Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wieża Lorda Dowódcy II

Go down

Wieża Lorda Dowódcy II Empty Wieża Lorda Dowódcy II

Pisanie  Deonte Waters. Wto Maj 29, 2018 7:06 pm

***
Deonte Waters.
Deonte Waters.

Liczba postów : 109
Data dołączenia : 29/12/2017

Powrót do góry Go down

Wieża Lorda Dowódcy II Empty Re: Wieża Lorda Dowódcy II

Pisanie  Deonte Waters. Wto Maj 29, 2018 7:38 pm

27 marca 336 AC


Od razu po krótkiej wymianie słów z Arturem, Waters udał się do Stannisa Baratheona złożyć mu raport z misji. Wszedł do budynku w którym mieściło się jego biuro i doszedł do końca korytarza, tylko drzwi dzieliły go od Jelenia. Nie zapominając o manierach, zastukał w drzwi i zaczekał zanim zostanie wpuszczony do komnaty, a gdy tylko to się stało, wszedł powoli przez lekko uchylone wejście i stanął na baczność.
- Deonte Waters melduje powrót zwiadu do Wąwozu Pisków. - powiedział doniosłym głosem, lecz nie na tyle głośnym żeby wprawiło to drugiego rozmówcę w irytację. - Jeśli mogę, zacznę od początku. Przez pierwsze dni pogoda była spokojna, poruszaliśmy się ciągle do przodu pod dowództwem Grenna, aż w końcu dotarliśmy do Pięści Pierwszych Ludzi. Dowódca Grenn przejawił wtedy swoje pierwsze oznaki braku kompetencji, bowiem natrafiliśmy na obozowisko półtora tuzina dzikich, Dowódca kompletnie nie wiedział co z tym faktem zrobić. Prosił nas o rady. - powiedział robiąc gorzką minę, jakby nie było obgadywał zmarłego. -Ja wraz z rekrutem, którego Jon Snow - nie wiem z jakiej to przyczyny - zaangażował do tej ekspedycji, podaliśmy dowódcy kilka pomysłów. Wybrał on plan rekruta, kompletnie mając gdzieś moje doświadczenie za Murem. Jednak pokonaliśmy przeciwnika, a nasze straty to paru rannych zwiadowców. - oznajmił. - Wtem zobaczyliśmy ludzi którzy zbiegali ze stoku góry i strzały lecące w naszą stronę, najwyraźniej zaatakowaliśmy jakiś niewielki posterunek, a na Pięści znajduje się jakaś spora osada. Uciekliśmy. Po jakimś czasie dotarliśmy pod Milkwater, tam drugi raz starliśmy się z wrogiem. Nieszczęśliwie straty były większe, w tym umarł nasz dowódca Grenn. Po potyczce zaproponowałem się na dowódcę wyprawy i kazałem przepytać więźniów. Już po tym, kazałem organizować powrót na Mur, gdyż uzyskaliśmy potrzebne nam informacje. Niefortunnie, starszy stażem zwiadowca.. Blane, chyba Blane, zanegował moje dowództwo i chciał przeć dalej, walczyć z dzikimi. Pragnę przypomnieć tylko, że sprawnych żołnierzy nie było nawet połowy z tego co wyruszyła. Toteż przeprowadziliśmy głosowanie kto ma dowodzić. - powiedział, ale zaschło mu w ustach. Odwiązał bukłak z ale od pasa i się spytał czy może zwilżyć usta, jeśli Stannis do tego dopuścił, Waters już wkrótce kontynuował swój wywód. - Toteż, wygrał Blane. Nie spodobało się to jednak Arthurowi - temu rekrutowi. Zaczął wyzywać, obrażać majestat, zaczął się wywyższać i na koniec zagroził mu wyrwaniem.. jego przyrodzenia. Doprowadziło to Sir Blanea na skraj cierpliwości i wyzwał go na pojedynek. Po trwającym kilka minut pojedynku, Arthur omal co nie zabił Blane'a. - powiedział ze skruchą i dał czas na przetrawienie informacji, wtedy też zaczął z drugiej strony. - Nie jest jednak tak, że Arhur był piątym kołem u wozu. Niezgorszy z niego wojownik, może trochę mu brakuje, ale nie jest zły. Mógłby mnie pokonać, gdyby się wysilił. Do tego ma doświadczenie w torturach i wypytywaniu więźniów, to on pozyskał wszystkie informacje. Dzikich jest już ponad 10 tysięcy i z pewnością dalej się zbierają. Do tego handlują z piratami, którzy za futra, skóry, kły i kosztowności dają im broń. Tormar, Król za Murem rezyduje nad Atlers, gdzieś nad Antlers. Więc znamy położenie już dwóch osad. To tyle Lordzie. - powiedział i czekał na kolejne instrukcje.
Deonte Waters.
Deonte Waters.

Liczba postów : 109
Data dołączenia : 29/12/2017

Powrót do góry Go down

Wieża Lorda Dowódcy II Empty Re: Wieża Lorda Dowódcy II

Pisanie  Mistrz Gry Sro Maj 30, 2018 6:20 pm

Stannis wysłuchał całego raportu w ciszy, nie przeszkadzając Deonte w opowiadaniu historii. Nie zamierzał mu przerywać, tylko wyciągnąć wnioski z całokształtu wypowiedzi. Gdy Waters skończył, Baratheon oznajmił spokojnym głosem:
- Rozumiem. Przykro mi z powodu brata Grenna. Mam nadzieję, że stosownie uhonorowaliście poległych. - powiedział spokojnie, nie okazując żadnych emocji. - Czy posiadacie może jakąś większą ilość informacji? Co to za broń? Jakie mają plany? Gdzie chcą uderzyć? Kiedy? Kim jest ten Tormar? - spytał. To, czego dowiedział się Waters, nie przyniosło mu wiele nowej wiedzy, choć potwierdziło dokładne położenie obozu Króla za Murem. A taka była w końcu misja, nie można więc ich za to ganić. - Jesteście pierwszymi, którzy wrócili. Na pewno będziemy musieli podjąć odpowiednie kroki. Roześlę listy po całym Westeros, może ktoś ruszy z pomocą... Ale musimy się przygotowywać na najgorsze. - oznajmił. - Poproszę Cię o opinię, co do przydziału dla wszystkich nowych rekrutów. - zażądał Stannis i dodał jeszcze: - A jeżeli masz obiekcję, co do brania ich... Jak widać się przydali. Ale dziwi mnie, że akurat Ciebie to dziwi, skoro sam zrobiłeś to samo niewiele wcześniej. W każdym razie wierzę, że Pierwszy Zwiadowca wie, co robi. - stwierdził na koniec, pokładając zaufanie w Jonie Snow, którego przecież już znał od lat i był dobrym żołnierzem. - I ostatnia sprawa: Nie chcę więcej takich sporów co do dowodzenia. Nawet jeżeli nie podobały Ci się plany Blane'a, zgodnie z hierarchią i doświadczeniem powinieneś mu ustąpić, gdy się o to upomniał. A tym bardziej zachowanie tego rekruta było skandaliczne. Jeżeli to się powtórzy, wyciągnę odpowiednie konsekwencje. Czy to jasne? - spytał na koniec Lord Dowódca władczym, acz wciąż spokojnym tonem.

Szop Pracz
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wieża Lorda Dowódcy II Empty Re: Wieża Lorda Dowódcy II

Pisanie  Deonte Waters. Sro Maj 30, 2018 9:28 pm

Deonte Waters.
Deonte Waters.

Liczba postów : 109
Data dołączenia : 29/12/2017

Powrót do góry Go down

Wieża Lorda Dowódcy II Empty Re: Wieża Lorda Dowódcy II

Pisanie  Mistrz Gry Pią Cze 01, 2018 7:32 pm



Szop Pracz
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Wieża Lorda Dowódcy II Empty Re: Wieża Lorda Dowódcy II

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach