Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Komnata Zarządcy

Go down

Komnata Zarządcy  Empty Komnata Zarządcy

Pisanie  Tommen Lannister Pią Sie 07, 2020 1:31 pm

***
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Liczba postów : 105
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnata Zarządcy  Empty Re: Komnata Zarządcy

Pisanie  Tommen Lannister Sro Sie 12, 2020 3:45 am

15/3/10

Po wizycie u ojca Tommen skierował swoje kroki w stronę komnat zarządcy, miał nadzieje go w nich zastać. Gdy był już pod drzwiami, zapukał w nie i wszedł do środka, jeśli były otwarte. – Witaj, mam nadzieje, że nie przeszkodziłem w czymś ważnym. – Spojrzał na zarządcę, jeśli ten był w zasięgu jego wzroku, a nie jak maester w innych pokojach. – Przybyłem, żeby omówić z tobą, budowę strażnic wzdłuż oceanicznego traktu. – Pokazał notatki, które wcześniej napisał. – Musiałyby być oddalone od siebie o godzinne, dwie dla konnego by wsparcie mogło dotrzeć do strażnicy w miarę szybko. Myślę, że odległość 25 mil będzie dobra, czyli musiałyby powstać takie 4 na trakcie od granicy do Lannisporu. – Tommen spojrzał na zarządcę czy go słucha. – Co do wyglądu strażnic myślę, że powinny być to budowle pośrednie do wież rycerskich, miałaby pomieścić z piętnastu ludzi, z boku miejsce na konie, i tym podobne. Według wyliczeń zarządcy z Crakehall kosztowałoby postawienie jednej takiej strażnicy 1500 złotych monet, ale chciałbym zmniejszyć te koszta, może udałoby się przekonać paru karczmarzy, by wybudowali niedaleko strażnicy karczmę, strażnicy by zapewnili im bezpieczeństwo i porządek, a oni pokryją część kosztów tego przedsięwzięcia i wybudują oczywiście za swoje karczmy. Możemy też zainteresować tym kupców czy innych inwestorów. Co o tym sądzisz ? – Zapytał uśmiechając się, streścił pokrótce to co planował od jakiegoś czasu, jeśli zarządca miał jakieś pytania, młody książę odpowiedział na nie skwapliwie.
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Liczba postów : 105
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnata Zarządcy  Empty Re: Komnata Zarządcy

Pisanie  Mistrz Gry Pią Sie 14, 2020 9:27 pm

Komnata zarządcy pełna była regałów z jakimiś zapiskami, a na jego biurze, pomiędzy raportami i liczydłami walały się drewniane figurki, ręcznie strugane. Kolejką z nich, przypominającą konika, zarządca William rzeźbił właśnie swoimi zwinnymi palcami, gdy książę wszedł do pomieszczenie. Sługa zaraz odstawił wyrób na biurko i podniósł się pośpiesznie, kłaniając się księciu.
- Wasza Książęca Wysokość - przywitał Tommena z powagą. Wskazał mu krzesło przy stoliku, gdzie książę mógł usiąść i zostać poczęstowany lampką lekkiego, białego wina, jeśli oczywiście chciał. Oczywiście w międzyczasie sir William słuchał uważnie słów Lannistera.
- Waszą Książęca Wysokość wyraża się niezwykle elokwentnie jak na swój wiek. Nie tylko idea ta posiada niebywały potencjał jeśli chodzi o bezpieczeństwo królestwa Jego Miłości, bowiem takie strażnice z pewnością pozwolą dostrzegać wszelkie przejawy aktywności Żelaznych Ludzi na morzu, dodatkowo, Wasza Książęca Wysokość pomyślał nawet o aspektach ekonomicznych - pokiwał głową z uznaniem. - Pozwolę sobie na śmiałe stwierdzenie, że znam kilku karczmarzy, którzy mogliby być wielce zainteresowani takimi możliwościami długofalowych inwestycji. Jest wiec wysoce prawdopodobne, że uda się nam dzięki temu zmniejszyć niezbędne fundusze być może o czwartą czy piątą ich część. Aczkolwiek, potrzebowałbym początkowo zamienić z nimi kilka słów, nim mógłbym Waszej Książęcej Wysokości przedstawić dokładne kosztorysy. Właściwie to wstępne kosztorysy, bowiem z takimi przedsięwzięciami bywa, że nie każdego zagrożenia, zagrożenia w sensie finansowo-kosztowym oczywiście, da się przewidzieć. Myślę jednak, że wybudowanie takich czterech wież powinno się zawrzeć w mniej niż pięciu tysiącach złotych lwów. Myślę też, Wasza Książęca Wysokość, że skoro mają one strzec również domeny chorążego Jego Miłości, ów chorąży mógłby zostać zachęcony do współfinansowaniu inwestycji - pozwolił sobie zasugerować. Wyraźnie spodobał mu się pomysł nasunięty przez księcia Tommena. Tommen mógł też wiedzieć, że ich zarządca wywodził się z rycerskiego rodu, toteż wojaczka, czy to z ludźmi z Reach czy z Żelaznych Wysp, nie była mu niczym obcym. Może to dlatego chętnie patrzył na inwestycję, która mogła poprawić bezpieczeństwo.
Kowal
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9650
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Komnata Zarządcy  Empty Re: Komnata Zarządcy

Pisanie  Tommen Lannister Sob Sie 15, 2020 2:37 pm


Tommen rozsiadł się wygodnie na krześle, jednocześnie odmówił wina, nie lubił alkoholu, był zbyt cierpki i palił w usta. Gdy zarządca mówił, Lannister uważnie słuchał, słów mężczyzny znał się na swojej pracy. – Tak jak mówisz, jeszcze bym cały teren w ogół strażnicy otoczył palisadą oraz jakąś fosą, ale szczegóły zostawiłbym już odpowiedniej osobie. By jeszcze zmniejszyć czas oraz koszta wybudowałbym je wszystkie takie same. – Zaproponował. – Rozumiem, takie sprawy muszą trochę potrwać, jeśli nie będziesz miał nic przeciwko, będę chciał brać w tym czynny udział. Może nie przy przekonywaniu karczmarzy, bo zapewne łatwiej będzie wam się rozmawiało bez mojego udziału. Chyba że inaczej uważasz zarządco. Co do chorążych po wyliczeniu i skonstruowaniu planu skontaktuje się z nimi, zapewnię, przystaną na pokrycie części inwestycji. – Odpowiedział na sugestie o chorążych. – A i zapomniałem o jednej sprawię, o której rozmawiałem z Królem, otóż chcę zorganizować polowanie na lwy, ale takie na całe królestwo. Będzie to coś na kształt turniejów rycerskich, ogłosimy zapisy oraz ograniczyli czas do trzech dni i kto ubije, największego lwa wygrywa. Teren polowania byłby południowe regiony i zaproszeni by byli wszyscy lordowie. Co myślisz o tym pomyśle? Jakie powinniśmy dać nagrody pieniężne dla zwycięscy i reszty uczestników ?
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Liczba postów : 105
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnata Zarządcy  Empty Re: Komnata Zarządcy

Pisanie  Mistrz Gry Nie Sie 16, 2020 12:03 am

Zarządca przysłuchał się Tommenowi, popijając nieco wina. Gdy zaś opróżnił już puchar, zamiast dolewać sobie więcej wina, odłożył go i wziął w ręce jedną z drewnianych figurek. Nie robił z nią nic szczególnego, ot, zwyczajnie pewnie potrzebował czymś je zająć. Jeśli Tommen zwrócił uwagę na dość pokaźną kolekcję, mógł zauważyć, że są naprawdę ładnie wykonane. Być może stanowiłyby idealny prezent dla któregoś z młodszego rodzeństwa?
- Nie jestem całkowicie przekonany, że zbudowanie ich dokładnie takich samym oszczędziłoby czas. Domniemam, że Wasza Książęca Wysokość pragnie je budować w tym samym czasie, to zaś oznacza, że nie tylko będą budować je różni robotniczy, również nadzór nad nimi zapewne sprawować będą inne osoby. To zaś może prowadzić do pewnych różnic. Rozumiem jednak pomysł i z pewnością opracuje się jeden plan na nie, który przekaże się fachowcom, by się go trzymali. I z ogromną przyjemnością przyjmę waszą pomoc, Wasza Książęca Wysokość. Myślę, że moglibyśmy umówić się, by każdego dnia przysiąść po obiedzie nad tymi planami, aż je skonkretyzujemy i przekażemy do wykonania, co Wasza Książęca Mość o tym myśli? - zaproponował uprzejmie. - Oczywiście jeśli chodzi o negocjację z karczmarzami i wykonawcami, to Wasza Książęca Mość będzie uczestniczył wedle uznania - zapewnił.
- Jeśli zaś o wielkie polowanie się rozchodzi. Zajmę się tym. Niech tylko Wasza Książęca Mość wyznaczy datę, wtedy zlecę rozesłanie kruków do wszystkich lordów. Czy Wasza Książęca Mość pragnie założyć wielki obóz polowy czy zatrzymać się u jednego z południowych lordów na ten czas? Śmiem zasugerować, że na ten czas powinniśmy mieć jeden określony punkt zboru oraz zakończenia polowania. Królestwo Skały jest silne i wielkie, jeśli więc nie określimy terenu i miejsca zbiórki dokładnie, z pewnością znajdą się tacy, którym bardziej zależeć będzie na uznaniu wynikającym z zabiciu największego lwa niż na honorze. Mówię o tym, że mogliby się znaleźć tacy, którzy tej reguły trzech dni nie przestrzegaliby - zauważył nieco zasmucony. Wyglądał na takiego, co zna się na ludziach, a raczej, takiego, co poznał się już na ludzkiej naturze.
Kowal
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9650
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Komnata Zarządcy  Empty Re: Komnata Zarządcy

Pisanie  Tommen Lannister Wto Sie 25, 2020 6:29 am

Tommen wsłuchał się w słowa zarządcy oraz rozejrzał się po pokoju nie tracąc z oczu zarządcy. – Oczywiście pewne różnice będą, ale chciałbym, żeby rozmieszczenie pomieszczeń była podobna, ułatwi to naprawę oraz użytkowanie załodze, jeśli ta będzie się zmieniać pomiędzy strażnicami. – Na słowa o codziennym dopracowywaniu planów, młodzieniec się uśmiechnął, w ten sposób będzie mógł wykonać polecenie ojca. – Oczywiście po obiedzie możemy popracować nad tym, a co do negocjacji z przyjemnością się im przyjże. – Tommen przystał na propozycje, zobaczenie prawdziwych negocjacji było bardzo ważnym doświadczeniem dla młodzieńca może się czegoś nauczy od mężczyzny. – Tak rozmawialiśmy o tym z ojcem i myślę, że odwiedzimy lorda Stackspear i tam rozpocznie się polowanie i tam zakończy. Jedynie co to pozostało poinformować lorda o tej niespodziance, być może ja powinienem wysłać do niego kruka, jak i do lorda Crakehall z informacją o strażnicach i turnieju, resztę zostawiłbym w twoich rękach, ojciec na pewno nie będzie narzekał przez to. – Oby pomyślał sobie Tommen, choć lord Crakehall znał plany to władca Stacksepera nic nie wiedział musiał go poinformować. – To zależy ile by trwały przygotowania, ale myślę, że miesiąc od wysłania kruków, byłby dobrym terminem, każdy z uczestników zdołałby się przygotować oraz dotrzeć na południe. – Odpowiedział na wcześniejsze pytanie zarządcy, miesiąc był idealnym terminem, myślał nad swoimi urodzinami czy czymś takim, ale jeśli coś się by nie udało nie chciał by jego urodziny były powiązane z nieszczęściem.
Tommen Lannister
Tommen Lannister

Liczba postów : 105
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Komnata Zarządcy  Empty Re: Komnata Zarządcy

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach