Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Samotnia Lorda

Go down

Samotnia Lorda Empty Samotnia Lorda

Pisanie  Vernon Royce. Czw Wrz 06, 2018 3:58 pm

***
Vernon Royce.
Vernon Royce.

Liczba postów : 13
Data dołączenia : 05/08/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Lorda Empty Re: Samotnia Lorda

Pisanie  Vernon Royce. Sro Wrz 12, 2018 10:04 pm

18 maja 336AC


Vernon właśnie dostał w swoje ręce list adresowany do niego przez brata, lorda Royce'a. Otworzył go jeszcze w kruczarni i szybko przeczytał przy maesterze.
-Ojoj. - powiedział, po czym odwrócił się na pięcie i popędził do samotni lorda, gdzie rezydował od kiedy Allard był na wyjeździe. Po drodze kazał zawiadomić kasztelana zamku, że ser Vernon życzy sobie widzieć go w samotni.
Po jego przybyciu Royce powiedział:
-Dostałem kruka od lorda Allarda. Mam reprezentować nasz ród w poselstwie księcia Robina do króla Burzy. Mam wziąć dziedzica lorda Allarda, oraz synów ser Robara. Czyli pod moją nieobecność ty tu dowodzisz.
Vernon upił solidny łyk ale.
-Rozkaż przyszykować nasze konie. Powiadom też moich kuzynów oraz bratanków. Jutro ruszamy do Gulltown. Zabieram ze sobą dwudziestu konnych.
Vernon Royce.
Vernon Royce.

Liczba postów : 13
Data dołączenia : 05/08/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Lorda Empty Re: Samotnia Lorda

Pisanie  Vernon Royce. Wto Wrz 10, 2019 8:32 pm

13 października 336 AC


Dni jako jako zarządca dłużyły się Vernonowi niemiłosiernie. A przynajmniej do czasu najazdu krasnali. Miał wiele do roboty, ale była ona nudna i monotonna. Wolne dni spędzał na czytaniu ksiąg, piciu piwa, przejażdżkach i uwodzeniu dwórek. Wszystko zmieniły te pierdolone krasnoludy. Armia Royce'ów była przy Arrynach, więc Vernon nie oszukiwał się, że jeżeli zobaczy najeźdźców pod murami swojego zamku, to będzie po nich. Nawet nie wiedział, ilu dokładnie mają ludzi w Runestone, ale domyślał się, że za mało. Jedyne co mógł zrobić, to zebrać odpowiednią ilość zapasów w zamkowym spichlerzu i dać schronienie ludziom z okolicznych wiosek. Dodatkowo nadchodziła zima. A mogło być tak pięknie...

Krasnoludy przejawiały szczególną nienawiść do Andalów i Siedmiu. Całe szczęście Royce'owie pochodzili od Pierwszych Ludzi. Niestety byli jednak wyznawcami Siedmiu, co znacznie utrudniało sprawę. Vernon osobiście był wyznawcą Siedmiu, rycerzem, który składał przed nimi swe śluby i był zobowiązany do obrony septów, sept, septonów, wiernych Siedmiu. To był sprawa honoru, a honor to rzecz najważniejsza w życiu mężczyzny. Miał więc do wyboru: honorową śmierć albo życie w hańbie. Nie wiedział jeszcze co wybrać. Honor to piękne słowo, ale dopiero realna wizja śmierci rewiduje kim naprawdę się jest.
Vernon Royce.
Vernon Royce.

Liczba postów : 13
Data dołączenia : 05/08/2018

Powrót do góry Go down

Samotnia Lorda Empty Re: Samotnia Lorda

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach