Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wielka Sala

Go down

Wielka Sala Empty Wielka Sala

Pisanie  Mistrz Gry Wto Sty 23, 2018 1:49 am

***
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9615
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie  Mistrz Gry Wto Sty 23, 2018 2:45 am

20 lutego 336 AC,
z dziedzińca

Lord wprowadził gości do sali jadalnej. Czekała już tam na nich żona Flinta - przeciętnego wyglądu czarnowłosa kobieta o typowej północnej urodzie oraz dwóch jego braci, trochę młodszych od samego lorda. Wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku, składającego się z soczystej pieczeni, podanej z chlebem i jasnobrązowym ale. Bran po serdecznym powitaniu z domownikami, zasiadł do obiadu, na razie jedynie w ciszy przysłuchując się rozmowie.
- Mam nadzieję. Trzeba by wreszcie pokazać tym psom, gdzie ich miejsce. - rzucił lord. Wiele lat doświadczeń z Żelaznymi musiały wykształcić pośród mieszkańców Palca Flinta pewną nienawiść do wyspiarskiego ludu. - Ha! - wykrzyknął, słysząc wiadomość o zbieraniu się sił Glovera. - Może to nie to samo, ale bicie Freya też będzie pewno przyjemne. - stwierdził Flint. Zawtórował mu najmłodszy z braci: Wreszcie ruszymy się stąd! Mam dość siedzenia w jednym miejscu! - spojrzał uśmiechnięty po pozostałych i wrócił do jedzenia. Brandon siedzący dotąd cicho, rzucił: - Faktycznie, ostatnio niewiele się dzieje. - pogładził brodę. - Chociaż podobno w lesie Hornwood widziano ogromnego dzika, większego niż jakikolwiek widziany w tym lesie. - uśmiechnął się pod nosem, widząc zainteresowanie domowników. - To oczywiście plotki i pewnie przesadzone, ale... Organizują polowanie. - Lord Flint uderzył pięścią o stół i spytał: - I nas nie zaprosili? - Na co Stark tylko wzruszył ramionami i wrócił do posiłku. Przez chwilę wszyscy jedli w spokoju, nim średni z braci, wyglądający na najbardziej opanowanego, zadał pytanie Gloverowi: - Deepwood Motte leży chyba w Wilczym Lesie. Często bywasz na polowaniach, Alranie? - z kolei lord Flint wracał myślami do zbliżającej się wojny i spytał: - Czy wiadomo coś, jakie plany ma król Torhren odnośnie konfliktu z Przeprawą?

Kielon
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9615
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie  Alran Glover. Wto Sty 23, 2018 9:11 pm

Wszedł za lordem do sali jadalnej i przywitał się najpierw z jego żoną a później - z braćmi. Po zajęciu miejsca spojrzał na Brandona który na razie siedział cicho. Alran zajął się podobnie jak on, posiłkiem dopóki ktoś nie wypowiedział dwóch magicznych słów, mianowicie "bicie" i "Freya"
-Wreszcie będzie coś ciekawego do roboty. Papierkowa robota i wysłuchiwanie raportów to koszmar.
Powiedział nieco żartobliwie. Gdy wspomnieli o dziku tylko rozłożył ręce.
-Najwidoczniej miał jakiś powód bo i do mnie zaproszenie nie dotarło.
Przeniósł wzrok na jednego z braci i kiwnął twierdząco głową.
-Gdy tylko maester przestaje mnie zanudzać raportami
Gdy padło kolejny pytanie, tym razem od lorda Alran przeniósł wzrok na Arlana. Niech on się wypowiada.
Alran Glover.
Alran Glover.

Liczba postów : 14
Data dołączenia : 29/12/2017

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie  Mistrz Gry Czw Sty 25, 2018 12:40 pm

- U Was w Deepwood Mote pewnie tak, ale nam nie brakuje rozrywek. - uśmiechnął się lord. - Żelaźni, Freyowie... Taki urok tej okolicy. - zaśmiał się. - Ale faktycznie, przyjemny będzie taki odpoczynek od monotonnej rzeczywistości... - Na wspomnienie o maesterze wszyscy zaśmiali się głośno. Nastroje w jadalni panowały bardzo przyjazne. - Jak kiedyś da Ci spokój, z chęcią bym przyjechał na takie polowanie. - odpowiedział, śmiejąc się cały czas, brat władcy Palca Flinta. Na wzmiankę jednak o wojnie, wszyscy spoważnieli. Przez chwilę milczeli, patrząc na Starka i oczekując odpowiedzi. Brandon w końcu chrząknął i powiedział: - Obawiam się, że nic mi o nich nie wiadomo. Jestem jednak pewien, że niedługo dowiemy się czegoś więcej. - W tym właśnie czasie wszyscy uporali się już z drobnym posiłkiem. Flint przywołał dwóch służących i rzucił: - Zaprowadźcie naszych gości do ich komnat. - następnie uśmiechnął się do Brana i Alrana. - Jeżeli będziecie jeszcze czegoś potrzebowali, dajcie mi znać. - Wyznaczeni ludzie niedługo zaprowadzili Glovera do przeznaczonego dla niego pokoju.

Kielon
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9615
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach