Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Główna sala

Go down

Główna sala Empty Główna sala

Pisanie  Adelaide Waynwood. Czw Maj 02, 2019 3:54 pm

***
Adelaide Waynwood.
Adelaide Waynwood.

Liczba postów : 78
Data dołączenia : 26/07/2018

Powrót do góry Go down

Główna sala Empty Re: Główna sala

Pisanie  Adelaide Waynwood. Czw Maj 02, 2019 3:55 pm

25 lipca 336 roku
Przygotowanie podróży nie należało do najłatwiejszych zadań. Nigdy takich spraw nie załatwiała i właściwie to nie miała zielonego pojęcia, jakie wydawać rozkazy, do jakich ludzi się zwracać... na szczęście miała przy sobie Elessala, który wszystko jej mniej więcej wyjaśnił.
Niemniej, na spotkanie ze swoimi ludźmi wybrała się w samotności. Wiedziała, że przebudowa zamku miała kosztować mnóstwo pieniędzy i chyba powinna trochę przystopować, żeby przypadkiem nie wydać zbyt dużo pieniędzy, żeby starczyło im na samą podroż.
- Niedługo opuszczam Iron Oaks - poinformowała na samym początku. - Tylko na jakiś czas. Chciałabym coś zwiedzić i odpocząć od męczących obowiązków związanych z wojną - zachichotała głupiutko, bo tak naprawdę nie robiła nic związanego z wojaczką. Cóż... Westchnęła i wróciła do wydawania poleceń kasztelanowi. - Ty przejmiesz wszystkie moje obowiązki i przygotujesz mi odpowiednią ilość funduszy, które przydadzą się do przygotowania podróży. Muszę mieć także coś na własne wydatki, więc proszę cię o zadbanie także o tę kwestię. Poza tym w Gulltown prawdopodobnie przebywa obecnie mój przyjaciel, Alfrid... Jest naprawdę bogatym kupcem i możliwe, że z jego pomocą udałoby ci się nająć dromon, ewentualnie galerę w korzystnej cenie? Nie wiem, zostawiam to w twoich rękach - stwierdziła. Następnie zwróciła się do dowódcy zbrojnych, dla którego również posiadała jakieś zadania. - Ty zaś przygotuj oddział. Och, trzeba jeszcze przygotować zapasy i moje najlepsze suknie... to za dużo na moją głowę. Najlepsze sukienki wybiorą moje dwórki. Chciałabym je zabrać ze sobą - poinformowała. Pewnie jeszcze o czymś zapomniała, ale miała nadzieję, że jej doradcy się tym zajmą.
Adelaide Waynwood.
Adelaide Waynwood.

Liczba postów : 78
Data dołączenia : 26/07/2018

Powrót do góry Go down

Główna sala Empty Re: Główna sala

Pisanie  Mistrz Gry Pon Maj 13, 2019 11:46 pm

- Oczywiście, pani - powiedział kasztelan, który próbował sprawiać wrażenie zmartwionego stanem w jakim miał się niedługo znaleźć. - Niezwłocznie poślemy ludzi do Gulltown by znaleźli dobry statek, kiedy przybędziesz do portu, pani, okręt powinien czekać. Pomoc twego przyjaciela z pewnością okaże się cenna.
Pozostawała jeszcze kwestia przygotowania odpowiednich funduszy dla lady Waynwood na jej wycieczkę, ale znając dziewczynę kasztelan spodziewał się, że nie mogło tu być mowy o skromności. Nie chcieli w końcu by lady zabrakło złota na nowe zabawki podczas wyjazdu. Dowódca straży skinął głową, jeżeli Adelaida chciała odpowiedni oddział mógł być gotowy nawet następnego dnia. Przygotowując wszystko jednak spokojnie, lady Waynwood mogłaby wyruszyć już za dwa dni w drogę do Gulltown i dalej.
Na proponowaną lady eskortę składać się miało dziesięciu rycerzy i trzydziestu zbrojnych. Do tego oczywiście ruszyłyby z nią do towarzystwa zapewne dwórki oraz kilku osobistych służących, o ile oczywiście chciała. Ponadto trzeba było zabrać bagaże, zapasy i złoto. Należało więc wyszykować przynajmniej powóz dla lady oraz jeden wóz do transportu wszystkich rzeczy. Jeśli chodzi o fundusze, to kasztelan chciał przygotować dla swojej pani dwa i pół tysiąca złotych smoków w mocnych kufrach.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9627
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Główna sala Empty Re: Główna sala

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach