Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wieża Wiedzących

Go down

Wieża Wiedzących Empty Wieża Wiedzących

Pisanie  Viserys Blackfyre. Pią Paź 25, 2019 10:16 pm

~***~
Położona w północno-wschodnim narożniku wewnętrznego muru wysoka wieża, w której znaleźć można kruczarnię, kwatery Wiedzących - Starszego Wiedzącego zasiadającego w Małej Radzie oraz trzech innych służących mu pomocą - oraz zamkową bibliotekę. Na niższych piętrach znaleźć można kwatery królewskich doradców oraz dworzan.
Viserys Blackfyre.
Viserys Blackfyre.

Liczba postów : 74
Data dołączenia : 04/03/2019

Powrót do góry Go down

Wieża Wiedzących Empty Re: Wieża Wiedzących

Pisanie  Valeara Blackfyre. Sob Paź 26, 2019 12:35 am

01.01.376 AC
Po treningu na Górnym Dziedzińcu


Valeara wsłuchała się w słowa Rycerza, który zaczął ją uspokajać. Zawsze była lekceważona przez mężczyzn, od kiedy pojawiła się pierwszy raz na placu ćwiczebnym, wówczas tylko zbrojmistrz okazał jej wsparcie; co bardzo doceniła, mimo wszystko, zawsze widziała gdzieś te pobłażliwe uśmiechy i słyszała szepty. Uważano, że radzi sobie dobrze tylko, dlatego że inni chłopcy bali się uderzyć księżniczkę, ale mimo to żaden nie chciał się z nią spróbować i samemu przekonać.
- Dziękuję, te słowa napełniają mnie nadzieją. - odpowiedziała z wdzięcznością, na przychylną jej odpowiedź na pytanie, a głos starca sugerował, że powiedział to szczerze. Słysząc maksymę Ronarda, Valeara przytaknęła skinieniem głowy.
- Zawsze powtarzam to samo, porażki i błędy to najlepsi nauczyciele. A Pańskie powiedzenie wydaje się bardzo mądre, na pewno je zapamiętam. - powiedziała, wchodząc do pracowni jednego z pomocników Starszego Wiedzącego. Wyjaśniła mu cel ich przybycia, a w dalszej kolejności dała się przebadać i skorzystała z maści oraz specyfików mężczyzny, tych pomagających na ból.
Valeara Blackfyre.
Valeara Blackfyre.

Liczba postów : 59
Data dołączenia : 19/10/2019

Powrót do góry Go down

Wieża Wiedzących Empty Re: Wieża Wiedzących

Pisanie  Ronard z Wroniego Gniazda Pon Paź 28, 2019 4:18 pm

- Jeżeli zechcesz, mogę Cię nauczyć kilku rzeczy jeszcze. - rzekł poważnie, proponując księżniczce naukę fechtunku. - O ile rzecz jasna nie będą mnie zaprzątać sprawy związane z wyprawą do Valyrii. - dodał nieco rozmarzonym tonem. W myślach bowiem był już w ruinach dawnej potęgi. Z wielką niecierpliwością czekał na moment wyruszenia z Pentos. Najpierw jednak trzeba było dobrze się do tego przygotować.
Stary rycerz po wejściu do wieży skierował się gabinetu drugiego z pomocników Starszego Wiedzącego. Także wyjaśnił cel wizyty i ochoczo skorzystał z oferowanej pomocy...
Ronard z Wroniego Gniazda
Ronard z Wroniego Gniazda

Liczba postów : 68
Data dołączenia : 01/04/2018

Powrót do góry Go down

Wieża Wiedzących Empty Re: Wieża Wiedzących

Pisanie  Valeara Blackfyre. Pon Paź 28, 2019 5:33 pm

- Oczywiście. Jeszcze minie wiele dni, zanim zbliżę się do pańskiego poziomu, a każda pomoc, zwłaszcza ta szczera jest na wagę złota. - oznajmiła, przy okazji dziękując za ofertę skinieniem głowy. Wtem mężczyzna rzekł jedno słowo, które zadziałało na Vaelarę jak płachta na byka.
- Valyria?! - uniosła lekko głos, po czym spuściła z tonu. - Ojczyzna moich przodków, oddałabym wiele żeby móc tam wyruszyć, lecz pewnie nie będzie mi to dane... - przyznała bardziej niezadowolonym, niż smutnym głosem. - Nie obawiasz się potworów, Ser? Czytałam kiedyś o jakichś robakach z ludzkimi twarzami, które gnieżdżą się pod skórą człowieka. - kontynuowała temat, już po wyjściu od medyka.
Valeara Blackfyre.
Valeara Blackfyre.

Liczba postów : 59
Data dołączenia : 19/10/2019

Powrót do góry Go down

Wieża Wiedzących Empty Re: Wieża Wiedzących

Pisanie  Ronard z Wroniego Gniazda Wto Paź 29, 2019 12:31 am

- Jesteś jeszcze za młoda i zbyt niedoświadczona, by tam się wybrać. Może na starość, jak ja. - uśmiechnął się i puścił jej oczko, kiedy opuszczali Wieżę Wiedzących. Roześmiał się na jej pytanie i dalsze słowa. - Na turnieju w Lys walczyłem z niedźwiedziem odziany tylko w spodnie i buty, za broń mając miecz i toporek. Nie ma na tym świecie niczego, czego bym się bał księżniczko. - uśmiechnął się pogodnie na wspomnienia z dawnych czasów. - A robaki z ludzkimi twarzami..? Twarze to z pewnością bajka, ale same robaki już nie. I nie w Valyrii, tylko w Sothoryos. Tam wiele paskudztw, w tym także śmiertelne choroby, próbowało nas zabić. Z pierwszej wyprawy byłem jednym z niewielu, którzy ją przeżyli. Może z dziesięć procent całej wyprawy nas wróciło. Wszyscy wtedy zachorowaliśmy na nieznaną chorobę i byliśmy krok od śmierci. Wtedy to było jak rzut monetą, równie niepewne, takie same szanse na przeżycie, lub nie. Mnie się udało, innym nie. Straciłem wówczas wielu dobrych ludzi, w tym także... - posmutniał wyraźnie, głos na moment mu się załamał.
- Ale jak widzisz, przeżyłem. Nic nie jest w stanie mnie zabić, nie martw się. Wiele przeżyłem i jeszcze wiele zdążę przeżyć. - prawie natychmiast podjął, uśmiechając się do białowłosej...
Ronard z Wroniego Gniazda
Ronard z Wroniego Gniazda

Liczba postów : 68
Data dołączenia : 01/04/2018

Powrót do góry Go down

Wieża Wiedzących Empty Re: Wieża Wiedzących

Pisanie  Valeara Blackfyre. Wto Paź 29, 2019 9:55 pm

- Wiem, nie łudzę się, że w ogóle kiedykolwiek tam wyruszę. Pewnie nigdy nie znajdę śmiałków do podobnego przedsięwzięcia. - oznajmiła po czym westchnęła i dodała. - Znając życie, zostanę wysłana do jakiegoś paniczyka, jako prezent dyplomatyczny. Jak koń u Dothraków. - skrzywiła się na samą myśl o małżeństwie, nie miała zamiaru w najbliższym czasie wychodzić za mąż, ale w końcu to nie od niej zależało co się z nią stanie. Valeara wysłuchała relacji Ronarda, kiwając głową na znane jej fakty.
- Czytałam książkę czy może bardziej sprawozdanie, Ser Auriona. Spotkaliście wówczas wiele niebezpiecznych stworzeń. W sumie, nigdy nie miałam okazji zapytać, czy chociaż część opisanych tam rzeczy jest prawdziwa? - spytała się. Dziewczyna też chętnie by podróżowała, ale trudno było zostać takim podróżnikiem jak Ronard, zwłaszcza będąc kobietą.
Valeara Blackfyre.
Valeara Blackfyre.

Liczba postów : 59
Data dołączenia : 19/10/2019

Powrót do góry Go down

Wieża Wiedzących Empty Re: Wieża Wiedzących

Pisanie  Ronard z Wroniego Gniazda Sro Paź 30, 2019 11:33 pm

Uśmiechnął się do Valeary i pokręcił głową z dezaprobatą. Nie wiedział skąd w niej tyle pesymizmu, przecież wkrótce ma wejść w dorosłość! Powinna cieszyć się z życia i czerpać z niego garściami. Nie rozumiał takiego podejścia, ale może dlatego, iż on sam od najmłodszych lat lubował się w podróżach i nigdy nie mógł zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu..?
- Gdybym czterdzieści lat temu myślał podobnie, nigdzie bym nie wypłynął. Nie odwiedziłbym Sothoryos, nie chodził po złotych piaskach Naath, nie patrolowałbym zmarzniętych brzegów  wokół Hardhome, nie szukałbym konkretnej wysepki pośród setek innych Wysp Letnich. Nic z tych rzeczy bym nigdy nie zrobił, gdybym dopuszczał do siebie takie myśli, jak Ty teraz księżniczko. - rzekł z przekonaniem, kierując ich w stronę ogrodów. Mówił prosto z serca, gdyż sam miewał podobne wątpliwości. No właśnie, ale miewał. Gdy tylko przychodziły, natychmiast starał się je odpędzić i zająć umysł czymś innym, na przykład kolejnym celem do wypełnienia.
Książkę młodego Auriona co prawda czytał, choć ekstremalnie na raty. To znaczy kiedy tylko znalazł wolną chwilę na okręcie podczas jednej z wielu podróży, starał się zaznajomić z dziełem Smoka.
- Z tego co zauważyłem, większość wydarzeń odpisał dość rzeczowo i autentycznie. Co prawda nie zabrakło kilku domówień młodego wówczas autora, ale nie były one jakoś zbyt znaczne. Wydaje mi się, że książka bardzo dobrze i autentycznie opisuje tamte wydarzenia. A czemu pytasz..? Czytałaś ją..?

(z/t)
Ronard z Wroniego Gniazda
Ronard z Wroniego Gniazda

Liczba postów : 68
Data dołączenia : 01/04/2018

Powrót do góry Go down

Wieża Wiedzących Empty Re: Wieża Wiedzących

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach