Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wyspa Drzazg

Go down

Wyspa Drzazg Empty Wyspa Drzazg

Pisanie  Etain Pesidonvertino. Pią Cze 22, 2018 10:59 pm

Jedna z większych wysp archipelagu, położona na jego południu. Nazwa pochodzi od wielu części statków które wypływają na brzeg wraz z przypływem.

Umiejscowienie:


Ostatnio zmieniony przez Karmazynowy Trafalgar dnia Pią Cze 22, 2018 11:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Etain Pesidonvertino.
Etain Pesidonvertino.

Liczba postów : 116
Data dołączenia : 22/12/2017

Powrót do góry Go down

Wyspa Drzazg Empty Re: Wyspa Drzazg

Pisanie  Etain Pesidonvertino. Pią Cze 22, 2018 11:24 pm

Etain Pesidonvertino.
Etain Pesidonvertino.

Liczba postów : 116
Data dołączenia : 22/12/2017

Powrót do góry Go down

Wyspa Drzazg Empty Re: Wyspa Drzazg

Pisanie  Mistrz Gry Sro Cze 27, 2018 9:38 pm



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9609
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wyspa Drzazg Empty Re: Wyspa Drzazg

Pisanie  Etain Pesidonvertino. Nie Lip 08, 2018 8:47 pm

Długo na Wyspie Drzazg Etain nie zamierzała pozostać, zwłaszcza zważając na fakt że większość piratów popłynęła dalej. Gdy wysłannicy z innych statków zebrali się na jej spotkaniu, Etain pozwoliła im trochę wypić żeby ich umysły trochę bardziej stępiały, dopiero potem zaczęła mówić.
- Drodzy Panowie, pewnie się zastanawiacie co mną kierowało gdy pocisk ze skorpiona Purpurowej Nadziei przebijał pierś Eyrona Grimtonguea. - powiedziała i spojrzała się na nich zalotnym wzrokiem. - Jestem pewna że tacy inteligentni ludzie jak Wy, panowie, dostrzegli że prowadził on nas na pewną śmierć. Nasze siły były co najmniej kilkukrotnie mniejsze od tych Volantis, więc zaryzykowałam. Mogliśmy umrzeć wszyscy, lub tylko część, podjęłam decyzję za nas wszystkich dla naszego przetrwania. Powiedźcie mi kto rwie się na armadę Volantis, z tak żałosnym przygotowaniem? Sami wiecie że byłam w dobrym kontakcie z Eyronem i wiedziałam co zamierzał, jego plan zakładał frontalny atak i "jakoś to będzie". - powiedziała i się lekko zaczerwieniła na policzkach. - Może nie jestem mężczyzną, nie mam siły Wysp Bazyliszkowych, ale wiedźcie że mam więcej cech przywódcy niż Eyron. Spójrzcie na moich ludzi, czy widzicie biedę? Nie, wszystkich którzy służą pode mną sowicie wynagradzam, a jedynie czego wymagam to po prostu lojalność i wiedźcie że nie mam tak nasrane w głowie jak Grimtongue, żeby zabijać własnych kapitanów. A teraz powiedźcie, czy jesteście ze mną? - spojrzała na nich słodko, po czym dodała. - Czy przeciwko mnie? - w tym momencie jej ludzie którzy do tej pory mieli stronić od alkoholu obruszyli się, będąc przygotowanymi do spełnienia zachcianki swojej kapitan.
Etain Pesidonvertino.
Etain Pesidonvertino.

Liczba postów : 116
Data dołączenia : 22/12/2017

Powrót do góry Go down

Wyspa Drzazg Empty Re: Wyspa Drzazg

Pisanie  Mistrz Gry Sob Sie 11, 2018 5:00 pm

Obaj kapitanowie w sumie nie lubili Eyrona. Nie była to jakaś wielka niechęć, ale po prostu nie trawili tej szalonej pizdy... Nie znaczyło to jednak, że lubili Etain, a Grimtongue przez swoje rządy nieźle wpłynął na ich stan majątkowy o czym należy pamiętać. Czas mijał i bardziej niechętny z pirackich wodzów wydawał się lekko podchmielony, zaś ten cichszy i neutralny popijał alkohol ze smakiem, acz nie było po nim widać śladu jego działania. Hmm... Oferta Etain. Czy im się z początku podobała perspektywa służby pod nią, skoro teraz ponownie byli mocno niezależnymi łupieżcami? Niezbyt. Kobita jednak miała trochę do powiedzenia i koniec końców przekonała dwóch swoich gości by ci zgodzili się z nią współpracować. Dwa drakkary wraz z załogami dodane zostały do jej sił. Cóż, przynajmniej na tak długo, jak długo ich kapitanowie będą chcieli podążać. Kto wie, może i ona kiedyś będzie zmuszona urządzić małą czystkę wzorem Eyrona?

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9609
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wyspa Drzazg Empty Re: Wyspa Drzazg

Pisanie  Etain Pesidonvertino. Pon Sie 20, 2018 12:17 pm

Po krótkiej przemowie i delikatnym podkreśleniu kto tak naprawdę tutaj coś znaczy, kapitanowie postanowili dołączyć do jej sił, szczęśliwie dla nich. Nie spodziewając się żadnych kłopotów z nimi, pozwoliła swoim ludziom jak najbardziej się bawić i się napić, nowe załogi w jej flocie również mogły dołączyć i skorzystać.


14 czerwca 336 AC


Etain, jak również jej ludzie zostali obudzeni przez zimne powietrze napływające od strony morza i lekki wiatr, który z każdą chwilą przyśpieszał. Nadchodził sztorm. Trafalgar od razu wydała rozkazy, statki miały zostać zabezpieczone, a ludzie mieli schronić się w drewnianych zabudowaniach na środku wyspy. Wkrótce przyszedł tajfun, który należało przeczekać.

15 czerwca 336 AC

Burza się skończyła, a każdy dostał jakieś swoje małe zadanie. Ludzie mieli naprawić zniszczone częci statków i nazbierać dodatkowe zapasy z wyspy, inni dostali za zadanie obchód tej małej narośli na wodzie. I własnie ta ostatnia grupa przyniosła wieści o rozbitej kodze z towarami. Etain od razu wysłała tam czterdziestu ludzi, którymi miał przewodzić Aleksander, a ich zadaniem było sprowadzenie wszystkich skarbów przed jej obliczę do rozdzielenia. Oczekując że ktoś przeżył, plaże miały zostać dokładnie przeszukane, tak samo jak reszta wyspy.

16 czerwca 336 AC

Już następnego dnia, wszystkie okręty miały być gotowe do opuszczenia Wyspy Drzazg i pożeglowanie w stronę rezty archipelagu, trzeba było zebrać jak największą liczbę piratów pod jej komendą mieli przez cały czas szyć flagi jej własnej floty. Po napotkaniu na horyzoncie jakiegokolwiek statku, od razu miała zostać o tym powiadomiona.
Etain Pesidonvertino.
Etain Pesidonvertino.

Liczba postów : 116
Data dołączenia : 22/12/2017

Powrót do góry Go down

Wyspa Drzazg Empty Re: Wyspa Drzazg

Pisanie  Mistrz Gry Wto Sie 21, 2018 10:43 pm

Wichura szczęśliwie nie uszkodziła żadnego z okrętów należących do Etain, ani do jej nowych kapitanów jacy zgodzili się z nią współpracować. Nie ucierpiał również żaden pirat. Przeszukanie wraku poszło dość sprawnie, chociaż człowiek niosący raport musiał być jakimś świeżym rekrutem cuchnącym wciąż niczym szczur lądowy. Była to bowiem galera kupiecka, nie koga. Nie znaleziono również żadnych ocalałych, jedynie kilka połamanych i wyrzuconych na brzeg lub zaplątanych w linii na wraku ciał. Spora część towarów w ładowni była jednak w dobrym stanie, zaś udało się również znaleźć szkatułkę ze złotem będącą zapewne kapitałem kapitana przeznaczonym na handel. Wkrótce wszystkie zdobycze przyniesiono przez oblicze Trafalgar - może poza sakiewkami pojedynczych trupów, które w dziwny sposób gdzieś znikały - by ta zdecydowała co z nimi zrobić. O wyznaczonej porze piraci byli gotowi do opuszczenia wyspy.



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9609
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wyspa Drzazg Empty Re: Wyspa Drzazg

Pisanie  Etain Pesidonvertino. Sro Sie 22, 2018 2:44 pm

Skarby z rozbitego statku były dość pokaźne, ponad złoto - którego nie było mało - znalazło się wiele beczułek alkoholu. Teraz wystarczyło tylko tym rozdysponować. Tak jak zazwyczaj, Etain wzięła sobie pięćdziesiąt złotych smoków, a resztę złota kazała rozdać równo pomiędzy jej podwładnych. Rozdała również pięćdziesiąt beczułek piwa, pomiędzy wszystkie statki, reszta miała zostać przeładowana do jej tymczasowego statku flagowego, Miłosierdzia Gogogos i oczekiwać na specjalną okazję, w której udział wezmą wszyscy podlegli Trafalgarowi.

Teraz wystarczyło czekać na kolejnych piratów, przepływających w jej pobliżu, którzy dostaliby wybór.
Etain Pesidonvertino.
Etain Pesidonvertino.

Liczba postów : 116
Data dołączenia : 22/12/2017

Powrót do góry Go down

Wyspa Drzazg Empty Re: Wyspa Drzazg

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach