Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Tarasy widokowe

Go down

Tarasy widokowe Empty Tarasy widokowe

Pisanie  Valerian Velaryon. Pon Lis 04, 2019 11:14 pm

Tarasy widokowe Cc74e848914aa3a2da3b836f4022c3d6

~~*~~

Przestrzeń w południowo-wschodniej części Wysokiego Przypływu. W zadaszonej części znajduje się kilka stolików przy których można usiąść na licznych stołkach, pufach i poduszkach. Otwarta zaś część otoczona jest marmurową balustradą za którą rozpościera się widok na Driftmark oraz częściowo na zatokę. Pełno jest tu roślin, zarówno tych doniczkowych, jak i tych pnących się po ścianach. Po większość pomieszczenia można przechadzać się boso, dzięki licznym dywanom sprowadzonym z Myr.
Valerian Velaryon.
Valerian Velaryon.

Liczba postów : 94
Data dołączenia : 15/09/2019

Powrót do góry Go down

Tarasy widokowe Empty Re: Tarasy widokowe

Pisanie  Valerian Velaryon. Pon Lis 04, 2019 11:17 pm

2 dzień pierwszego księżyca 376AC, wieczór

Gdy około godziny później sługa znów zapukał do drzwi komnaty, Valerian odłożył księgę na półkę i wybrał się na taras widokowy, gdzie przygotowano mały stolik, a na nim lekką kolację, złożoną z warzyw i owoców morza. Wiedzący już siedział przy stole.
Lord usiadł na jednym z przyniesionych tu krzeseł, tak, by rozpościerał się przed nim widok na Zatokę Czarnego Nurtu. Słońce chyliło się powoli ku horyzontowi, co stanowiło prawdziwą ucztę dla oczu.
Oprócz Velaryona i wiedzącego przy kolacji znaleźli się najbliżsi domownicy. Wywiązała się na początek luźna rozmowa, a gdy każdy się już najadł, biesiadnicy powoli zaczęli rozchodzić się do swych komnat na spoczynek lub by dokończyć swe zajęcia. Dopiero gdy przy stole zrobiło się prawie pusto, Velaryon podjął temat z którym tu przyszedł.
- Wiedzący Eckbecie, rozmawiałem dziś z mym stryjem Lucerysem. Wygląda na to, że nasze porty są zatłoczone, więc rozważam rozbudowanie jednego z nich. W przeciągu około tygodnia wyruszę też do Pentos i wrócę dopiero w drugim księżycu. Chciałbym po powrocie mieć jakieś wstępne plany co do tej inwestycji. Czy jesteś w stanie przygotować coś takiego w tym czasie? Dobrze byłoby też wziąć do pomocy jednego lub dwóch uczniów naszej szkoły. Wiem, że nie prosperuje ona najlepiej, ale może to być okazja do wykazania się. Chyba najlepiej by było, gdyby zaangażować młodzieńca lub pannę z Hull, oraz drugiego lub drugą ze Spicetown, tak bym po powrocie mógł rozpatrzyć, które miasto korzystniej będzie rozbudować. Czy jest to wykonalne i czego byś do tego potrzebował? Wolałbym pod moją nieobecność nie obciążać tym naszego kasztelana, więc jeśli potrzeba będzie umówić się z zarządcami portowymi czy kimś innym, mogę to ustalić jeszcze przed wyjazdem, by ułatwić Ci pracę. Przy okazji, jeśli potrzeba Ci czegoś z Akademii, to przygotuj mi listę. I tak będę w Pentos – zaproponował lord. Miał nadzieję, że wiedzący nie będzie miał zbyt wielu uwag, choć gotów był wszystkie wyjaśnić.
Valerian Velaryon.
Valerian Velaryon.

Liczba postów : 94
Data dołączenia : 15/09/2019

Powrót do góry Go down

Tarasy widokowe Empty Re: Tarasy widokowe

Pisanie  Mistrz Gry Czw Lis 07, 2019 2:56 pm

- Jest to jak najbardziej wykonalne, mój panie - odpowiedział uczony. - Potrzebna mi będzie pomoc ze strony naszego zarządcy, który lepiej orientuje się w stanie zamkowych finansów niż ja, a także konsultacja z ludźmi odpowiadającymi za nadzór portów. Poza tym oczywiście odwiedzę oba miasteczka by dokonać dokładniejszej inspekcji. Nic co wymagałoby interwencji waszej lordowskiej mości - wiedzący podstawił swoje niewymagające potrzeby. - I jeszcze ostatnia kwestia - szczegóły. Co masz dokładnie na myśli, panie, poprzez "rozbudowę"? Czy chodzi jedynie o powiększenie nabrzeża i umożliwienie cumowania większej liczby statków? Dodatkowe umocnienia? Wszystko to będzie dla mnie cenne nim zabiorę się do pracy.
Eckbert oczywiście zgodził się zabrać ze sobą po zdolnym uczniu z obu miasteczek, uważając, że udział w takim praktycznym projekcie może dobrze wpłynąć na młode umysły. Po wysłuchaniu dokładnie co Valerian chciał osiągnąć swoją inwestycją zanotował to i obiecał zająć się wszystkim najlepiej jak pozwalają mu jego umiejętności. Co do zapotrzebowania na przedmioty z Akademii, to wszystko czego mu było trzeba załatwiał na bieżąco z zarządcą. Nie było potrzeby by kłopotać lorda takimi drobnostkami jak zaopatrzenie jednego uczonego.
Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9646
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Tarasy widokowe Empty Re: Tarasy widokowe

Pisanie  Valerian Velaryon. Sob Lis 09, 2019 9:09 am

Valerian wpadł się przez chwilę w dyskusję z uczonym, by ustalić jakie szczegóły go interesują. Skończyło się na wersji, w której rozbudowywano głównie nadbrzeże, zarówno przez poprawienie obecnego już, jak i powiększeniu o nowe tereny. Przy nowej części portowej wygospodarowana miała być ziemia ma dodatkową dzielnicę miasteczka, choć na zewnątrz murów. Lord chciał, by w planach uwzględniono późniejszą ich dobudowę, nie chciał jednak czynić zbyt dużych inwestycji na raz, tak by skarbiec spokojnie mógł udźwignąć związane z nimi koszta.
Postanowił też, że jak tylko zaczną tam powstawać jakieś domostwa, to w pierwszej kolejności wzniesie się kilka strażnic, które potem wkomponują się w mury. Tereny te miałyby zostać odkupione od chłopów, jeśli są tam pola, a potem oferowane mieszczanom i chętnym do osiedlenia się na tym terenie w dość korzystnej cenie. Ceną tych ziem lord miał bardziej nadzieję przyciągnąć nowych rzemieślników do miasteczka, niż na niej zarobić.
Oczywiście podczas kilku następnych dni Velaryon jeszcze kilka razy spotykał się z wiedzącym, jednak ogólny zarys nie uległ już zmianie. Valerian w tym czasie domykał ostatnie sprawy związane z zarządzeniem wyspą i lordowskim urzędem, jak choćby rozważenie kilku drobnych spraw sądowych.
Siódmego dnia pierwszego księżyca Lord Pływów przekazał kasztelanowi Wysokiego Przypływu pieczę nad wyspą, jak to zwykle czynił na czas swych wojaży, i wyruszył do królewskiego miasta Pentos.
Valerian Velaryon.
Valerian Velaryon.

Liczba postów : 94
Data dołączenia : 15/09/2019

Powrót do góry Go down

Tarasy widokowe Empty Re: Tarasy widokowe

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach