Ogrody

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Go down

Ogrody

Pisanie  Alayne Lannister on Pon Gru 11, 2017 11:32 pm

First topic message reminder :

***
avatar
Alayne Lannister

Liczba postów : 75
Data dołączenia : 04/12/2017

Powrót do góry Go down


Re: Ogrody

Pisanie  Aemon Blackfyre on Czw Lut 08, 2018 6:47 pm

Czym głębiej w kontynent tym mniej ludzi w ogóle słyszało o cyvasse, które popularne było głównie w Essos oraz Dorne, jednak najwyraźniej wielki port Starego Miasta służył przenikaniu się kultur. Chociaż wciąż było to ciekawe, że młoda panienka miała z tym styczność. Większość raczej siedziałaby w wygodnych pokojach zamkowych niż przechadzała się nabrzeżami i portowymi ulicami. Nie wiedział też czy Alayne jest miłośniczką wyszywania.
- Świetnie się składa, przywiozłem ostatnio lady Alayne nową planszę z figurami - skomentował wyznanie Laury. - Na pewno będzie zachwycona mogąc pograć z kimś nowym.
W drodze Aemon zaczepił jednego ze sług niosących puste naczynia - skąd nie miał pojęcia, acz najpewniej do kuchni - i poprosił by przyniósł do komnat księżniczki dzban wina, talerz cytrynowych ciasteczek oraz misę owoców. Zawsze lepiej rozmawia się mając czym zwilżyć gardło i mogąc coś przegryźć, prawda?
- Nie przesadzałbym z tym młodym wiekiem w tamtym momencie - stwierdził lekko. - Miałem już szesnaście dni imienia i tytuł rycerski, poza tym podróżowałem z dość dużą obstawą. Chociaż przyznaję, że również wcześniej zdarzyło mi się podróżować. Zwłaszcza, że wychowywałem się na dworze lorda Edrica Dayne'a ze Starfall.
Książę wzruszył ramionami.
- Nie musimy lubić przecież dokładnie tego samego - powiedział. - Zawsze będzie to jakieś urozmaicenie.
avatar
Aemon Blackfyre
Littlefinger Sezonu

Littlefinger Sezonu

Liczba postów : 195
Data dołączenia : 27/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ogrody

Pisanie  Laura Hightower on Czw Lut 08, 2018 9:14 pm

- W Starfall? Musiało być tam bardzo ciekawie. Nigdy nie byłam w Dorne, jak zapewne zdajesz sobie sprawę, nie mamy z Dornijczykami najcieplejszych stosunków, ale słyszałam, że jest tam wspaniale. Podobno inaczej niż w innych częściach Westeros, aczkolwiek o tym też nie mogę wiedzieć na pewno, jedynie z książek i opowieści - rzekła, po raz kolejny demonstrując swoją ubogą wiedzę życiową na temat innych krain. Bywała w różnych zakątkach Reach, ale raczej nie zapuszczała się nigdy daleko od swojego królestwa.
Na ostatnie słowa księcia Aemona przytaknęła tylko energicznie głową. Towarzystwo podobne do nas samych mogło być bardzo wygodne, ale na dłuższą metę mogło stać się nudne. Wkrótce cała trójka zniknęła z ogrodów i znalazła się w zamku.

zt.
avatar
Laura Hightower
Dziewica Cud

Dziewica Cud

Liczba postów : 121
Data dołączenia : 02/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ogrody

Pisanie  Aemon Blackfyre on Czw Lut 15, 2018 12:08 am

14 marca 366AC


Aemon postanowił odszukać króla Lancela i podążając za wskazówkami służby znalazł go w jednym z tutejszych ogrodów. Jego Miłość obchodził dzisiaj dzień imienia, zapewne nieobchodzony hucznie przez planowane ekstrawaganckie zaślubiny mające odbyć się za dwa tygodnie. Książę jednak - jak należało oczekiwać - zaopatrzył się w prezent dla swojego gospodarza.
- Wasza Miłość - przywitał się, pochylając lekko głowę. - Przyjmij proszę najlepsze życzenia z okazji dnia imienia, a także ten skromny podarunek.
Wręczył Lancelowi niewielkich rozmiarów, podręczny modlitewnik w zdobionej oprawie. Całość wykonana była kunsztownie i elegancko, pokazując bogactwo, acz zachowując pobożną prostotę i unikając wybujałych zdobień mogących haczyć o szaty. Był to w końcu przedmiot mający być wygodnie przenoszony i posiadany przy sobie o każdej porze dnia.
- Niestety z dala od domu trudno było postarać się o coś więcej, a nie spodziewałem się, że spędzę na Skale tyle czasu - dopowiedział, usprawiedliwiając jakoby jedynie ta niewielki podarek.
Jeżeli Lancel nie zatrzymywał go, to po złożeniu jeszcze raz życzeń książę oddalił się.
avatar
Aemon Blackfyre
Littlefinger Sezonu

Littlefinger Sezonu

Liczba postów : 195
Data dołączenia : 27/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ogrody

Pisanie  Lancel Lannister on Wto Lut 20, 2018 10:16 pm

Lancel przechadzał się właśnie po ogrodach i w myślach zanosił modły do Siedmiu. Prawie zapomniał o swoim dniu imienia przez organizowane w niedalekiej przyszłości wesele, tylko gdzieś tam w tyle głowy kołatała mu się myśl, że jeszcze nikt mu nie złożył życzeń. Z modlitw wyrwał go książę Aemon, który jak się okazało, nie zapomniał o dzisiejszym święcie.
-Książę Aemonie - odpowiedział z szerokim, szczerym uśmiechem. - Nawet nie wiesz jaką radość sprawiłeś mi, książę, że pamiętałeś o moim dniu imienia. Chyba jako jedyny w całym Casterly Rock.
Prezentem był podręczny modlitewnik wykonany z gustem, bardzo dobrze równoważąc bogactwo i prostotę.
-To jest prześliczny prezent, na pewno będę z niego dużo razy korzystał. Może nawet dzisiaj. Z całego serca dziękuję Ci za pamięć i prezent, książę. - Aemon coraz bardziej przekonywał się do Blackfyre'a i był coraz spokojniejszy o los wnuczki.
Lancel nie zatrzymywał go dłużej, życzył mu udanego dnia oraz błogosławieństw Siedmiu oraz jeszcze raz podziękował za prezent. Pożegnał go z szerokim uśmiechem na ustach i wpatrywał się w niego, póki ten nie zniknął mu z oczu.
avatar
Lancel Lannister
Tryb Górali

Tryb Górali

Liczba postów : 75
Data dołączenia : 04/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ogrody

Pisanie  Harrold Arryn Yesterday at 12:05 am

4 kwietnia, o zmierzchu

Po turnieju, wysłał posłańca do Aemona Blackfyre'a Starszego, z prośbą o spotkanie tego samego dnia. Wkrótce korespondenyjnie ustalono porę i miejsce rozmowy.

Król siedział na jednej z ław w ogrodzie Casterly i obserwował zachód słońca nad oceanem. Przypominał mu on okres młodości spędzony w Gulltown wraz z córką bogatego kupca. Kochankowie często wspólnie podziwiali świty, oddając się beztrosce i miłosnym uniesieniom.
Ech, stare dzieje, skwitował te myśli.

Kiedy przybył Blackfyre, Arryn wstał i z serdecznym uśmiechem podał mu rękę na powitanie:
-Książę Aemonie, dziękuję za przybycie. Winszuję też sukcesów w turnieju bardów- wskazał ręką na ławę, którą zajmował przed chwilą- usiądźmy.

-Piękny zmierzch, nieprawdaż?
- zaczął po chwili- morze dodaje mu uroku. Tak samo jak innym rzeczom.
Odwrócił się do rozmówcy:
-Zapewne wiesz, książę, że przed dwoma miesiącami odwiedził nas w Dolinie Twój krewny Aerion zachęcał mnie do współpracy handlowej z Królestwem Czarnej Zatoki. To bardzo miła propozycja, ale niestety nie mam jeszcze na nią odpowiedzi. Jesteśmy w trakcie poszukiwania nowych źródeł dochodu dla królestwa Doliny, jednak naszym priorytetem pozostaje Essos.

Niemniej, nie wykluczam możliwości takiej współpracy w przyszłości. Niestety, handel morski w ostatnich tygodniach uległ regresowi, powodu panoszących się piratów. I to ich właśnie dotyczy moja propozycja:
Czy królestwo Zatoki byłoby zainteresowane wyplewieniem piractwa z Wąskiego Morza?
.
avatar
Harrold Arryn

Liczba postów : 76
Data dołączenia : 09/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ogrody

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach