Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Ogłoszenia

Go down

Ogłoszenia Empty Ogłoszenia

Pisanie  Maester on Nie Mar 15, 2020 12:09 am

OGŁOSZENIA


Wszystkie listy, które zostały wysłane masowo lub/i inne formy ogłoszeń pokrywające większy obszar.
Maester
Maester
Kronikarz

Liczba postów : 253
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Mar 22, 2020 10:00 pmLordowie i rycerze! Księżniczki i damy!

Po całym królestwie Jego Wysokości, Króla Merna VIII Tego Imienia Gardenera, ogłasza się wszem i wobec, że wspaniałomyślny lord Tarly z Horn Hill przygotowuje wielki turniej, na których wsławić się mogą wszelcy rycerze Reach, wielcy i mali, szlachetnie urodzeni i Ci, którzy swymi czynami dowiedli, że zasługują na rycerskie ostrogi! Przewidziane są konkurencje piesze i konne, indywidualne i zbiorowe. Również Ci, którzy nie mogą dowieść swego rycerskiego stanu, wziąć mogą udział w potyczkach pieszych i walkach zbiorowych. Nie zabraknie uczt i polowań, na których rozgrywkę znaleźć mogą wszyscy wysoko urodzeni, a także strawy i napitku dla gości!

Turniej ten odbędzie się pierwszego dnia trzeciego księżyca bieżącego roku!List ten dostarczony zostanie do każdego zamku w Reach, a posłańcy rozniosą podobne wieści po miasteczkach i przydrożnych karczmach, począwszy od 18.01.10PZ. Wieść o wydarzeniu rozniesie się również po pobliskich królestwach pod koniec pierwszego i na początku drugiego księżyca.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5779
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

Pisanie  Sebastion Grafton on Pon Mar 23, 2020 3:59 amLordowie i rycerze! Księżniczki i damy!

Po całym królestwie Jego Wysokości, Króla Alestera Trzeciego Tego Imienia Arryna, ogłasza się wszem i wobec, że wspaniałomyślny lord Grafton z Gulltown przygotowuje wielki turniej, na których wsławić się mogą wszelcy rycerze Doliny, wielcy i mali, szlachetnie urodzeni i Ci, którzy swymi czynami dowiedli, że zasługują na rycerskie ostrogi! Przewidziane są starcia na kopie i walki zbiorowe. Również Ci, którzy nie mogą dowieść swego rycerskiego stanu, wziąć mogą udział w walkach zbiorowych.Turniejowi towarzyszyć będzie trzydniowa uczta, na której oprócz najznamienitszych potraw i trunków pojawią się też minstrele, grajkowie, kuglarze, żonglerze, akrobaci i karł. Oprócz tego w trakcie turnieju odbędzie się jarmark. A po uczcie odbyć ma się polowanie dostępne dla wszystkich szlachetnie urodzonych, podczas gdy na zamku trwać będzie zabawa urządzona dla ich najmłodszych potomków i krewnych.

Turniej ten odbędzie się jedenastego dnia drugiego księżyca dziesiątego roku po Zagładzie!

Podpisano: Sebastion Grafton, lord Gulltown
*pieczęć*List ten dostarczony zostanie do każdego zamku w Dolinie (poza Redfort), a posłańcy rozniosą podobne wieści po miasteczkach i przydrożnych karczmach, począwszy od 02.01.10PZ. Wieść o wydarzeniu rozniesie się również po pobliskich królestwach w połowie pierwszego księżyca.
Sebastion Grafton
Sebastion Grafton

Liczba postów : 195
Data dołączenia : 05/03/2020

Powrót do góry Go down

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

Pisanie  Mistrz Gry on Sro Mar 25, 2020 11:54 pm

*~~*11/02/10 PZ*~~*

W tym dniu stała się rzecz niesłychana. Cheering Town, miasteczko położone na Przylądku Gniewu nad Morzem Dornijskim, zostało brutalnie złupione. W niewolę wzięto lorda Whiteheada i jego dziedzica, a także garnizon zamku i połowę populacji miasteczka. Zrabowano również rodowy skarbiec Whiteheadów i majątek wielu ludzi w Cheering Town. Mawia się, że za atakiem stoją Żelaźni Ludzie. Inni twierdzą, że winę ponoszą dziwni wyznawcy obcych morskich bóstw. Pomimo rozprzestrzeniania się plotek i powstawania kolejnych wersji wydarzeń wielu zgadza się ze stwierdzeniem, że najeźdźcy porozumiewali się w obcym języku. Niektórzy nawet utrzymują, że agresorzy nie byli ludźmi, a pół ludzkimi demonami przywołanymi za pomocą sił nieczystych z siedmiu piekieł, na dowód czego przypominają o przemowie jednego z nich wygłoszonej w westeroskim języku, choć charczącym i chropowatym jakby mówca nie był przyzwyczajony do posługiwania się nim. Ponoć była to bestia w pół ludzkiej, pół demonicznej skórze, straszna, sroga i z ciałem noszącym znamiona ran odniesionych w walce, które dawno doprowadziłby do śmierci zwyczajnego śmiertelnika. Bez względu na to kto dopuścił się zbrodni zaatakowania Cheering Town, mieszkańcy Królestwa Burzy zadają sobie jedno i wciąż to samo pytanie - jak na to zareaguje król Arrec I Durrandon?

*Do końca drugiego księżyca wieści obiegną całe Krainy Burzy, a do krain sąsiednich dotrą w kolejnych miesiącach


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5779
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Mar 26, 2020 7:24 pm

~ 24/02/10PZ ~

Po serii morskich bitew i długich negocjacjach zakończył się konflikt między Złotym Cesarstwem Yi Ti a mieszkańcami Leng. Lud zamieszkujący wyspę uzyskał niezależność od władzy cesarzy z Yin i zgodnie z dawnymi zwyczajami koronował własną boską cesarzową - Khiarę Wielką. Nowa władczyni w celu zadowolenia wszystkich swoich poddanych wzięła dwóch mężów, jednego yitijskiego i jednego lengijskiego pochodzenia, którym powierzyła władzę odpowiednio nad swoją flotą oraz armią.
Tak wielkie niepowodzenie oraz utrata rozległych i bogatych ziem niekorzystnie odbiły się na autorytecie cesarzy z lazurowej dynastii zasiadających w Yin.

*Wieści te wraz z początkiem czwartego księżyca dotrą w okolice Volantis oraz na Wyspy Letnie*
*Pod koniec czwartego księżyca obiegną południowe Westeros (Dorne, obrzeża Reach oraz Ziem Burzy) oraz Wolne Miasta*

Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5779
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Sie 27, 2020 1:32 pm

~ 01/09/10PZ ~

Podczas gdy w Westeros lordowie Burzy oraz Reach zbierają się na dworach swoich królów, a armie ustawiają się po obu stronach Dornijskiego Pogranicza, w Volantis trwają przygotowania do hucznych obchodów rocznicy założenia miasta.
Czwartego dnia bieżącego księżyca sześć czterokonnych rydwanów ponownie zmierzy się w wyścigu na szczycie Czarnego Muru, a Pierwsza Córa Valyrii odda się zabawie i radosnemu świętowaniu.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 5779
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach