Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wielkie Czardrzewo

Go down

Wielkie Czardrzewo Empty Wielkie Czardrzewo

Pisanie  Sauron Zigûr. Czw Paź 24, 2019 9:18 pm

Wyróżniające się swoim wzrostem spośród innych czardrzew, stało się ono miejscem kultu, a raczej gdzie najczęściej klany obierały go jako miejsce spotkań do dyskusji ważnych spraw i nie tylko. W wolnych chwilach jest po prostu częścią Bożego Gaju, gdzie przechodzący ludzie mogą pomodlić się lub porozmawiać w "obecności Bogów". Mieści się trochę dalej od samego Pierścienia. Wokół panują już tylko wrzosowiska i polany.
Sauron Zigûr.
Sauron Zigûr.

Liczba postów : 31
Data dołączenia : 12/10/2019

Powrót do góry Go down

Wielkie Czardrzewo Empty Re: Wielkie Czardrzewo

Pisanie  Sauron Zigûr. Pią Gru 06, 2019 10:33 pm

11/01/376

Stali tam wszyscy z nich. Sauron bacznie ich obserwował, olbrzymy znajdowały się obok niego, kiedy usiadł ponownie na kamieniu przy Czardzewie i krzyknął:
Nie wierzyliście mi, że uda mi się tego dokonać? A jednak. Stoją po naszej stronie olbrzymy, a co się może jeszcze wydarzyć jeśli połączymy wszyscy nasze siły. Dobrze wiecie. Dlatego chcę, abyście wykrzyknęli moje imię i nazwali mnie Królem na Południu. Kiedy to zrobicie, powiem co zrobimy dalej. — Odczekał dłuższą chwilę. Po być może dłuższej pauzie i owacjach lub podziwie albo pomrukiwaniu, Sauron kazał im wszystkich usiąść lub stanąć bliżej. — Teraz... Zaczniemy umacniać tereny wokół Pierścienia, aby nie pozwolić innym na wejście na nasze ziemie. Zrąbiecie pobliskie, większe lasy i zaczniecie budować palisady. Póki co, kiedy nie mamy jeszcze kamienia, będzie to kolejna warstwa obronna przed zajęciem pierścienia. Od tyłu i tak nas broni wzgórze i las, więc możemy zająć się frontem. W tym czasie chcę, aby wszyscy zielonowidzący i zielonoocy zaczęli wraz z rodzinami pomieszkiwać na moim zamku. Kiedy tylko dowiecie się o jakimś śnie, będziecie myśleć nad nim razem co znaczą, abyśmy dostali jak najlepsze rezultaty w analizie. Jeśli któryś z was będzie chciał się dokształcać w medycynie, zapewne maester Edmond wam pomoże. Jeśli to możliwe, niech zwiadowcy znajdą inne, doskonałe miejsce dla Olbrzymów, by były blisko nas. Oczywiście jeśli zechcą. Tymczasem chcę posłuchać z czym wy macie problem.


Ostatnio zmieniony przez Sauron Zigûr. dnia Pon Sie 02, 2021 1:44 pm, w całości zmieniany 1 raz
Sauron Zigûr.
Sauron Zigûr.

Liczba postów : 31
Data dołączenia : 12/10/2019

Powrót do góry Go down

Wielkie Czardrzewo Empty Re: Wielkie Czardrzewo

Pisanie  Mistrz Gry Sob Gru 07, 2019 11:57 pm



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9615
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wielkie Czardrzewo Empty Re: Wielkie Czardrzewo

Pisanie  Sauron Zigûr. Nie Gru 15, 2019 12:40 am

Sauron puścił mimo uszu śmiechy wodzów. Miał to gdzieś, prawdopodobnie tylko dlatego, że nikt nie szanował go jeszcze. Ale w pewnym momencie to się stanie. Za to warknął tylko na nich, zanim nie znalazł jakiegoś leżącego patyka od innego z drzew. Narysował na ziemi położenie jego zamku, a zaraz zaczął rysować linie, które miały symbolizować drewniane mury. Rysował tak, aby każdy z nich mógł zauważyć delikatny zarys, przy okazji jego maester spisywał to na papier, aby później mógł rozpisać je dalej na mapie. Powoli zaczynał kończyć rysunek i rzekł do nich.
—  Tak ma wyglądać palisada. Ma sięgać wysokości równej najwyższemu obecnie tutaj olbrzymowi ze strażnicami na każdym z kątów i skrzyżowań. Podwojona palisada ma się znaleźć w słabszych punktach, czyli przy rozwidleniach przy zamku. Kiedy już to zrobimy, każdy z was dostanie miejsce dla swojego klanu, póki co pięć z klanów. Niestety, ale najmniejszy klan musi dostać póki co najmniejszy z terenów. Ale za to dostaną więcej procentów ze zdobyczy od łupów. Delikatnie większy. Jakieś 5 lub 10 procent. W tym czasie spróbuję skomunikować się z klękaczami Dorzecza, którzy nas o dziwo jeszcze lubią, aby być może przysłali nam więcej mieczy i być może koni z ich terenów. Dużo naszych stacjonuje na ich terenach, więc może i ich skusimy. Póki co... Zajmijcie się palisadą.


Ostatnio zmieniony przez Sauron Zigûr. dnia Pon Sie 02, 2021 1:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
Sauron Zigûr.
Sauron Zigûr.

Liczba postów : 31
Data dołączenia : 12/10/2019

Powrót do góry Go down

Wielkie Czardrzewo Empty Re: Wielkie Czardrzewo

Pisanie  Mistrz Gry Nie Gru 15, 2019 7:35 pm



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9615
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wielkie Czardrzewo Empty Re: Wielkie Czardrzewo

Pisanie  Sauron Zigûr. Czw Gru 26, 2019 8:14 pm

To inaczej podział zysku. Powiedzmy, że na jednym obszarze będzie dwanaście koni. Klanów było sześć, więc oczywiste jest, że każdy dostanie po dwa konie. Z tym, że jeden z tych klanów ma najmniejszy teren, więc mniej może sobie radzić w wyniku ataku. Dlatego dostanie dla siebie trochę więcej z zysków, aby wyrównać braki z powodu terenu. Tym samym wódz, czyli ja, zabieram od siebie jednego z dwóch koni, które dostałem z łupów, aby ci najmniejsi dostali wyrównanie. Tym samym ja jestem trochę bardziej stratny, za to wódz owego klanu nie musi czuć się pokrzywdzony z powodu dostania mniejszego przydziału terenu dla siebie i ludzi. Jakieś jeszcze pytania z tym związane? — Sauron poczekał chwilę i przeszedł dalej. — Chodzi o jedność. Silne skupisko klanowe to także silna pięść mogąca dowalić wrogom. - I przeszli do momentu z kawałkiem ziemi po środku. — To Tarkudzie, jest ziemia, którą włada mój klan. To tutaj będziemy bratać się, tutaj będziemy decydować o losach naszego obecnie już bardziej mocnego systemu klanowego niż klanów i tutaj będziemy zarazem ćwiczyć i rozbudowywać naszą społeczność. Zrobimy tutaj podwaliny naszej cywilizacji, budowanej na jedności. Koniec z rozgałęzieniem wokół wielkich obszarów. Zaczniemy pracować jako jedno ciało. Zostawiamy to co się działo na Północy, teraz pracujemy na nowej czystej karcie. Ku czci bogom i naszej waleczności. I dobrej strukturze zarządzania. — Naczelny wódz poczekał na wszystkich aż pobąkują i przetrawią wszystkie informacje i zaraz znowu mówił, uprzednio spijając miód z bukłaka. — Przejścia w palisadzie zrobimy w każdej północnej i zachodniej części, aby wszystkie prowadziły do tego kawałka ziemi na środku. Innym rozwiązaniem, które także będzie zrobione to główne wyjście w granicach ostatniego, najmniejszego klanu, którzy będą naszymi zwiadowcami i strażnikami bramy. Dlatego też tym samym zachęcam wodza owego klanu, aby wyszedł na przeciw i przyrzekł przed nami i bogami, że dopełni swojej przysięgi i będzie służył bogom, nam i przede wszystkim sobie w tej ważnej funkcji. Zaraz po tym zacznę tworzyć radę plemienną. Będziecie robić głosowanie kto z każdego klanu nadaje się najlepiej na daną funkcję. Tym samym zaczniemy powoli ucztę. — Dając im ponownie czas do przetrawienie, Sauron powiedział im po paru minutach o funkcjach, które zamierza powołać.

Skończyło się na tym, że ponownie do późnego wieczora spędzili czas przy napitku i jedzeniu, a wodzowie wraz z jego ludźmi mieli decydować nad tym kogo wybiorą do powierzanych funkcji. Potrzebował w swojej radzie kogoś zwanego Radmistrza, kto będzie konsultował we wspólnym zgromadzeniu sytuacje związane z wojskiem i jego stanem. Radmistrza Majątku, który doradzałby jak najlepiej potrafi na co najlepiej wydać fundusze dla dobra klanów. Radmistrza Prawa, z naciskiem na najbardziej uczciwego i prawego wojownika, który oprócz walki potrafi też myśleć nad szczególną równowagą i dobrem innych przy doradzaniu. Radmistrz Zwiadowczy, czyli najlepszy zbieracz informacji i przywódca komórek zwiadowczych Wolnych Ludzi. Ostatecznie Radmistrz Wiedzy, który miał za zadanie być douczany do zawodu przez maestera Saurona, a służyć miał wraz z nim w tej samej funkcji dopóki ten pierwszy nie odejdzie. Będzie piśmienny i umiał czytać, aby spisywać dzieje jego ludu.

Od tego momentu powołana zostanie Stara Rada, a na jej czele stoją powołani ludzie oraz Sauron jako ich przywódca. Kiedy skończą, nastąpi nakreślenie planów co do murów i pierwsze zgromadzenie rady. Będą mieli co do czynienia.

(Jakby co to odpisz jeszcze tutaj w tym temacie Smile )


Ostatnio zmieniony przez Sauron Zigûr. dnia Pon Sie 02, 2021 1:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
Sauron Zigûr.
Sauron Zigûr.

Liczba postów : 31
Data dołączenia : 12/10/2019

Powrót do góry Go down

Wielkie Czardrzewo Empty Re: Wielkie Czardrzewo

Pisanie  Mistrz Gry Czw Gru 26, 2019 9:15 pm



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9615
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wielkie Czardrzewo Empty Re: Wielkie Czardrzewo

Pisanie  Sauron Zigûr. Czw Gru 26, 2019 9:36 pm

Chyba nie sądziliście, że nie myślę o innych wodzach. Ale biorąc pod uwagę wasze reakcje - to jednak o tym myśleliście. Wy nie zostajecie pominięci. Najpierw dałem ofertę dla najbardziej zdecydowanej grupy, którzy zamierzają przystać na to co palisada ma zamiar wykonywać. A ma to być cel obronny. Jeśli faktycznie chcecie się z nami bratać i być w wspólnocie, palisada nadal może zostać przerodzona w miejsce także dla was. Dlaczego ten środkowy obszar jest przeznaczony dla mojego klanu? Tego nie powiedziałem. Powiedziałem, że jest terytorium wspólnym, gdzie każdy z klanów ma prawo głosu i prawo goszczenia, ale ogólny porządek sprawuje mój klan. Każdy z was ma jakieś w sobie ziarno niepewności i to terytorium ma być dla was miejscem, gdzie upewnicie się, że faktycznie chcecie jakieś terytorium. Wtedy? W porządku, wymyślę sposób rozbudowy z radą, aby zdobyć jak największe, strategiczne możliwości wykorzystania każdego z naszych klanów do odpowiedniego celu. Nie wezmę do rady każdego z wodzów klanu, bo każdy z was prędzej czy później będzie chciał jak najwięcej zyskać dla swojego klanu, być może będzie tak w przypadku nawet i mnie. Nikt z nas nie wie kogo opęta chęć władzy. Kiedy utrzymamy to w ryzach mnie i osób, którym to WY wszyscy ufacie, będziemy zgodni do tego, że każdy żyje na równi. W końcu wtedy patrzycie już nie tylko na moje ręce, ale i na ich. Zmniejszając waszą liczbę w radzie nie umniejszam waszym wpływom jako wodzom. Nadal macie wewnętrzną kontrolę nad swoimi ludźmi, ja jestem tym bardziej odpowiedzialnym za was wszystkich, gdy sprawy się spierdolą i ktoś będzie musiał osiągnąć zgodę i wziąć porażki na swój kark. Ludzie zasiadający w radzie odpowiadają wraz ze mną za wasz los, dlatego Radmistrz Prawa musi być najrozsądniejszy i najsprawiedliwszy wśród nas, bo wtedy osiągniemy prawa nie związujące naszych rąk, a pozwolą nam przetrwać w tych czasach. Tak samo Radmistrz Majątku pomoże mi i wam rozstrzygnąć spory nad tym na czym trzeba się skupić teraz, aby w przyszłości uniknąć innych problemów. Nie róbmy sobie więcej problemów, dzielmy się nimi, aby jak najszybciej je rozstrzygnąć. Dlatego powstaje rada i dlatego zasiądą w nich ludzie, którym wszyscy, nawet wodzowie, najlepiej ufają. Wtedy wy macie czas zajmować się swoimi ludźmi, i ja mam czas jak rozwiązywać nasze obecne problemy i te w przyszłości. — Sauron mówił o tym nad wyraz spokojnie, a co jakiś czas wypijał dodatkowe porcje miodu. W końcu na równych nogach obserwował ich znowu.


Ostatnio zmieniony przez Sauron Zigûr. dnia Pon Sie 02, 2021 1:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
Sauron Zigûr.
Sauron Zigûr.

Liczba postów : 31
Data dołączenia : 12/10/2019

Powrót do góry Go down

Wielkie Czardrzewo Empty Re: Wielkie Czardrzewo

Pisanie  Mistrz Gry Czw Sty 16, 2020 3:23 pm



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9615
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wielkie Czardrzewo Empty Re: Wielkie Czardrzewo

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach