Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Komnaty Gartha

Go down

Komnaty Gartha Empty Komnaty Gartha

Pisanie  Garth Tarly. Czw Mar 07, 2019 7:37 pm

***
Garth Tarly.
Garth Tarly.

Liczba postów : 108
Data dołączenia : 08/02/2018

Powrót do góry Go down

Komnaty Gartha Empty Re: Komnaty Gartha

Pisanie  Garth Tarly. Czw Mar 07, 2019 7:55 pm

23 lipca 336

-Pomóż mi to ściągnąć -
powiedział i zaczął zdejmować zbroje, nie trzymał jej w żadnej zbrojowni, ale w swojej komnacie na specjalnym stojaku. Chciał codziennie rano wstawać i patrzeć na nią, żeby pamiętać. Pamiętać kim jest i co ma robić. Nie miał być despotą, który przesuwa ludzi jak figurki na szachownicy, ale ich obrońcą. Miał ich chronić, nie posyłać na śmierć. Miał pomagać, a nie wykorzystywać. Tylko jak to zrobić?
Po wykaraskaniu się ze zbroi ułożył ja powoli na stojaku. Usiadł i zaczął się w nią wpatrywać. Po chwili zwrócił się do służki.
-Przynieś jakieś wino. Dobre, ale słabe. Muszę wymyślić jak odzyskać ojca i złoto, które nam ukradli. Bo po złamaniu przez nich pokoju to nic innego jak kradzież. - zgrzytnął zębami - A przy tym wszystkim nie mogę się podetrzeć moim honorem tak jak oni i nie chce tracić ludzi. To chyba jest niewykonalne... - westchnął. Dlatego właśnie nie chciał być Lordem. Lord musi podejmować decyzje nawet gdy dobrej podjąć się nie da, a za błąd nie płaci tylko on, ale ludzi. Tysiące ludzi gdy jest się tak potężnym lordem jak Tarly.
Gdy ruszyła by wyjść chwycił ją delikatnie za dłoń, ale po chwili puścił i dał znak by wyszła.
Pozostało czekać na kasztelana i jego raport, a potem, spróbować dokonać niemożliwego...
Garth Tarly.
Garth Tarly.

Liczba postów : 108
Data dołączenia : 08/02/2018

Powrót do góry Go down

Komnaty Gartha Empty Re: Komnaty Gartha

Pisanie  Mistrz Gry Czw Mar 07, 2019 10:33 pm

Wkrótce w komnacie Gartha pojawił się kasztelan zamku, a wraz z nim przybyli młody zarządca - syn poprzedniego, który przed miesiącem zmarł na suchoty - oraz dość maester. Raport rozpoczął pierwszy z wezwanych zdając relację z garnizonu Horn Hill, który stanowiła jego standardowa załoga trzech setek lordowskich zbrojnych, a poza nimi dwudziestu rycerzy domowych, dziewięć setek pieszych oraz pięć setek strzelców. Uzbrojenia w zbrojowniach zostało jeszcze dla siedmiuset piechurów, ale nie było już kogo ściągać pod broń poza starcami oraz zielonymi chłopaczkami, którym jeszcze wąs nie rósł. Zarządca poinformował, że zapasów w zamku jest na sześć i pół miesiąca dla załogi tysiąca ludzi, więc ich obecnej powinno starczyć na prawie cztery miesiące. Magazyny oraz spichlerze są pełne, a zapasami wypełniono jeszcze kilka nieużywanych komnat. Poza tym zamkowe zapasy smoły, oleju oraz amunicji również zostały uzupełnione, zaś na murach ustawiono dziesięć skorpionów. Jeśli Garth chciał wiedzieć, to zameldowano mu, że w skarbcu mają niecałe piętnaście tysięcy złotych smoków. Mury były w dobrym stanie, nastroje również. Żywność zebrano już dawno, a przez niespokojny, acz niezakłócony obecnością wrogich armii czas prostaczkowie ogołocili resztę pól i ukryli również własne zapasy. Wszystko inne co mogłoby się zaś Hightowerom przydać w jakikolwiek sposób - spalono przed ich marszem. Kowali mieli trzech, każdy miał dwóch czeladników. Jeżeli chodzi o medyków, to zamek miał maestera. Potwierdzał on jednak, że dwie starsze służące znają się dobrze na ziołach i są w stanie pomóc co nieco.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9618
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Komnaty Gartha Empty Re: Komnaty Gartha

Pisanie  Garth Tarly. Pią Mar 08, 2019 12:41 am

-Nieco ponad trzy tysiące ludzie i to łącznie z tą jazdą, której pewien nie jestem, byłoby prawie cztery tysiące gdybym ściągnął starców - myślał Garth kręcąc głową - a ile może mieć wróg? 10 tysięcy? Więcej? Pewnie więcej skoro ojciec przegrał... Jak mam niby to wygrać? Co prawda są jeszcze siły w Wysogrodzie, ale...
-Skoro mamy uzbrojenie to żal go marnować. Sprowadź tutaj ludzi, ale starców, a nie dzieciaki. Nie rzucę w bój naszej przyszłości... - powiedział ze złością i smutkiem.
Sytuacja była beznadziejna. Najchętniej rzuciłby się tym co ma na wrogów, ale... Wytracenie ludzi i głupia śmierć to nie było to co powinien robić Lord...
-Niech ludzie przygotują wokół Horn Hill pasy ukrytych pułapek. Takich rowów w stylu Horn Hill, czyli najeżone ciosanymi palami i głębokie jak skurwysyn. Niech też ludzie zbierają głazy, takie żeby można było nimi roztrzaskiwać drabiny, które wróg postawi pod mury. Mniejsze też się przydadzą, ale najważniejsze są duże. Jak strzaskamy drabinę, to nie wlezą. Najsłabszym elementem twierdzy zawsze też jest brama, niech kowal pomyśli jak ją wzmocnić. Jeśli nic dobrego nie wymyśli to sam coś przygotuje. Maester niech przygotuje kruki. Dużo kruków. Muszę mieć pewność, że dotrą, a kto wie, może wróg już oblega Wysogród. Pora napisać kilka listów... Zapasy jakie mamy mają być cały czas na bieżąco uzupełniane. Niech ludzie zaczną też kopać piwnice. Będziemy tam składować dodatkową żywność. Oczywiście taką, która nadaje się do takiego składowania. Powiększajcie te co mamy, kopcie nowe. Możecie nawet rozkopać pół dziedzińca, jeśli trzeba...
-Przygotuje swój dom na takie oblężenie, że będą musieli rok stać pod murami - pomyślał.
-Róbcie co kazałem, ja się zajmę pisaniem listów. Przyprowadźcie mi też trzech zaufanych domowych rycerzy. Będę miał dla nich zadanie.
-Przygotowanie do walki to jedno, ale jeśli można jej uniknąć to lepiej to zrobić. -
stwierdził.

pułapki :
Garth Tarly.
Garth Tarly.

Liczba postów : 108
Data dołączenia : 08/02/2018

Powrót do góry Go down

Komnaty Gartha Empty Re: Komnaty Gartha

Pisanie  Garth Tarly. Pon Wrz 30, 2019 6:10 pm

2 września 336

Garth Tarly.
Garth Tarly.

Liczba postów : 108
Data dołączenia : 08/02/2018

Powrót do góry Go down

Komnaty Gartha Empty Re: Komnaty Gartha

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach