Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Świątynia R'hllora w Pentos

Go down

Świątynia R'hllora w Pentos Empty Świątynia R'hllora w Pentos

Pisanie  Mistrz Gry on Sro Mar 25, 2020 3:50 pm

***
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Świątynia R'hllora w Pentos Empty Re: Świątynia R'hllora w Pentos

Pisanie  Maerys Artigar on Sro Mar 25, 2020 3:57 pm

29 dzień I księżyca, 10 o.Z, wczesny wieczór

W towarzystwie Maerysa szedł oczywiście jego nowy, młody akolita R'hllora, który niestety nie mieścił się do jego lektyki. Mimo tego nie szczędził chłopakowi dobrodziejstw i mógł spokojnie podbierać od jednego ze sługów jedzenie. Sam natomiast skupiał się wtedy na czym innym. W jego towarzystwie były też dwie zaprzysiężone tarcze i czterech ludzi z jego prywatnej armii, którzy mieli być jego dodatkową ochroną. Kiedy dotarli już pod świątynię, Maerys ostrożnie wyszedł z lektyki, wziął oczywiście do towarzystwa swoje tarcze i kazał reszcie ludzi pilnować sługów i tego, aby nic wielkiego się tutaj nie działo. Na spotkanie wyszedł mu wcześniej widziany Amarro oraz... zapewne jego mistrz. Maerys schylił głowę.
Witam, mistrzu. Nie zostaliśmy sobie jeszcze oficjalnie przedstawieni. Maerys Artigar, krew zgładzonej Valyrii, senior Artigarów. Czy kapłan Amarro mówił już tobie o celu mojego przyjścia? — Po czym zawołał przy okazji ucznia świątynnego, który tłumaczył mu zasady religii. — Mówiłem już wcześniej z kapłanem Amarro. Ale myślałem oprócz budowy świątyni o jeszcze dodatkowej nauce valyriańskiego, aby każdy z nich mógł posługiwać się po kilku miesiącach bieglej językiem wiary.
Maerys Artigar
Maerys Artigar

Liczba postów : 63
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Świątynia R'hllora w Pentos Empty Re: Świątynia R'hllora w Pentos

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Mar 26, 2020 1:02 am

Amarro zatrzymał orszak Maerysa na placu modlitewnym i kazał czekać. Wszedł do świątyni, zniknął i wrócił po piętnastu minutach, prowadząc ze sobą zapewne starszego mężczyznę, o rubinowych oczach, rudo-siwych włosach, trochę zgarbionego i z twarzą ukrytą za czarną maską. Maerys nie zrozumiał ani słowa, które wycharczał na jego widok, ani też charknięć Amarro w odpowiedzi. W końcu wysoki kapłan odpowiedział Artigarowi w valyriańskim.
- Mój mistrz jest zachwycony możliwością współpracy z Wami, panie. Uważa pomysł zbudowania świątyni, jak i nauczenia kapłanów valyriańskiego za bardzo dobry pomysł, jednakowoż ma kilka uwag, przede wszystkim wolałby zaś, by stanęła w centrum Pentos. Głównie zaś zależałoby na parcelu, który mógłby zostać placem modlitewnym, sama świątynia jest dla wiernych sprawą drugorzędną, choć odpowiednie posągi stanowiłyby dobrą zachętę dla wiernych. Jesteśmy Ci bardzo wdzięczni panie i twa pomoc na pewno zostanie w końcu doceniona przez Pana Światła. Niemniej, jego majestat ma ważne sprawy duchowe, którymi musi się zająć, dlatego wolałby, by tylko donosić mu o postępach prac, a wszelką wizję byśmy mogli rozmówić z świątynnym zarządca, jeśli to możliwe.
Jeśli zaś było to możliwe, to najwyższy z kapłanów Pentos oddalił się, a rychło w jego miejsce przybył wspomniany zarządca - łysy, skąpo ubrany (w wełniane spodenki i haftowaną, czerwoną tunikę), a także wyposażony w szereg tatuaży na ciele - zarówno tych volantijskich, oznaczających posługę w pełnionej przezeń roli, jak i ognie symbolizujące posługę Panu Światła.


Ojciec
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Świątynia R'hllora w Pentos Empty Re: Świątynia R'hllora w Pentos

Pisanie  Maerys Artigar on Sob Kwi 11, 2020 7:32 pm

Niestety nie było to możliwe, o czym Maerys dobrze wiedział. Mieszkał już dość długo w Pentos, aby nauczyć się trochę ich praw i tak się składało, że przychylność magistrów na pstrym koniu jeździła. O czym niestety kapłani musieli się dowiedzieć. — Trudne to będzie, wielki kapłanie, zważywszy, że musielibyśmy wszystkich magistrów przekonywać. A oni są... dość kapryśnymi i gnuśnymi ludźmi. Nie wszyscy, ale duża większość jest tam dzięki swoim własnym wpływom. Nie byłoby im wtedy też zapewne na rękę, aby ową świątynię zbudować w takim miejscu. Mogłoby to wprowadzić zniewagę, a to doprowadziłoby też do zgrzytów między wami i nimi. Może powinniśmy zachęcić nowych wiernych czymś bardziej... przyjaznym, jak na przykład pokazanie w jakiś sposób, że Pan Światła jest im przyjazny. Może datki, jedzenie dla najuboższych. Im lepiej będziecie się pokazywać w mieście, tym więcej przyjaznych wam ludzi przybędzie. Bronić się już potraficie, więc... Może przystaniecie na moją wizję, a gdy w czasie to wszystko się rozrośnie - pójdziemy do magistrów? Z dużą ilością ludu za naszymi plecami moglibyśmy zdziałać więcej. — Zaproponował Maerys inną opcję, zerkając na kapłanów dość poważnie. Czekał na ich odpowiedź.
Maerys Artigar
Maerys Artigar

Liczba postów : 63
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Świątynia R'hllora w Pentos Empty Re: Świątynia R'hllora w Pentos

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Kwi 13, 2020 12:07 pm

Amarro charknął znowu coś w niezrozumiałym języku, odcharknął coś przełożony świątyni i tak, od charknięcia do charknięcia, doszli w końcu do porozumienia.
- Zapewne znasz się lepiej na takich sprawach, chociaż świątynia w centrum miasta pozwoliłaby nam poprowadzić więcej serc ku ogniu Pana Światła.. Datki dla ludzi też są dobre. W takim razie mogą być i datki, i rozbudowa obecnej świątyni. Większy plac modlitewny na pewno, i może rozbudowa obecnych budynków użytkowych, jakichś baraków, żeby pomieścić więcej akolitów? Tak chyba byłoby najlepiej...
I tak niedługo przybyły zarządca zaczął wypytywać o konkretne szczegóły rozbudowy.
- Warch... Ważne ilu pan da na bhu... budowę. - mówił i charkał prostym i łamanym valyriańskim. - Whok... Obok magazyny. Kupić i większyć plac? Hmm? - spytał. - I ile miejsc? Dla akolitów?
Napisał coś na kawałku pergaminu, kilka liczb, i podsunął Maerysowi. 200 monet na baraki, które pomieściłyby koło 70 miejsc mieszkalnych. 200 monet na dodatkowe budynki użytkowe, dla nauki i modlitwy. 120 monet na wykup magazynu do zburzenia i kolejne 80 na wyburzenie i przerobienie go na porządny, wybrukowany plac. Razem 600 monet na najbardziej potrzebne wydatki. Naddatek mógł być przeznaczony na nadanie bardziej potężnego wyglądu albo jedzenie dla ubogich.

Matka na Górze
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5767
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Świątynia R'hllora w Pentos Empty Re: Świątynia R'hllora w Pentos

Pisanie  Maerys Artigar on Wto Kwi 14, 2020 10:29 pm

Kiwnął jedynie głową. Miał im pomóc, nadać rozwoju ich religii. Jeśli faktycznie miał to zrobić to zamierzał dopilnować, że będą mieli do tego wystarczające warunki. Zbliżył się do niego, popatrzył na wszystkie wyliczenia i... zamyślił się.
Sądzę, że mogę przeznaczyć jeszcze... Dwa tysiące sztuk złota. Na wszystko co zostało wspomniane i dodatkowo pomoc w trudnych sytuacjach. Może zostać wydane na upiększenie, ale polecałbym też dodać do tego zarówno jedzenie dla potrzebujących, może przy okazji wykorzystać jeszcze na coś, aby mieli godne warunki do powrotu do was. Im bardziej przychylni im będziecie, tym więcej pozytywnych plotek rozejdzie się po Pentos. A to będzie oznaczało, że być może przekonacie ludzi do siebie. Resztę pozostawię wam, chociaż... Jak mówiłem. Większość moich ludzi potrafi Wysoki Valyriański. Jeśli chcecie, będziecie mogli co jakiś czas podsyłać do mnie uczniów, a oni będą uczyli ich mowy. Możesz to przekazać twoim przełożonym. Tymczasem, jeśli mogę, chciałbym też dostawać z postępów. Jakoś lubię wiedzieć co się dzieje dzięki mnie wokół spraw na które skupiam wzrok. A teraz, żegnam. — Zakończył to wszystko, wracając powoli ze swoimi ludźmi tam, gdzie przeważnie był - w swojej rezydencji.
Maerys Artigar
Maerys Artigar

Liczba postów : 63
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Świątynia R'hllora w Pentos Empty Re: Świątynia R'hllora w Pentos

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach