Przedpola

Go down

Przedpola

Pisanie  Edwyn Hightower on Pią Sty 19, 2018 12:10 pm

~~*~~
avatar
Edwyn Hightower

Liczba postów : 54
Data dołączenia : 06/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola

Pisanie  Edwyn Hightower on Pią Sty 19, 2018 12:16 pm

03.03.336 AC


Kompania Edwyna nadjechała z zachodu, ale już wtedy mijali wiele grup zwiadowców, więc pewnym było że Lord Caron już wiedział o setce ludzi podróżujących po jego włościach. Edwyn mógł mieć jedynie nadzieję iż tutejsi ludzie, równie mocno, co ci w Reach znają jego zakon.
Jeźdźcy podjechali po mury zamku i rozbili tam prowizoryczny obóz, chcąc trochę odpocząć. Hightower w tym czasie postanowił udać się do zamku, żeby porozmawiać z Lordem. Ten jednak postanowił wyjść przybyszom na spotkanie. Podjechał w otoczeniu dwóch zbrojnych do Edwyna. Ten nie chcąc mu niczego umniejszać, od razu się skłonił i przedstawił.
- Sir Edwyn Hightower, w służbie Zakonu Płomiennej Ręki. - powiedział. - Celem naszej podróży jest Dorne. Pewnie słyszałeś panie o renegatach, którzy zmasakrowali dwie wioski u lorda Vyrwela. Zatrzymaliśmy się tutaj, żeby odpocząć przed dalszą podróżą,
mam nadzieję że nie jest to kłopot?
avatar
Edwyn Hightower

Liczba postów : 54
Data dołączenia : 06/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola

Pisanie  Mistrz Gry on Wto Sty 23, 2018 7:53 pm

Lord kiwnął Edwynowi głową i przedstawił się:
- Ronnet Caron, do usług. - Wyglądał młodo jak na lorda. Miał z dwadzieścia kilka, góra trzydzieści lat. Nie wydawał się przyjaźnie nastawiony do Hightowera. - Możesz się tu zatrzymać ale w ciągu kilku dni masz się wynieść z moich ziem. - mówił tonem ostrym i nerwowym. Życzę Ci oczywiście powodzenia w biciu tych żmii. Mimo tego, w związku z zawartym ostatnio rozejmem przez króla Durrana i księżną Martell, nie licz ode mnie na inną pomoc. - mówił oschle i nieprzyjemnie. - I następnym razem jak wprowadzisz bez uprzedzenia dużą bandę rycerzy na moje ziemie, przyjadę z większym orszakiem. - po czym, jeżeli Edwyn nie miał nic do dodania, zawrócił i odjechał w kierunku swojego zamku.

Kielon
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 1112
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola

Pisanie  Edwyn Hightower on Wto Sty 23, 2018 9:48 pm

Edwyn postąpił bardzo głupio wcześniej nie powiadamiając lorda o swoim wtargnięciu, ale po prostu o tym zapomniał. Przysłuchiwał się monarsze i potakiwał mu ruchem głowy. Nie chciał robić sobie żadnych problemów, a i sam lord nie przypadł mu do gustu, był arogancki.
- Przepraszam z całego serca, Lordzie. - powiedział ze skruchą i położył rękę na piersi. - Napoimy konie i odwiedzimy jakiś zajazd, a jutro nas już nie będzie. - uśmiechnął się lekko. - Obowiązek nie drużba. - czy jakoś tak.. - dopowiedział w myślach. Po odejściu lorda udał się na jakiś odpoczynek, w końcu od paru dni był w siodle.
avatar
Edwyn Hightower

Liczba postów : 54
Data dołączenia : 06/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola

Pisanie  Dagos Martell on Czw Mar 01, 2018 10:19 pm

22.03.336

Droga tutaj zajęła księciu Dorne trochę czasu, jednakowoż mobilizacja oraz cel który sobie obrał po śmierci swej rodzicielki były motorkiem napędowym podczas jego podróży. Każdy z żołnierzy był oddany nowemu przywódcy, znali swoją wartość i wiedzieli że teraz nie ma odwrotu. Szli do przodu mimo zmęczenia. Teraz, gdy była chwila na odpoczynek rozpoczął się swoisty wyścig z czasem. Chwilowa przerwa była wskazana, jednakże było to zaledwie kilkanaście minut. Mogli wtedy zjeść, rozluźnić mięśnie, nieco się ogarnąć. Dagos widział na ich twarzach determinację i wolę walki. Tak, to było piękne. Wtem rozpoczął swą przemowę: - Żołnierze, poddanie i przyjaciele. Dobrze wiecie czemu tu przybyliśmy. Naszym zadaniem jest dokończenie tego co zaczęła moja matka, a wasza wcześniejsza dowódczyni. Wiecie że nie ma odwrotu. Po tej walce obłowimy się nie tylko w chwale, ale i w bogactwie Kraju Burzy. Tak moi drodzy, każdy z was dostanie po wygranej odpowiednią nagrodę. Wyobraźcie sobie najlepsze kobiety, najlepszy alkohol i najlepsze jedzenie. To otrzymacie jeśli zwyciężymy. Za chwałę Dorne! - Po czym uniosłem dłoń na znak mobilizacji wojsk. Ludzie zaczęli krzyczeć, klaskać, wręcz wiwatować. Niestety nie było na to czasu. Każdy miał swoje zadanie: przygotować się do bitwy. Niektórzy zaczęli już montować drabiny, a inny maszyny oblężnicze. Przygotowania szły pełną parą, a nowy przywódca Dorne czekał i myślał nad odpowiednią strategią. Daleko było mu do miecza, jednakże mawiają że to właśnie umysł jest najpotężniejszą bronią. Sprawdźmy więc czy to działa.
avatar
Dagos Martell

Liczba postów : 7
Data dołączenia : 22/01/2018

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Mar 08, 2018 7:53 pm

Lord Caron nie miał zamiaru siedzieć i czekać bezczynnie, podczas gdy Dornijczycy rozbijali się na jego ziemiach, tuż pod jego zamkiem. Grupka konnych rycerzy pod chorągwią pokoju podjechała do obozu Martellów i zażądała spotkania z dowódcą armii, informując, że mają dla niego wiadomość od swojego pana. Wiadomość rzecz jasna była dość prosta, ale jednocześnie rzeczowa i przekazywała jasno co czeka ludzi z Dorne pod Nightsong. Twierdza jest gotowa na oblężenie oraz szturm, lord Caron radzi komukolwiek kto prowadzi tę pozbawioną honoru hołotę - jak określił łamiących umowy Dornijczyków - zawrócić teraz i wracać na swoje piaski. W przeciwnym razie chętnie zobaczy jak łamią sobie zęby na jego fortecy.

Maester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 1112
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola

Pisanie  Kapitan Rico on Nie Mar 25, 2018 10:36 pm

Rico obserwował z konia, jak nieumiejętnie jest to oblężenie robione. On naprawdę zamierza atakować górski zamek drabinami? Postradał zmysły? Kapitan zmarszczył brew na widok tych pierdykowatych narzędzi szturmowych. Szans na wieże oblężniczą nie było, no, chyba że zrobią jej podjazd z ziemie, ale z tym za dużo roboty, a on nie będzie swoich chłopaków posyłał na śmierć w robieniu podniesienia dla wieży. Wsadził on tak swoje pancerne kciuki za pas i myślał. Jedyna szansa, by to zdobyć bez strat to głód i pragnienie. No właśnie. Spojrzał na swego zaufanego sierżanta, gdzie skiną mu głową, by wbił sztandar kompanii tuż nad robionymi umocnieniami obozu kruków, by obrońcy nie mieli szans podczas nocy zaatakować ich wycieczką. Ot jakieś wały obronne, ostrokoły, obrona taborowa, miejscami palisada, sporo tego było. Pójdę to omówić. Ruszył on żołnierskim krokiem do namiotu Dagosa, gdzie już pewnie było dawno po rozmowie z lordem Nightsong. Poprosił on, by strażnik zawiadomił go o prośbie rozmowy, po czym odczekał na odpowiedź, jeśli była ona pozytywna, to:
avatar
Kapitan Rico

Liczba postów : 10
Data dołączenia : 10/01/2018

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Kwi 05, 2018 10:30 pmMaester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 1112
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola

Pisanie  Kapitan Rico on Nie Kwi 15, 2018 10:18 am

avatar
Kapitan Rico

Liczba postów : 10
Data dołączenia : 10/01/2018

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola

Pisanie  Mistrz Gry on Wto Kwi 17, 2018 9:28 pm

Dornijczycy nie widzieli problemu w okazaniu pomocy kapitanowi najemników, który przecież wykonywał polecenia ich księcia. Poza tym jakby tego było mało, to miał jeszcze ściągnąć żywność by cała armia miała co żreć, a każdy żołnierz wiedział, że dobrze nie być wygłodzonym szkieletem w dniu bitwy. Kwatermistrz zaś wiedział o tym najlepiej ze wszystkich, w końcu zapewnienie wojsku wiktu było jego zadaniem.

Po zachodzie słońca


Maester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 1112
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach