Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wieża Dowódcy

Go down

Wieża Dowódcy Empty Wieża Dowódcy

Pisanie  Mistrz Gry Czw Sty 09, 2020 10:48 pm

Służąca za kwaterę dowódcy Długiego Kurhanu wieża jest zdecydowanie skromniejsza niż w innych zamkach. Znajdują się w niej kwatery ważniejszych braci, a także mała zbrojownia oraz magazyn na co cenniejsze zasoby.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9627
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wieża Dowódcy Empty Re: Wieża Dowódcy

Pisanie  Arthur Westford. Sob Sty 11, 2020 12:21 am

Szósty dzień pierwszego księżyca 376 AC

Po przejściu powoli przez dziedziniec Westford wszedł do Wieży.
Podczas przywitania nie powiedział ani słowa. Zdjął jedynie rękawicę i mocno uścisnął dłoń rozmówcy. Val miała sobie spokojnie stać za nim.
-Udaje się do Pentos. - wyjaśnił - Mogę więc spróbować zdobyć rzeczy, których potrzebujecie, o ile dostanę listę. - oznajmił.
Pozwolił dowódcy zająć się listą i stał przez jakiś czas w milczeniu. Po kilku chwilach spytał jednak.
-Macie tutaj może jakiegoś dobrego wojownika? Ostatnio cierpię na brak wyzwań. - poskarżył się.
Arthur Westford.
Arthur Westford.

Liczba postów : 265
Data dołączenia : 06/03/2018

Powrót do góry Go down

Wieża Dowódcy Empty Re: Wieża Dowódcy

Pisanie  Mistrz Gry Sob Sty 11, 2020 10:11 pm

Dowódca Długiego Kurhanu był mężczyzną raczej niższego wzrostu o trochę pulchniejszej budowie. Jego twarz zdobiła siwa, krótko przystrzyżona broda, zaś średniej długości włosy na jego głowie, tej samej barwy, były mocno przerzedzone z plackiem łysiny na samym czubku i znacznymi zakolami. Lico dowódcy zdobił poczciwy, przyjacielski uśmiech.
Można było powiedzieć, że mężczyzna wyglądał trochę żałośnie. Nie przeszkadzało mu to jednak by żwawo powitać Arthura, natomiast mocny, męski uścisk dłoni jakim obdarzył Westforda zdawał się całkowicie odbiegać od jego z pozoru miękkiej powierzchowności.
- Pentos, co? Lord Dowódca wysłał was na zakupy? - zapytał, w końcu nie mieli żadnych informacji o niczym ciekawym co mogło się tam teraz dziać, a Długi Kurhan, bliski portowi Wschodniej Strażnicy, z pewnością byłby lepiej poinformowany niż bardziej odizolowany Icemark. - Hmm... zobaczmy...
Dowódca Długiego Kurhanu wyjął z szuflady biurka plik kartek schowany w skórzanym pokrowcu i zaczął je przeglądać. Arthur mógł zauważyć napisane w bardzo równych, starannych szeregach notatki, niewątpliwie dotyczące stanu zamku.
- A więc tak... - zaczął, maczając pióro w atramencie i zapisując słowa na małym kawałku papieru. - Uzbrojenie dla półtora setki ludzi byłoby mile widziane, a także zapas amunicji, czym więcej tym lepiej, przydałoby się również sto koców, dwa metalowe kotły, pięćdziesiąt siekier,  dwadzieścia koni i oczywiście wszelkie możliwe zapasy żywności lub fundusze na handel z ludźmi lordów na południu.
Ach... Oczywiście musiało paść pytanie o bicie się.
- Nie sądzę żebyśmy mieli kogoś mogącego stanowić wyzwanie, ale możesz pobić się z rekrutami jeśli chcesz. Może to ich czegoś nauczy.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9627
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wieża Dowódcy Empty Re: Wieża Dowódcy

Pisanie  Arthur Westford. Sob Sty 11, 2020 11:34 pm

-Można tak powiedzieć - odparł Arthur - jego listę też mam.
Dowódca zajął się pisaniem i nie zwracał uwagi na Val co ucieszyło Arthura. Nie będzie zbędnych pytań. Dobrze.
-Bardzo rozsądna lista - ocenił - Myślę, że jest szansa na zdobycie wszystkiego czego potrzebujesz.
Rekruci nie stanowili dla Arthura żadnego wyzwania. Pamiętał jednak, że Val nie wierzyła, że ich pokonał. To był jakiś argument za walką... Zobaczenie jej miny.
-Może gdyby wszyscy mnie atakowali miałoby to sens. - powiedział - nie wiem też czy na dziedzińcu znajdą się odważni. Wrócę za kilka tygodni mam nadzieję ze wszystkimi rzeczami z listy. - dodał i ponownie uścisnął dłoń gospodarza. Jeśli ten nie miał nic do dodania to Westford wyszedł.
Arthur Westford.
Arthur Westford.

Liczba postów : 265
Data dołączenia : 06/03/2018

Powrót do góry Go down

Wieża Dowódcy Empty Re: Wieża Dowódcy

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach