Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Królewska Samotnia

Go down

Królewska Samotnia  Empty Królewska Samotnia

Pisanie  Tommen Lannister Nie Mar 15, 2020 12:50 am

***
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Liczba postów : 105
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Tommen Lannister Nie Mar 15, 2020 1:38 am

Pierwszy dzień pierwszego księżyca dziesiątego roku po Zagładzie


Tommen nie spiesznie poruszał się przez korytarze, zamku pozdrawiając i zamieniając jedno, lub dwa zdania z każdym, kogo spotkał, chyba że te się spieszył takich tylko witał uśmiechem i pozdrowieniem. Lannister ominął swe komnaty i ruszył w głąb zamku, zmierzając do pokojów swego ojca. Po pięciu minutach w końcu stanął naprzeciw komnaty chronionej przez dwóch gwardzistów. Tommen poczekał, aż zostanie zapowiedziany i wkroczył do komnat Ojca. Rzadko miał do nich dostęp, ponieważ dzieci nie powinny przeszkadzać dorosłym w ich obowiązkach, a w obowiązkach króla tym bardziej. – Witaj ojcze, jak się dziś czujesz? Dzisiejszy poranek był bardzo rześki, a ty narzekałeś ostatnio na zimno. - Lannister bezwiednie zmienił temat - Zdążyłem odbyć już trening z ser Geriona, sparowałem się z nim, udało mi się nawet kilka ciosów sparować i wyprowadzić, choć i tak przegrałem. – Wiązanka słów wyleciała z ust młodzieńca, nim ten przypomniał sobie po co tu przyszedł. – Ojcze chciałbym byś pozwolił mi wyruszyć po za Casterly Rock, chciałbym odwiedzić naszych chorążych, sprawdzić nastroje poddanych oraz zaznać trudu i znoju życia w siodle i pod rozgwieżdżonym niebem. – Tommen już od jakiegoś czasu chciał wybrać się na taką wyprawę, co mu po treningu i po nauce jak siedzi w tym zamku od czasu do czasu jeżdżąc wraz z ojcem powozem do Lordów. Im szybciej nauczyć się żyć bez udogodnień, tym lepiej.


Ostatnio zmieniony przez Tommen Lannister dnia Nie Mar 15, 2020 9:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Liczba postów : 105
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Nie Mar 15, 2020 9:03 pm

Proszę wprowadzić datę w pierwszym poście!

Jak wszystkim było wiadomo, król był dopiero w kwiecie swojego wieku, co przełożyło się na jego wręcz wyśmienity stan zdrowia. Fakt, że ostatnimi dniami narzekał na zimno, było uwarunkowane po prostu chłodniejszymi dniami. Wszak, mimo że była już końcówka wiosny, to nadal mogło zdarzyć się, że jeszcze zimny wiatr zawieje w nieodpowiedni sposób.
- Wyśmienicie, dziękuję, że pytasz. - odpowiedział serdecznie. - Nie przesadzajmy, wcale nie narzekałem. - dodał, uśmiechając się promieniście do swojego syna i wskazał mu krzesło przed swoim biurkiem, podsunął również w jego stronę tackę z winogronami i wyczekiwał, tego, co powie. W końcu miał jakiś cel, żeby przybyć.
- Cóż, pozostaje mi tylko powinszować. Jeszcze parę lat i bez problemu będziesz w stanie pokonać każdego przeciwnika. - oznajmił, rzeczywiście wierząc w to, co powiedział. Potem Tommen przeszedł do kolejnej kwestii, która było już nieco ważniejsza. Tywell musiał się chwilę zastanowić, ale ostatecznie się zgodził.
- No dobrze, ale pamiętaj. Masz godnie reprezentować nasz dom i zabrać ze sobą obstawę. Myślę, że dwudziestu żołnierzy powinno wystarczyć. - rozporządził, po czym po chwili zastanowienia dodał. - Masz pamiętać, o wszystkich zasadach etykiety. Nie zapomnij również wysyłać kruków do kolejno odwiedzanych chorążych, muszą w końcu wiedzieć o Twoim przybyciu.

Will
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Tommen Lannister Nie Mar 15, 2020 11:30 pm

- Oczywiście ojcze – Przytaknął na słowa mężczyzny, sięgając po kolejne winogrono. – Dwudziestu zapewne wystarczy, zabiorę też ser Geriona oraz Edmunda. – Pomimo że miało to nauczyć go pewnej samodzielności, to dziedzic nie powinien podróżować bez sługi. – Ojcze myślę, że mógłbym każdemu Lordowi podarować jakiś prezent. Coś na tyle cennego, by pokazać nasz splendor oraz by odczuli, że są dla nas bardzo ważni. – Zaproponował, przyglądając się ojcu – Tylko musiałbym wiedzieć, o preferencjach każdego lorda co lubi, a czego nie by każdy dostał coś osobistego tylko dla niego przeznaczonego. – Powiedział, stukając w drewnianą poręcz krzesła, był ciekawy jak zareaguje na tą propozycje ojciec – Matka mówiła, że za niedługo trzeba będzie myśleć o moich zaręczynach, czy już masz ojcze kogoś wybranego  ? Bo mógłbym udać się w pierwszej kolejności z prezentami nie tylko dla lorda, ale i całej rodzinny. Choć wtedy byśmy musieli zwiększyć świtę o paru rycerzy. – Spojrzał wyczekująco na ojca.
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Liczba postów : 105
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Pon Mar 16, 2020 12:15 am

Obdarowywanie swoich chorążych prezentami, nie za bardzo leżało w gestii króla, wszak uważał to za marnotrawstwo pieniędzy, zwłaszcza gdy te podarki tak naprawdę zbyt wiele nie zmieniają. Trzeba było jednak pokazać twarz i nie umniejszać swojemu rodowi, to byłoby najgorsze.
- Dobrze. Wyłożę na podarki dla odwiedzanych przez Ciebie chorążych, ale sam musisz wymyślić, co im podarujesz. Nie będziesz korzystał z niczyjej pomocy, nauczy Cię to, żeby samemu też się interesować swoimi lennikami. Nie można zawsze polegać na innych! - oznajmił twardo, wszak Tywell znany był ze swojego indywidualizmu, który najpewniej chciał zaszczepić też w swoim potomku. Kolejna kwestia dotyczyła ożenku dziedzica królestwa, tak naprawdę to ta problematyka powinna być już od lat w głowie króla, ale jakoś ostatnio nie przykładał temu większej wagi.
- Nie zastanawiałem się nad tym jeszcze, młody jesteś. Ale jeśli tak szybko chcesz stracić wolność, to jak dobrze pamiętam, to młoda Elyana Reyne nie ma jeszcze męża. Może celuj w tę stronę. - wzruszył ramionami. - Po co zwiększać świtę? Wystarczy, że weźmiesz dwa konie więcej na dodatkowe rzeczy. - powiedział, zagryzając swe słowa winogronem.

Will
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Tommen Lannister Pon Mar 16, 2020 1:02 am

- Dobrze ojcze. – Przytaknął na słowa mężczyzny, ale nie czuł już takiej pewności czy to było dobry pomysł, lecz nie mógł się już z tego wycofać – Zobaczysz ojcze, że dzięki tym podarunkom i wizycie, polepszą się jeszcze bardziej nasze relacje z chorążymi i wzmocnimy nasze więzi. Być może warto pomyśleć o turnieju na całe królestwo i ucztę dla lordów wraz z rodzinną. Do tego moglibyśmy rozdać jedzenie pospólstwu. – Zasugerował, młodzieniec co do dalszych słów króla, zrobił kwaśną minę – Wcale nie chcę tracić wolności, ale myślałem, że już coś jest ustalone. Poza tym od wolności bardziej liczy się przyszłość królestwa i rodu. Reyne, a czy ona nie jest starsza ode mnie o sześć lat ? Może mieć jakiś defekt, jeśli nie znalazła odpowiedniego męża w tym wieku – Nie podobał mu się pomysł związania ze starszą od siebie kobietą – Chociaż jest dziedziczką rodu, dzięki temu zyskalibyśmy mocniejszą pozycję. – Zamyślił się nad całą tą sytuacją, ale po chwili uśmiechnął się i zjadł ostatnie winogrono na tacy – Zrobię tak ja mówisz ojcze. A teraz idę szukać informacji – Nie było już kwestii, które chciał poruszyć z ojcem więc wstał z krzesła i ruszył do drzwi – Widzimy się ojcze na wieczerzy, wtedy mam nadzieje posiadać już informacje na temat lordów. Myślę, że trzy dni wystarczą, by przygotować wszystko do podróży, prezenty oraz informacje o lordach.- Należało teraz poszukać kogoś kto ma wiedzę o lordach, a było ich sporo oprócz matki, byli jeszcze stryjowie, maester, damy dworu i jeszcze kilka osób wszyscy mieli odpowiednią wiedzę. Ojciec powiedział, że nikt ma mu nie  pomagać  w wyborze prezentów, lecz nie o zaciągnięciu informacji  i rady o osobowości lorda i jego preferencjach.
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Liczba postów : 105
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Pon Mar 16, 2020 10:23 am

- Mam taką nadzieję. - odpowiedział z uśmiechem na obietnicę syna. Na wspomnienie turnieju, Tywell się zamyślił. Nie chciał na razie nic podobnego organizować, nie bez żadnego ważnego powodu.
- Na razie nie ma potrzeby. - oznajmił krótko i przeszli do omawiania kolejnej kwestii, tutaj Tommenowi do gustu nie przypadła propozycja młodej lady. Król skrzywił się nieco na bok, w małym niezadowoleniu.
- Sześć lat to nie tak dużo, ciesz się, że nie jesteś kobietą, te można wydać za mężczyzn starszych od nich o całe pokolenia. - wzruszył ramionami, miał już sięgać po ostatnie winogrono, ale ubiegł go syn.
- Defekt czy nie, jest dziedziczką rodu. Twój potomek byłby panował nad Casterly Rock i Castamere. To jest najlepsza opcja, jaka jest. A jeśli nie, wybierzemy Ci córę z sąsiedniego królestwa, sojusze zawsze są w cenie. - oznajmił, wyraźnie kończąc temat. Jeśli Tommen nie chciał już z nim nic omawiać, Tywell sięgnął po leżące z boku dokumenty i powoli zatracał się w ich czytaniu. Był w końcu królem, miał dużo roboty, zwłaszcza gdy nie lubił polegać na innych.

Will
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Tommen Lannister Pią Kwi 10, 2020 2:04 am

Tommen ponownie stanął przed drzwiami, gabinetu ojca. Przez cały dzień spotkał się z całą masą ludzi i poznał ich zdanie na temat zadania, którego się podjął. W czasie spaceru do komnat ojca rozmyślał, nad tym, co ma powiedzieć królowi i jaką drogę wybrać. Pierwsza koncepcja nie mogła się sprawdzić, to, że poznał jakieś gusta, nie definiowało, że na pewno trafi w nie, bo to czy ktoś dużo czytał nie znaczy, że lubi lub że potrzebuje kolejnych ksiąg. Z tego powodu Tommen zaniechał takiego myślenia, te informacje pomogą się zbliżyć i polepszyć relacje, lecz w tym wypadku nie były odpowiednie. Młodzieniec zapukał w drzwi i wszedł ponownie do pokoju, jak znał swego rodzica ten zapewne jeszcze siedzi nad królewskimi sprawami. – Ojcze mam dla ciebie nowiny. Otóż dowiedziałem się o paru lordach poznałem ich gusta i tym podobne, lecz po zastanowieniu jest to nie wartę świeczki, te informacje pomogą mi się do nich zbliżyć oraz polepszyć relacje, lecz nie będą odpowiednim podarkiem pokazującym nasz splendor. Dlatego pomyślałem o naszym Jasnym Ryku, jest to wspaniała broń, którego zazdroszczą nam wszyscy, którzy mają oczy. Toteż zastanawiam się nad sprawieniem naszym lordom równie kunsztownego oręża co prawda nie ze stali valeriańskiej, ale wykonane przez najlepszych kowali na zachodzie. Głowica byłaby stworzona w kształcie ich herbów, rękojeść w ich kolorach herbowych, a na głowni wygrawerowane by było ich zawołanie, chyba że byłoby to zrobione na pochwie. – Spojrzał na ojca i jego reakcje 0]]– Zastanawiam się też nad pochwą czy nie powinna być w naszym szkarłacie, jako znak, że są naszym orężem. O reszcie specyfikacji porozmawiałbym już z mistrzem Derekiem. [/b]– Młodzieniec nie spuszczał wzroku z ojca – Kolejnym moim pomysłem jest stworzenie sygnetów z ich herbami, tu bym zgłosił się do złotnika, który by stworzył odpowiednie wzory, ponieważ każdy byłby inny, choć zarazem taki sam. Co o tym sądzisz ojcze?
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Liczba postów : 105
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Sro Kwi 15, 2020 1:00 am

Gdy Tommen przybył do samotni ojca, ten rzeczywiście zajmował się dokumentami, których po całym dniu pracy już wiele na biurku nie zostało. Wysłuchał on opinii swej latorośli, przez chwilę obruszając się na wspomnienie o sprawieniu swym lordom równie kunsztownego oręża co Jasny Ryk, wkrótce jednak uspokoił się przez dalszy wywód syna.
- Dobra robota. Pamiętaj, zawsze możesz liczyć tylko na siebie, bo kiedyś może zabraknąć tych wszystkich sług, które będą się podlizywać, w zamian za swoje marne umiejętności. - wyłożył, myśląc, że daje swemu dziecku ważną życiową lekcję. - Pomysł z mieczami dobry, ale może zawołanie będzie lepiej wyglądać na samej głowni. Sygnety też mogą się sprawdzić, za każdym razem, gdy na nie spojrzą, przypomną sobie komu przysięgli wierność. - oznajmił, wyglądało na to, że pomysły Tommena zostały zaakceptowane przez jego ojca, teraz wystarczyło tylko je wykonać i sprezentować. Koszt nie powinien być jakiś horrendalnie duży, więc król kazał zlecić wykonanie — tak jak Tommen prosił — najlepszym sztukmistrzom w swoim fachu.

Will
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Tommen Lannister Czw Lip 02, 2020 2:35 am

15/3/10


Ostatnio zmieniony przez Tommen Lannister dnia Czw Sie 13, 2020 2:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Liczba postów : 105
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Czw Lip 23, 2020 7:33 pm



Will
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Tommen Lannister Pią Lip 24, 2020 8:22 pm

Tommen Lannister
Tommen Lannister

Liczba postów : 105
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Pią Lip 31, 2020 3:52 pm



Kowal
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Tommen Lannister Wto Sie 04, 2020 9:22 pm

Tommen Lannister
Tommen Lannister

Liczba postów : 105
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Wto Sie 11, 2020 9:00 pm



Kowal
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Gregor Storm Sob Wrz 12, 2020 12:28 am

09/0 10PZ

Gregor na czele siedemnastu swych braci przemierzał wijące się i ciemne komnaty monstrualnej Skały. Wszyscy mieli połyskujące zbroje, pyszne, tęczowe płaszcze, oraz wielkie miecze zdobione kryształem w kształcie gwiazdy. Gregor starał się skupić na modlitwie, by gadatliwością myśli zagłuszyć głośną pustkę. Starał się ze swoimi braćmi podejść aż pod same drzwi samotni, lecz jeśli do środka wpuścili go tylko jego samego, to i tak wszedł. Przed wejściem zgodził się oddać miecz, jeśli tego wymagali.
Gdy wszedł do środka, oddał pokłon Lannisterowi, lecz już nie taki głęboki jak w sali tronowej.
- Siedmiu błogosławieństw, królu Skały. Chciałeś mnie widzieć. - powiedział uprzejmie, choć na próżno byłoby szukać w tych słowach choć odrobiny ciepła czy serdeczności. Poprawił płaszcz, aby opadał mu równomiernie z obu ramion. Czuł na sobie spojrzenia strażników, jacy tu stali i pilnowali króla, gotowi w każdej chwili go zasiec na śmierć.
Oparł ręce na pasie rycerskim oczekując na słowa Tywella.
Gregor Storm
Gregor Storm

Liczba postów : 47
Data dołączenia : 16/03/2020

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Sob Wrz 12, 2020 10:37 am




Ojciec na Górze
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Gregor Storm Sob Wrz 12, 2020 5:24 pm

Gregor zrobił się blady, gdy usłyszał o co chodzi, przez co jego kobiece, czerwone wargi tworzyły jeszcze wyraźniejszy kontrast z resztą twarzy.
Gregor Storm
Gregor Storm

Liczba postów : 47
Data dołączenia : 16/03/2020

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Pon Wrz 21, 2020 11:31 pm




Ojciec na Górze
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Gregor Storm Pią Wrz 25, 2020 10:09 pm



Ostatnio zmieniony przez Gregor Storm dnia Sob Wrz 26, 2020 3:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Gregor Storm
Gregor Storm

Liczba postów : 47
Data dołączenia : 16/03/2020

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Mistrz Gry Sob Wrz 26, 2020 9:12 am




Ojciec na Górze
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Gregor Storm Sob Wrz 26, 2020 10:02 pm

Gregor Storm
Gregor Storm

Liczba postów : 47
Data dołączenia : 16/03/2020

Powrót do góry Go down

Królewska Samotnia  Empty Re: Królewska Samotnia

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach