Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Piwnice Zamkowe

Go down

Piwnice Zamkowe Empty Piwnice Zamkowe

Pisanie  Horas Redwyne Sob Sie 15, 2020 1:49 pm

Są to obszerne pomieszczenia, w których zazwyczaj przechowywane są zapasy, Sporą część piwnic zajmuje piwnica z winami, pochodzącymi z różnych stron świata, jednak i tak przeważają wina arborskie.
Horas Redwyne
Horas Redwyne

Liczba postów : 42
Data dołączenia : 07/07/2020

Powrót do góry Go down

Piwnice Zamkowe Empty Re: Piwnice Zamkowe

Pisanie  Horas Redwyne Sob Sie 15, 2020 1:51 pm

Na pytanie Melary "Co ja mam z tobą zrobić?" chłopak z żartobliwym uśmiechem odpowiedział - Co chcesz, byle bym był żywy i w jednym kawałku. - Po wejściu do piwniczki Horas spostrzegł stolik, który po otwarciu drzwi został po części oświetlony światłem docierającym z korytarza, stwierdził, że dobrze się składa, będą mieli gdzie usiąść. Po podejściu zorientował się również, że stoi na nim kilka świec, żadna z nich nie wyglądała na niedawno używaną, chłopak pomyślał sobie Zapewne ludzie, degustujący się winem przy nim siadają. Po czym się uśmiechnął,  gdy zobaczył wielkości piwniczki i ilość zapasów w niej zgromadzonych, powiedział do Melary - Chyba miałaś rację co do tego jedzenia, za mało go wzięliśmy, jeśli nie boisz się zostać tu sama, jedynie przy świetle świeczek, mogę skoczyć po więcej i urządzimy sobie małą ucztę, zauważyłem, że za kiełbasą jako dodatkiem do wina nie przepadasz, tutejsza kiełbasa jest cudowna, pewnie dlatego po nią złapałem. - zrobił krótką przerwę jakby czegoś zapomniał i znów się odezwał - Tak w ogóle to jak to ujęłaś "samogon pędzony przez prostaczków" jest bardzo dobry, więc jeśli nie piłaś to proszę nie krytykuj go, jak już będziemy w Arbor i będziesz chciała spróbować to mam przyjaciela w pobliskiej wiosce, który pędzi jak dla mnie najlepszy samogon na świecie. Więc jak, mam iść po więcej jedzenia? I czy składasz jakieś specjalne zamówienia? - Horas puścił jej oczko i się uśmiechnął.
Horas Redwyne
Horas Redwyne

Liczba postów : 42
Data dołączenia : 07/07/2020

Powrót do góry Go down

Piwnice Zamkowe Empty Re: Piwnice Zamkowe

Pisanie  Mistrz Gry Sob Sie 15, 2020 1:53 pm

Melara również spostrzegła stolik ze świecami w piwniczne. Spojrzała więc badawczo na Horasa, który mógł teraz zauważyć, że dziewczyna dość intensywnie myślała.
- Czy ty to wszystko zaplanowałeś? - zapytała z przekąsem, patrząc na reakcję Redwyne’a. - I na początku tylko zgrywałeś głupiutkiego, żebym niczego nie podejrzewała, prawda? - uśmiechnęła się rozbawiona całą sytuacją. Próbowała co prawda ukryć ten uśmiech dłonią, ale to tylko sprawiło, że nie mogło to umknąć uwadze młodzieńca z Arbor.
- Horasie, nie potrzeba się kłopotać. Ja aż tak dużo nie jem znów. Zostańmy już i chętnie spróbuję tej kiełbasy, skoro tak ją zachwalasz. Może czasem dobrze pozwolić sobie na coś innego? - zapytała retorycznie podchodząc do stoliczka. Czekała jednak, aż Horas odsunie jej krzesło, by mogła zasiąść jak księżniczka, którą w końcu była.
- Nigdy też nie piłam mocniejszych trunków niż wino, ale na razie tego zmieniać nie chcę. Ale jak już jesteśmy w tej piwniczne, to może nalałbyś nam po pucharze czerwonego wina? Którąś z beczek powinna być chyba otwarta? Pewnie wszystko dobrze przygotowałeś - dodała, rumieniąc się lekko. Było po niej widać, że jest zarówno lekko zakłopotana sytuacją, ale chyba też taki obrót spraw zdawał się jej podobać.
Kowal
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9611
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Piwnice Zamkowe Empty Re: Piwnice Zamkowe

Pisanie  Horas Redwyne Sob Sie 15, 2020 4:53 pm

- Owszem zaplanowałem, ale to nie wszystko, jest też jeszcze jedna niespodzianka specjalnie  dla Ciebie, o której wcześniej nie wspominałem, bo chciałem Cię zaskoczyć, czekałem z nią, aż do tej pory - uśmiechnął się Horas do Melary. - Ta kiełbasa to tylko taka mała zmyłka, żebyś nic nie podejrzewała, ale w każdym bądź razie jest pyszna i się tego nie da zaprzeczyć, tutejszych mocniejszych trunków nawet Ci nie dam pić, nie wiadomo co za badziew chłopi tutaj pędzą, tylko sprawdzone i wysokiej jakości alkohole możesz pić - mówił wciąż uśmiechnięty Horas.
Chłopiec podszedł do krzesła przy, którym stanęła Melara i kulturalnie je odsunął, żeby mogła usiąść, a gdy już zaczęła siadać delikatnie je dosunął do stołu. - Więc  przejdźmy teraz do tej niespodzianki, o której wspomniałem, mówiłaś, że dużo nie jesz, ale dzisiaj niestety musisz, bo dzisiaj rano schowałem tu trochę więcej jedzenia niż ta oto kiełbasa i ten chleb, poczekaj tu chwilkę - Powiedział Horas, po czym poszedł za ścianę z beczek pełnych wina i przyniósł najpierw różne mięsiwa, gdy odstawił je na stół, poszedł kolejny raz. Chodził kilka razy, aż zastawił cały stół różnymi pysznymi daniami. Po przyniesieniu wszystkiego powiedział - Oto co udało mi się zdobyć w zamkowej kuchni, niestety trochę zimne, ale starałem się jak mogłem - w myślach dodał sobie Na szczęście nie trudno było wyprosić to u jednej z pomocnic w kuchni Po czym posłał uśmiech w stronę Melary.
Chłopak odezwał się - Dzisiaj pijemy tylko najlepsze wino, a dokładniej "Złote Arborskie", wino z miejsca gdzie będziesz nie tylko księżniczką, ale również Panią - Horas lekko się ukłonił i uśmiechnął.
Podszedł do pobliskiej beczki, która zdawała się być zamknięta, uchylił wieko i nabrał z niej wina do eleganckiego dzbanuszka, który wcześniej postawił obok. Zabrał napełniony już dzbanek do stołu i elegancko nalał wina Melarze, a następnie sobie. Resztę postawił obok na stole.
Usiadł na przeciwko dziewczyny i podniósł kielich do góry po czym powiedział - Napijmy się za twoje zdrowie - napili się, a następnie oboje zaczęli jeść i rozmawiać, ciągle popijając wino, a czasami zdarzało się, że któreś z nich wznosiło jakiś toast.
Horas Redwyne
Horas Redwyne

Liczba postów : 42
Data dołączenia : 07/07/2020

Powrót do góry Go down

Piwnice Zamkowe Empty Re: Piwnice Zamkowe

Pisanie  Mistrz Gry Sro Sie 19, 2020 11:01 pm

Dziewczyna wydawała się zachwycona niespodzianką, którą Horas przygotował. Chętnie napiła się wina, które Horas zaproponował i zajadała się przekąskami. Oczywiście z umiarem i gracją, tak jak księżniczce przystoi. Redwyne nie mógł zaprzeczyć, że Melara była typem księżniczki. Jadła powoli, małymi kęsami, wypowiadała się uprzejmie i elokwentnie, wino popijała małymi łykami, bardziej dla towarzystwa, niż alkoholowego upojenia.
I w tym wszystkim Horas mógł zauważyć, że dziewczyna uśmiechała się dość często. Może naprawił złe pierwsze wrażenie z ogrodów?
Dziewczyna chętnie podpytywała go o szczegóły tych jego „małych” podróży, które wspominał, ona opowiedziała trochę o życiu w Wysogrodzie i rodzinie królewskiej. Szczególnie o królowej Olennie wypowiadała się bardzo pozytywnie, ta bowiem zastępowała jej matkę.
Im jednak przelewało się więcej alkoholu, tym nastrój dziewczyny ulegał pogorszeniu. Coraz mniej opowiadała, a coraz więcej słuchała zamyślona.
- Naprawdę powinnam Cię już przeprosić - powiedziała nagle, wstała, skłoniła się delikatnie, z gracją. - Mój panie - dodała na odchodne, bardzo oficjalnie, po czym po prostu wyszła, kierując się do swych komnat.
Kowal
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9611
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Piwnice Zamkowe Empty Re: Piwnice Zamkowe

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach