Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Komnata Maestra

Go down

Komnata Maestra Empty Komnata Maestra

Pisanie  Erlin Martell. Czw Mar 28, 2019 11:40 pm

***
Erlin Martell.
Erlin Martell.

Liczba postów : 16
Data dołączenia : 21/03/2019

Powrót do góry Go down

Komnata Maestra Empty Re: Komnata Maestra

Pisanie  Erlin Martell. Czw Mar 28, 2019 11:40 pm

24 lipca 336, popołudnie

Kroki medyka odbijały się echem po zamkowych korytarzach. Jeden zakręt, schody, następne przejście. Ścieżka którą już dawno nie szedł.
- Nie znoszę ich, oświeceni od siedmiu boleści. Niby tacy wyedukowani, a w sumie cała ta Cytadela to anachroniczne siedlisko uprzedzeń. No, ale biblioteki to mają, że ach -
Odgłos butów ucichł, bo i skończyła się podróż. Przed chłopakiem ciemniały okute metalem, drewniane drzwi do komnat uczonego.
- Meastrze tu Erlin Matell, przychodzę z małą sprawą – zaczął pukając do drzwi – Jesteś? -



Erlin Martell.
Erlin Martell.

Liczba postów : 16
Data dołączenia : 21/03/2019

Powrót do góry Go down

Komnata Maestra Empty Re: Komnata Maestra

Pisanie  Mistrz Gry Nie Mar 31, 2019 10:13 pm

Erlin wybrał odpowiednią porę, by zastać maestera w swej komnacie. Po przekroczeniu progu, wzrok mężczyzny sięgnął wielu mebli, w tym starych regałów, na których plasowały się najróżniejsze specyfiki, księgi i narzędzia. Cóż, wystrój spełniał wymagania, jakie narzuca wyobraźnia o pokoju uczonego. Stojący przy drewnianym stoliku, umiejscowionym przy oknie, starzec, spojrzał na Martella i skinął głową z zaproszeniem. Zasiadł następnie na wolnym krześle, dłonią wskazując drugie, wolne siedzisko. Poprawił jednocześnie uciążliwy, wcale nie lekki łańcuch na szyi, składający się z wielu oczek symbolizujących najróżniejsze dziedziny nauki.
Szept.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9627
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Komnata Maestra Empty Re: Komnata Maestra

Pisanie  Erlin Martell. Pon Kwi 01, 2019 8:53 pm

24 lipca 336, popołudnie

Najwyraźniej zastał go w swoim pokoju bo ciężkie drzwi skrzypnę i z wolna ukazały wnętrze pomieszczenia. Wewnątrz roiło się od regałów zasypanych ciężkimi tomiszczami, precyzyjnym sprzętem alchemicznym oraz najzwyklejszymi w świecie czaszkami i słojami z marynowanymi wężami. Uczony stał przy oknie i gestem zaprosił do małego stolika obok. Obaj zasiedli, a starzec patrzył wyczekująco.
- Miło znów Cię zobaczyć Maestrze – zaczął Martell przyglądając się łańcuchowi na szyi rozmówcy – chciałem zaczerpnąć nieco wiedzy z twego źródła. Czy masz jakieś rozprawy alchemiczne na temat szeroko pojętej piromancji? Wszystko od wyroby świec i szkła, przez sposoby rozpalenia mokrego drewna aż po substancje piorunujące będzie mile widziane. Poszukuję również skryptów na temat wykorzystania substancji odurzających w leczeniu obłędu. Znajdzie się coś z tego? - zakończył szerokim uśmiechem.
Erlin Martell.
Erlin Martell.

Liczba postów : 16
Data dołączenia : 21/03/2019

Powrót do góry Go down

Komnata Maestra Empty Re: Komnata Maestra

Pisanie  Mistrz Gry Sro Kwi 03, 2019 11:12 pm

Mam. Oczywiście. To także mogę znaleźć. – Podsumował wypowiedź Erlina dość skromnie. Następnie poderwał się z drewnianego siedziska, by wolnym krokiem ruszyć w stronę regałów. Stamtąd pościągał kilka tomiszczów, niekoniecznie zniszczonych, przekładając je kolejno przed oblicze Martella. Oczywiście, gdy ten chciał, mógł mu o tym odpowiedzieć. Nie miał oporów w dzieleniu się wiedzą. Wszak pełnił na zamku rolę uczonego.
Z ciekawości... piromancja, wyroby świec i szkła, a także substancje odurzające. Można zapytać na co? – Odrzekł, siadając z powrotem naprzeciw rozmówcy. Nie pytał z chamstwa, czy próby inwigilacji, raczej z najzwyklejszego zainteresowania. Co raz poprawiał również opijający, nieprzyjemny i do tego zimny łańcuch składający się z dziewiętnastu ogniw. Zatem posiadał nad wyraz duży zasób oczytania i umiejętności.


Szept.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9627
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Komnata Maestra Empty Re: Komnata Maestra

Pisanie  Erlin Martell. Czw Kwi 04, 2019 9:37 pm


Uczony pchany swoim powołaniem, niczym dumny ojciec, zaczął przechadzać się wzdłuż regałów ściągając z nich co rusz jakiś tom. Oprawione w skórę ciężkie księgi już z daleka startujące na pozycję totalnej cegły i kilka mniejszych, prawdopodobnie rozpraw na jeden, wąski temat.
- A wiesz mistrzu jak to bywa w życiu, dziś winnica jutro może wytop stali? Kto wie. Wszystko by wzbogacić kasę rodu, a tym samym wzmocnić panowanie ciotki – odpowiedział z uśmiechem na zadanie pytanie – A co do środków odurzających. Pomyślałem, że skoro mogą pomagać uspokajać chorych psychicznie, może któreś z nich nadają się do uśmierzenia bólu fizycznego. Wiesz coś może na ten temat?
Spojrzał po grzbietach tworzących coraz wyższą wieżę na stoliku między nimi.
- I... mam jeszcze jedno, hmm... pytanie. Chyba będziesz lepszym źródłem niż to, co mogę wyczytać. Co wiesz, na temat tak zwanych Alchemików? Istnieją jeszcze? Może wiesz coś na temat ich osławionych badań? Wiem, że Cytadela nie była im zbytnio przychylna, w końcu to pewna konkurencja, ale… - czekał z nadzieją w głosie przyglądając się licznym oczkom łańcucha.
Erlin Martell.
Erlin Martell.

Liczba postów : 16
Data dołączenia : 21/03/2019

Powrót do góry Go down

Komnata Maestra Empty Re: Komnata Maestra

Pisanie  Mistrz Gry Pią Kwi 05, 2019 11:23 am

Rozumiem. – Odrzekł maester z uśmiechem. Widocznie uradowała go wieść, iż jeden z Martellów wykazuje dużą chęć nabywania wiedzy z różnych dziedzin.
Jedną z bardziej popularnych cieczy jest mleko makowe. Naprawdę potężna substancja, zarówno przeciwbólowa, jak i znieczulająca. W dużych dawkach może doprowadzić do utraty przytomności. Wytwarzamy ją z rozkruszonych kwiatów maku. – Odniósł się do pytania o środki odurzające.
Niezrzeszonych alchemików z gildii można spotkać w każdym większym mieście. Jeśli zaś chodzi Ci, rozumiejąc wcześniejsze pytanie, o piromanię, to jedynie Ci z Królewskiej Przystani znają recepturę wytwarzania dzikiego ognia. Niestety te miasto ostatnio wiele przeszło przez wojnę na Ziemiach Burzy. Nie mam pojęcia, czy alchemicy nadal tam są. – Dodał nieco zamyślony.
Szept.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9627
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Komnata Maestra Empty Re: Komnata Maestra

Pisanie  Erlin Martell. Pią Kwi 05, 2019 8:02 pm

- Tak mistrzu mleko makowe jest zaprawdę potężne, niestety uzależnia też przy dłuższym stosowaniu, dlatego szukam zamiennika, ehhh… - westchnął patrząc na rosnący stos ksiąg – a skoro już jestem, to może znajdzie się coś o alchemii w wojskowości? Nie ukrywam, że w najbliższym czasie może się to okazać bardzo pomocne… -
Chłopak rozejrzał się jeszcze raz po pomieszczeniu. Praktycznie nic się nie zmieniło od kiedy bywał tu jako dzieciak. Jedyne elementy, które wydawały się nowe to precyzyjne instrumenty badawcze i nowe zmarszczki na twarzy maestra.
- A z ciekawości jak zdrowie? Dzieje się coś ciekawego na zamku? Zdecydowanie za rzadko tu bywam winnica i lecznica pochłaniają cały mój czas, niestety – mimo smutnego tonu głosu, słychać było również nutę dumy. Najwyraźniej młody medyk czuł potrzebę uznania ze strony niegdysiejszego nauczyciela.
Erlin Martell.
Erlin Martell.

Liczba postów : 16
Data dołączenia : 21/03/2019

Powrót do góry Go down

Komnata Maestra Empty Re: Komnata Maestra

Pisanie  Mistrz Gry Wto Kwi 09, 2019 8:50 pm

Alchemia w wojskowości? – Measter zmrużył brwi jakby zdziwiony.
Lordowie często zabierają swoich maesterów, by Ci leczyli rannych. Jakkolwiek nikt nie bierze zaopatrzenia medycznego, by leczono powołanych pod broń chłopów. Najczęściej stosowane jest grzane wino do odkażenia ran, bandaże i nici na złamania i cięcia, a w ewentualności... narzędzia do amputacji. – Odpowiedział.
Chętnie podaruję Ci księgę o medycynie. Mam nadzieję, że znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania. – Sięgnął po jeszcze jeden tom leżący nieopodal. Uczony dawno nabył wiedzę z tejże dziedziny, więc na najbliższy czas zapiski nie były mu potrzebne.
Moje zdrowie... nigdy nie było lepsze. Od niedawna przestały boleć mnie kości, a i intensywny ból głowy minął. A na zamku raczej nic wartego uwagi. Koronę sprzedano, księżna dobiła dobrego targu. – Dodał ucieszony. W skali od jednego do dziesięciu swe zdrowie oceniał na dziesięć. Doprawdy, jak za młodu.
Szept.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9627
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Komnata Maestra Empty Re: Komnata Maestra

Pisanie  Erlin Martell. Wto Kwi 16, 2019 8:33 pm

24 lipca 336, popołudnie

Erl podziękował skinieniem głowy sięgając po ostatnią z książek. Obrócił ją w dłoniach z pewnym namaszczeniem przyglądając się wyświechtanej już okładce.
- Dziękuję Maestrze, na pewno znajdę w niej coś pomocnego – mówiąc to podszedł do stosu tomów czytając tytuły. Wyciągnął dwie wyglądające obiecująco i chwycił je pod pachę.
- Sam wezmę te trzy, po pozostałe przyślę kogoś z winnicy. Zadbam by nie przeszkadzali Ci w pracy. Jeszcze raz dziękuję. Muszę ruszać nim zastanie mnie noc. Do zobaczenia, zapewne niebawem.
Kłaniając się uczonemu ruszył w kierunku drzwi. Na korytarzu czekał jego Tarcza jak zwykle nie przeszkadzając w uczonych sprawach.
- O jesteś, wspaniale. Przyślij proszę, któregoś z naszych po zamówione księgi, dobrze? Dodatkowo w podzięce dla mistrza dostarczcie kilka butelek wina i kosz cytrusów. Trzeba chronić go chronić od szkorbutu w końcu jest jeszcze najbardziej kompetentnym medykiem w okolicy – dodał z szerokim uśmiechem.

z/t
Erlin Martell.
Erlin Martell.

Liczba postów : 16
Data dołączenia : 21/03/2019

Powrót do góry Go down

Komnata Maestra Empty Re: Komnata Maestra

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach