Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Dziedziniec Raventree

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Go down

Dziedziniec Raventree - Page 2 Empty Dziedziniec Raventree

Pisanie  Mistrz Gry Nie Sty 28, 2018 12:50 am

First topic message reminder :

~~~~
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down


Dziedziniec Raventree - Page 2 Empty Re: Dziedziniec Raventree

Pisanie  Theodan. Sro Sie 29, 2018 8:14 pm

- Przybyłem drogę z Cytadeli, aż do tutaj. Nastąpiła w mojej podróży lekka obsuwa, kiedy to lekkim nietaktem wykazałem się na dworze króla Tully'ego. Niestety była to też wina jego straży, która lekkomyślnie pozwoliła mi wejść. Skazany na biczowanie zostałem pozbawiony mojego łańcucha, gdzie najważniejszym i prawie, że najcenniejszym z nich było ogniwo z valyriańskiej stali. Jeśli pójdę w waszym towarzystwie do szanownego kasztelana Raventree Hall to z pewnością dowiecie się dlaczego valyriańska stal jest tak ważna w ogniwie maestera. A wbrew pozorom, jeśli chcecie się jeszcze bardziej przekonać, że jestem odpowiednią osobą, możecie pójść do niedalekiego miejsca zwanego Stumilowym Lasem. Wyrazy twarzy pewnego rycerza i jego świty sprawią, że wrócicie tutaj jeszcze szybciej, a dodatkowo uwierzycie mi z pewnością, że jestem odpowiednią osobą, która pomoże waszemu lordowi nie tylko pod względem stanów zdrowia, ale też i umysłów. Jeśli jeszcze bardziej chcecie uwierzyć, możecie czym prędzej ruszyć do Riverrun i przekonać się samemu, że byłem tam biczowany. Chcę odzyskać swoje łańcuchy, bowiem z kolejnymi dniami moje święcenia ku czci nauki powodują, że czuję się odrażający dla samego siebie. Kasztelan waszego pana z tym także może mi pomóc. Proszę więc was, jako ludzi dobrej woli, abyście zaprowadzili mnie do niego. - Theodan nie schodził z konia, czekał grzecznie na odpowiedź mężczyzn. Mimo to na jego twarzy nadal był widoczny kamienny wyraz, który jedynie co mówił to, to, że z jego ust nie pada żadne kłamstwo. Po cóż miałby kłamać przed swoim chlebodawcą i panem, jeśli z nim także będzie miał przyjemność się spotkac.
Theodan.
Theodan.

Liczba postów : 43
Data dołączenia : 08/05/2018

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Raventree - Page 2 Empty Re: Dziedziniec Raventree

Pisanie  Mistrz Gry Sob Wrz 01, 2018 4:23 pm

Jeden ze strażników spojrzał podejrzliwie na maestera. - To co mówisz brzmi niewiarygodnie. Wiesz o tym? - spytał oschle. Drugi lekko go jednak trącił: - Weź już. Co nam w sumie szkodzi go wpuścić? - spytał przyjaciela. Tamten chcąc nie chcąc musiał się z tym zgodzić. Zaraz jednak dodał: - Ale Ty idziesz po zarządcę - i jak powiedział, tak jego kolega musiał zrobić. Wyszedł na górę i wrócił gdzieś po dziesięciu minutach z trochę grubszym mężczyzną. Ten uśmiechnął się i spytał o co tu chodzi. Gdy w końcu mu wyjaśniono, zaśmiał się i stwierdził: - Ciekawa historyjka. Dobra, mogę napisać list do Riverrum z prośbą o potwierdzenie Twojej wersji. Do tego czasu dostaniesz od nas jakąś wolną komnatę. - Zarządca wydawał się miły i poczciwy. Zaraz jednak przybrał groźny wyraz twarzy i pogroził swoim grubiutkim paluchem. - Ale jeżeli mnie kłamiesz, to czeka Cię jeszcze większa kara, jasne?

Nieznajomy
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Raventree - Page 2 Empty Re: Dziedziniec Raventree

Pisanie  Theodan. Sob Wrz 01, 2018 9:10 pm

Siedział w ciszy, nie pragnąc odpowiadać na to pytanie. Bo cała trójka bardzo dobrze wiedziała o tym, że brzmi to niewiarygodnie. Jednak Theodan nie chciał się już tłumaczyć. Wolał, aby resztę dogadał z zarządcą. Po którego zresztą jeden z nich poszedł. Dlatego też czekał grzecznie na wszystko, a ostatecznie spotkał się z obecnym zastępcą Blackwooda. - Jeśli pozwolicie, drogi panie, że zjem wraz z tobą wspólną wieczerzę, to być może i nawet udowodnię bez swojego łańcucha, że jestem maesterem. Jeśliś Blackwood zaufał Ci, panie, ze swoim powierzeniem to i z pewnością powierza ci swoje tajemnice. A ja, jedną z nich, szczególną, zdaje się mogę przekazać i zadziwić mości zarządcę.
Theodan.
Theodan.

Liczba postów : 43
Data dołączenia : 08/05/2018

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Raventree - Page 2 Empty Re: Dziedziniec Raventree

Pisanie  Mistrz Gry Sob Wrz 01, 2018 11:08 pm

Zarządca uśmiechnął się na propozycję Theodana. - Mimo wszystko wolę wysłać list i dowiedzieć się więcej na ten temat. Ale wydaje mi się, że mogę zjeść z Tobą posiłek, jak już go wyślę - stwierdził. Wezwał zaraz jednego ze sługów i rozkazał: - Znajdziesz jakąś komnatę dla naszego gościa, spośród tych dla służby. I przygotujesz jakąś skromną wieczerzę, dobrze? - mimo tego, że dał szansę Theodanowi, nie zamierzał ryzykować, że będzie gościł jakiegoś obdartusa jak króla. Zaraz też zwrócił się do przybysza z Białego Portu. - Nasz człowiek się Tobą zajmie. Proponuję jednak na razie udać się do jadalni. Zaraz do Ciebie dołączę i opowiesz mi co masz do powiedzenia - wyjaśnił, pocierając swoje grube paluszki i zaraz odchodząc, żeby napisać obiecany list do Riverrum.

Nieznajomy
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Raventree - Page 2 Empty Re: Dziedziniec Raventree

Pisanie  Addam Piper. Pią Lut 08, 2019 10:44 am

7 lipca 336

Addam Piper.
Addam Piper.

Liczba postów : 105
Data dołączenia : 09/10/2018

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Raventree - Page 2 Empty Re: Dziedziniec Raventree

Pisanie  Mistrz Gry Pią Lut 08, 2019 4:06 pm

Piper nie musiał czekać długo. Wkrótce bramy stanęły otworem, a lorda i jego ludzi wpuszczono do środka, gdzie pod czujnym okiem mieli ich zbrojni oraz rycerze z Raventree Hall. Dowódca zbrojnych, który wprowadził Addama na dziedziniec, oznajmił mu, iż król wraz z królową czekają na niego w samotni zamku. Powitanie nie było wielce entuzjastyczne, ponieważ lord Pinkmaiden niedawno został zawrócony królewskim rozkazem, kiedy wyprawił się na wojnę przeciwko sojusznikom oraz krewniakom monarchy. Nie było też jednak przesadnie chłodne, gdyż na zamku panowała radosna atmosfera. Przed trzema dniami królowa Marion oznajmiła, że spodziewa się dziecka. Król wielce się uradował, licząc na syna i dziedzica dla Dorzecza, chociaż córką z pewnością też nie wzgardzi.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Raventree - Page 2 Empty Re: Dziedziniec Raventree

Pisanie  Mistrz Gry Sro Maj 29, 2019 6:33 pm




Ojciec
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Raventree - Page 2 Empty Re: Dziedziniec Raventree

Pisanie  Theodan. Pią Cze 07, 2019 11:42 pm

Theodan.
Theodan.

Liczba postów : 43
Data dołączenia : 08/05/2018

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Raventree - Page 2 Empty Re: Dziedziniec Raventree

Pisanie  Mistrz Gry Sro Cze 12, 2019 6:37 pm




Ojciec
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Raventree - Page 2 Empty Re: Dziedziniec Raventree

Pisanie  Theodan. Czw Sie 01, 2019 11:57 pm

Theodan.
Theodan.

Liczba postów : 43
Data dołączenia : 08/05/2018

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Raventree - Page 2 Empty Re: Dziedziniec Raventree

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach