Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Korytarze

Go down

Korytarze Empty Korytarze

Pisanie  Edmund Bracken. Nie Mar 15, 2020 8:45 pm

***
Edmund Bracken.
Edmund Bracken.

Liczba postów : 194
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Korytarze Empty Re: Korytarze

Pisanie  Edmund Bracken. Pon Mar 16, 2020 6:57 pm

Dziewiąty dzień pierwszego księżyca, dziesięć lat od Zaćmienia,
raczej wcześniej niż później


W dzień po wizycie u maestera, Edmund przechadzał się po korytarzach Kamiennego Żywopłotu. Z rana służący dostarczył mu rozrysowanych drzew rodowych Tullych i Blackwoodów. Papiery śmierdziały wczorajszą kalafiorową. Oczywiście, nie spróbował jej wtedy; pora już nie ta była, a i był pewien, że lepszą już zrobią jego kucharze - zamyślił się...
I o mało nie przewrócił się, wpadając na swojego bratanka.
- Lord Amos! - rzekł, cofnął się o krok i ukłonił się dostojnie. - Dobrze, że jesteś, bo mam dobre wieści. Jutro skoro świt wyruszam do Wayfarer's Rest, a potem do Riverrum. - Otrzepał się i wygładził szatę po zderzeniu. - Po narzeczone dla Ciebie i Twojego braciszka. A na za miesiąc zaprosiłem lordów Freya, Mallistera, Harrowaya i Mootona na skromną ucztę. Zapoznasz się z wielkimi naszych ziem, to w przyszłości zaprocentuje. - Uśmiechnął się. - Vanców i Tullych też postaram się po drodze zaprosić rzecz jasna. Jeśli chcesz, możesz porozmawiać z matką i babką, żeby posłały listy do swoich rodzin, a ja pewnie poproszę też o to rzecz jasna żona. Ósmego dnia następnego księżyca, zapamiętaj. I niech powiedzą z jaką świtą przyjadą. - zawiadomił go. - Dla Twojej siostry myślałem o dwóch kandydatach. Lord Blackwood jest równie młody i wolny, co Ty; i pewnie najkorzystniej byłoby się z nim związać, ale wiem o Waszych animozjach. Ech... - Westchnął ciężko, trochę zniesmaczony, jak durnota jego brata teraz przeszkadza interesom. - Jest jeszcze młody lord Harroway, ale z nim mam i tak dobre kontakty. Wolałbym oddać ją Blackwodowi, o ile się zgodzi. Bo jest wszak szansa, i to niemała, że się nie uda; wtedy i tak zostalibyśmy przy Harrowayu. To jak będzie, mój lordzie?




Ostatnio zmieniony przez Edmund Bracken dnia Sro Mar 18, 2020 9:42 am, w całości zmieniany 1 raz
Edmund Bracken.
Edmund Bracken.

Liczba postów : 194
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Korytarze Empty Re: Korytarze

Pisanie  Amos Bracken Sro Mar 18, 2020 12:28 am

Amos wędrował właśnie do biblioteki, by rozpocząć codzienne nauki. Całkowitym przypadkiem, na korytarzu wpadł na swojego stryja.
- Stryju. - Powiedział lekko zdezorientowany. Wysłuchał tego, co ma do powiedzenia z wielką uwagą. Więc będzie organizowana uczta, niegłupi pomysł. - Więc ciężar zorganizowania uczty spoczywa na mnie? Dobrze zajmę się tym, chociaż nie ukrywam, zawsze wolałem, jak to ty się tym zajmowałeś. Jednak teraz nie mam wyboru. Zapoznanie ważnych będzie bardzo przydatne, w końcu mam jeden cel, do którego będę ich potrzebował. Porozmawiam z matką i babką, niech zaproszą swoje rodziny. W końcu szykują się wielkie zmiany na świecie. Ósmy dzień następnego księżyca, zapamiętam, bądź tego pewien. Dowiem się, z jaką świtą przyjadą. - Następna wiadomość wywołała gniew Amosa. Nie wystarczyło nic więcej, niż tylko nazwisko Blackwood, by go zdenerwować. Milczał przez chwilę, w tym samym momencie się zastanawiając. W końcu zdecydował się odezwać.
- Dobrze, jeśli będzie tylko chciał przyjechać i ożenić się moją siostrą, zaproś go. Niech się nie obawia, włos mu z głowy nie spadnie, będę przestrzegał prawa gościnności. W końcu to może być coś, co pomoże mi zrealizować moje plany.
Amos Bracken
Amos Bracken

Liczba postów : 33
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Korytarze Empty Re: Korytarze

Pisanie  Edmund Bracken. Sro Mar 18, 2020 1:39 am

- Wygląda na to, że na Tobie, bratanku - odparł Edmund. - Niestety nie pomogę Ci, skoro mam wyruszać skoro świt. W razie problemów poprosisz matkę i babkę o pomoc. - Rozłożył ręce w przepraszającym geście. - Kiedyś mnie zabraknie i będziesz musiał radzić sobie beze mnie... A wyprawianie uczty to sprawa, jakby nie patrzeć, podstawowa. - Złapał się w pasie i zarżał kilka razy.
Zgoda lorda Amosa na oddanie siostry Blackwoodowi zaskoczyła Edmunda. Szczególnie, że od początku widział jak się zaczerwienił i walczył sam z sobą. Stryj zachwiał się, lekko rozchylił usta i przez moment stał w bezruchu, by dopiero po chwili się rozbudzić i uśmiechnąć.
- Oczywiście - pochylił się. - Bardzo mądra i dojrzała decyzja, lordzie Amosie. W takim razie zajmę się wszystkim; ruszam jutro, skoro świt, i co koń wyskoczy zaczynam moje małe tournee po Dorzeczu. - Uśmiechnął się porozumiewawczo. - Wypłacę trochę pieniędzy na drogę, żeby kupić odpowiednie dary. Poproszę naszego kowala albo zajadę do jakiejś wioski; może dzięki temu łatwiej będzie przekonać naszych przyszłych przyjaciół do współpracy.
Edmund Bracken.
Edmund Bracken.

Liczba postów : 194
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Korytarze Empty Re: Korytarze

Pisanie  Amos Bracken Sro Mar 18, 2020 11:46 pm

- Mam nadzieję, że nie prędko nadejdzie ten moment, kiedy ciebie zabraknie. Co ja bez ciebie bym zrobił Stryju. - Powiedział z lekkim uśmiechem. - Nie będę prosił matki ani babki, w końcu jakby nie patrzeć to mój lordowski obowiązek, dlatego też sam zorganizuje ucztę. - Mógł się tym zająć, przecież to nie było takie trudne. Trzeba tylko wysłać kilka listów, porozmawiać z kilkoma ludźmi i dopilnować, by wszystko było gotowe na określoną datę. Nie było to trudne, tylko uciążliwe, dlatego też Amos wolał, by ktoś inny się tym zajmował.
- Dobrze, kup wszystko, co niezbędne. Proszę Cię wuju, byś wysłał mi informacje, kogo mogę się jeszcze spodziewać wśród gości. Muszę przecież wiedzieć, na ile osób ucztę urządzić. Bezpiecznej podróży, a teraz wybacz, ale obowiązki wzywają. - Powiedział i ukłonił się stryjowi. Pomimo że przed tą rozmową zmierzał do zamkowej biblioteki, by poczytać, teraz czuł, że musi iść potrenować. W końcu zgodził się zawrzeć rozejm z Blackwoodem i musiał to wypocić w ciężkim treningu.
Amos Bracken
Amos Bracken

Liczba postów : 33
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Korytarze Empty Re: Korytarze

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach