Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Dziedziniec Trzech Wież

Go down

Dziedziniec Trzech Wież Empty Dziedziniec Trzech Wież

Pisanie  Mistrz Gry Wto Wrz 25, 2018 12:23 am

***
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9625
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Trzech Wież Empty Re: Dziedziniec Trzech Wież

Pisanie  Mistrz Gry Wto Wrz 25, 2018 12:40 am

04/05/336AC


Po dojechaniu pod zamek Garlan mógł na własne oczy zobaczyć z bliska przystań. Wszędzie ustawione były barykady obsadzone przez żołnierzy, a grupa ludzi zajmowała się... Oczyszczaniem części niewielkiego portu ze szczątek okrętów, które zostały zniszczone. Hightower zastał otwarte bramy i zamek pełen żołnierzy, a wkrótce na dziedzińcu pojawił się sam lord Costayne. Z racji spokojniejszej na razie sytuacji ubrany w kolczugę oraz napierśnik, nie pełną zbroję. Był już stary - ponad sześćdziesiąt dni imienia na karku - jednak krok wciąż miał sprężysty, a oczy żywe. Górną wargę pana Trzech Wież zdobił bujny, siwy wąs. Reszta twarzy lorda, podobnie jak głowa, były gładko ogolone.
- Ach! Więc król wysłał nam wsparcie! - powiedział, dostrzegając liczną grupę ludzi w barwach Hightowerów. - Niestety Żelaźni podwinęli ogony między nogi i czmychnęli nim zdążyliśmy dobrze ich przywitać, ledwie kilka ich okrętów pociągnęliśmy na dno - oznajmił. - Nie zapowiada się na to by mieli wrócić... Ser?

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9625
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Trzech Wież Empty Re: Dziedziniec Trzech Wież

Pisanie  Garlan Hightower. Wto Wrz 25, 2018 1:54 am

-Czyli tak jak myślałem, napotkali opór i się zwinęli - pomyślał Garlan drapiąc się w podbródek.
-Tak, jak tylko list dotarł natychmiast z polecenia Króla ruszyłem ze wsparciem. Przybyliśmy najszybciej jak się dało. Oczywiście jest nas znacznie więcej - uśmiechnął się. - Jeśli nie zapowiada się by mieli wrócić to pewnie popłynęli szukać łatwiejszego celu. Z jednej strony mają Stare Miasto, ale o atak tam nie ma co się martwić. Jest tam odpowiedni garnizon. Na Wschód stąd jedyne miejsce jakie mogliby zaatakować to Sunhouse prawda? - spytał by się upewnić. W końcu kto jak kto, ale Costayne powinien znać dobrze okolice. - Jeśli żelaźni uciekli stąd to mogą atakować teraz siedzibę Lorda Cuy. Mam więc zamiar ruszyć niezwłocznie właśnie tam. Czy Trzy Wieże mogą mnie wesprzeć jakąś konnicą? Nie zabiorę rzecz jasna wszystkiego. Niewielki oddział do patrolowanie powinien tu pozostać. Świeże konie również by się przydały. Podobnie jak żywność dla ludzi i wierzchowców. Chcieliśmy być jak najszybciej, więc nawet zapasów nie braliśmy, tylko tyle by dotrzeć tutaj.
Garlan Hightower.
Garlan Hightower.

Liczba postów : 90
Data dołączenia : 10/06/2018

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Trzech Wież Empty Re: Dziedziniec Trzech Wież

Pisanie  Mistrz Gry Wto Wrz 25, 2018 3:02 pm

- Jest jeszcze Blackcrown na północy, po drugiej stronie Zatoki Szeptów - powiedział Costayne, gładząc swego siwego wąsa. - Hmph... Niestety tam w żadnym razie nie uda się dotrzeć przez Żelaznymi, którzy pewnie już mogliby być na miejscu. O ile jednak nie popłynęli tam lub jeszcze dalej na północ do Bandallon, to Sunhouse jest jedynym możliwym celem. Poza oczywiście wsiami na wybrzeżu.
Konnicą? Jazda jaką Garlan wziął spod Wysokiej Wieży składała się w większej części ze zbieraniny konnych pochodzących od chorążych, ponieważ armia nie została w pełni rozwiązana i wciąż oczekiwała pod miastem. Lordowie jedynie wraz z częścią konnych szybko pomknęli do zamków, więc Hightowerowi towarzyszyli już konni Costayne'a, a także Cuya, Mullendore'a i Beesbury'ego.
- Mogę wysłać z wami jeszcze setkę konnych, natomiast świeżymi wierzchowcami nie poratuję tak wielkiej grupy - odpowiedział lord Trzech Wież. - Zapasy się znajdą, chociaż przygotowanie wszystkiego naturalnie potrwa chwilę.
W tym momencie na dziedziniec wjechało jeszcze trzech rycerzy. Odziani byli w siedmiobarwne - tęczowe - płaszcze, a ten jadący po środku miał hełm zdobiony siedmioma kryształami.
- Wielki Septon przesyła pozdrowienia, lordzie Costayne - powiedział wyróżniający się wojownik, najpewniej kapitan Synów Wojownika. - Wyruszyliśmy natychmiast po otrzymaniu wieści o przybyciu Żelaznych Ludzi. Prowadzę ze sobą setkę moich braci w wierze, gotowych by przelać krew barbarzyńców z morza.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9625
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Trzech Wież Empty Re: Dziedziniec Trzech Wież

Pisanie  Garlan Hightower. Wto Wrz 25, 2018 4:16 pm

Garlan wysłuchał spokojnie Costayna. Nie było w jego wypowiedzi nieczego czego sam by już nie przemyślał.
-Stu osobowy oddział bardzo nam pomoże jeśli dojdzie do bitwy. Dziękuje lordzie, proszą jak najszybciej przygotować zapasy, gdy będą gotowe wyruszam. Co do koni nie oczekiwałem, że wymienimy wszystkie. Myślę jednak, że wymiana najbardziej zmęczonych na świeże bardzo by nam pomogła. Czas jak wiadomo jest kluczowy...
Przerwał mu jakichś trzech rycerzy. Na szczęście sojuszników.
-Niestety Panowie spóźniliście się tak samo jak ja. Żelaźni odpłynęli i jeśli gdzieś atakują to najpewniej Sunhouse. Mam zamiar tam ruszyć jak najszybciej, jeśli chcecie dołączyć zapraszam.
Zwrócił się znów do Lorda.
-Wspólnie z moimi ludźmi chętnie pomogę przygotować zapasy. Jak mówiłem nie mamy chwili do stracenia.

Gdy wszystko będzie już prawie przygotwane Garlan wyśle gońca do obozującej konnicy, tak żeby w momencie gdy wszystko będzie gotowe wzięli zapasy, wymienili część koni i gnali jak najszybciej do sunhouse. Tak jak poprzednio minimalne obciążenie, jak najszybsza jazda, byleby tylko koni nie zajeździć.
Garlan Hightower.
Garlan Hightower.

Liczba postów : 90
Data dołączenia : 10/06/2018

Powrót do góry Go down

Dziedziniec Trzech Wież Empty Re: Dziedziniec Trzech Wież

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach