Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Nadmiar Doświadczenia

Go down

Nadmiar Doświadczenia Empty Nadmiar Doświadczenia

Pisanie  Maester on Czw Cze 04, 2020 8:43 pm

Kiedyś, zapewne, ktoś dojdzie do maksymalnej liczby PD. Lub ewentualnie uzna jeszcze przed tym, że ma już wszystkie nowe Cechy, z PU ma co chce i na cholerę mu te inne umiejętności. Co wtedy z PD? Czy kolejne stają się bezwartościowe? Otóż nie! Mogą one służyć za pewnego rodzaju "fabularną" walutę, która posłuży by wynieść naszych dzielnych bohaterów do poziomu legendarnych postaci z Ery Herosów czy person pokroju Aegona Zdobywcy lub Ser Arthura Dayne'a.

Moneta Losu
Koszt 20PD

1 Moneta - Możesz dodać +0,5 do dowolnego testu (należy uprzedzić MG PRZED rzutem).
2 Monety - Możesz dodać +1 do dowolnego testu (należy uprzedzić MG PRZED rzutem).
2 Monety - Po nieudanym rzucie możesz poprosić o przerzut, można poprosić tylko o 1 przerzut za monety na test.

Maszyna Losująca I
Koszt 40PD

Można poprosić MG o rzut na Cechy 2k10-1. Maksymalnie 4 razy na postać.
Jeżeli wynik jest mniejszy/równy 10, nic się nie dzieje. Po prostu traci się 1 szansę i 40PD.
Jeżeli wynik jest większy niż 10, to:
a) Jeżeli rozdawało się Cechy z puli startowej, czyli średnio wychodziło 10pkt. na cechę, otrzymuje się do rozdania tyle punktów ile wyszło w danym rzucie ponad 10, acz podzielone przez dwa i (poza 11) zaokrąglone w dół. Np. wypadło 13, więc można rozdać dodatkowe 3/2=1,5, zaokrąglone w dół, czyli 1pkt. Jeżeli wypadłoby 19, to rozdać można 9/2=4,5, zaokrąglone w dół czyli 4pkt.
b) Jeżeli rzucało się na cechy, to można zastąpić nowym rzutem rzut starszy, o ile różnica między nimi nie jest większa od 4. Zastępuje się bazową wartość rzutu, punkty wydane w zmienianą cechę są do ponownej redystrybucji. Np. Stan Crabb wyrzucił 8 i umieścił ten wynik w swojej Inteligencji, później dodał w Inteligencję 2pkt. Po nowym rzucie otrzymał 11 i postanowił zamienić stary wynik. Teraz Inteligencja Stana to 11, a 2 wydane w nią punkty może rozdać ponownie.

Maszyna Losująca II
Koszt 25PD

Można poprosić MG o przerzut (Maksymalnie 4 razy na postć) rzutu na to jak mocną głowę ma postać w kwestii alkoholu lub na to czy nie odkryje u siebie magicznych talentów takich jak możliwość kontroli umysłów zwierząt czy prorocze sny. Pozytywny wynik w tej drugiej rzeczy jest mało prawdopodobny, ale możliwy, uczciwie ostrzegamy.

Mentor
Postać może dzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Dosłownie i w przenośni. Poprzez fabularną naukę innej postaci można dokonać transferu nadmiarowego PD (2:1) na rzecz swojego ucznia.

Uśmiech Losu
Koszt 50PD

Prosząc o Uśmiech Losu gracz otrzymać może przygodę - ostrzegamy jednak, iż może ona być niebezpieczna - w której zyska szansę na odnalezienie skarbów o jakich inni mogą tylko pomarzyć (np. broni z valyriańskiej stali) lub też otrzyma duże, losowe wydarzenie dla siebie lub swych włości (istnieje 20% szansa, że wydarzenie będzie złe, 70%, że będzie dobre, a 10%, że będzie dobre i wzrośnie do poziomu bardzo dobrego zdarzenia). Gracz oczywiście może powiedzieć MG czy bardziej zależy mu na wydarzeniu, czy na przygodzie, jednak ważne jest też by pamiętać o okolicznościach fabularnych w jakich postać się znajduje (po prostu przygoda nie zawsze może nastąpić w pewnych okolicznościach bez okropnego naginania logiki).

Szczęśliwy Zbieg Okoliczności (SZO)
Koszt 30PD

Posiadać można maksymalnie jeden na raz i każdej postaci przysługuje jeden od samego początku gry - pole "SZO" znaleźć można w swoim profilu - zapewnia on szansę na cudowny ratunek życia/zdrowia postaci w razie jej zagrożenia wywołanego przez siły niezależne (a przynajmniej bardziej niezależne niż zależne) od innych graczy, takie jak np. losowe wydarzenia, ataki piratów, bandytów czy dzikich zwierząt, wypadki, itd. Jeżeli ktoś swoje SZO już wykorzystał, oto ma szansę by uzupełnić zapas szczęścia przed wyruszeniem w drogę!

Na przedstawione tu rzeczy wydawać można jedynie PD powyżej progu 300PD. Wydawać można również jedynie te PD, które są nadwyżką ponad tymi zapewniającymi ostatnio wydany Punkt Umiejętności. Jest to podyktowane tym, aby nagle nie trzeba było odejmować komuś Cech/PU, ponieważ nagle spadł poniżej progu, za który wydał już punkty.
Maester
Maester
Kronikarz

Liczba postów : 253
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach