Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Przystań Końca Burzy

Go down

Przystań Końca Burzy Empty Przystań Końca Burzy

Pisanie  Edwyn Tarth on Nie Kwi 05, 2020 8:09 pm

***
Edwyn Tarth
Edwyn Tarth

Liczba postów : 214
Data dołączenia : 05/03/2020

Powrót do góry Go down

Przystań Końca Burzy Empty Re: Przystań Końca Burzy

Pisanie  Edwyn Tarth on Nie Kwi 05, 2020 8:20 pm

trzynasty dzień drugiego księżyca,
dziesięć lat po zagładzie

Edwyn miał pewien interes do króla i chciał go jak najszybciej omówić, jednak dotąd nie mógł tego zrobić na skrępowanie ranami. Więc gdy tylko mógł wstać z łoża, kazał sprawdzić marynarzom i maesterowi, który dzień byłby najlepszy do żeglugi po Zatoce Rozbitków. Wszyscy jednogłośnie wskazali dwunasty dzień księżyca, a choć Edwyn sam znał się trochę na rzeczy, wolał również polegać na bardziej doświadczonych.
Edwyn postanowił wyruszyć na spotkanie z królem, tego dnia, który wszyscy mu polecili. Kazał on od razu napisać list i wysłać go krukiem, z informacją o planowanym przybyciu. Tarth wybrał również najlepszy statek, jakim dysponował w swojej kolekcji, oraz najlepszych marynarzy. Wszak znał nieco Zatokę Rozbitków i wiedział, jak zdradliwa potrafi być tam pogoda.
W nocy na niebie zaczęły zbierać się czarne chmury, co tylko udowodniło zdanie Edwyna, na temat charakteru wód w tym rejonie. Na szczęście sztorm nie był zbyt silny, a sam okręt, umiejętności lorda i jego załogi, pozwoliły bez problemu na przetrwanie w nim i nawet nieuszkodzenie statku. W końcu też blisko południa Duma Burzy przybiła do przystani nieopodal Końca Burzy, Edwyn spodziewał się orszaku powitalnego, który prawdopodobnie zastał. Kazał się również zaanonsować do króla, na prywatną audiencję i wkrótce ruszył do zamku na spotkanie z królem.
Edwyn Tarth
Edwyn Tarth

Liczba postów : 214
Data dołączenia : 05/03/2020

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach