Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Pracownia alchemiczna

Go down

Pracownia alchemiczna Empty Pracownia alchemiczna

Pisanie  Roslin Bolton Sob Paź 23, 2021 12:04 pm

Pracownia alchemiczna znajdująca się w podziemnej, a więc zimnej i jeszcze bardziej ponurej, części Dreadfort. Nie jest zbiegiem okoliczności, że niedaleko stąd do lochów ani to, że lepiej było się nie przyglądać temu co znajdowało się w niektórych słojach mieszczących "eksperymenty" alchemika. Robard Tanner, zamkowy alchemik Roslin, zajmował się tą pracownią i należał do jednej z niewielu osób, którym w pełni ufała.
Roslin Bolton
Roslin Bolton

Liczba postów : 386
Data dołączenia : 17/08/2020

Powrót do góry Go down

Pracownia alchemiczna Empty Re: Pracownia alchemiczna

Pisanie  Roslin Bolton Sob Paź 23, 2021 12:17 pm

2/12/11

Roslin z rzadka zachodziła do swego alchemika, głównie dlatego, że nie "szlachetnej sztuki alchemii" szczególnymi względami. Oh, oczywiście miała ona swoje zastosowania - w leczeniu czy pozbawianiu swych wrogów życia w sposób iście spektakularny lub całkowicie naturalny. Jednakże ona sama nigdy nie miała głowy do siedzenia w zimnej klitce, odważania odczynników, ucierania roślin na proszek czy destylowania czystego alkoholu, który miał z ingrediencji wyciągać to co najlepsze. Wiedziała, że jej kuzyn, Ranulf lubił tu przesiadywać. Nic zresztą dziwnego, z taką paskudną mordą sama zaszyłaby się w jakiejś ciemnej dziurze i nie wyściubiała z niej nosa. Może też w alchemii szukał sposobu na upiększenie się?
W każdym razie to było celem wizyty lady u jej alchemika. Ostatnimi czasy nie miała dla niego żadnych specjalnych zadań toteż pracował on niestrudzenie nad tym... czym pracował. Prawdę mówiąc nigdy się nie wgłębiała w jego badania, zresztą wątpliwym jest by do końca je rozumiała. Jej potrzeby były proste - trucizny, odtrutki, upiększające mazidła. On zaś dostarczał tego co potrzebowała, nie zaprzątając sobie głowy na kogo potrzebowała rzeczonych trucizn. Jako też, że dawno nie była u Tannera zdecydowała się do niego zajrzeć by upewnić się, że zamek będzie stał jak stał od tysięcy lat i poprosić go o coś na wizytę Hornwooda.
Lady weszła z głośnym skrzypnięciem drzwi i bez trudu odnalazła mężczyznę, gdy ten starannie odważał kolejne odczynniki do swoich eksperymentów. Przeszła się więc chwilę po komnacie, obserwując tutejsze eksponaty i spoglądając na tytuły ksiąg wiedząc, że nie lubił gdy ktoś mu przerywał pracę. W końcu nieważne czy było się lady czy też nie, ale osobę, która dostarczała ci specjalnych specyfików nie należało niepotrzebnie antagonizować. Jeszcze zdecyduje ci się dostarczyć takowy specyfik do jedzenia. W końcu jednak Robard zwrócił się w jej stronę z zapytaniem i świadomością jej obecności.
- Wkrótce spodziewam się gościć na zamku lorda Hornwooda. - Powiedziała Roslin bez ogródek. - Dobrze by było bym prezentowała się lepiej niż zwykle. Z pewnością będziesz mógł przygotować jakąś dobrą partię kosmetyków bym wywarła na gościu odpowiednie wrażenie, prawda? - Zadała pytanie. Po dłuższej chwili zaś rozglądania się po komnacie zadała kolejne pytanie. - Masz tu wszystko czego potrzebujesz? Zwykle siedzisz w tej komnacie i praktycznie cię nie widuje. Nad czym pracujesz całymi dniami?
Roslin Bolton
Roslin Bolton

Liczba postów : 386
Data dołączenia : 17/08/2020

Powrót do góry Go down

Pracownia alchemiczna Empty Re: Pracownia alchemiczna

Pisanie  Mistrz Gry Sob Paź 23, 2021 6:14 pm

Pracownia do której weszła była wypełniona przeróżnymi zapachami. Takimi od których nienawykły nos od razu pragnął kichnąć. Głównie były to zapachy ziołowe - trudno odgadnąć niewprawnej w sztuce osobie odgadnąć, czy to akurat woniały ingrediencje, czy może te zapachy miały tylko maskować bardziej przykre fetorki. Niemniej... Jak jest to tak jest i nie ma co dumać. Przybyła tutaj pomówić i złożyć zamówienie.

Alchemik miał na sobie skórzany fartuch, cienkie skórzane rękawice oraz coś, co przypominało trochę pikowany kaptur zakładany pod kaptur kolczy, jednakże zasłaniało też nos i usta. Odwróciwszy spojrzenie, przywitał swą panią lekkim skinieniem głowy i powoli uporządkował miejsce pracy, ażeby zaraz się od niego oddalić. Zdjął też rękawice i dziwny kaptur, tylko, że je ułożył dalej od miejsca pracy. W tym zawodzie skrupulatność i ostrożność były ważne.
- Rozumiem... - Odparł. - Być może dobrym rozwiązaniem będą jakieś subtelne perfumy? Zapach pobudza wyobraźnie i kusi. - Dodał, lekko się uśmiechając. Jakby co, to był gotów wytworzyć dla lady jakieś miłe pachnidło. Co zaś tyczyło się jego zajęć...
- Cóż... Zapasów nigdy dość. Do moich codziennych prac ich starcza, ale lepsze składniki pozwolą mi osiągać lepsze efekty w razie specjalnego zadania. - Powiedział. - Czym zaś się param? Pani... Tworzę maści i balsamy. Głównie tym. Poza zaś rzeczonym tym to szykuję składniki, odważam dawki, hoduję... Em, no... No część składników hoduję sam. Dużo mam też notatek do robienia. Alchemia to praca wymagająca poświęcenia czasu i dużej uwagi. Pośpiech jest niewskazany a efekty badań przychodzą powoli. - Oświadczył.

Wujas
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9628
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Pracownia alchemiczna Empty Re: Pracownia alchemiczna

Pisanie  Roslin Bolton Sob Paź 23, 2021 8:21 pm

- Hmm. Perfumy? Być może... - Powiedziała przez moment zamyślona. - Tak, myślę, że subtelne perfumy mogłyby być idealne. Nie chcę się narzucać lordowi Hornwoodowi ani wyjść na bardziej zniewieściałą niż jestem, choć z pewnością dwa cycki z przodu nie pomagają mojemu wizerunkowi na "męskiej Północy". W każdym razie trzeba wywrzeć na nim i jego towarzyszach odpowiednie wrażenie. Nazbyt mocne mazidła mogłyby być niewskazane, ale coś subtelnego.... Hmm. Tak, myślę, że będzie to odpowiednie. Nic nazbyt otwartego co można zaobserwować i posądzać mnie o to, że więcej czasu spędzam szydełkując czy co tam innego kobiety robią w wolnym czasie dla zabawy, ale dość by podkreślić moją bardziej... delikatną naturę. - Pozwoliła sobie na skromny uśmieszek nim spoważniała.
Tak jak Roslin się spodziewała jej alchemik nie zajmował się niczym co by ją zainteresowało. Maści i balsamy? Brzmiało to wiele bardziej nudno od trucizn i odtrutek. Ale skoro lubił to robić to czemu miała mu przeszkadzać? Niech się bawi, może w końcu wyjdzie z tego coś użytecznego. Zresztą miała z niego pożytek od czasu do czasu.
- Jeśli potrzebujesz czegoś specjalnego lub dodatkowego finansowania to zawsze możesz przyjść do zarządcy lub do mnie. Z pewnością damy rady wysupłać odrobinę złota na twoje... badania. Czymkolwiek by one nie były.


z/t


Ostatnio zmieniony przez Roslin Bolton dnia Nie Paź 24, 2021 9:22 am, w całości zmieniany 1 raz
Roslin Bolton
Roslin Bolton

Liczba postów : 386
Data dołączenia : 17/08/2020

Powrót do góry Go down

Pracownia alchemiczna Empty Re: Pracownia alchemiczna

Pisanie  Mistrz Gry Nie Paź 24, 2021 2:08 am

- Zatem uczynię co w mojej mocy, by sprawić dla was stosowne pachnidło. - Oświadczył alchemik w odpowiedzi na decyzję swej lady. Musiał przeto jednak uprzedzić, iż cudów raczej nie podziała. Miał umiejętności i stosowne zaplecze, jednakże specjalnie się tutaj pachnidłami i mazidłami innymi niż lecznicze nie zajmował. W ogóle Północ raczej nie słynęła z zamiłowania do tych zniewieściałych praktyk. Daleko w kierunku wschodnim, kiedy tak sobie przekroczyć morza to wtedy co innego. Wtedy i powszechną praktyką będzie i u mężczyzn, aby się upiększać. Ba, daleko w mieście zwanym Qarth mężczyźni pokazowo wręcz ronili łzy. Natomiast tutaj nawet kobiety musiały być twarde.

Deklaracja go ucieszyła. Prosił zatem, aby lady pamiętała o nim, kiedy będzie kolejny raz wysyłała ludzi do Białego Portu. Wtedy mógłby sporządzić im stosowną listę. W kwestii lokalnych ziół to dawał sobie radę pozyskiwać je na w miarę własną rękę. No i co tu więcej powiedzieć? Lady powinna też pamiętać, że jeśli chciałaby wyznaczyć mu jakieś "specjalne" zadanie, to też powinna wcześniej poinformować. Być może będzie właśnie potrzeba dokonać specjalnego zamówienia.

Wujas
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9628
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Pracownia alchemiczna Empty Re: Pracownia alchemiczna

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach