Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Sept

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Go down

Sept - Page 2 Empty Sept

Pisanie  Findis Arryn Pon Lip 19, 2021 1:52 pm

First topic message reminder :

***
Findis Arryn
Findis Arryn

Liczba postów : 900
Data dołączenia : 08/05/2020

Powrót do góry Go down


Sept - Page 2 Empty Re: Sept

Pisanie  Rowena Arryn Sro Sie 04, 2021 1:04 pm

Słuchała w spokoju tego co ma do powiedzenia jej starsza siostra. Jednak to co usłyszała nie mieściło się w jej głowie. Jak to rad córki...czyżby to jej zasługa była, że ojciec oddał koronę swemu synowi? W sumie nie było to takie złe.
- Koronacja to kwestia kilku dni, by zorganizować wszystko jak się należy. Z drugiej strony dobrze się stało...nie chciałam Cię niepokoić, ale doszły mnie słuchy, że są tacy co pragną śmierci naszego drogiego ojca. Ale teraz, gdy abdykował na korzyść naszego brata...może wszystko się ustabilizuje. Dobrze uczyniłaś, Ciebie zawsze słuchał i miał sporo czasu. Czego niech Siedmiu wybaczy, zawsze Ci zazdrościłam.
Przyznała nieco zmieszana z rozpalonymi policzkami.
- Ale zawsze mówiłaś, że to oni nami kierują, więc poniekąd i oni mają w tym swój udział siostro. Wiesz...gdy wróciłam z ojcem po twoim ślubie do domu przyrzekłam mu, że zrobię wszystko by był ze mnie dumny. Ale mam wrażenie, że nigdy nie był i nigdy nie będzie. Nie jestem i nie będę Tobą.
Przyznała zawiedziona bo naprawdę się starała. Wymuszone nawyki jakie w siebie wciskała, owocowały tym co widziała Findis, tym co się działo z młodszą Królewną, nie mniej czuła się w tej skórze okropnie i nieswojo. Z rozmyślań wyrwały ją kolejne słowa siostry. Spojrzała na nią z niedowierzaniem.
- Żartujesz sobie ze mnie? Nasz ojciec, były Król i Władca ma zostać Wroną?!
Krzyknęła unosząc się z miejsca oburzona co jak co, ale takich wieści nie chciała słyszeć.
- Na litość Siedmiu nie opowiadaj takich głupot! Jeśli to Twoja sprawka...coś Ty uczyniła? Coś zrobiła siostro? Ojciec może i jest głupcem, ale nie zasłużył na wygnanie.
Odparła czując jak robi jej się niedobrze, jak ciężko się jej oddycha. Musiała wyjść z Septu, złapać oddechu, czuła jakby gorset zaciskał się jeszcze mocniej na jej wątlej klatce piersiowej, jak wszystko w niej się zaczyna buntować. Jak cała praca, którą w siebie włożyła, która miała stać się przyszłością jej osoby pryska. Panika jaką odczuła wewnątrz zaczęła wzmagać. Czuła jak wszystko wiruje dookoła niej. Odruchowo złapała się ławy obok której przechodziła. Miała wrażenie, że do wyjścia było jeszcze tak daleko, a ona nie miała sił iść dalej. Przystanęła próbując wziąć głęboki wdech, ale nie mogła. Czuła przerażającą gulę w gardle.
Rowena Arryn
Rowena Arryn

Liczba postów : 367
Data dołączenia : 11/06/2020

Powrót do góry Go down

Sept - Page 2 Empty Re: Sept

Pisanie  Findis Arryn Sro Sie 04, 2021 1:30 pm

Mhm, na przykład taki Leman z Russ, przywódca Wilków Zimy z wielką chęcią zobaczyłby głowę ich ojca nabitą na pikę. Księżniczka westchnęła mocno. Rowena nawet nie wyobrażała sobie, czego jej zazdrościła i za czym tak bardzo tęskniła. Gdyby Findis nie kochała tak bardzo swojej siostry, to bez wahania by się z nią zamieniła.
-Nie było czego zazdrościć, Row. Ojciec nigdy nie chciał mi dać tego, czego pragnęłam - skomentowała krótko. Mogłaby jej niby o wszystkim opowiedzieć, ale po co? Jeszcze by jej nie uwierzyła i straciłaby tylko kolejną bliską jej osobę.
-Nigdy nie chciej być mną. Nie bądź taka jak ja. Widzisz, jak skończyłam? Myślisz, że jestem szczęśliwa? - powiedziała do niej, mając oczywiście na myśli swoją ucieczkę. Bo to, że Rowena powinna być posłuszna królowi i odpowiedzialna, to chyba było jasne?
No i się zaczęło... Na początku Findis próbowała łagodnie uspokoić siostrę, jednak ta wkrótce zaczęła się zachowywać tak, jakby coś ją opętało. Księżniczka musiała podjąć zdecydowane kroki, nim ktoś się nimi zbytnio zainteresuje. Naraz złapała mocno swą siostrę za ramię i zmusiła do ponownego zajęcia miejsca w ławie. Jedną ręką objęła ją, przytrzymując jednocześnie przy sobie, a drugą zasłoniła jej usta.
-Siadaj. I cicho bądź, bo jeszcze ktoś usłyszy - wysyczała jej do ucha. Po chwili jednak pojęła, że chyba nieco za mocno potraktowała Rowenę. -Wybacz, ale musiałam cię opanować. Jeśli chcesz w ogóle się czegokolwiek ode mnie dowiedzieć, to nie możesz tak panikować. I... lepiej chodźmy do ciebie - zadecydowała, próbując wyprowadzić swą siostrę ze świątyni. Zaraz jeszcze przyjdzie tutaj ponownie Leo Redfort i zastanie ich w nieco dziwnej sytuacji.
Findis Arryn
Findis Arryn

Liczba postów : 900
Data dołączenia : 08/05/2020

Powrót do góry Go down

Sept - Page 2 Empty Re: Sept

Pisanie  Leonard Redfort Sro Sie 04, 2021 4:21 pm

Dziewczyny miały szczęście, bowiem akurat kiedy wychodziły z Septu to wchodził do niego lord Leonard. Skłonił się on księżniczkom i przeczekał aż przejdą, a później sam wszedł do pomieszczenia. Chciał tam chwilę posiedzieć i pokontemplować, podziękować bogowi za jego zwycięstwo i obiecać mu gorliwszą wiarę. W zasadzie to sept po salach treningowych, stał się w ostatnim czasie drugim ulubionym miejscem Redforta. Kiedyś nie przykładał zbyt dużej wagi do religii, ale teraz, gdy przeżył Valyrię i zobaczył tam niektóre rzeczy, wszystko się zmieniło.
Chwilę tam posiedział w ciszy i się pomodlił.
- Dzięki wam bogowie, Wy dzięki którym udało mi się dosięgnąć sprawiedliwości na moim bracie. Macie we mnie najwierniejszego sługę, który będzie Ci wierny wam po kres mego życia. Wskażcie mi mój dalszy cel ku Waszej chwale, a z radością go wypełnię bo Wy jesteście życiem i śmiercią, Wy jesteście światłem i ciemnością. - wypowiedział w myślach formułkę i powstał, z uśmiechem na twarzy wyszedł z Septu i udał się do Gerolda, wiedział co robić.
Leonard Redfort
Leonard Redfort

Liczba postów : 304
Data dołączenia : 19/08/2020

Powrót do góry Go down

Sept - Page 2 Empty Re: Sept

Pisanie  Rowena Arryn Nie Wrz 26, 2021 7:07 pm

11.12.11 - późny wieczór

Wedle prośby siostry oprowadziła syna i córkę Lorda Royc po terenach zamkowych, oczywiście pomijając podniebne cele, przecież nie była szalona. Była tylko w żałobie. Jednak to nie był koniec teraz postanowiła pójść do Septu po prostu pomodlić się i spróbować jakoś załagodzić ten ból, który w niej trwał. Nie potrafiła się pogodzić ze śmiercią najstarszego z braci, a niepokój z powodu Finroda a raczej brak wieści od niego rozrywał jej serce jeszcze bardziej. Chciała wiedzieć co się z nim dzieje, czy żyje? Czy miewa się dobrze? Tyle czasu minęło a nikt nic nie wie, nikt nic nie donosi o jego osobie przez co sama Rowena zaczynała popadać w niepokój. Weszła do septu i skupiła się na modlitwie do Ojca, który przecież sprawował pieczę nad duszami zmarłych. Prosiła go o sprawiedliwość dla duszy zmarłego. Oraz o sprawiedliwość, by można ukarać winnego tego czynu. Do Wojownika wzniosła modły o siłę dla siebie z podniesienia się z żałoby, oraz siłę dla Findis która przejęła obowiązki władcy na zamku, a której ta siła będzie bardzo potrzebna.
Również prosiła Staruchę o mądrość w czynach dla siostry, by jej opieka nigdy nie opuszczała jej siostry. Spędziła trochę czasu w Sepcie by ostatecznie udać się do swoich komnat.
Rowena Arryn
Rowena Arryn

Liczba postów : 367
Data dołączenia : 11/06/2020

Powrót do góry Go down

Sept - Page 2 Empty Re: Sept

Pisanie  Findis Arryn Nie Sty 02, 2022 5:20 pm

20/01/12 PZ


Cóż za wspaniały dzień! Ostatnio Findis Arryn była tak zadowolona w momencie, gdy dokonała zemsty na Sebastionie Graftonie, a choć tym razem los jej wroga jeszcze nie był przesądzony, to księżniczka i tak odczuwała wielką satysfakcję. Doszły do niej bowiem wieści, iż jej szacowny stryj, ser Jon Arryn, zapadł podobno na jakąś straszną chorobę, która dopadła go bardzo nagle. Wedle doniesień mężczyzna ponoć nie wychodził ze swego namiotu. Miał też nic nie mówić, ale za to potwornie wrzeszczeć, gdy medyk próbował mu pomóc. Czyż to nie wspaniałe?
Oczywiście regentka nie mogła otwarcie pokazywać takiego zadowolenia, bo choć sprzeczała się obecnie ze swym krewniakiem, to przecież pragnęła przede wszystkim doprowadzić do zgody między nimi. Targana jednak pewnymi wątpliwościami, aby zasięgnąć przede wszystkin pomocy i natchnienia Siedmiu, a następnie rady od starego przyjaciela. Kiedy zatem skończyła już swe modlitwy, poprosiła septona Elysa o chwilę rozmowy. Przede wszystkim chciała się go doradzić, czy problemy z mową jej stryja nie wydają mu się być niejako znakiem od Siedmiu, którzy za pomocą strasznej dolegliwości postanowili pozbawić ser Jona mowy, aby więcej nie szkodził swej bratanicy i tym samym nie doprowadzał do podziałów w królestwie. Na koniec jednak księżniczka i tak chciała poprosić kapłana, aby ten modlił się o szybki powrót stryjka do zdrowia, gdyż nie zależało jej na cierpieniu własnego rodu.

Mmm, septoni... :
Findis Arryn
Findis Arryn

Liczba postów : 900
Data dołączenia : 08/05/2020

Powrót do góry Go down

Sept - Page 2 Empty Re: Sept

Pisanie  Czeladnik Gry Nie Sty 09, 2022 11:33 pm

Septon Elys przywitał swoją Panią i przyjaciółkę ciepło i z szacunkiem. Kiedy ta skończyła modlitwy chętnie zgodził się na rozmowę, zadowolony iż Bogowie zesłali im tak mądrą i pobożną regentkę, która nie wzdrygała się przed zasięgnięciem rady od duchownych. Poprosił księżniczkę by odeszli nieco na bok, by nie przeszkadzać innym wiernym którzy chcieliby się pomodlić, lub po prostu znaleźć chwilę ciszy i spokoju wśród kojących murów zamkowego Septu. 
    Elys wysłuchał Findis uważnie i cierpliwie, przy czym kiwał lekko głową chcąc zachęcić księżniczkę do kontynuowania. Zmarszczył czoło zastanawiając się nad jej słowami i splatając palce dłoni spojrzał na mieniący się kolorami tęczy witraż ołtarza Siedmiu. Zastanawiał się? Szukał natchnienia lub znaku od swych patronów? Ciężko powiedzieć. W końcu jednak odezwał się, szeptem tłumacząc iż jego zdaniem Bogowie co prawda działają w różnoraki sposób, jednak doszukiwanie się kary za występki wobec rodziny w postaci takiej choroby uznał w tym przypadku za przesadę. W końcu czyż odbierając mu mowę nie odebrali by mu szansy na odwołanie swych słów i poprawę? Septon wyraził obawę, iż musieliby raczej poczekać nieco dłużej zanim wyda się werdykt o woli Siedmiu na ten temat. Chętnie jednak przystał na modlitwę za zdrowie stryja i pochwalił księżniczkę za dobre serce i litość wobec krewnego którzy przecież działał wbrew jej.
Czeladnik Gry
Czeladnik Gry

Liczba postów : 1650
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Sept - Page 2 Empty Re: Sept

Pisanie  Findis Arryn Pon Sty 10, 2022 12:04 am

Ach tak? Nie pierwszy raz ktoś myślał inaczej niż Findis, ale to nic. Zwykle bowiem ten ktoś szybko dochodził do wniosku, iż tak naprawdę księżniczka ma rację i mówi z sensem. Regentka jakoś potrafiła tak dobierać słowa, że pod ich wpływem ludzie byli w stanie zmieniać swoje myślenie na dany temat. Tak też i tym razem postanowiła ona uczynić.
-Przyjacielu - zaczęła łagodnie. -Czyż mój stryj nie miał wystarczająco czasu, aby zaprzestać buntować przeciwko mnie lordów Doliny? Czyż od początku nie dążyłam do pokojowych rozwiązań, a ten działał wręcz przeciwnie? Myślę, że ser Jon miał już całe mnóstwo szans, aby się opamiętać i nie tworzyć konfliktów w obrębie własnej rodziny i co gorsza - w obrębie królestwa. Może i lekko przesadzam, jednak zastanawiającym jest fakt, iż choroba przyszła nagle i niespodziewanie, a ponadto uniemożliwiła mu mowę. Nie jestem maesterem, ale nie słyszałam o takiej chorobie, która prowadziłaby do tak szybkiego zaniku mowy - wytłumaczyła swój punkt widzenia, który wydawał się jej mieć dużo sensu. Mówiła cicho, dostosowując się do panujących wokół warunków.
-To wciąż mój stryj, rodzony brat mego pana ojca - odparła, gdy septon zaczął ją chwalić. Ona i dobre serce? Litość? Jakie to było urocze. -Zawsze będę się modlić do Siedmiu, aby mieli go w swej opiece - dodała. W zasadzie co jej szkodziło modlić się do bogów, skoro i tak krzywdy zlecała komuś innemu? Niech zatem dwie wielkie siły zetrą się ze sobą i pokażą, która z nich jest potężniejsza.
Findis Arryn
Findis Arryn

Liczba postów : 900
Data dołączenia : 08/05/2020

Powrót do góry Go down

Sept - Page 2 Empty Re: Sept

Pisanie  Czeladnik Gry Pon Sty 10, 2022 6:00 pm

Tym razem księżniczka trafiła na ciężki orzech do zgryzienia. Septon Elys wysłuchał cierpliwie kolejnych argumentów Findis i patrząc po jego mimice, dogłębnie je rozważał. Jak się jednak okazało, pozostawał nieugięty. 
    - Pani, to co robi twój stryj jest naprawdę karygodne i zgadzam się z tym. Nie powinien podburzać lordów przeciw oficjalnej władzy i własnej rodzinie. Należy cię chwalić również za cierpliwość i chęć ograniczenia rozlewu krwi. - Westchnął. - I fakt, wielu przyznałoby że  wystąpienie twego stryja przeciw tobie i jego dziwna przypadłość zbiegły się w czasie, lecz moim zdaniem wciąż powinniśmy zaczekać na bardziej oczywisty znak. Co by było wszakże gdybyśmy ogłosili to jako karę od Siedmiu, a po krótkim czasie twój stryj wróciłby do zdrowia i dalej się buntował? Ludzie mogliby to obrócić jeszcze przeciw tobie Pani. - Wyjaśnił spokojnie, ostatnim słowom nadając nutę obawy w głosie. 
    - Moim zdaniem winniśmy czekać. W końcu Bogowie jeszcze nie powołali go przed swoje oblicze. Skąd ta choroba by nie pochodziła, mam nadzieję że Jon przemyśli swe czyny i je odwoła regentko. - Uśmiechnął się, chcąc trochę pokrzepić księżniczkę.
Czeladnik Gry
Czeladnik Gry

Liczba postów : 1650
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Sept - Page 2 Empty Re: Sept

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Powrót do góry

- Similar topics
» Sept
» Sept
» Sept
» Sept
» Sept

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach