Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Królewska Samotnia

Go down

Królewska Samotnia Empty Królewska Samotnia

Pisanie  Jeran Oakheart. Sro Lut 07, 2018 1:37 am

***
Jeran Oakheart.
Jeran Oakheart.

Liczba postów : 187
Data dołączenia : 26/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Jeran Oakheart. Sro Lut 07, 2018 2:19 am

02/03/336 AC

Noc była cicha. Wyjątkowo pozbawiona psiego szczekania, szumu wiatru czy uniesionych męskich głosów. Jedynie co jakiś czas, pod grubymi drzwiami samotni i na kamiennym dziedzińcu, a także wśród okolicznych, wysokich wież roznosił się rytmiczny tupot wartujących mężczyzn.
Przed obliczem siedzącego spokojnie władcy Równin zebrała się pokaźna liczba osób. Szeregi zniecierpliwionych person zasilił ród Oakheartów, a także maester oraz kasztelan. Na wyraźne polecenie swego króla, przed zmrużeniem oczu, musieli wysłuchać jego nudnych, lecz jakże ważnych słów.
Mój ojciec był mężnym, dobrym, a na pewno odważnym człowiekiem. Czego zaś nie można powiedzieć o mnie. On sam... cóż, wykazał się niewąską wiedzą w zakresie dobrego władania królestwem. Ja zaś, o na pewno słabszym charakterze, rzadko kiedy myślącym wzdłuż, obrałem inne cele. Za obowiązek swój przyjąłem dobro rodziny. Wobec tego, jako zapewne... ostatnie me słowa, względem was jako króla, a także wobec ostatnich odwiedzin w Wysogrodzie, odrzekłem w stronę koronowanego Tyrella, iż klęknę przed nim nie jako król, lecz jako lord. A Theodore, jako – uważam – władca mądry, obiecał mi sprawowanie władzy nad terenami, nad którymi trzymam teraz swoją rękę. – Choć Jeran nie wypił tej nocy dużo, mówiło mu się całkiem ciężko. Myślami odbiegał daleko poza mury swego zamku. Po swych słowach, ciężkich i przeciąganych, kiwnął głową dwa razy jako znak zakończenia tematu. Miał dosyć, woda odpływała z jego ciała, a następnego dnia musiał wyruszyć na południe w celu złożenia ślubów swej wierności.
Jeran Oakheart.
Jeran Oakheart.

Liczba postów : 187
Data dołączenia : 26/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Sro Lut 14, 2018 8:09 pm

Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Jeran Oakheart. Sro Lut 14, 2018 8:51 pm

Jeran Oakheart.
Jeran Oakheart.

Liczba postów : 187
Data dołączenia : 26/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Sro Lut 14, 2018 11:27 pm



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Jeran Oakheart. Czw Lut 15, 2018 7:17 pm

Jeran Oakheart.
Jeran Oakheart.

Liczba postów : 187
Data dołączenia : 26/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach