Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Dziedziniec

Go down

Dziedziniec  Empty Dziedziniec

Pisanie  Gormond Goodbrother. Wto Lut 05, 2019 3:35 am

*****
Gormond Goodbrother.
Gormond Goodbrother.

Liczba postów : 20
Data dołączenia : 22/12/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec  Empty Re: Dziedziniec

Pisanie  Gormond Goodbrother. Wto Lut 05, 2019 11:01 pm

27.06.336
Gormond niespiesznie przemierzał dziedziniec rodowej siedziby. Wdychał świeże powietrze napływające znad morza i maszerował w stronę swojego brata, który to rozmawiał z kilkoma swoimi ludźmi. Gdy podszedł do niego uśmiechnął się szeroko – Bracie, potrzebuje z wami porozmawiać, ta wyprawa na północ była bardzo owocna, ale nie możemy spocząć na laurach. I chciałem właśnie o tym porozmawiać – Spojrzał na lorda oraz zebranych, tak jak by ich sondował co o tym myślą. Jego plan był prosty, ale za to potrzebował wsparcia większej ilości ludzi niż sam posiadał na swojej łodzi. Należało przeprowadzić kolejny rajd na kontynent, coś czuł w kościach, że należało się przygotować na ciężkie czasy.
Gormond Goodbrother.
Gormond Goodbrother.

Liczba postów : 20
Data dołączenia : 22/12/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec  Empty Re: Dziedziniec

Pisanie  Mistrz Gry Czw Lut 07, 2019 10:42 pm

Lord Gorold uśmiechnął się wesoło na widok swojego brata. Chwycił go w ramiona i mocno przyciągnął do siebie, równocześnie klepiąc serdecznie po plecach. Broda brata nieprzyjemnie drażniła szyję i brodę Gormonda. - Bracie, wciąż chyba nie mogę się nacieszyć Twym widokiem, odkąd wróciłeś ze Stopni - stwierdził i zaśmiał się serdecznie, choć faktycznie, spędził w ostatnim trochę czasu w towarzystwie swojego brata na wyprawie na Arbor czy Niedźwiedzią Wyspę. Jednak słysząc zaraz prośbę brata, spoważniał trochę. Pogładził swoją długą brodę i spytał: - Nie spocząć na laurach? Chciałbyś płynąć na kolejną wyprawę? - spytał. Młodszy Goodbrother pytaniem tym zwrócił uwagę pewnego szczególnego towarzysza lorda. Ubrany był w łachmany, a jego włosy były widocznie białe od nadmiaru soli. Cały zresztą pachniał solą, tak jak może, z którym Żelaźni tak często obcowali. - Nie czas na wyprawy, gdy nie mamy nikogo, kto nas na nie poprowadzi - powiedział, a w oczy od razu rzuciły się jego wyschnięte usta. Lord Gorold kiwnął głową, słuchając mężczyzny jak starego mistrza, choć był nawet kilka lat młodszy od niego. Następnie obrócił się do Gormonda i powiedział:
- To Roggon, jeden z kapłanów naszego Boga. Przyszedł, by zaprosić nas na Starą Wyk.
Kapłan kiwnął powoli głową na potwierdzenie i dodał:
- Stary król nas opuścił. Bóg Sztormów opętał jego umysł, tak jak wielu naszych braci. W tych trudnych czasach potrzeba nam silnej ręki, kogoś lepszego od starych Eurona i Harrasa. Kogoś, kto wreszcie będzie uosobieniem woli Utopionego i poprowadzi nas, byśmy zasłużyli na ucztowanie z nim w jego Podwodnych Komnatach! - zagrzmiał.
- Mokra Czupryna wzywa nas na Wzgórze Naggi, na kolejny Królewski Wiec - wyjaśnił lord. - Wierzy, że bez opętanych przez Boga Sztormów kapitanów, Wiec w końcu podejmie decyzję zgodną z wolą Utopionego. - Kiwnął głową w kierunku kapłana, zapewniając go tym samym, że się pojawią, po czym wziął swojego brata na stronę. - Obawiam się, że to teraz nasz priorytet - postanowił wytłumaczyć mu półszeptem, tak żeby kapłan niczego nie usłyszał. Niczego niewystarczająco... pobożnego. - Ostatnim raz władaliśmy Wyspami za czasów Urrathona "Badbrothera". Od tamtego czasu żyliśmy w cieniu... Greironów, Hoare'ów, Greyjoyów i Harlawów. Ale teraz mamy niepowtarzalną szansę. Odzyskamy koronę z drewna wyrzuconego z morza, odbudujemy nasze wyspy... Mamy najwięcej statków spośród kapitanów Żelaznych Wysp i nie mamy praktycznie żadnego sensownego kontrkandydata. Drumm jest za młody, Greyjoy i Botley zostali unicestwieni pod Seagardem... Kto inny pozostał? Wynchowie do niedawna byli służącymi Greyjoyów, a Saltcliffe są władcami malutkiej wysepki. Mamy najwięcej statków i Wielką Wyk - kto miałby zostać królem, jeżeli nie ktoś z nas? - spytał, a tylko w domyśle można było wyczuć, że chciałby powiedzieć: "kto, jeżeli nie ja". - Nikt nie podważy decyzji wiecu, po tym co spotkało Ashę i co zrobił Harlaw. - zawrócił w stronę czekających ludzi i wyszukał wzrokiem swojego pierwszego oficera. - Gotujcie statki i wyślijcie gońców do portu. Niech każdy kapitan wie, że ma w ciągu tygodnia zjawić się na Wzgórzu Naggi. Wielka Wyk stawi się na wezwanie starego Aarona - oznajmił już na głos. Wyraźnie gotowy, by walczyć o przewodnictwo swego ludu.
Nieznajomy
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec  Empty Re: Dziedziniec

Pisanie  Gormond Goodbrother. Nie Lut 10, 2019 3:58 am

Germond odwzajemnił uścisk Germond odwzajemnił uścisk – Tak bracie i ja nie mogę się nacieszyć, że tu wróciłem, wraz z moją rodziną – zaśmiał się serdecznie mężczyzna – Nie mogę spocząć na laurach, jeśli chce by moja flota a wraz z nią siła naszego rodu. Po ostatnich wydarzeń musimy odbudować naszą siłę inaczej staniemy się cieniem tego, czym byliśmy i ludność kontynętu straci respekt przed żelaznymi ludźmi. – gdy miał opowiadać gdzie by chciał uderzyć w kolejnym rajdzie, rozmowę przerwał kapłan utopijnego. Wysłuchał go cierpliwie później ruszył za bratem – Masz racje bracie nasz ród zasługuje na koronę – powiedział to z powagą, pogrążając się w myślach na chwile. Jeśli jeden z nich ma szanse na dostanie drewnianej korony to znaczy, że z wyspami naprawdę jest źle. Większość floty, przed którą drżeli ludzie całego westeros odpłynęła zostały resztki. Cóż za złe czasy dla Żelaznych wysp nastały – Pozwólże także skrzyknę moich ludzi by się szykowali stanę wraz z tobą przed wiecem, jako brat i wsparcie. – to powiedziawszy, uścisnął brata i ruszył w stronę Czarnej śmierci, by zaprzęgnąć do roboty swoją załogę.
Gormond Goodbrother.
Gormond Goodbrother.

Liczba postów : 20
Data dołączenia : 22/12/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec  Empty Re: Dziedziniec

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach