i nie tylko. Zwiedziłem trochę świata i uważam, że mogę już powiedzieć o sobie, jako o personie obytej wśród ludzi reprezentujących stan od miejskich straganów, po królewskie sale. - Gdyby kto znał się na rozczytywaniu fałszu, to wiedziałby, że Goldberg nie kłamał - Chociaż fałsz zwykle zewsząd się wylewa w tych ostatnich i przyznać muszę, że umiłowałem sobie wędrówki po świecie, które to potrafią odwdzięczyć się rzadko spotykaną wiedzą i zdolnościami..

Gdy kończył zdanie, z rękawa zaczął wysuwać mu się niewielki, płomienny wąż, który po dotarciu pomiędzy palce rozpostarł skrzydła, uzyskując sylwetkę smoka, która zatańczyła w otwartej dłoni i rozpadła się na iskry, gdy zacisnął pięść. - Jednak wszystko ma swoją cenę. Taka podróż nie jest zaś decyzją, którą podejmuje się przy obiedzie, niczym wybór wina.
Gerold Goldberg
Gerold Goldberg

Liczba postów : 320
Data dołączenia : 12/08/2020

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Leonard Redfort Pią Sty 15, 2021 11:08 pm

Zdaniem Leonarda, posiadał bardzo silną wolę, w końcu od tak dawna podąża za swoimi celami i zawsze je wypełnia, lub przynajmniej zbliża się na odpowiedni poziom, żeby później tego dokonać. Czy mógłby zostać zwiedziony przez jakieś czarty, tylko po to, żeby dostać potrzebą mu moc? Prawdopodobnie tak, ale nie omieszkałby zakpić z takiego, gdyby zobaczył ku temu jakąś szansę. Nic nigdy nie słyszał jednak o żadnych demonach, czy diabłach, więc nie mógł się wypowiedzieć na ten temat zbyt szczegółowo.
- Ależ jest! Poza tym, że będziemy szukać złota i innych skarbów, to jestem w trakcie pisania pracy naukowej na temat całej wyprawy. Mam zamiar wykonać cały opis tamtejszych włości w chwili obecnej, opisać wszystkie rzeczy, a jeśli coś tam przeżyło, spróbować to jakoś opisać. Oczywiście, opublikowane zostanie, gdy tylko uda nam się stamtąd zabrać co tylko znajdziemy, żeby nie robić sobie konkurencji. - wyjaśnił, nie był może zbyt inteligentny, nie był alfą i omegą, ale na pewno miał ambicję i cel, napisania kiedyś jakiegoś ważnego traktatu. Po wysłuchaniu tego, co Gerold może wnieść do wyprawy, Leonard postanowił zgodzić się na jego udział, zwłaszcza po małym przedstawieniu ze smokiem.
- Heh, też tak umiem. Ale to znaczy, że nie myliłem się co do Pana, od samego początku przeczuwałem, że i pan umie co nieco. W każdym razie jestem skłonny Pana zatrudnić. Co do przedsięwzięcia, nie ja je zorganizowałem, tylko lord Grafton, który jest tu ze mną. Ja jednak, na własną rękę zatrudniam ludzi, bo dostaję odpowiednią część znalezionych skarbów zgodną z moim wkładem w wyprawę. A co mogę zaoferować? Na pewno dużo złota z tego, co znajdziemy na miejscu, może jakieś manuskrypty, którymi moglibyśmy się podzielić, a także inne skarby, o których teraz nawet nie jesteśmy w stanie pomyśleć. Wszystko jednak z głową. - oznajmił, ale zaraz miał jeszcze jedną rzecz do omówienia.
- Poza Ognikami, to umie Pan coś jeszcze?
Leonard Redfort
Leonard Redfort

Liczba postów : 304
Data dołączenia : 19/08/2020

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Gerold Goldberg Pon Sty 18, 2021 11:48 pm

- O! I teraz pan mówi o cywilizowanych przesłankach. Widzi pan, od około pół roku spisuję kronikę. Trochę się było w podróży, kilka ciekawych rzeczy widziało. Kiedy spojrzeć na to od tej strony.. zawarcie zgliszcz na kartach byłoby...  doprawdy... inspirujące. - Trochę się Goldberg rozmarzył. Czyżby Redfort trafił w punkt?

- Zaprawdę, kusi pan. Muszę się jeszcze zastanowić, a nawet jeśli dojdziemy do porozumienia, to muszę upewnić się, że moje sprawy będą dobrze przypilnowane w trakcie takowej - dość długiej zakładam - wyprawy. Nie mniej jednak, co pan powie na to - przyjmę pana na przyuczenie na czas rejsu do Volantis w geście dobrej woli. Na miejscu może znajdzie pan to, czego szuka. Na ziemiach smoczych lordów proponuję zaś następującą współpracę - mógłbym służyć ekspertyzą, katalogowaniem i tłumaczeniem znalezisk wedle moich możliwości w zamian za wolną rękę w wykonaniu dla siebie kopii znalezisk. Gdyby nic się nie nadarzyło, to zawsze mogę robić za medyka, a i mam posłuch wśród ludzi.

Jak dla Goldberga całkiem uczciwy układ dla obu stron. - To wstępna oferta. Proszę mi powiedzieć kiedy panowie wypływają, zobaczę czy w takim czasie dam radę się przygotować i jutro moglibyśmy znów spotkać się tu na obiedzie, żeby przyklepać postanowienia. Albo może pan powiedzieć w jakim przybytku lub na jakim statku pan urzęduje, jeśli tak będzie wygodniej. Ah, zapomniałbym. Jeśli miałbym płynąć, to przydałoby się miejsce dla kilku moich ludzi. - Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Redfort był tutaj z dwoma zaufanymi ludźmi i Goldberg nie miał zamiaru odmawiać sobie minimalnego wsparcia na nieprzyjaznym lądzie.
Gerold Goldberg
Gerold Goldberg

Liczba postów : 320
Data dołączenia : 12/08/2020

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Leonard Redfort Wto Sty 19, 2021 6:37 pm

Leonard zaczął się zastanawiać, nad właśnie zasłyszanymi informacjami, przestraszył się nawet trochę, że może właśnie znalazł sobie konkurenta w pisaniu.
- Kronika? Mówi Pan o ciekawych rzeczach, mam nadzieję, że gdy już się zaokrętujemy na statki, opowie mi Pan co nieco. A i ten skoro Pan również jest autorem, to liczę na owocną współpracę, może uda nam się nawzajem sobie jakoś pomóc. - oznajmił, mieć przy pisaniu pracy pomoc kogoś obeznanego w świecie zawsze była przydatna, a Gerold mógł za to pomóc z jakimiś naukowymi sprawami.
- Umowa brzmi bardzo dobrze, ale mam nadzieję, że jak okażę się wartym uwagi uczniem, to nie zakończy Pan tej współpracy po tygodniu żeglugi do Volantis. - dodał i się uśmiechnął, popijając ze swojego kufla.
- Wypływamy za tydzień, proszę pytać o flotę z Gulltown, a potem o lorda Redforta, jeśli mi się uad wynająć w Lys karaki, zaokrętuje Pana na własnych statkach, wraz z Pańskimi ludźmi. - powiedział i wstał z krzesła. - W takim razie do jutra, ja się będę już zbierał, bo mam kilka spraw do załatwienia na mieście. - pożegnał się i udał na krótką przechadzkę, którą zakończył na arenie, gdzie dnia następnego - już po spotkaniu z Goldbergiem - pojedynkował się z pewnym Valyrianinem.
Leonard Redfort
Leonard Redfort

Liczba postów : 304
Data dołączenia : 19/08/2020

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Harras Hoare Nie Wrz 19, 2021 12:10 pm

05/12/11



Harras Hoare
Harras Hoare

Liczba postów : 83
Data dołączenia : 09/06/2021

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Mistrz Gry Nie Wrz 19, 2021 11:43 pm



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Harras Hoare Pon Wrz 20, 2021 11:48 am

Harras Hoare
Harras Hoare

Liczba postów : 83
Data dołączenia : 09/06/2021

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Mistrz Gry Pon Wrz 20, 2021 12:31 pm



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Harras Hoare Pon Wrz 20, 2021 1:05 pm

Harras Hoare
Harras Hoare

Liczba postów : 83
Data dołączenia : 09/06/2021

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Mistrz Gry Sro Wrz 22, 2021 9:54 pm



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Harras Hoare Sro Wrz 22, 2021 11:53 pm

Harras Hoare
Harras Hoare

Liczba postów : 83
Data dołączenia : 09/06/2021

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Mistrz Gry Czw Wrz 23, 2021 12:04 am



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Harras Hoare Czw Wrz 23, 2021 12:26 am

Harras Hoare
Harras Hoare

Liczba postów : 83
Data dołączenia : 09/06/2021

Powrót do góry Go down

Karczma "Tygrysia Skóra" Empty Re: Karczma "Tygrysia Skóra"

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach