Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Przedpola Zamku

Go down

Przedpola Zamku  Empty Przedpola Zamku

Pisanie  Dagos Martell. Pią Sty 26, 2018 12:34 am

---
Dagos Martell.
Dagos Martell.

Liczba postów : 6
Data dołączenia : 22/01/2018

Powrót do góry Go down

Przedpola Zamku  Empty Re: Przedpola Zamku

Pisanie  Dagos Martell. Pią Sty 26, 2018 12:53 am

4 marca 336

Widząc swoją matkę umierającą tuż pod polem bitwy leciały mu łzy z oczu. Czuł jakby cząstka go i jego historii właśnie uleciała i zniknęła z ziemi. Czuł się fatalnie. Z jednej strony odczuwał w swym kołaczącym sercu rozpacz, zaś z drugiej strony wiedział że to nastąpi. Ona również to wiedziała, czuła że długo nie pożyje już na tym świecie. Miała swego następcę, swojego najstarszego syna który miał przejąc nie tylko spuściznę ale i wolę. Dobrze się przygotowała. Teraz na łożu śmierci widząc Dornijczyka i jego zapłakane oczy objęła mu policzek już zimną dłonią ukazując ostatni gest jaki wykonała podczas swego żywota, a następnie jedynie się uśmiechnęła. Tak właśnie kończy się historia kobiety, która zapoczątkowała koniec historii na ziemiach Dorne. - Zabierzcie jej ciało do zamku i przyszykujcie pochówek. Gdy wrócę odbędzie się uroczystość żałobna. - Nakazał niektórym strażnikom, on zaś stał w namiocie dowódców patrząc na staranie wykonany stół wraz z mapą. Czuł, że musi wykonać ostatnią wolę matki. Nie było innego wyboru. Choć tak będzie mógł jakkolwiek zaspokoić jej duszę. Spojrzał na jednego ze swych ludzi i poważnym wzrokiem go lustrował, jakby był jego następnym celem. Miał chwilę zawahania, po czym przełknął ślinę i nakazał poddanemu: - Odnajdź Żelazną Dziewicę. Zapytaj czy dołączy do mnie jako spadkobiercy Tronu mej matki, czy będzie miała ochotę odpuścić. Daję jej wolną rękę. Długo służyła mej matce, zasłużyła na wybór. - Po czym ponownie zaczął lustrować mapę, a żołnierzowi gestem ręki nakazał ruszyć natychmiastowo, aby odnalazł wcześniej wspomnianą kobietę.
Dagos Martell.
Dagos Martell.

Liczba postów : 6
Data dołączenia : 22/01/2018

Powrót do góry Go down

Przedpola Zamku  Empty Re: Przedpola Zamku

Pisanie  Żelazna Dziewica. Nie Sty 28, 2018 2:45 pm

Dwanaście tysięcy wojsk, nawet ponad, wywierało na Żelaznej niesamowicie ekscytujące wrażenie. Gdy błądziła wśród rycerzy nie widziała w nich konkurencji, lecz ludzi, z którymi sprawiedliwie, ramię w ramię będzie walczyć przeciwko rychłemu upadkowi nędznego królestwa Burzy. Nie miała jednak szczęścia, bowiem księżna Dorne zmarła, a jej miejsce zajął pierwszy w sukcesji syn. Dagos, którego jeszcze Dziewica nie znała.
Ciało księżnej zostało eksportowane do Słonecznej Włóczni. Wybór należy do Ciebie. Ślubowałaś jej wierność, więc możesz zapewnić ochronę nad jej zwłokami i udać się na ceremonialny pogrzeb, bądź zaprzysiąc wierność jej synowi i poprowadzić swych ludzi do walki, co zresztą byłoby spełnieniem ich nadziei i celów. – Rzekł Jorge swym niskim, chropowatym głosem, siedząc jednocześnie na swym siwym koniu, czyli tuż obok dowódcy Żelaznej Kompanii. A dowódca, sama w sobie dość spokojna, opatulona chustą, by nie dostać udaru słonecznego, obserwowała wojsko Dorne, aż po paru minutach odpowiedziała swemu kamratowi.
Zdecydowałam. Wpierw porozmawiam z księciem Dorne. – Odrzekła chłodnym i szorstkim głosem, czyli tak jak miała w zwyczaju. Błękitne spojrzenie blond niewiasty, urodziwej i niezwykle silnej w boju, przemknęło wśród stojących wokoło żołdaków. Mknęła pośród nich na swym rumaku wprost do namiotu, który okupywała władza tutejszego królestwa.
Żelazna Dziewica.
Żelazna Dziewica.

Liczba postów : 37
Data dołączenia : 04/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Zamku  Empty Re: Przedpola Zamku

Pisanie  Dagos Martell. Czw Lut 01, 2018 9:09 pm

Dagos widząc to co się dzieje wokół niego dalej był nieco sfrustrowany. Niby przygotowywał się na to całe życie, jednakże gdy doszło do kulminacji tego na co przygotowywała go matka, poczuł się nieco przytłoczony tą sprawą. Chciał momentalnie opanować nie tylko swą duszę i mętlik w głowie ale i sytuację na froncie. Dlatego też przyda mi się mała pomoc. Nie bez przyczyny wezwałem Żelazną Dziewicę przed moje oblicze. Cholernie przyda mi się jej doświadczenie i informacje jakie posiada. Może to niezwykle pozytywnie wpłynąć na wynik tej wojny. Wtedy usłyszałem kroki. Jeden ze strażników poinformował mnie o przybyciu wezwanej przeze mnie osobistości. Uśmiech na jego twarzy momentalnie się poszerzył i przywitał on kobietę z należytym dla niej szacunkiem: -Witam Pani. - Po czym skinął delikatnie głową na znak, iż jest mile widziana w jego progach.

Dagos Martell.
Dagos Martell.

Liczba postów : 6
Data dołączenia : 22/01/2018

Powrót do góry Go down

Przedpola Zamku  Empty Re: Przedpola Zamku

Pisanie  Żelazna Dziewica. Pią Lut 02, 2018 10:43 pm

Południe upalne, wydawałoby się zwykłe, normalne, a jednak niecodzienne. Pustynia bowiem zamiast swej pustki ukazywała obfitość. W zatwardziałych żołnierzach, uzbrojonych po zęby mężczyzn i kobiety, w drewnianych machinach i metalowych narzędziach, w ogromnych wozach, sprawnych koniach i grubych wielbłądach. Huczało i wrzało, a winno być cicho. Pod murami wspaniałego zamku, w którym Żelazna się wychowała. A dla niej, w obliczu nadchodzącej wojny, a także w myśl jej intencji, marzeń, powołania i celów, ojczyzna była najważniejsza. Żaden fragment przeszłości i przynależności nie był w stanie skierować jej działań na inny tor. Była w stanie poświęcić wszystko, odtrącić emocje, by osiągnąć to, na co pracowała wiele długich lat.
Żelazna Dziewica.
Żelazna Dziewica.

Liczba postów : 37
Data dołączenia : 04/12/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Zamku  Empty Re: Przedpola Zamku

Pisanie  Mistrz Gry Nie Lut 18, 2018 6:39 pm

Yronwood, ex aequo z innymi lordami Dorne, posłała swe uzbrojone wojska, by wspomóc pogrążonego w żałobie księcia. Wówczas wypoczęta armia Dagosa została przygotowana do wymarszu. Kilka godzin wcześniej, w rozłożystym, pomarańczowym namiocie, Martell wydał rozkazy, które dotyczyły przyszłych ruchów i planów wojennych.
Konnica, piechota, a także wozy z zaopatrzeniem i narzędziami ruszyły wyżynnymi szlakami. Piętnastego marca miały dotrzeć do Kingsgrave, zaś stamtąd ruszyć na przedpola zamku Nightsong. Ten czyn stanowić będzie pierwszy od dawna, agresywny ruch skierowany w stronę Ziem Burzy. Książę Dorne pragnął bowiem spełnić ostatnią wolę swej matki. Nawet pomimo paktu o zawieszeniu broni, który podpisała jeszcze za swego życia.

Szept.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9614
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Przedpola Zamku  Empty Re: Przedpola Zamku

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach