Czardrzewo parę mil od Muru

Go down

Czardrzewo parę mil od Muru

Pisanie  Mistrz Gry on Sob Mar 03, 2018 11:24 pm

Mistrz Gry

Liczba postów : 1563
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Czardrzewo parę mil od Muru

Pisanie  Guillaume on Sob Mar 03, 2018 11:54 pm

18 lutego 336AC

Po wygłoszeniu pieśni zgłosiło się tylko dwóch chłystków do przysięgi pod czardrzewem. I bardzo kurwa dobrze. Im mniej świadków przysięgi Guillaume'a tym lepiej. Zapakowali się na konie i w jakąś godzinę dojechali na miejsce. Przez cały czas Guillaume podśpiewywał pod nosem tę samą pieśń, którą zaśpiewał na dziedzińcu, oraz mamrotał na tyle głośno, by pozostali słyszeli pewne urywki. Będąc na miejscu zsiadł z konia i ukląkł przed jednym z wielu czardrzew w kręgu i zaczekał aż pozostali dwaj zrobią to samo, bo składać przysięgę razem jest zajebiściej. Następnie ze zwyczajowym obłędem spojrzał każdemu w oczy i przeszli do treści samej przysięgi.
- Nadchodzi noc i zaczyna się moja warta. Zakończy ją tylko śmierć. Nie wezmę sobie żony, nie będę miał ziemi, ojca ani dzieci. Nie założę korony i zapomnę o zaszczytach. Będę żył i umrę na posterunku. Jestem mieczem w ciemności. Jestem strażnikiem na murach. Jestem ogniem, który odpędza zimno, światłem, które przynosi świt, rogiem, który budzi śpiących, tarczą, która osłania krainę człowieka. Moje życie i mój honor należą teraz do Nocnej Straży na tę noc i na wszystkie pozostałe.
Cały ucieszony obejrzał się po twarzach zwiadowców, którzy ich tutaj eskortowali. Podniósł się na nogi otrzepując kolana ze śniegu i od razu podskoczył podekscytowany.
- Ahahahaha! Tak, jestem już bratem z Nocnej Straży! Drżyjcie dzicy! Zewrzyjcie poślady! Uderzcie w bębny! Zadmijcie w rogi! Oto Guillaume nadchodzi w blasku pożogi!
Guillaume
Stara Niania + Plama + Kuglarz (Guillaume)

Stara Niania + Plama + Kuglarz (Guillaume)

Liczba postów : 89
Data dołączenia : 05/01/2018

Powrót do góry Go down

Powrót do góry