Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Vassal Engine - planszowa Gra o Tron na komputerze

Go down

Vassal Engine - planszowa Gra o Tron na komputerze Empty Vassal Engine - planszowa Gra o Tron na komputerze

Pisanie  Theoderic Frey Sro Kwi 29, 2020 5:46 pm

Zdaję sobie sprawę, że podobny temat już istnieje - choć dotyczy on zupełnie innego sposobu grania w tę grę i obawiam się, że jakbym po prostu odświeżył tamten, to nikt by nie zwrócił nań uwagi. Jak ktoś z administracji stwierdzi że jednak nie powinienem mnożyć zbyt podobnych wątków, to usunę ten temat i przeniosę się ze swoją "ewangelią" do starego.

Rzecz dotyczy planszowej Gry o Tron, jednak nie rozgrywanej w sposób korespondencyjny, a z użyciem zmyślnego programiku - Vassal Engine.

Vassal Engine to komputerowy emulator gier planszowych. Znaczy to tyle, że widzimy planszę przed sobą w czasie rzeczywistym, a ruchów na niej dokonujemy za pomocą myszki - przesuwając po prostu odpowiednie pionki lub karty. Jak działa program? Ściągasz program i odpowiedni moduł (czyli tak naprawdę pliki danej gry planszowej), łączysz się z innymi, wybierasz stronę gry i już, można grać.

Istnieje moduł między innymi do gry bardzo tematycznej dla naszego forum - strategicznej Gry o Tron na sześciu graczy, niektórym graczom na forum już dobrze znanej. Moja propozycja jest oczywista - zebrać się któregoś wieczora w owe sześć osób oraz stanąć w szranki. Zajmie to od dwóch godzin w przypadku szybkiego zwycięstwa któregoś z nas do nawet czterech lub pięciu jeśli gra będzie zaciekła - na pocieszenie dodam jednak, że w przeciwieństwie do rozłożonej planszy, w Vassal Engine da się jednym kliknięciem zapisać grę i bez problemu wczytać ją innego wieczoru.

Moduł jest zautomatyzowany w dużej mierze - karty można wykładać na planszę główną i wracać na rękę skrótami klawiszowy mi po ich zaznaczeniu myszką, tak samo z żetonami etc.
Sam Vassal Engine oraz wszelkie moduły (nie tylko Gra o Tron!) jest dostępny za darmo na internecie, wpiszcie w google i na pewno będziecie mieli. Ja niestety jeszcze nie mogę zamieszczać linków. Zamieściłbym też jakieś screeny dla zachęty, ale też jeszcze muszę poczekać parę dni... Jak ktoś jest wstępnie zainteresowany mogę wysłać na fb/disco/na priva.

Jak ktoś byłby chętny, niech da znać w tym temacie. Jeśli zbierze się drużynka, wystarczy tylko wtedy ustalić termin Smile. Graczy może być tak jak mówiłem, sześciu - Stark, Greyjoy, Baratheon, Lannister, Tyrell i Martell.
Theoderic Frey
Theoderic Frey

Liczba postów : 47
Data dołączenia : 23/04/2020

Powrót do góry Go down

Vassal Engine - planszowa Gra o Tron na komputerze Empty Re: Vassal Engine - planszowa Gra o Tron na komputerze

Pisanie  Gedeon Osgrey Sro Kwi 29, 2020 7:39 pm

https://www.thronemaster.net/ - tu jest stronka z tą samą grą w znacznie bardziej przystępnej formie niż VassalEngine.
Gedeon Osgrey
Gedeon Osgrey

Liczba postów : 119
Data dołączenia : 09/03/2020

Powrót do góry Go down

Vassal Engine - planszowa Gra o Tron na komputerze Empty Re: Vassal Engine - planszowa Gra o Tron na komputerze

Pisanie  Theoderic Frey Sro Kwi 29, 2020 8:02 pm

No to jeszcze lepiej. Niezależnie od platformy szukam chętnych na wspólną partię.
Theoderic Frey
Theoderic Frey

Liczba postów : 47
Data dołączenia : 23/04/2020

Powrót do góry Go down

Vassal Engine - planszowa Gra o Tron na komputerze Empty Re: Vassal Engine - planszowa Gra o Tron na komputerze

Pisanie  Rhaegar Vaelaros Sro Kwi 29, 2020 10:25 pm

A chętnie był po Baratheonował
Rhaegar Vaelaros
Rhaegar Vaelaros

Liczba postów : 89
Data dołączenia : 19/03/2020

Powrót do góry Go down

Vassal Engine - planszowa Gra o Tron na komputerze Empty In

Pisanie  Edmund Bracken. Czw Kwi 30, 2020 1:58 am

In
Edmund Bracken.
Edmund Bracken.

Liczba postów : 194
Data dołączenia : 04/03/2020

Powrót do góry Go down

Vassal Engine - planszowa Gra o Tron na komputerze Empty Re: Vassal Engine - planszowa Gra o Tron na komputerze

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach